کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
طلاق و جدايي بعد از مديكال و قبل از صدور ويزا
[size=large]سلام خدمت همه دوستان
من در سال 2011 براي مهاجرت به كانادا اقدام كردم و دسامبر همانسال هم مدارك مديكال را فرستادم و الان هم منتظر صدور ويزاي اقامت هستم. من متقاضي اصلي هستم و همسرم بدليل تمام نكردن تحصيلات دانشگاهي و غيره هيچ امتيازي را براي مهاجرت به كانادا به پرونده اضافه نكرد.
در اين شرايط موضوع اختلاف من با همسرم جدي شده و ما در آستانه جدايي و طلاق قرار داريم. چند سئوال دارم لطفاً راهنمايي فرماييد:
1- آيا اداره مهاجرت كانادا آپديت شناسنامه ها و عقد نامه ها را قبل صدور ويزا مجدداً درخواست خواهد كرد؟
2- اگر مراتب به اداره مهاجرت كانادا اعلام نشود چه تبعاتي در پي دارد؟ در صورت اعلام موضوع به اداره مهاجرت آيا روند بررسي پرونده تغيير ميكند؟ فرآيند چقدر طولاني تر ميشود؟
3- اگر همسرم ويزاي مهاجرت را بگيرد اما نخواهد كه به كانادا بيايد و اصلاً وارد خاك كانادا نشود، مشكلي براي پرونده اقامتي من بوجود ميآيد؟
4- ما چه مدت بعد از ورود به كانادا ميتوانيم از هم جدا شويم؟ به محض ورود و يا بعد از چند ماه؟
5- در صورتيكه بلافاصله بعد از ورود به كانادا از يكديگر جدا شويم، آيا مشكلي در وضعيت اقامتي هريك از ما بوجود خواهد آمد؟
دوستان لطفاً راهنمايي فرمايند.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maryam.azad
(2012-08-11 ساعت 12:38)amiratabak نوشته:  [size=large]سلام خدمت همه دوستان
من در سال 2011 براي مهاجرت به كانادا اقدام كردم و دسامبر همانسال هم مدارك مديكال را فرستادم و الان هم منتظر صدور ويزاي اقامت هستم. من متقاضي اصلي هستم و همسرم بدليل تمام نكردن تحصيلات دانشگاهي و غيره هيچ امتيازي را براي مهاجرت به كانادا به پرونده اضافه نكرد.
در اين شرايط موضوع اختلاف من با همسرم جدي شده و ما در آستانه جدايي و طلاق قرار داريم. چند سئوال دارم لطفاً راهنمايي فرماييد:
1- آيا اداره مهاجرت كانادا آپديت شناسنامه ها و عقد نامه ها را قبل صدور ويزا مجدداً درخواست خواهد كرد؟
2- اگر مراتب به اداره مهاجرت كانادا اعلام نشود چه تبعاتي در پي دارد؟ در صورت اعلام موضوع به اداره مهاجرت آيا روند بررسي پرونده تغيير ميكند؟ فرآيند چقدر طولاني تر ميشود؟
3- اگر همسرم ويزاي مهاجرت را بگيرد اما نخواهد كه به كانادا بيايد و اصلاً وارد خاك كانادا نشود، مشكلي براي پرونده اقامتي من بوجود ميآيد؟
4- ما چه مدت بعد از ورود به كانادا ميتوانيم از هم جدا شويم؟ به محض ورود و يا بعد از چند ماه؟
5- در صورتيكه بلافاصله بعد از ورود به كانادا از يكديگر جدا شويم، آيا مشكلي در وضعيت اقامتي هريك از ما بوجود خواهد آمد؟
دوستان لطفاً راهنمايي فرمايند.

دوست گرامی
به نظر من بهترین کار تماس با خود سفارت است. اونا بهتر تورو راهنمایی میکنند. شاد باشید
===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، soli asali ، msar ، maryam.azad
سلام این اتفاق برای من افتاد..اما در واقع همسرم بعد از گرفتن ویزاها و بدون دادن ویزا به من و بدون اطلاع به کانادا رفت و من هر کاری کردم نتونستم برم چون متقاضی اصلی او بود و حتما باید ویزا داشته باشم..و بعد از 1.5 سال غیابی جدا شدم..یعنی منظورم اینه که اصلا دولت کانادا کار به جدایی و..نداره..بعدها فهمیدم که همسرم(سابق) به اداره مهاجرت انجا گفته بود که نیمد و دوست نداره بیاد...دولت کانادا هم کاری نداره..

اولین ارسالم در این سایت مربوط به موضوع دردناک جدایی شد..
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، storagemeter ، Danoosh ، soli asali ، msar ، maryam.azad ، copol
(2012-08-13 ساعت 10:46)پرستو مهاجر نوشته:  سلام این اتفاق برای من افتاد..اما در واقع همسرم بعد از گرفتن ویزاها و بدون دادن ویزا به من و بدون اطلاع به کانادا رفت و من هر کاری کردم نتونستم برم چون متقاضی اصلی او بود و حتما باید ویزا داشته باشم..و بعد از 1.5 سال غیابی جدا شدم..یعنی منظورم اینه که اصلا دولت کانادا کار به جدایی و..نداره..بعدها فهمیدم که همسرم(سابق) به اداره مهاجرت انجا گفته بود که نیمد و دوست نداره بیاد...دولت کانادا هم کاری نداره..

اولین ارسالم در این سایت مربوط به موضوع دردناک جدایی شد..
موفق باشید

سلام و تشكر
ميشه لطفاً بفرماييد كه اين موضوع شما مربوط به چند ساله پيشه؟ لطفاً بيشتر توضيح فرماييد مثلاً بفرماييد منظورتون از هر كاري كه كرديد چيه؟ منظورتون از اينكه ويزا را به شما نداد چيه؟ مگر نبايد ويزا را در پاسپورت بزنند؟ يعني پاسپورت شما را با خود برد؟ راستي چطور ميشه مطمئن شد كه دولت كانادا كاري به جدايي و اين چيزها ندارد؟ من از كس ديگري شنيدم كه اگر طلاق بگيرم و به اداره مهاجرت كانادا اعلام كنم اونموقع پرونده موجود باطل ميشه و بايد پرونده رو از اول و با وضعيت مجرد ارائه كنم. شما به چنين چيزي بر نخورديد؟

ضمناً از اينكه اين سئوال باعث شد كه شما را به ياد جدايي تون بندازه متاسفم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، zohreh36 ، soli asali ، msar ، maryam.azad
سلام و تشكر
ميشه لطفاً بفرماييد كه اين موضوع شما مربوط به چند ساله پيشه؟ لطفاً بيشتر توضيح فرماييد مثلاً بفرماييد منظورتون از هر كاري كه كرديد چيه؟ منظورتون از اينكه ويزا را به شما نداد چيه؟ مگر نبايد ويزا را در پاسپورت بزنند؟ يعني پاسپورت شما را با خود برد؟ راستي چطور ميشه مطمئن شد كه دولت كانادا كاري به جدايي و اين چيزها ندارد؟ من از كس ديگري شنيدم كه اگر طلاق بگيرم و به اداره مهاجرت كانادا اعلام كنم اونموقع پرونده موجود باطل ميشه و بايد پرونده رو از اول و با وضعيت مجرد ارائه كنم. شما به چنين چيزي بر نخورديد؟

ببینید ما شهرستان هستیم او(همسر سابقم به قصد گرفتن ویزا از سفارت به تنهایی به تهران آمد که ویزاهاه رو بگیره و من هم هفته بعد بهش ملحق بشم و برویم..من کارت ملی ام و پاستورم بهش داده بودم..اما او بلافاصله بعد از گرفتن ویزاها بلیط گرفت و 2 روز بعدش به کانادا رفت..خب من دستم به جایی نمیرسید سفارت کانادا در ایران میگفت اگر پاستورت هم داشتی شاید اگر میرفتی به دمشق و از سفارت اونجا مجددا برات ویزا صادر میشد..اما من پاستورتم هم نداشتم...خب من به سفارت کانادا در ایران شکایتی دادم مبنی بر اینکه ویزایم رو میخوام و جواب دادن که اون متقاضی اصلی بوده و نخواسته شما رو ببره ...و کاری از دست ما بر نمیادو جوابم دادن اگر یک بار لند کرده بودی و ورود به کانادا داشتی مشکلی نبود..اما الان مشکل اینجاست که ویزا و پاسپورتت رو نداری..بعد از دو سالی که طلاقم صادر شد وکیلم درخواستی به اداره مهاجرت کانادا فرستاد اما بی ثمر بود..
ببینید کشور ایران با کشور کانادا هیچ نوع قرار داد همکاری در زمینه حقوقی ندارن....
اما اول از همه بگم هیچ وقت این کار را با همسرتان نکنید..هیچ وقت...هر دو بروید و در انجا جدا بشید یا بروید و بعد از اینکه کارتpr گرفتید اگر او نخواست برگرده و ...با یک وکیل سابقه دار در این زمینه هم مشورت کنید..
موضوع من مربوط به سال 86 هست...
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar ، maryam.azad ، copol ، storagemeter
متشكرم
از مرقومات جنابعالي و بين السطور آنها، اطلاعات ارزشمندي حاصل شد
خيلي متاسفم كه چنين اتفاقي براي شما افتاده. واقعاً دردناكه و البته تحملش هم خيلي سخته.
اميدوارم خداوند مسير مناسب و بهتر ديگري را براي شما مقدر كند.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar ، maryam.azad
ممنونم.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maryam.azad ، copol
(2012-08-14 ساعت 13:50)پرستو مهاجر نوشته:  سلام و تشكر

ببینید ما شهرستان هستیم او(همسر سابقم به قصد گرفتن ویزا از سفارت به تنهایی به تهران آمد که ویزاهاه رو بگیره و من هم هفته بعد بهش ملحق بشم و برویم..من کارت ملی ام و پاستورم بهش داده بودم..اما او بلافاصله بعد از گرفتن ویزاها بلیط گرفت و 2 روز بعدش به کانادا رفت..خب من دستم به جایی نمیرسید سفارت کانادا در ایران میگفت اگر پاستورت هم داشتی شاید اگر میرفتی به دمشق و از سفارت اونجا مجددا برات ویزا صادر میشد..اما من پاستورتم هم نداشتم...خب من به سفارت کانادا در ایران شکایتی دادم مبنی بر اینکه ویزایم رو میخوام و جواب دادن که اون متقاضی اصلی بوده و نخواسته شما رو ببره ...و کاری از دست ما بر نمیادو جوابم دادن اگر یک بار لند کرده بودی و ورود به کانادا داشتی مشکلی نبود..اما الان مشکل اینجاست که ویزا و پاسپورتت رو نداری..بعد از دو سالی که طلاقم صادر شد وکیلم درخواستی به اداره مهاجرت کانادا فرستاد اما بی ثمر بود..
ببینید کشور ایران با کشور کانادا هیچ نوع قرار داد همکاری در زمینه حقوقی ندارن....
اما اول از همه بگم هیچ وقت این کار را با همسرتان نکنید..هیچ وقت...هر دو بروید و در انجا جدا بشید یا بروید و بعد از اینکه کارتpr گرفتید اگر او نخواست برگرده و ...با یک وکیل سابقه دار در این زمینه هم مشورت کنید..
موضوع من مربوط به سال 86 هست...
[/quote]

خیلی از خوندن مطلب شما ناراحت شدم فکر نمی کردم ادمهای نامرد هم (معذرت میخوام) تا این حد نامردی کنند شما مطمعن باشید که یک روزی طرف جوابش را می بینه چون دنیا خیلی کوچیکه باور کنید
پاسخ
طبق قانون جدید :

همسر یک فرد به عنوان یک اسپانسر محسوب میشه

و باید تا 2 سال به این ازدواج پایبند باشه

و اگر کمتر از 2 سال طول بکشه , اقامت دائم فرد لغو خواهد شد
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
(2012-11-09 ساعت 02:08)Classic نوشته:  طبق قانون جدید :

همسر یک فرد به عنوان یک اسپانسر محسوب میشه

و باید تا 2 سال به این ازدواج پایبند باشه

و اگر کمتر از 2 سال طول بکشه , اقامت دائم فرد لغو خواهد شد

سلام، منبع اين مطلب را اگر ممكنه ذكر بفرماييد، با اين قانون اگر كسي اسپانسر همسرش باشد اما او امتيازي در پرونده مهاجرتي اضافه كند، اگر طلاق بگيرند امتيازات بهم ميخورد و مجددا بايد امتياز بيشتر كسب كند، درسته؟
پاسخ
دوستان سلام

يكي از اشنايان من كيس اقامت به كانادا را متاهلي پر كرد ، و رفته مانادا

الان همسرش نميخواد بره كانادا

اوضاع اون كه رفت كانادا چي ميشه

اخه باهم اختلاف خوردن و ميخوان طلاق بيرن و طرف ك كانادا هستش حاضر به همكاري براي دادن وكالت. در طلاق نيست
 Case ‎Number‎  :   ٤٥٠٠
? تعداد افراد منظور در کیس  :   1 نفر ( خودم )

? مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

?تاریخ ارسال فرم  :   5th ‎Of May‎

?سفارت   :  آنکارا تغییر به ابوظبي

?تاریخ نامه دعوت به مصاحبه : ان شاء الله به زودی ‎?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 12:56)saraeesara نوشته:  دوستان سلام

يكي از اشنايان من كيس اقامت به كانادا را متاهلي پر كرد ، و رفته مانادا

الان همسرش نميخواد بره كانادا

اوضاع اون كه رفت كانادا چي ميشه

اخه باهم اختلاف خوردن و ميخوان طلاق بيرن و طرف ك كانادا هستش حاضر به همكاري براي دادن وكالت. در طلاق نيست

كسي نبود!؟
 Case ‎Number‎  :   ٤٥٠٠
? تعداد افراد منظور در کیس  :   1 نفر ( خودم )

? مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

?تاریخ ارسال فرم  :   5th ‎Of May‎

?سفارت   :  آنکارا تغییر به ابوظبي

?تاریخ نامه دعوت به مصاحبه : ان شاء الله به زودی ‎?
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان