کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
به نظر من تنها دلیل برای دیر اعلام کردن تاریخ مصاحبه ها شلوغ بودن سفارت انکاراس و اینکه بدلیل نداشتن سفارت امریکا در تهران 90 % پرونده های ایرانیا رو میدن آنکارا .یعنی آنکارا هم سفارت آمریکا برای ترکها و هم برای ایرانی هاس و موضوع دیگه اینکه سایت سفارت برای اعلام نتایج کلیرنس های 2012 در تاریخ 7 سپتامبر بروز رسانی شد و حدود 94 کیس از ایران کلیر شدن ! اینجا:http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/english/immigrant_admin_processing.html
و تقریبا تمامی کیس های 2012 مشخص شدن و من مطمینم در این هفته بعد از روز دوشنبه و تعطیلی ها مصاحبه های جدیدو اعلام میکنن و اینکه انقد سرشون شلوغه که برای شنبه و یکشنبه هم که تطیلن تاریخ مصاحبه گذاشتن و به نظر در دو سه روز آینده همه چی مشخص میشه !
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، ehsan_ati ، aziking ، achi686
سلام دوستان عزیز
کسی هست که بتونه به این دوستمون کمک کنه.

معرفی اسپانسر
تشکر کنندگان: rezagh
سلام
من يك سوال دارم
يكي از دوستان نوشته بودند كه مي ترسند زمان براي
ارسال مدارك نداشته باشند
چه مداركي ؟ ساير مدارك رو مگه نبايد ببريم؟
سوال دومم اينه كه چه جوري مي فهميد كه تاريخ مصاحبتون
تعيين شده يا نه؟
قبولي:١ مي ٢٠١٢،پست:ارامكس كارنت: نوامبر، مصاحبه ايروان: w2dec
case:21xx نتيجه:آبي . كليرنس: 5feb
تشکر کنندگان:
(2012-09-08 ساعت 14:18)peyman1355 نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 13:53)ali234 نوشته:  سالهای پیش بین تاریخ ارسال نامه دوم و تاریخ مصاحبه بیشتر از یکماه فاصله بوده . خود سایت اونگان تاکید کرده که یکماه زودتر از تایم مصاحبه وقت ویزیت رو بگیرید.

لابد امسال مصاحبه های انکارا یکی دوماه دیرتر شروع میشه . باقی کنسولگریها از یک اکتبر شروع میکنند و خداروشکر انتخابات روی روند کار اونها تاثیری نداشته ظاهرا.

درود بر شما علي جان

اميدوارم همينطور كه شما ميفرمائيد باشه چون يه كم اين روند نگران كننده است، براي مثال سال گذشته كه هيچ خبر خاصي نبوده هنوز در حال فراخواني برندگان 2012 به سفارت براي مصاحبه هستند. امسال كه هنوز هيچ كسي رو فراخواني نكردند پس چطور ميتونند به همه تاريخ مصاحبه بدهند و با همه مصاحبه كنند؟ حتما زمانها كوتاهتر و فشرده تر خواهد شد.
و اينكه اون خانم به من گفت به خاطر انتخابات در امريكا كارهامون به تاخير افتاده براي من هم جدا جاي تعجب و سوال داشت كه انتخابات رياست جمهوري امريكا چه ربطي به روند مهاجرت مهاجرين داشته و روي بررسي پرونده برندگان 2013 چرا تاثير گذار بوده ؟؟؟!!!

به هر حال، اين جوابي بود كه بنده از طرف كي سي سي بهم داده شد، راست يا دروغش به گردن اون خانم پاسخگو Sad

از شما هم بسيار سپاسگزارم

دوستان حرف از انتخابات نزنید که 30یاC(به گفته یکی از مدیران) تلقی میشه و اخطار میگیرید!!!خلاصه مثل من نشید...
تشکر کنندگان: peyman2ped ، manila
(2012-09-08 ساعت 17:54)Hamilton نوشته:  سلام
من يك سوال دارم
يكي از دوستان نوشته بودند كه مي ترسند زمان براي
ارسال مدارك نداشته باشند
چه مداركي ؟ ساير مدارك رو مگه نبايد ببريم؟
سوال دومم اينه كه چه جوري مي فهميد كه تاريخ مصاحبتون
تعيين شده يا نه؟

دوست عزیز گرچه این سوالتون خیلی تکراریه و جهت اطلاعتون باید تاپیک ها رو با دقت بخونین اما بطور خلاصه:
اولا کیس نامبرتون چنده چون الان تا 1900 کارنت شدن اگه جزو کارنتی ها هستین باید صحفه قبولیتون رو چک کنین تا زمانی که تاریخ مصاحبه در همون صفحه براتون مشخص بشه بعد هم بایدترجمه مدارکی را که ازتون خواستند حداقل تا 15 روز قبل از مصاحبه به سفارت بفرستید موقع مصاحبه هم اصل مدارک را همراه ببرید .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

تشکر کنندگان: sayeh_m ، shani89 ، Saeedv13 ، manila
(2012-09-08 ساعت 00:30)Sheriff نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 00:04)bayat_r نوشته:  [font=Tahoma]دوست آن باشد که گیرد دست دوست در پریشان حالی و درماندگی[/font]

دوستان کجایید؟ کار دارید، باشه یه سر بزنید و دو کلمه صحبت کنید...
عمو سعید دو تا نصیحت، افشین خان دو تا آمار، مامان سایه دو تا مطلب امیدوار کننده، عسلی خانم دو تا تحقیق و تفحص،مهدی جان از دبی بگو؟ امیر مهاجر هم که دیگه رئیس شده تحویل نمی گیرهSad ..... به خدا به چشم زدن گیون هم راضی شدیم.Big Grin
...

باور کنید دلم برای کاربر عادی شدن و شیطنت کردن یه ذره شده!
كلانتر جان مگه بهت گفتن چون مدير شدي نبايد حرف بزني ؟ عادي باش خب . هم مديريت كن ، هم شيطنت كن، اصلاً هر كاري دوست داري بكن ، اين دو روز دنيا ارزش حسرت خوردن نداره Big Grin حالا بيا تو گفتگوي آزاد يك كمي بيشتر سربسرت بذارم Big GrinTongue
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
(2012-09-08 ساعت 19:18)sayeh_m نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 00:30)Sheriff نوشته:  باور کنید دلم برای کاربر عادی شدن و شیطنت کردن یه ذره شده!
كلانتر جان مگه بهت گفتن چون مدير شدي نبايد حرف بزني ؟ عادي باش خب . هم مديريت كن ، هم شيطنت كن، اصلاً هر كاري دوست داري بكن ، اين دو روز دنيا ارزش حسرت خوردن نداره Big Grin حالا بيا تو گفتگوي آزاد يك كمي بيشتر سربسرت بذارم Big GrinTongue

یعنی بیام اینجا آتیش روشن کنم، بعد آتیش شماها رو خاموش کنم؟!
نه نمیشه، راه نداره!
فعلا چهار چشمی باید حواسم به شیطنتای شما باشه. WinkSmile
(2012-09-08 ساعت 19:39)Sheriff نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 00:30)Sheriff نوشته:  باور کنید دلم برای کاربر عادی شدن و شیطنت کردن یه ذره شده!

نه نمیشه، راه نداره!

امیر من زیاد آتیش روشن میکنم فکر کنم یه روز وارد سایت بشم به جای خوش آمدید .... بنویسه شما محروم یا مرحوم شدید با کلانتر تماس بگیرRolleyes
Ca no:2013AS68xx ، مصاحبه: آنکارا ١٦ مي نتيجه برگه صورتی
[[/color] سفرنامه کلیرنس ۱۶ آگوست ورود به امریکا ۶ اکتبر ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Saeedv13 ، lilistar ، rezagh ، achi686
ایجاد تغییرات بزرگ زندگی تا حدی ترسناک است
ایا می دانید حتی ترسناکتر از ان چیست؟
حسرت ...........
تشکر کنندگان: amirazimi ، shani89 ، امیر مهاجر ، ASALI ، ali234 ، farmiz ، amir0_0amir ، bayat_r ، manila ، rezagh ، achi686
(2012-09-08 ساعت 22:28)سارا2013 نوشته:  ایجاد تغییرات بزرگ زندگی تا حدی ترسناک است
ایا می دانید حتی ترسناکتر از ان چیست؟
حسرت ...........

کاملا درسته...من درکش کردم Rolleyes
تشکر کنندگان: ali234 ، 3pideh
این روزها ...

احساسِ آفتابگردان تنهایی را دارم که

آفتابش پشت ابرهاست ...
تشکر کنندگان: nagoo ، 3pideh ، صوفیا صوری ، mk_2002ir ، achi686
(2012-09-08 ساعت 16:19)SOROUSHSOFT نوشته:  در جواب دوستاني كه استرس دارن لازم دونستم به چند مطلب اشاره كنم:
اولا": به هيچ عنوان نتيجه لاتاري امسال كنسل نخواهد شد چون اگر ميخاستن اينكارو بكنن قبل از كارنتي ها انجام ميدادن نه الان من خودم قبل از كارنت شدن ها اين فكر به سرم زده بود ولي بعد از اينكه سري اول رو كارنت كردند خيالم راحت شد.
دوما": اين مشخص نشدن تاريخ مصاحبه فقط مختص سفارت تركيه است و همه سفارتخانه هاي آمريكا در تمام جهان تاريخ مصاحبه سري اولي ها رو اعلام كردند نمونش بچه هاي سفارت ابوظبي و بمبئي و كوالالامپور حتي يكي از دوستان خانوادگيمون با كيس نامبر 300 امسال برنده شده و چون در حال تحصيل در آمستردام بود سفارت رو براش آمستردام انتخاب كرده بودند و جالبه كه بدونيد تاريخ مصاحبش اوفتاده 1 اكتبر!!!
سوما":يكي از دوستان خواهرم كه با هم تو كلاس زبان بودن امسال برنده شده و جزو سري اولي هاي كارنتي هست و مهاجر سرا رو اصلا" نميشناسه. زنگ زده بود سفارت آنكارا و گفته بود تاريخ مصاحبه ميخاد چون اصلا" خبر نداشت كه براش نامه دوم مياد و توي اون نامه تاريخ مصاحبشو اعلام ميكنند. ايشون هم رو حساب تجربه قبلي كه ويزاي ويزيتوري براي آمريكا از سفارت تركيه گرفته بود حدود يكماه پيش به سفارت زنگ ميزنه و تاريخ مصاحبشو ميخاد و در كمال تعجب سفارت به ايشون گفته از 21 سپتامبر به بعد زنگ بزن تا تاريخ مصاحبتو بهت بديم!!!!!
چهارما": من فكر نميكنم بچه هاي سري اول رو بخان تاريخ مصاحبشونو عقب تر از اكتبر بندازن البته بازم تاكيد ميكنم كه نظر شخصي منه چون با يك حساب ساده متوجه ميشيد كه اگر كيسي رو براي اكتبر تاريخ مصاحبه ندن ميخان چكار كنن تو اكتبر؟؟يعني تعطيل ميكنن؟؟يا اينكه ميخان بچه هاي باقي مانده 2012 رو مصاحبه كنن؟؟كه همه ميدونن كه به هيچ عنوان هيچ تاريخ مصاحبه اي براي 2012 اي ها در اكتبر اسكجول نخواهد شد پس مطمئنا" تاريخ مصاحبه ها توي اكتبر خواهد بود حالا شايد از اول اكتبر شروع نشه و مثلا" از 10 يا 15 اكتبر شروع كنن كه به نظرم اونم بعيده.پس نتيجه گيري كلي اينه كه متاسفانه به دليل شلوغ بودن سفارت تركيه در سپتامبر متاسفانه وقتي تاريخ مصاحبه بچه هاي سري اول رو اعلام كنند وقت چنداني براي انجام كارها ندارن و من توصيه ميكنم به بچه هاي سري اول كه منتظر نمونن تا تاريخ بهشون بدن بعد برن دنبال كارهاشون كه زمانبر هست و از همين الان براي كسري مداركشون اقدام كنن. چون متاسفانه اين مسئله فقط مختص به سفارت آنكاراست و بقيه سفارت ها روال عادي رو در پيش گرفتن.بازم تاكيد ميكنم اين نكته چهارم نظر شخصيه بنده هست و ممكنه اصلا" قطعيت نداشته باشه و خواهش ميكنم هر كسي بنا به نظر و منافع خودشازش بهره برداري كنه. پيشاپيش براي همه آرزوي موفقيت دارم.

ضمن تاييد فرمايشات سروش عزيز در مورد دلايل تاخير بايد بگم در چند سفرنامه 2012 كه قديمي هم نبودن و اخيرا انجام شده بودن بچه‌ها گفتن كه سفارت كار بنايي داشت و داشتن بخش‌هايي داخلي از سفارت رو بازسازي و ترميم مي‌كردن. به نظرم اين هم ميتونه يكي از دلايل باشه نه فقط شلوغي يا انتخابات و غيره.
از اونجايي هم كه بچه‌هاي كارنت شده وقت كمتري دارن بايد مداركشون جوري آماده باشه كه حتي اگر فقط 15 روز وقت بود بشه مدارك رو روز اعلام فرستاد ، 3 تا 5 روز بعد برسه و در بدترين حالت 10 روز زمان بررسي براي سفارت بمونه. البته اين بدترين سناريو هست Sadچرا كه ممكن هست با عقب انداختن زمان اعلام مصاحبه ، خود مصاحبه هم به عقب شيفت داده بشه و وقت بيشتري براي بليط و غيره داشته باشيم.
بايد سردتر شدن هوا رو هم به مشكلات ديگه تاخير در اعلام زمان مصاحبه اضافه كرد. البته خدا رو شكر هرچند بدي فصل و سرما ممكنه عامل بدي براي خودمون باشه ولي باعث ميشه آنكارا آف سيزن باشه و كسي جز كار اداري رغبتي براي رفتن به اونجا نداشته باشه و در نتيجه هم قيمت بالا نره و هم جوري شلوغ نشه كه پرواز پر بشه Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: amirazimi ، sayeh_m ، ensan ، صوفیا صوری ، afs ، 3pideh ، lilistar ، manila ، amir0_0amir ، rezagh ، Saeedv13 ، achi686
(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  
(2012-09-08 ساعت 00:04)bayat_r نوشته:  به خدا به چشم زدن گیون هم راضی شدیم.Big Grin
وقتی بعضی کشورها هارت و پورت می کنن که به ایران حمله می کنیم بعضی کارشناس های پولیتیک خاطرشون جمعه که طرف داره بیخودی گرد و خاک می کنه. میگن وقتی طرف ساکته بیشتر احساس خطر کنین. احساس منم در مورد گیون یه همچین چیزیه. وقتی ساکت میشه یعنی قراره یه خبراهایی بشه. اصلاً چطوره یک نفر رو بذاریم "مسئول احوالپرسی روزانه از گیون"؟ Big Grin اینجوری خیال هممون هم راحته.
Big Grin
به جان خودم ، عمو سعید قبل از اینکه اینجا بخونم چی نوشتی توی اون یکی تاپیک راجع به دلار نوشتم ...... ولی باور کن تقصیر من نیست .....
در ضمن حال ما هم خوبه ...... Big Grin
چقدر خوبه آدم یه خورده احساس مهم بودن بکنه Cool
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
تشکر کنندگان: sayeh_m ، lilistar ، rezagh ، Saeedv13
(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  {پست موقت}
بیات جان
1-مگه نمیدونی جوونا از نصیحت کردن خوششون نمیاد؟
2-تو رو سر جدت یک شرح وظیفه ی دیگه برای من تعریف کن.
1- تو آنچه شرط بلاغ است با اونا بگو----- اونا خواه از نظرت پند گیرند خواه ملال
2- حافظ وظیفه تو دعا گفتن است و بس ----دربند آن نباش که نشنید یا شنید
(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  د نشد د... ببین طبق وظیفه ی ملی میهنیت تو مسئول تحویل سال... ببخشید تحویل روز و ماه کارنتی و مصاحبه ها هستی. دیگه تو وظایف من و احسان (کمیته ی ازدواج مهاجرسرا) دخالت نکن لطفاً.
طاعت از دست نیاید گنهی باید کرد----در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد
(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  ....... وقتی ساکت میشه یعنی قراره یه خبراهایی بشه. اصلاً چطوره یک نفر رو بذاریم "مسئول احوالپرسی روزانه از گیون"؟ اینجوری خیال هممون هم راحته.
از دوست به یادگار دردی دارم----کان درد به صد هزار درمان ندهم

(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  1-اینجوری که پیش میره آروم آروم مثل امضاهامون درازکش نشیم خیلیه بیات. 2- ما پیر و پاتال ها ...... تو هم عاشق خوابوندن هستی نباید زیاد بدت بیادBig Grin.
1- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم----- موجیم که آسودگی ما عدم ماست
2- گر چه پیرم تو ...................---- تا سحرگه ......

(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  این وظایفت هر روز داره بیشتر میشه. اولش فقط وظیفه بود، بعد قانونی شد، بعد عرفی، حالا شرعیم شده.
هر دم از این باغ بری میرسد---- تازه تر از تازه تری میرسد

(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  ..... با این وضعیت فکر نکنم اولین مصاحبه ی 2013 ایها 23 روز دیگه باشه. به نظرم همونطور که همه چی عقب افتاده اینم به سرنوشت بقیه دچار میشهSad.
هر حکم که او خواست براند به سر ما------ ما را گر از آن حکم رضا هست و رضا نیست

(2012-09-09 ساعت 03:15)Saeedv13 نوشته:  پیمان جان
....... از صف موافقین بیات جدا شدم. به شما ارادت خاصه داریم.
اگر بر جای من غیری گزیند دوست حاکم اوست----حرامم باد اگر من جان به جای دوست بگزینم

(2012-09-09 ساعت 03:15)Sheriff نوشته:  باور کنید دلم برای کاربر عادی شدن و شیطنت کردن یه ذره شده!
در کار گلاب و گل حکم ازلی اين بود ---- کاين شاهد بازاری وان پرده نشين باشد
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: sayeh_m ، afs ، manila ، amir0_0amir ، rezagh ، امیر مهاجر ، payam62 ، Saeedv13 ، aziking
(2012-09-08 ساعت 19:39)Sheriff نوشته:  

نه نمیشه، راه نداره!

کلانتر جان میخوای تقسیم کار کنیم برادر . یا تو شیطنت کن من با بیل خاموش میکنم یا من شیطنت میکنم تو با بیل خاموش کن.
راستی واقعا خوشحالم که این تاپیک دوباره داره رونق میگیره. باور کنید من اول این تاپیک رو چک میکنم بعدش ایمیل هام و بعدش سایت های دیگهWink.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان