کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای نامزدی برای کسی که تابعیت 2 کشور را دارد
با سلام به همه
من متولد ایران و دارای تابعیت ایران ولی افغانی الاصل هستم ...Cool
الان من با یکی از اقوام که خودش تو امریکا متولد شده نامزد هستم .. وضع مالیشون خیلی خوبه و از نظر ساپورت مالی مشکلی ندارند و باباش جراحه و تمام خوانوادشون درس خوانده و حدود 30 سالی هست که ساکن امریکا هستند به قول معروف ادم حسابی هستند (این رو ذکر کردم که ایا تو کلیرنس تاثیری داره یا نه )
الان چون من نمیخوام برا 2.5 سال برم سربازی و شنیدم بعدا مشکل ایجاد میکنه میخوام از طریق تابعیت دیگم اقدام کنم که لازمش اینه برم افغانستان ولی چون اونجا کلا بکش بکش هست میخواستم بدونم چه کار هایی رو باید انجام بدم که کلیرنس طول نکشه

0-ایا اینکه ما همدیگر رو از نزدیک ندیدیم مشکل حاددیه .. اون مشکلی نداره بیاد ولی مشغول کالج هست
1- ایا اقدام از طریق ملیت افغان مشکلی ایجاد میکنه ؟
2-چون من همه ی مدارکم ایرانی هست از جمله تولد و غیره .. برای سفارت چی تحویل بدم
3-ایا اینکه من نخواستم از تابعیت ایرانی استفاده کنم و سربازی نروم ایراد میگیرند
4- ایا اگه وقت سفارت رو شهری به غیر از کابل بگیرم کمکی میکنه
5-ایا اینکه ما فامیل هستیم و اونها از همه جهت اوکی هستندکمکی میکنه
6-ایا اینکه والدینم به چه دلیل از افغانستان فرار کردند و جای دیگه تابعیت گرفتند براشون مهمه
7- اینکه عمویه من تو امریکاست و 5 6 تا از عمه و خاله تو کانادا و المان و استرالیا هستند و برادر و خواهرم هم تو اروپا هستند اصلا براشون مهمه
8-به نظر شما کلیرنس چقد طول میکشه . انگلیسیم فول هست.و من اصلا تو هیچ سازمانی نبودم و سنم هم که زیاد نیست و کلا بچه مثبت به نظر میام .. هاهاهاها . فکر کنم تو مصاحبه همه چیز عالی پیش بره ..
راستی اونها یه وکیل خوب گرفتند ..ایا نیازی به وکیل داریم

خیلی طولانی شد...
خییییلی ممنون
TongueTongueTongueTongueTongueTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
چون شما تمام عمرتون ایران بودین و از افغانی بودن صرفا یک پاسپورتش رو دارین که حتی باهاش افغانستان زندگی هم نکردین، بهرحال با شما به عنوان یک ایرانی برخورد خواهد شد و البته داشتن تابعیت افغانی ممکنه باعث بشه که پروسه کلیرنستون کمی بیشتر طول بکشه چون از دو جا باید کنترل کنن اما این الزاما به این معنی نیست که به ضرر شما تمام بشه. فقط به جای یک جا از دو جا کنترل میکنن. احتمالا ازتون بخوان عدم سو پیشینه افغانی هم تهیه کنین که از سفارت افغان فکر کنم بدن. بهرحال جای نگرانی نداره اصلا...
فقط حواستون باشه که تو فرمها مطلبی خلاف واقع نگین و چیزی رو پنهان نکنین که بعدا بدجوری به ضرر آدم تموم میشه حتی وقتی ناخواسته آدم مطلبی رو جا میندازه.
پاسخ
تشکر کنندگان: alibazuka ، الهه سابق ، derakhtekhatereh
ممنون از جوابتون
من که اصلا نمیخوام دروغ بگم چون لزومی نداره
ولی چیزی هست که حتما خودم باید به اونها بگم قبل از اینکه اونا پاپیچ بشن
پاسخ
تشکر کنندگان:
هر چیزی هست حتما خودتون پیش دستی کنید و بگید.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: alibazuka
من فقط جواب یک سوالتون رو بلدم اونم اینه که طبق قانونی که هست شما حتما باید اول نامزدتون رو در 2 سال اخیر از نزدیک ملاقات کرده باشید. یادتون باشه وقتی اومد شما رو ببینه (مهم نیست میاد ایران یا افغانستان یا ترکیه یا مالزی و یا هر جای دیگه مهم اینه که بیاد و شما هم برید پیشش حالا هر جا که شد) حتما بلیط هاتون رو نگه دارین. حتما عکس بگیرید (بهتره دست کم خونواده ی یک طرف هم اونجا باشن و عکس خونوادگی بگیرین) کلا سعی کنید همه چیز رو نگه دارید راجع به هم. مثلا من یجا خوندم برا گرین کارت که اقدام میکنی (البته بعد رفتن به آمریکا) بهتره حتی رسید شکلاتیکه برا هم به عنوان کادو خریدین هم روز مصاحبه همراهتون باشه!
منتها قانون اول لینه که اول باید همدیگه رو از نزدیک ببینید بعد اقدام کنید برا ویزا.
پاسخ
تشکر کنندگان: alibazuka ، الهه سابق
ممنون از همه دوستان برای کمک هاتون ... ایشالا قرار هست که یه بار بیاد که همو ببینیم و اون حله ..
من فقط نگران همون قضیه ی دو تابعیته بودم که انگار زیاد برا اونا مشکلی نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه مشکلی نیست، خیالتون راحت باشه.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: alibazuka ، derakhtekhatereh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان