سازمانها
درود
همکاران عزیز به این گفتگو خوش آمدید. هدف از این گفتگو تبادل نظر بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دندانپزشکی در ایران است که مایل به کار یا ادامه ی تحصیل در آمریکا هستند.
برای کارآمدتر شدن فروم پیشنهاد می کنم همیشه پیش از ایجاد موضوعات جدید، موضوعات قبلی را مرور کنید. به این شکل به انسجام و نظم فروم کمک خواهد شد.

برای ادامه تحصیل و کار به طور عام با یک سری مراحل اداری و آزمون روبرو هستیم که نخست لینک های این سازمانها را میگذاریم و بنا به نیاز به این لیست اضافه می کنیم.

-انجمن دندانپزشکی آمریکا: http://www.ada.org
همه ی اطلاعات مستقیم یا غیر مسقیم در این سایت یافت می شود

-انجمن آموزش دندانپزشکی آمریکا: http://www.adea.org
دو سرویس Associated American Dental Schools Application Service (AADSAS) و (Postdoctoral Application Support Service(PASS را ارائه می کنه که هدف آن ساده و یک شکل کردن application برای دانشگاههای مختلف است.

-برنامه ی http://www.natmatch.com/dentres/index.htm : Match
توسط National Matching Services Inc ارائه می شود و هدف آن قرار دادن داوطلبان رزیدنسی دندانپزشکی در برنامه های دانشگاههاست. این برنامه تقریبا مشابه با کنکور در ایران تلاش می کند تا برای دانشجویان متقاضی رزیدنسی و همچنین دانشگاهها یک لیست به ترتیب اولویت ارائه کند تا هم دانشجویان هم دانشگاهها بتوانند از میان انتخابهای موجود بهترین را انتخاب کنند.

-سازمان http://www.ece.org : ECE
این سازمان مدارک شما را ارزیابی و اعتبار بخشی می کند. همه ی دانشگاهها برای ادامه تحصیل دندانپزشکان تحصیل کرده در خارج یک گزارش بررسی مدرک از این سازمان (یا دو سازمان مشابه دیگر) نیاز دارند.

ادامه دارد...
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: sh-b ، mehran.. ، hasti4
راجع به امتحان دندانپزشکی‌ و نمونه سوالات خبری دارید
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان