کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ارمنستان - مصاحبه
(2012-07-18 ساعت 18:41)mohammadacf نوشته:  سلام دوستان.
به کیس من گیر دادن و گفتن یه سری مدارک باید آماده کنم.
از آنجایی که من در گروه F2B هستم و مادر من برام درخواست داده و مادر من هنوز بعد از 8 سال گرین کارد داره. اونا گفتن باید ثابت کنی که مادرت میخواد اونجا بمونه. و به من گفتن مدارکی مثل گواهی نامه رانندگی یا حساب بانکی در امریکا یا مدرکی که نشون بده ایشان می خود در امریکا بمونه نشون بدم. می خواستم از دوستان بدونم کسی اطلاعاتی راجت به اینطور کیسها داره؟
بله دوست عزیز. پتیشنر باید نشون بده که قصد داره داخل آمریکا زندگی کنه. در واقع باید domicil نشون بده. ایشون کافیه یه سفر برن و یه خونه اونجا اجاره کنن یا گواهینامه بگیرن یا حساب بانکی باز کنن.

ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، mohammadacf ، battosai ، msar
(2012-07-19 ساعت 12:26)mmaloumi نوشته:  سلام به دوستان،

می‌شه ازتون بپرسم که سفارت آمریکا در عشق آباد برای ف‌‌۱ وقت میدان یا نه؟

البته من سفارت آمریکا در ابوظبی رو انتخاب کردم،

ممنون

f1مگه خودتون محل سفارتو انتخاب میکنید؟ منظورتون از f1 ویزای مهاجرتیه یا دانشجویی؟
اگه منظورتون دانشجوییه بله اونجا دانشجوها رو میپذیرن.

ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
طبق فرمایش آقا محمد ، نامهٔ کسری مدارک به دست من هم رسید .

یعنی‌ مدارکی که باید تجدید بشه و با خودم به سفارت ببرم .
[en]
Please have all the following documents during your interview:

· New DS 230
· Original military card
· 2 Passport copies
· Beneficiary’s original birth certificate
· Petitioner’s original birth certificate and notary translation
· Petitioner’s original marriage certificate and notary translation
· New I-864 originally signed by petitioner, 2011 1040 and W2
· New I-864 originally signed by joint sponsor, 2011 1040 and W2, his/her US passport copy or naturalization (if joint sponsor needed)
· 2 new 5x5 photos

Sincerely,
IV Unit,
US Embassy, Yerevan, Armenia
[/en]
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، mmaloumi ، battosai ، mohammadacf ، الهه سابق ، dreamer60 ، msar
(2012-07-19 ساعت 14:27)SAEED 60 نوشته:  طبق فرمایش آقا محمد ، نامهٔ کسری مدارک به دست من هم رسید .

یعنی‌ مدارکی که باید تجدید بشه و با خودم به سفارت ببرم .
[en]
Please have all the following documents during your interview:

· New DS 230
· Original military card
· 2 Passport copies
· Beneficiary’s original birth certificate
· Petitioner’s original birth certificate and notary translation
· Petitioner’s original marriage certificate and notary translation
· New I-864 originally signed by petitioner, 2011 1040 and W2
· New I-864 originally signed by joint sponsor, 2011 1040 and W2, his/her US passport copy or naturalization (if joint sponsor needed)
· 2 new 5x5 photos

Sincerely,
IV Unit,
US Embassy, Yerevan, Armenia
[/en]

سلام.
ما یک چکی داشته باشیم با دوستان البته این ایمیل هنوز به من نزدن اما یه چکی بکنیم بد نیست دوستان عزیز هم کمک کنن ...
اولی که ds 230 هست قبلا پر شده منظورش اینه که دوباره پر کنیم ؟؟؟
دومی که فکر نکنم شامل پدر و مادر من بشه ...
سومی که مشکلی نیست 2 تا کپی از پاسپورت ...
چهارمی که مربوط به تاریخ تولد به میلادی هست ...
پنجمی مربوط به شناسنامه پتیشنر هست ... همراه با ترجمه .... البته این ضمیمه به پرونده هست ....
ششمی سند ازدواج ... ؟
هفتمی این فکر کنم مربوط به همون مالیات پتیشنر هست ..؟ دوستان در این مورد کمک کنن ؟؟؟...
هشتمی فکر نکنم برای ما نیاز باشه چون پتیشنر ما 20 سال هست اونجاست ...
نهمی هم مورد خاصی نیست دو قطعه عکس ...

هنوز این مشخصات برای من ایمیل نشده ... و امیدوار هستم که اصلا ایمیل نزنن ...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze ، msar
مورد 8 میگه فرم ساپورت رو، متقاضی اصلی پرونده دوباره پر کنه که فرم جدید باشه ، سوالش چیه ؟ شما که معنی پتیشنر رو هم میدونید و هم استفاده میکنید ؟!

تکمیلی :
مورد 7 و 8 : فرم های ساپورت نسخه جدید پر بشن ( اگر قدیمی هستن ) و مدارک مربوط به تکس و پوشش مالی هم ، به همراه آخرین نسخه 2011 فراهم باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind ، SAEED 60 ، dreamer60 ، msar
درود به شما پس مورد 8 میگه باید جدید پر کنیم ... مرسی از شما

یک سوال آقای محمد شما که میگید به کیس من گیر دادن ..... آیا مادر شما حتی id card هم نداشتن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، SAEED 60 ، msar
عرض ادب ...

بالاخره این ایمیل به من هم زده شد ...
[en]
Please note in the attached information sheet regarding photos:

For interview, each applicant will need 2 5x5 color photos with ears exposed

For Medical exam, each applicant will need 3 3x4 color photos.

Also, all 5 applicants should have copies of their birth certificates and marraige certificates aling with translations.
Remember that each applicant should be fully familiar with Form DS-230 and all questions and answers contained therein.[/en]

قبلا مرور کردیم با دوستان این فیلدها رو اما برای محکم کاری ...2 سوال ...

1.بند اول شناسنامه و سند ازدواج اصلشون کپی هاش تاریخ روز که نمیخواد چون اصل شناسنامه و اصل سند ازدواج دست خودشون هست منتها ما کپی اون رو داریم سر تاریخ گیر نمیدن ....کپی ها برای دو سال پیش هست همون موقع که کارنت شده بودیم از اون موقع دست اونا بود تا 2 سال .......

2-فرم ds-230 رو کی پر کنیم ؟؟؟

فروزن عزیز ما رو تنها نذاره .... و بقیه دوستان ....
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، SAEED 60 ، Blaze ، msar
علی جان من منظورتو از سوال اولت متوجه نشدم. مگه کپی تاریخ داره؟!
اگر منظورت تاریخ ترجمه هاست، به نظر من ایرادی نداره. بالاخره اونجا آدمهایی هستن که بتونن فارسی بخونن و متوجه بشن اصل مدارک از زمان ترجمه شدن تغییری نکردن.

فرم 203 رو هرچه زودتر و با کمال آرامش و دقت پر کن. تجربه نشون داده دم دمای آخر که آدم می خواد بره مصاحبه، سرش شلوغ تر میشه و نمی تونه هول هول فرم رو صحیح پر کنه.
پس فرم 230 رو همین امروز بشین با دقت و آرامش پر کن و ازش دو سری پرینت بگیر تا اگر به طور اتفاقی یکیش خراب شد، یک نسخه دیگه داشته باشی.

سعی کن مدل مو و رنگ مو خانمهای همراه شما در موقع مصاحبه همونی باشه که توی عکسشون هست. مدل و رنگ موی همسر من با عکسش فرق داشت، مجبورش کردن همون جا (بیرون از سفارت) عکس بگیره، و چقدر هم افتضاح انداختن!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، storagemeter ، Blaze ، battosai ، dreamer60 ، vanda ، msar
به نوع عکسو و ویژگی نمایش گوش دقت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، msar
(2012-07-26 ساعت 09:48)frozen mind نوشته:  علی جان من منظورتو از سوال اولت متوجه نشدم. مگه کپی تاریخ داره؟!
اگر منظورت تاریخ ترجمه هاست، به نظر من ایرادی نداره. بالاخره اونجا آدمهایی هستن که بتونن فارسی بخونن و متوجه بشن اصل مدارک از زمان ترجمه شدن تغییری نکردن.

فرم 203 رو هرچه زودتر و با کمال آرامش و دقت پر کن. تجربه نشون داده دم دمای آخر که آدم می خواد بره مصاحبه، سرش شلوغ تر میشه و نمی تونه هول هول فرم رو صحیح پر کنه.
پس فرم 230 رو همین امروز بشین با دقت و آرامش پر کن و ازش دو سری پرینت بگیر تا اگر به طور اتفاقی یکیش خراب شد، یک نسخه دیگه داشته باشی.

سعی کن مدل مو و رنگ مو خانمهای همراه شما در موقع مصاحبه همونی باشه که توی عکسشون هست. مدل و رنگ موی همسر من با عکسش فرق داشت، مجبورش کردن همون جا (بیرون از سفارت) عکس بگیره، و چقدر هم افتضاح انداختن!

درود .

بله منظور تاریخ ترجمه ها بود که خیالم راحت شد اما فرم ds-230 رو از کجا میتونم پیرینت بگیرم ..میشه لینکشو برام بفرستید...در مورد عکس هم خوب شد یادآوری کردین ... مرسی از شما ....

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
http://travel.state.gov/pdf/DS-0230.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai ، Blaze ، Akta ، msar
اول این صفحه و صفحات مربوط به اونو مطالعه کن. اطلاعات خوبی بهت میده.
و بعد فرم DS-230 را از اینجا دانلود کن. لینک فرم در همون صفحه بالایی هم هست.

علی جان، یادت باشه که این فرم قابل save شدن نیست. بنابراین باید بعد از پر شدن بلافاصله پرینت بگیری،‌ مگر این که از نرم افزار خاصی که من نمی دونم چی هست استفاده کنی که ذخیره اش کنه. من خودم ترجیح دادم بدون کلک باهاش کار کنم، یعنی به محض پر کردن پرینت گرفتم. البته ۳ بار اشتباه کردم و مجبور شدم دوباره پر کنم و پرینت بگیرم.
و دیگه این که یادت باشه که برای همه نفرات داخل پرونده (صرف نظر سن و سال) باید یک فرم جداگانه پر کنی.

این فرم تاریخ اعتبار داره. این تاریخ در بالای سمت راست فرم نوشته میشه. فرمی که الهه خانم زحمت کشیدن لینکشو دادن، با این که در سایت اداره مهاجرت هستش اما تاریخ اعتبارش در فوریه 2012 به پایان رسیده. فرمی که در لینک من هست تا سال 2015 اعتبار داره.
البته من فکر نمی کنم قضیه اعتبار فرم چندان مهم باشه، اما به هر حال، حالا که فرم جدید هست بهتره از جدیده استفاده کنی.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، Blaze ، 327faranak ، SAEED 60 ، Akta ، dreamer60 ، msar
(2012-08-01 ساعت 16:50)alisarvareharchiabi نوشته:  درود .

1040 A همون فرم i-864 هست . ?? دوستان عزیز سوالیش کنید Smile مطمئن باشم tax return دارم فرم i-864 رو هم بگید با این فرقی نداره که دیگه تمام خیالم راحت میشه ...

فرم i864 مخصوص ان وی سی هست .
فرم 1040 مربوط به سازمان مالیات و به نوعی رسید تلقی میشه و باید با فرم ان وی سی ببرید که بدونن راست گفتید !
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، msar
با سلام به همه
من بليت و هتل را براي 5 شب و شش روز با قيمت 1ميليون و هشتاد هزار تومان كه به نظر خودم خيلي مناسب است خريداري كردم كه شامل يك سيم كارت ، صبحانه و ترانسفر رفت و برگشت از فرودگاه به هتل و بلعكس ميباشد ، هتل من هم هتل NORK واقع در مركز شهر مي باشد و ايرلاين هم آسمان است .
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، الهه سابق ، Blaze ، dreamer60 ، nadia-64 ، msar
(2012-08-02 ساعت 20:19)alisarvareharchiabi نوشته:  اگر در قسمت notice to visa applicants .

financial evidence y باشه و court records f آیا نیاز به پر کردن فرم I-864 هست یا نیست ؟؟؟

اگر بیشتر از ۱ سال از ارسال آخرین مدارک به nvc گذشته باشه ، طبق نامه‌ا‌ی که به من و محمد داده شد ، اکثر فرمها و مدارک از قبیل فرم درخواست ویزا ، فرم اسپانسرینگ و عکسها باید جدید پر بشه و با خودتون به سفارت ببرید ، پس این فرمیهم که شما سوال کردید شاملش می‌شه
[/en]