مراحل ثبت نام - پیغام های خطای احتمالی- نمونه فرم فارسی
مرحله اول ‎:

پس از مراجعه به سایت اصلی ثبت نام به نشانی ‎www.dvlottery.state.gov‎ و فشردن گزینه ی ‎"Begin Standard Application "‎ در صفحه نخست و دريافت فرم ثبت نام و تکميل مشخصات خواسته شده در قسمت اول فرم و اطمینان از صحت اطلاعات وارده ، میبایست دکمه ي ‎Continue‎ را که در پايين فرم مشاهده میشود فشار دهید، اگر تمام اطلاعات خواسته شده توسط شما به طور صحيح و کامل وارد شده باشد وارد قسمت دوم ثبت نام خواهيد شد در غير اين صورت صفحه ظاهر شده قسمت هاي پر نشده و يا داراي ايراد را براي شما به صورت مشخص نشان خواهد داد که پس از تکميل آنها و تاييد فرم وارد قسمت دوم ثبت نام خواهيد شد . براي آن دسته از دوستاني که متاهل هستند پس از تکميل قسمت اول اين فرم و فشردن دکمه ي ‎Continue‎ يک فرم ديگر نيز ظاهر خواهد شد که بايد اطلاعات و عکس همسر و فرزندان را در آنها تکميل نمود.


مرحله دوم ‎:

در اين مرحله ميتوانيد اطلاعاتي را که وارد کرده ايد دوباره مورد بررسي قرار دهيد ، لطفا تمامي اطلاعاتتان را به دقت بررسي فرماييد .( دقت داشته باشيد در فرم ثبت نام ميبايست اول نام خانوادگي و سپس نام کوچک را بنويسيد) لطفا در صورت امکان املاي انگليسي نام ، نام خانوادگي ، محل تولد و تاريخ تولد خود به ميلادي را با پاسپورت خود چک بفرماييد . در صورت اطمينان از صحت اطلاعات دکمه ‎Submit Application‎ را فشار دهيد تا ثبت نام شما تکميل گردد و فرم تاييد ثبت نام را دريافت کنيد. پس از تاييد اين مرحله ديگر قادر به تغيير اطلاعات خود نخواهيد بود. توجه فرماييد : در صورت تمايل به ايجاد تغيير يا اصلاح در اطلاعات فرمتان فقط و فقط از دکمه ‎Go Back to Part 1‎ (برای اصلاح قسمت اول فرم ) و از دکمه ‎Go Back to Part 2‎ (برای اصلاح قسمت دوم فرم یا همان فرم همسر و فرزندان )که در انتهای صفحه می باشد استفاده کنيد. و در صورت تمايل به انصراف از ثبت نام در اين زمان دکمه ‎Cancel Application‎ را فشار دهید .

مرحله سوم ‎:

در اين مرحله شما تاييدي بر ثبت نام خود از طرف سايت دريافت خواهيد کرد که شامل نام و نام خانوادگي متقاضي مي باشد . حتما صفحه تایید ثبت نام خود را پرینت گرفته و نزد خود نگاه دارید ، از 1 جولای ‎2009‎ شما میتوانید به سایت بازگشته و با وارد کردن عدد تاییدیه منحصر به فرد خودتون ‎(Confirmation Number)‎ و اطلاعات شخصیتان وضعیت برنده شدن خود را چک بفرمایید . پس از دريافت اين فرم حتي اگر يک بار ديگر براي شخص ثبت نام شده ، ثبت نام انجام شود شخص از چرخه ي لاتاري حذف شده و در ليست سياه قرار ميگرد.

دریافت نمونه ی صفحه ی تایید ثبت نام
‎-----------------------------------------------------------------‎پیغام های خطایی که ممکن است با آن روبرو شوید:

* در صورت پايان زمان 60 دقيقه و عدم تکميل فرمتان و منقضي شدن فرم ثبت نام يک پيغام خطا دريافت به این شکل خواهيد کرد که پس از فشردن دکمه ي ‎Begin Application‎ ميتوانيد ثبت نام را از اول انجام دهيد.

* در صورت استفاده نادرست از دکمه هاي اعلام شده و استفاده از دکمه ی ‎Back‎ و ‎Forward‎ در منوي اينترنت اکسپلورر در هنگام تکمیل فرم ثبت نام ممکن است يک پيغام به اين صورت دريافت کنيد که با فشردن بر روي دکمه ي ‎Resume Application‎ به فرم ثبت نامتان باز خواهيد گشت.

* درفرم ثبت نام در گزینه 6 ، اگر تقاضای ثبت نام بر اساس کشور تولدتان را دارید ، پس از انتخاب کشور تولدتان در قسمت 4 فرم در این قسمت (قسمت 6) روی ‎Yes‎ کلیک کنید و نیازی نیست در زیر گزینه ی ‎Yes‎ نام کشوری را وارد کنید، در صورت وارد کردن نام هر کشوری در منوی پایین ‎Yes‎ در قسمت 6،پیغام زیر را دریافت خواهید کرد.

If ‎you are not eligible based on your birth country, please answer "No" to the question above. Otherwise, do not select a country of eligibility.


* اگر اشتباها فراموش کنید و عکس خواسته شده را وارد نکنید. پیغام پایین را دریافت خواهید کرد.

You must select a picture.


* اگر مشخصات سایز بندی عکس خواسته شده اشتباه باشد ، پیغام پایین را دریافت خواهید کرد.


Your ‎picture must be 600x600 pixels.‎------------------------------------------------‎

نمونه فارسی فرم ثبت نام را میتوانید در این لینک دریافت کنید :
‎http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=518&pid=3630#pid3630‎

وبلاگ ‎http://greeencard.blogfa.com‎ نیز فرم ثبت نام را به صورت سطر به سطر ارایه داده است.
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان