کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشایی پرونده بسته شده
سلام ، پدر من 20 سال پیش از طریق عموم تقاضای مهاجرت داده بود و چند سال پیش جوابش اومد ولی چون ما آن موقع امکان مهاجرت نبود مدارک رو ناقص فرستادیم و البته enclose fee که 65$ بود رو پرداخت نکردیم به خیال اینکه بعدا کامل کنیم و مراحل رو ادامه بدیم اما بعد از 2 سال که خواستیم اقدام کنیم متوجه شدیم تو سایت که شماره پرونده که وارد میشه چیزی پیدا نمیکنه و بعد از یکسال پرونده هارو میبندن Sad .احتمالا پرونده بسته شده وحالا میخوام بدونم میشه دوباره بازش کرد و مراحلش رو ادامه داد ؟ خودمون میتونیم اینکار روبکنیم یا وکیل بگیریم؟ اگر وکیل بگیریم میتونه از یک راهی این جزیان رو ادامه بده یا باز باید چندین سال تو نوبت باشیم؟ چون من و خواهرم الان بالای 21 سال هستیم و اگر پرونده جدیدی به جریان بیوفته به ما ویزا تعلق نمیگیره.پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
یعنی کسی نظری نداره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوست عزیز اولین قدم اینه که پدرتون یک نامه بنویسه و وضعیت پرونده رو ازشون بپرسه و اینکه برای گرفتن ویزا باید چه کارهایی رو بکنه.

(2012-08-02 ساعت 15:49)alireza68 نوشته:  سلام ، پدر من 20 سال پیش از طریق عموم تقاضای مهاجرت داده بود و چند ... راهنماییهاتون ممنونم.

پاسخ
تشکر کنندگان: alireza68 ، sam11 ، msar
جناب storagemeter
اینکار رو همون موقع انجام دادیم و این جواب رو بهمون دادن که من هم همان اول نوشتم که پرونده بسته شده.شاید شما دقت نکردید.

Your inquiry has been received at the National Visa Center (NVC).
The referenced application for an immigrant visa went through the termination process and was destroyed in accordance with INA 203(g). An alien's registration for an immigrant visa shall be terminated if, within one year after notification of the availability of an immigrant visa, the applicant fails to apply for an immigrant visa.

If the beneficiary wishes to immigrate, the petitioner must file a new petition with U.S. Citizenship and Immigration Services (CIS -formerly known as INS). You may contact them at 1 (800) 375-5283 or visit the CIS web site for additional information at www.uscis.gov.

ما سال 2003 باید مدارکمون رو میفرستادیم ولی تا 2005-6 اینکار رو عقب انداختیم بخاطرمشکلاتی که داشتیم برای مهاجرت و میخواستیم عقب بندازیمش.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar
علی رضا جان شما تو پست اولتون گفتی "احتمالاً پرونده بسته شده" که این با ایمیلی که گرفتی فرق میکنه... این ایمیل میگه شما باید همه چیزو فراموش کنی و پروندتون دیگه بدرد نمی خوره. درست هم میگه، پدرتون باید ظرف یکسال تقاضا میداد و این کارو نکرد. قانون میگه پرونده شما باطله. اینی هم که بگید ما کار داشتیم نشد چیزی رو عوض نمیکنه. حالا با یک وکیل صحبت کن. اگه اونا در فرایند terminate کردن پرونده شما مرتکب اشتباهی شده باشند، فرضاً باید قبل از terminate کردن پرونده termination letter میدادن و ندادن یا هر چیز دیگری که ممکنه یک وکیله آگاه بدونه میشه ازشون خواست پرونده جدید درست کنن با priority date قبلی. راهشم اینه که همون petitioner برای همون beneficiary باید تقاضا بده بهمراه یک درخواست Recapturing the old priority date. کلاً زیاد بهش امید نداشته باش ولی با دو سه تا وکیل خوب صحبت کن ببین چی میگن. عاقلانه ترین راه اینه که همین امروز عمو یک درخواست جدید بده، چه بتونی پرونده قبلی رو کاریش کنی چه نه.

(2012-08-04 ساعت 15:05)alireza68 نوشته:  جناب storagemeter
اینکار رو همون موقع انجام دادیم و این جواب رو بهمون دادن که من هم همان اول نوشتم که پرونده بسته شده.شاید شما دقت نکردید.

Your inquiry has been received at the National Visa Center (NVC).
The referenced application for an immigrant visa went through the termination process and was destroyed in accordance with INA 203(g). An alien's registration for an immigrant visa shall be terminated if, within one year after notification of the availability of an immigrant visa, the applicant fails to apply for an immigrant visa.

If the beneficiary wishes to immigrate, the petitioner must file a new petition with U.S. Citizenship and Immigration Services (CIS -formerly known as INS). You may contact them at 1 (800) 375-5283 or visit the CIS web site for additional information at www.uscis.gov.

ما سال 2003 باید مدارکمون رو میفرستادیم ولی تا 2005-6 اینکار رو عقب انداختیم بخاطرمشکلاتی که داشتیم برای مهاجرت و میخواستیم عقب بندازیمش.

پاسخ
تشکر کنندگان: alireza68 ، msar
خیلی ممنون از پاسختون
اینکار رو حتما انجام میدیم و درخواست رو مجدد ارسال میکنیم.
یک سوال هم دارم اگر دوباره درخواست بدیم باید 10-11 سال تو نوبت بمونیم یا کارمون این بار سریع تر میشه؟
من نت رو سرچ کردم ولی وکیلی که بتونم تشخیص بدم خوبه پیدا نکردم. شما وکیل مجرب و قابل اعتماد کسی رو میشناسی؟
پاسخ
دلیلی نداره که کارتون سریعتر بشه، شایدم کندتر بشه چون ممکنه شما این بار دیگه 21 سالو رد کنی. اونوقت 11 سال باید بابا تو صف وایسه بد دوباره برا شما تقاضا بده یک چند سالم شما تو نوبت باشی. الان از چند تا وکیل که مشاوره رایگان میدن مثل دکتر ناصریان بپرس ببین چی میگن. دوست داشتی جوابشم اینجا بزار همه استفاده کنن.

(2012-08-05 ساعت 11:36)alireza68 نوشته:  خیلی ممنون از پاسختون
اینکار رو حتما انجام میدیم و درخواست رو مجدد ارسال میکنیم.
یک سوال هم دارم اگر دوباره درخواست بدیم باید 10-11 سال تو نوبت بمونیم یا کارمون این بار سریع تر میشه؟
من نت رو سرچ کردم ولی وکیلی که بتونم تشخیص بدم خوبه پیدا نکردم. شما وکیل مجرب و قابل اعتماد کسی رو میشناسی؟

پاسخ
بله ممنون حتما جواب بگیرم اینجا میذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، msar
من هم منتظر خبر شما هستم
یک روز اینجا رو پر میکنم مهم نیست کی اما پر میکنم

شماره کیس:
تاریخ دریافت نامه قبولی:
تاریخ ارسال فرمهای سری اول :
تاریخ کارنت شدن کیس :
تاریخ دریافت نامه دوم: