کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزای B1
(2012-06-21 ساعت 20:13)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 20:07)ehsan99 نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 19:26)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 03:30)ehsan99 نوشته:  ممنون الهه جان
خيلی جالبه که آفيسر فرودگاه ميگه چند روز ميتونم اونجا بمونم با اين حساب خيلی سخته آدم برای برگشتش برنامه ريزی کنه چون نميدونه کی برميگرده. مثلا من دوست دارم دو هفته بمونم و بفرض برای اين دو هفته هتل و بليط هواپيما رزرو کنم اما يکدفعه آفيسر ممکنه بگه فقط يک هفته ميتونی بمونی و يکدفعه کل برنامه های ما ميريزه بهمBig Grin

دو تا سوال ديگه هم ازتون داشتم
من امسال اسمم لاتاری در اومده و مدارک رو KCC فرستادم...آيا در اينترويو اشاره اي به لاتاری بکنم يا بهتره هيچی در موردش نگم

و سوال دوم اينکه من اسم کسی رو توی فرم های لاتاری دادم و گفتم اگه آمريکا برم پيش ايشون ميرم...حالا اگه تو مصاحبه B1 افيسر از من پرسيد کسی رو آمريکا ميشناسی حتما بايد اسم اون شخص رو بيارم..درسته؟

دوست عزیز مطمئن باشید آفیسر بهتون نمیگه 1 هفته میتونید بمونید.
در مورد لاتاری صددرصد باید بهشون بگید و همینطور در مورد شخصی که توی آمریکا دارید. اگه نگید قطعا موقعی که واسه گرین کارت میرید مصاحبه، با مشکل برمیخورید و حتی ممکنه ریجکت بشید. حواستون باشه تحت هر شرایطی دروغ و پنهان کاری نباید بکنید.
نه در مورد لاتاری من اصلا قصد ندارم چيزی رو قايم کنم..منتها منظورم اينه که بدون اينکه اصلا آفيسر چيزی بپرسه من پيش قدم بشم و بگم اين موضوع رو يا نه؟

شما فرم ds160 را پر کردید؟ توی اونجا یه بندی داره که میپرسه تاحالا واسه گرین کارت اقدام کردید یا نه. فکر کنم برنده شدن در لاتاری هم به عنوان اقدام برای گرین کارت منظور بشه ولی مطمئن نیستم. یه بار فرمو مرور کنید ببینید چی نوشته

من امروز وقت اينترويو گرفتم برای ويزای B1 . جالب بود که طرف پشت تلفن سريع در مورد لاتاری پرسيد و خيلی صريح بمن گفت که به احتمال زياد بخاطر لاتاری ويزای B1 رد ميشه ولی خوب به اصرار سوپروايزرم مجبور اقدام کنم..ببينيم چی ميشه اميدوارم اين کارا رو پرونده لاتاريم تاثيری نداشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: feidom30 ، msar
الهه جان در فرم 160 سوالی هست که ميپرسه

has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf

فکر کنم اين همون سوالی بود که شما ميگفتی..با توجه به اينکه من فرم 122 و 230 رو امضا کردم چه جوابی بايد به اين سوال بدم..اين قسمت on your behalf يکم برام عجيبه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-06-26 ساعت 20:42)ehsan99 نوشته:  الهه جان در فرم 160 سوالی هست که ميپرسه

فکر کنم اين همون سوالی بود که شما ميگفتی..با توجه به اينکه من فرم 122 و 230 رو امضا کردم چه جوابی بايد به اين سوال بدم..اين قسمت on your behalf يکم برام عجيبه

آهان. این واسه وقتیه که فرد بستگان درجه یکی توی آمریکا داره و سیتیزن یا گرین کارتی هستن و واسه شخص اقدام میکنن. این بند یعنی تاحالا کسی واستون اقدام کرده؟ که خوب لاتاری جزو این مورد نمیشه. جواب NO هستش. ولی اونجا باید حتما بگید که لاتاری برنده شدید و گرنه بعدا واسه گرین کارتتونه مشکل بوجود میاد
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan99 ، msar
(2012-06-26 ساعت 23:45)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-26 ساعت 20:42)ehsan99 نوشته:  الهه جان در فرم 160 سوالی هست که ميپرسه

آهان. این واسه وقتیه که فرد بستگان درجه یکی توی آمریکا داره و سیتیزن یا گرین کارتی هستن و واسه شخص اقدام میکنن. این بند یعنی تاحالا کسی واستون اقدام کرده؟ که خوب لاتاری جزو این مورد نمیشه. جواب NO هستش. ولی اونجا باید حتما بگید که لاتاری برنده شدید و گرنه بعدا واسه گرین کارتتونه مشکل بوجود میاد

ممنون.امروز مصاحبم بود و طرف حتی يک کلمه در مورد لاتاری نپرسيد و فعلا هم further processing خوردم.

يه سوال .آيا ممکنه نتيجه further processing اينجا باعث بشه که زمان مصاحبه لاتاری ويزای يک ضرب بگيرم?
.اونم چند ماه ديگست
پاسخ
(2012-06-30 ساعت 00:23)ehsan99 نوشته:  يه سوال .آيا ممکنه نتيجه further processing اينجا باعث بشه که زمان مصاحبه لاتاری ويزای يک ضرب بگيرم?
.اونم چند ماه ديگست
کلیرنس هر فرد یه مدت معینی اعتبار داره نمیدونم 3 ماهه یا 6 ماه. اگه تا اون موقع مصاحبه برید که صددرصد کلیر نمیخورید.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
(2012-06-30 ساعت 00:31)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 00:23)ehsan99 نوشته:  يه سوال .آيا ممکنه نتيجه further processing اينجا باعث بشه که زمان مصاحبه لاتاری ويزای يک ضرب بگيرم?
.اونم چند ماه ديگست
کلیرنس هر فرد یه مدت معینی اعتبار داره نمیدونم 3 ماهه یا 6 ماه. اگه تا اون موقع مصاحبه برید که صددرصد کلیر نمیخورید.
کليرنس غير مهاجرتی با مهاجرتی تفاوتی نداره?
گفتم شايد مهاجرتی further ش بيشتر باشهSmile
اگه 6 ماه باشه که واقعا عاليه چون احتمالا من اکتبر وقت سفارتمه..اين رو چه جوری ميشه فهميد شما تو وبسايتی جايی ديدين? ...من يه سرچی کردم ببينم از اعتبار کليرنس معمولا تا چقده اما چيزی پيدا نکردم

پاسخ
نه کلیرنسش فرقی نمیکنه. من توی همین سایت دیده بودم ولی الان یادم نیست. این سوالو توی تاپیک "کلیرنس برندگان 2012" یا "کلیرنس متقاضیان ویزای خانوادگی" یا تاپیکهای مشابه مطرح کنید زود به جواب میرسید
پاسخ
(2012-06-30 ساعت 14:37)elahenadafy2 نوشته:  نه کلیرنسش فرقی نمیکنه. من توی همین سایت دیده بودم ولی الان یادم نیست. این سوالو توی تاپیک "کلیرنس برندگان 2012" یا "کلیرنس متقاضیان ویزای خانوادگی" یا تاپیکهای مشابه مطرح کنید زود به جواب میرسید

راستش رو بخواين با يه وکيلی صحبت کردم و ايشون گفتن.کليرنس همون لحظه که ميآد اعتبارش تموم شده...يعنی فقط به درد همون موردی که بخاطرش کليرنس خورديم ميخوره
احتمالا من در آينده دوباره کليرنس ميخورم اما خوبيش اينه که حداقل ميفهمم چقدر طول ميکشه تا کليرنس بياد...فعلا که نيومده Big Grin

يه سوال ديگه..بفرض که کليرنس دير اومد و من به کنفرانس نرسيدم ..آيا با اين ويزای B1 ميتونم آمريکا برم يا حتما بايد يه دليل بيزنسی و علمی و اين حرفا داشته باشم و يا اصولا اين ويزا فقط به درد اون کنفرانس ميخورده و اگه من کنفرانس ديگه يا برای کار ديگه برم ممکنه برای کمپانی که اسپانسر من شده بود مشکلی پيش بياد
پاسخ
(2012-07-06 ساعت 03:52)ehsan99 نوشته:  
(2012-06-30 ساعت 14:37)elahenadafy2 نوشته:  نه کلیرنسش فرقی نمیکنه. من توی همین سایت دیده بودم ولی الان یادم نیست. این سوالو توی تاپیک "کلیرنس برندگان 2012" یا "کلیرنس متقاضیان ویزای خانوادگی" یا تاپیکهای مشابه مطرح کنید زود به جواب میرسید

راستش رو بخواين با يه وکيلی صحبت کردم و ايشون گفتن.کليرنس همون لحظه که ميآد اعتبارش تموم شده...يعنی فقط به درد همون موردی که بخاطرش کليرنس خورديم ميخوره
احتمالا من در آينده دوباره کليرنس ميخورم اما خوبيش اينه که حداقل ميفهمم چقدر طول ميکشه تا کليرنس بياد...فعلا که نيومده Big Grin

يه سوال ديگه..بفرض که کليرنس دير اومد و من به کنفرانس نرسيدم ..آيا با اين ويزای B1 ميتونم آمريکا برم يا حتما بايد يه دليل بيزنسی و علمی و اين حرفا داشته باشم و يا اصولا اين ويزا فقط به درد اون کنفرانس ميخورده و اگه من کنفرانس ديگه يا برای کار ديگه برم ممکنه برای کمپانی که اسپانسر من شده بود مشکلی پيش بياد

وکیلتون اشتباه کرده چون توی سایت خود سفارت هم نوشته که کلیرنس یه مدتی اعتبار داره و تا تموم نشده باید از ویزا استفاده کرد.
راستش جواب سوال دومتونو نمیدونم. ولی وقتی ویزاتون اومد میتونید از سفارت بپرسید یا قبلش با ایمیل ازشون بپرسید و اگه گفتن مشکلی نیست برید ویزاتونو بگیرید. ولی قاعدتا نباید مشکلی باشه. البته من الان دیدم که ویزاتون B-1 هست نه B-2. توی این حالت نمیدونم چی میشه و درضمن اون چیزایی که قبلا بهتون گفتم در مورد مدت موندنتون توی آمریکا، واسه ویزای B-2 بود در مورد B-1 نمیدونم همونطوری هستش یا نه.
پاسخ
(2012-07-06 ساعت 04:17)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 03:52)ehsan99 نوشته:  

وکیلتون اشتباه کرده چون توی سایت خود سفارت هم نوشته که کلیرنس یه مدتی اعتبار داره و تا تموم نشده باید از ویزا استفاده کرد.
راستش جواب سوال دومتونو نمیدونم. ولی وقتی ویزاتون اومد میتونید از سفارت بپرسید یا قبلش با ایمیل ازشون بپرسید و اگه گفتن مشکلی نیست برید ویزاتونو بگیرید. ولی قاعدتا نباید مشکلی باشه. البته من الان دیدم که ویزاتون B-1 هست نه B-2. توی این حالت نمیدونم چی میشه و درضمن اون چیزایی که قبلا بهتون گفتم در مورد مدت موندنتون توی آمریکا، واسه ویزای B-2 بود در مورد B-1 نمیدونم همونطوری هستش یا نه.

خوشبختانه بعد از دقيقا 3 هفته کلير شدم.اميدوارم اعتبارش همونطور که شما گفتيد به زمان مصاحبه لاتاری برسه يا حداقل کليرنس اون موقع هم انقدر کوتاه باشه..البته گويا کمپانی آمريکايی چند باری به سفارت زنگ زده بوده که کار رو سريع انجام بدن..شايد به همين علت زود انجام شده
به هر حال واقعا ممنون از کمک هاتون

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
درود بر دوستان عزیز
من و همسرم یک هفته از مصاحبه یمان در ناپل (ایتالیا)میگذره ولی کیس نامبر یا برگه زرد بمون ندادن, میشه دوستان راهنمایی کنن که چقدر طول میکشه تا اف بی آی چک ما بیاد؟
ممنون
پاسخ
سلام ذوستان من چنذ تا سوال راجع به ویزای b1 داشتم. من دانشجوی دوره دکترا در کشور ترکیه هستم. برتی شرکت در یک کنفرانس در امریکا همراه با ارایه مقاله پذیرش گرفتم. قبلا هم ویزای شنگن گرفته بودم. ای سوالات من جواب بدید و راهنمایی کنید ممنون میشم.

1. چقدر شانس گرفتن ویزا رو دارم؟
2. امسال واسه لاتری هم شرکت کردم. تاثیر منفی داره؟
3. من یکبار عقد کردم و جدا شدم اما شناسنامم تغییر دادم و اسم نامزد قبلیم نیست تو شناسنامم. سوال من اینه من تو لاتری نوشتم DIVORCED اما تو فرم DS-160 تا جایی که از مفادش اطللاع پیدا کردم وقتی مینویسی DIVORCED مشخصات اون فرد می خواد اما تو شناسنامه من ذیگه اسم اون فرد نیست که اگه بخوان تطبیق بدن چیکار باید بکنم؟
4.تو فرم DS-160 مدت سفر چقدر بزنم من میخوام اگه بشه 2 ماه بمونم؟
5.نوع ویزا رو فقط b1 بزنم و یا هم b1 b2؟

ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
1- شانستون زیاده فقط گواهی اشتغال به تحصیلو ببرید
2- یکی از دوستان هم اتفاقا لاتاری برنده شده بود ولی b-1 گرفت. البته ایشون ساکن لندن بود و از لندن اقدام کرده بود
3- خوب نباید توی فرمهای لاتاری مینوشتید طلاق گرفتید. مدارک که واسه لاتاری میخواهید بفرستید میخواهید چکار کنید؟ اونا اصلا واسشون هضم نشده است که یکی طلاق بگیره و بعد اسم شوهرش از شناسنامش پاک بشه. بنظرم اسم اون فرد رو بنویسید و بگید عقد موقت کرده بودید و ثبت قانونی نشده بوده و شما هم نمیدونستید که از نظر قوانین آمریکا عقد موقتی که ثبت نشده، ازدواج محسوب نمیشه. هم به kcc اینو بگید واسه لاتاریتون، هم به سفارت واسه b-1 تون.
4- بین 3-6 ماه میتونید بمونید، بستگی به نظر آفیسر اداره مهاجرت که توی فرودگاه مستقره داره
5- این موردو نمیدونم راستش

یا اصلا بهتره بگید مجرد بودید و کلا قضیه ازدواجو منکر بشید و بعدا برای KCC توضیح بدید که اشتباه پر کردید فرمو. این بهتره
برای حل مشکل اشتباه نوشتن وضعیت تجرد، میتونید به تاپیک زیر مراجعه کنید و تجربیات دوستان رو در این زمینه ببینید
http://mohajersara.com/thread-5187.html
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
سلام، ببخشید من یه سوال داشتم که البته قبلا پرسیدم ولی هنوز مطمئن نشدم و جواب قطعی نگرفتم
این که شرکت در مسابقات علمی مربوط به برق و مکانیک هم مانند کنفرانس B-1 محسوب میشه یا B-2 هست؟
آخه از طرفی طبق فایل PDF زیر مربوط به B-1 میشه ولی توی سایت travel.state.gov/visa/temp/types/types_1262.html توی قسمت B-2 نوشته که "for participation by amateurs, who will receive no remuneration, in musical, sports and similar events or contests, then a visitor visa (B-2) would be the appropriate type of visa"
فایل http://travel.state.gov/pdf/BusinessVisa.pdf
ضمنا اگه تماس بگیرم یا ایمیل بزنم به سفارت میتونن بگن کدوم میشه؟
ممنون
پاسخ
به سفارت اگه ایمیل بزنید حتما جوابتونو میدن
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان