کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه گرفتن گواهینامه موتور سیکلت
(2012-07-23 ساعت 06:11)yami نوشته:  قسمت دوم/آخر!
امروز هم صبح ساعت شش و نیم صبح تو حیاط مدرسه بودیم. مربی ها هم قبل از ما اومده بودن و موتورها آماده بودن. کمی دست گرمی بعد دوباره آموزش و آموزش و تمرین و تمرین. هوا امروز خوشبختانه ابری بود و کمی خنک تر ولی حدود دو ساعت بعدش شروع کرد به بارون باریدن و بعد تبدیل شد به تروپیکال استورم!! مربی ها گفتن که شما خیس شدین دیگه، نمیخواین ادامه بدین؟ همه (بلانسبت من!) گفتن آره. یعنی بیشتر منظورشون این بود که این دندون لق رو بکنن بندازن دور و در اسرع وقت کلاس تموم بشه.
زیر بارون عین موشهای آب کشیده کمی موتور سواری کردیم. کمی استراحت. بخاطر قد بلندم نتونسته بودم موتور معمولی شبه هارلی دیویدسون بردارم چون بهم کوچک میومد بنابرین بهم کاواساکی نیمه پرشی دارن که طبیعتا صندلیش مثل اونیکی ها عین زین اسب نبود و باریکتر بود. این دور روزه تمام رانهای پاهام از شدت آفتاب و سابیده شدن با شلوار جین و امروز هم خیس شدن دیگه داشتن تاول میزدن.
خلاصه چه سرتون رو در بیارم. حوالی ساعت یک ظهر امتحان رو گرفتن و با سلام صلوات قبول شدیم. بعدم یک دو ساعتی معطل شدیم تا کارتهامون آماده بشه و توصیه های آقای ایمنی و بعدم جنازه مو انداختم خونه.
اگه زنده بمونم دو روز بعد کارت دوره MSF رو باید ببرم به DMV تا برام یک گواهینامه جدید با Endorsement موتورسیکلت صادر کنن. 55 دولار رایج هم دوباره باید تو DMV پیاده بشم.
نکته مهم هم اینه با کل چیزهایی هم که تو دوره یاد گرفتم و فیلمهایی که دیدم به این نتیجه رسیدم که اساسا در این شرایط موتورسواری آنچنان که به نظر میاد امنیت نداره!
یعنی کل زحمات و هزینه و وقت و غیره ، کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــشک!! همون اتوبوس رو باید بچسبم.
تنها نکته قوت قلب دهنده اینه که ایران زمان بچگی چند بار امتحان موتور رد شدم چون موتور نداشتم و داغش به دلم موند!
دلم به این خوشه که این دفعه برم ایران افسر جلومو بگیره با موتور، همین گواهینامه رو شتلق میزنم تو چشش!! البته ترجمه بین المللی شده شو چون فکر کنم تا سه ماه میشه در ایران استفاده اش کرد اگه محل اقامت آدم ایران نباشه.

ای آقا ! ما رو منصرف کردی از موتور خریدن.دفعه قبل با توجه به تعریفات شما ، از وکیل شدن پشیمون شدم ، ایندفعه هم از موتور خریدن. CoolBig Grin
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
فردا کار دیگه داشتی بگو ها! تو رودرواسی نمونی!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، taherifar
(2012-07-26 ساعت 14:54)yami نوشته:  فردا کار دیگه داشتی بگو ها! تو رودرواسی نمونی!! Big Grin
ای بابا شرمنده میکنید.می خوام پزشکی بخونم.نظری نداری؟Cool
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
(2012-09-06 ساعت 04:06)فردا نوشته:  
(2012-07-26 ساعت 14:54)yami نوشته:  فردا کار دیگه داشتی بگو ها! تو رودرواسی نمونی!! Big Grin

ایران برای کنکور خوندن و پزشکی قبول شدن از خوب درس خوندن در دانشگاههای اینجا و جلب نظر دانشکده پزشکی برای گرفتن پذیرش خیلی راحتتره!!
اما اگه امکانات کمی مهیا باشه، آدم هرکاری رو اراده کنه تا حدی میتونه انجام بده ولی باید فاکتورهایی مثل استعداد و علاقه و زمان و مکان و سن سال و خیلی چیزهای دیگه رو هم در نظر گرفت.
مثلا به نظر من در آمریکا دامپزشک شدن به نسبت راحتتر و ارزانتر و زودبازده تر و کم مسئولیت تر و ممکنه باور نکنین برای خیلی ها باکلاس تر از پزشک شدنه!!
پزشکی در اینجا مثل ایران نیست که یک مطب شش در چهار بگیری و یک میز و چهارتا صندلی یو یک منشی بد اخلاق و کاسبی به راه باشه!
کلینکهای اینجا آدم میره از تجهیزاتی که در حد یک بیمارستان کوچولو دارند تعجب میکنه. راه انداختن این دم و دستگاه به این راحتی ها و مفتی نیست و اگه هم کسی نتونه این سیستم رو برای خودش راه بندازه که سرمایه میلیون دولاری میخواد باید بره استخدام کورپوریتهای پزشکی مثل MDnow و اینا بشه که امنیت شغلیش فرقی با کار ریتیل به نظر من نداره!!!
بحث آرشیو اطلاعات پزشکی (که خودش دو سه چهار نفر نیروی کاری جدا در مطب میخواد) و مسائل حقوقی و شکایت و شکایت بازی هم جای خود در حالیکه یک مطب دامپزشکی با هزینه ای به مراتب پایینتر و تقریبا بدون دردسرهای حقوقی و شکایت بازی راه انداخته میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: jordanir ، taherifar
(2012-09-06 ساعت 05:39)yami نوشته:  
(2012-09-06 ساعت 04:06)فردا نوشته:  

ایران برای کنکور خوندن و پزشکی قبول شدن از خوب درس خوندن در دانشگاههای اینجا و جلب نظر دانشکده پزشکی برای گرفتن پذیرش خیلی راحتتره!!
یامی جان کلن عزمت رو جزم کردی من بشینم توی خونم شوهر داری کنم.نکنه شوهرم میگه این ها رو بگی؟Cool
راستش خیلی رشته ها هست که بهش فکر می کنم ولی همسرم میگه همونی رو که خوندم ادامه بدم.البته حرفش منطقیه.
ممنون از راهنماییت.

پاسخ
حالا جدی فروم به این گنده گی موتور سوار نداره اصلا؟
من چند سالی می شه موتور سوار می شم. همه مدلی و همه حجمی از ۲۵۰ گرفته تا الان که ۱۳۰۰
تازه یکی دو ماه پیش به سلام صلوات رفتم ایندورسمنت رو گرفتم. اصلآ هم سخت نبود. یک روز از هشت صبح تا دوازده بعد از ظهر رفتم کلاس. با موتور خودم.
آخر کلاس هم امتحان گرفتن که ۴ مورد بیشتر نبود و خلاص.
اگه کسی سوالی داشت در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، taherifar
نقل قول:
(2012-10-24 ساعت 10:05)ITGuy نوشته:  حالا جدی فروم به این گنده گی موتور سوار نداره اصلا؟
من چند سالی می شه موتور سوار می شم. همه مدلی و همه حجمی از ۲۵۰ گرفته تا الان که ۱۳۰۰
تازه یکی دو ماه پیش به سلام صلوات رفتم ایندورسمنت رو گرفتم. اصلآ هم سخت نبود. یک روز از هشت صبح تا دوازده بعد از ظهر رفتم کلاس. با موتور خودم.
به به خوب شد یه موتور سوار اومد داداش آمریکایی تو ؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
(2012-10-24 ساعت 11:09)wushu kung fu نوشته:  
نقل قول:
(2012-10-24 ساعت 10:05)ITGuy نوشته:  حالا جدی فروم به این گنده گی موتور سوار نداره اصلا؟

مخلصیم. آره با اجازتون. شما کجایی؟
پاسخ
نقل قول:

پ نه پ! میخواستی با موتور 1200 فلکه دوم صادقیه باشه!!!!؟؟؟؟ Big Grin

آقا آمار موتورت و بده بیاد. حجم مدل قیمت Smile
پاسخ
(2012-10-24 ساعت 15:28)yami نوشته:  
نقل قول:

من یک فروند از اینا دارم: یاماها وی-ستار تورر ۱۳۰۰ سی سی http://www.totalmotorcycle.com/motorcycl...Tourer.htm
اواخر زمستون پارسال خریدم ۱۰۰۰۰$
یه دونه هم از اینا دارم: یاماها آر-سیکس ۶۵۰ سی سی http://www.topspeed.com/motorcycles/moto...r3137.html

ولی این دومی یوخده کوچیکه برام زیاد روم نمیشه سوارش شم Big Grin
پاسخ
(2012-10-24 ساعت 19:05)ITGuy نوشته:  
نقل قول:

من یک فروند از اینا دارم: [undefined=undefined]یاماها وی-ستار تورر ۱۳۰۰ سی سی[/undefined]
یه دونه هم از اینا دارم: [undefined=undefined]یاماها آر-سیکس ۶۵۰ سی سی[/undefined]

از درب خونه ما وارد می نشود!! خیلی گران بید!! 10000 چوق؟؟؟
نهایت پولی که بابت موتور بدم ممکنه 4000 چوق باشه. نه خداییش ده هزار تا خییییییلیه
پاسخ
(2012-10-24 ساعت 19:10)yami نوشته:  
نقل قول:

من یک فروند از اینا دارم: [undefined=undefined]یاماها وی-ستار تورر ۱۳۰۰ سی سی[/undefined]
یه دونه هم از اینا دارم: [undefined=undefined]یاماها آر-سیکس ۶۵۰ سی سی[/undefined]

نهایت پولی که بابت موتور بدم ممکنه 4000 چوق باشه. نه خداییش ده هزار تا خییییییلیه

می خواستم بگم بذار زمستون یه ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ با شش هفت هزارتا مایل می تونی بخری دور و بر ۵ هزار تا یهو امضاتو دیدم یادم افتاد شما اصلآ زمستون ندارید.
اگه خواستی چیزی بخری خوشحال میشم تو انتخاب کمکت کنم.
پاسخ
(2012-10-24 ساعت 20:58)ITGuy نوشته:  
(2012-10-24 ساعت 19:10)yami نوشته:  
(2012-10-24 ساعت 11:09)wushu kung fu نوشته:  به به خوب شد یه موتور سوار اومد داداش آمریکایی تو ؟

می خواستم بگم بذار زمستون یه ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ با شش هفت هزارتا مایل می تونی بخری دور و بر ۵ هزار تا یهو امضاتو دیدم یادم افتاد شما اصلآ زمستون ندارید.
اگه خواستی چیزی بخری خوشحال میشم تو انتخاب کمکت کنم.

والا اینجایی که زندگی میکنم کامیونیتی هست، ماشالا از بس پر این پیر پاتالهای مایه دار و اسنو بردهای شمالی و کانادایی هست، نشستن قانون گذاشتن که پارک کردن موتور در کامیونیتی قدغن هست چون کلاسش رو میاره پایین و تازه موقع رفت آمد هم ورووم ورووم صدا میکنه و ما خوابمون خراب میشه!! لامصب در حیاط هم چنان که باید عریض نیست و موتور ریس به زور وارد شود. منم که موتور کروزر میخوام. با این اوصاف دیدم که تازه پولش هم دم دست نیست و بجاش اسکوتر چینی خریدم!!
ایشالا درس تموم بشه و جامون رو عوض کنیم، یک چیز مشدی تمیز کم کار کرده حوالی مدل 2000 میخرم با نهایت 2500 تا 3000 چوق. اینجا زیاده.
البته ممنون از پیشنهاد کمک. مطمئنا موقع خرید مزاحم خواهم شد. هیچ چیزی جای تجربه رو نمیگیره، هیچ چیزی...
پاسخ
نقل قول:
(2012-10-24 ساعت 13:18)ITGuy نوشته:  
نقل قول:

من نه فعلا داداش

اندکی بیشتر در مورد موتورسواری توی آمریکا بگو
کلا کدوم بهتر ماشین گرفتن یا موتور ؟؟ از دیدگاه اقتصادیم توضیح بدی ممنون میشم و این که خطر موتورسواری تو آمریکا رو چطوری میبنی؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
(2012-10-25 ساعت 14:01)wushu kung fu نوشته:  
نقل قول:
(2012-10-24 ساعت 13:18)ITGuy نوشته:  
نقل قول:

من نه فعلا داداش

اندکی بیشتر در مورد موتورسواری توی آمریکا بگو
کلا کدوم بهتر ماشین گرفتن یا موتور ؟؟ از دیدگاه اقتصادیم توضیح بدی ممنون میشم و این که خطر موتورسواری تو آمریکا رو چطوری میبنی؟

به قول معروف دیسکلیمر: این چیزایی که می گم نظر شخصی خودمه که از تجربه شخصی خودم تو موتور سواری تو این مملکت تو پنج شش سال گذشته دستگیرم شده.

اگر فقط برای سیو کردن پول و وقت می خواید موتور بخرید شدیدا توصیه می کنم که این کارو نکنید.
موتور سواری عشق و علاقه و مخصوصا شخصیت و سبک زندگی خاص خودشو می خواد و اگر فقط به این دلیل که فکر می کنید از ماشین بهتره موتور بخرید خیلی زود پشیمون می شید.
اگه انسان محافظه کاری هستید اصلا موتور رو توصیه نمی کنم بهتون.
از نظر مالی و اقتصادی موتور خیلی خیلی به صرفه تره. بسته به سابقه رانندگیتون پول بیمه موتور خیلی کم با بیمه ماشین فرق داره ولی از نظر هزینه نگاه داری و مصرف بنزین اصلا قبل مقایسه نیستن.
موتوری که من الان دارم با وجود اینکه حجم موتورش زیاده ولی حدود ۳۵ تا ۴۰ مایل به ازای هر گالن بهم می ده که اصلا با ماشینم قابل مقایسه نیست. (هستن ماشینایی که نزدیک به همین حد مصرف می کنن ولی من ترجیح می دام با اتوبوس رفت و آمد کنم تا اینکه سوار همچین چیز یکنواخت و مرده ای بشم)
معمولا در کنار موتور باید ماشین هم داشته باشید چون خیلی کارها رو با موتور نمیشه کرد (خریدهای حجیم، مهمونی های رسمی...) و بسته به جایی که زندگی می کنید خیلی روزها اصلا موتور رو نمیشه بیرون برد (زمین خیس یا یخ زده، سرما...).
از نظر امنیت موتورسواری تو آمریکا با وجود اینکه یک کم از بیشتر جاهای دنیا مخصوصا آسیا، آفریقا و شرق اروپا بهتره ولی بازهم مثله همیشه باید جوری موتورسواری کنید که انگار نامریی هستید و هیچکی نمی بینتتون.
بیشتر از نود و نه درصد اوقات اتفاقی نمیافته و راننده ها حواسشون به موتورها هاست ولی هرچند وقت یک بار اون زنی که داره تلفونی حرف میزنه یا مرد آسیایی که داره پشت فرمون ناهار می خوره پیدا می شن که فرمونشون رو میگیرن روتون و اگه حواستون نباشه با رنگ خیابون یکیتون می کنن.
کلا به کسایی که موتورسواری رو دوست داران و ریسک پذیر هستن به شدت موتورسواری رو تو آمریکا توصیه می کنم چون تجربه خیلی خیلی لذت بخشیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، wushu kung fu ، majorsoly ، behfaza ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان