کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای دانشجویی یا لاتاری
سلام دوستان
میخاستم با توجه به شرایطی که دارم بهم کمک کنید
من خودم اگر بخام برای تحصیل برم امریکا میتونم برای phd سه سال دیگه اقدام کنم ولی چون هم میدونم درسا خیلی سختن و اپلای از دانشگاهای خوب خیلی سخته و گرفتن گرین کارت هم بعدش یه پروسه طولانیه ترجیح میدم از طریق لاتاری اقدام کنم ولی از یه طرف لاتاریم سختیای خودشو داره و احتمالشم خیلی کمه!
به نظرتون بهترین راه واسه مهاجرت چی میتونه باشه یعنی اگه من بر فرضم بتونم با لاتاری برم میتونم با مدرک مستر داروسازی اونجا زندگی کنم یا بهتره کلا تمرکزمو بزارم روی تحصیلی و گرفتن گرین کارت بعدش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-14 ساعت 18:46)saharph نوشته:  سلام دوستان
میخاستم با توجه به شرایطی که دارم بهم کمک کنید
من خودم اگر بخام برای تحصیل برم امریکا میتونم برای phd سه سال دیگه اقدام کنم ولی چون هم میدونم درسا خیلی سختن و اپلای از دانشگاهای خوب خیلی سخته و گرفتن گرین کارت هم بعدش یه پروسه طولانیه ترجیح میدم از طریق لاتاری اقدام کنم ولی از یه طرف لاتاریم سختیای خودشو داره و احتمالشم خیلی کمه!
به نظرتون بهترین راه واسه مهاجرت چی میتونه باشه یعنی اگه من بر فرضم بتونم با لاتاری برم میتونم با مدرک مستر داروسازی اونجا زندگی کنم یا بهتره کلا تمرکزمو بزارم روی تحصیلی و گرفتن گرین کارت بعدش؟

به نظر من در این سه سال هر سال لاتاری شرکت کنید و شانس خودتون رو امتحان کنید ولی در این سه سال روی زبان تمرکز کنید تافلتون رو سال آخر بگیریدچون انقضای تافل دوساله است . در این سه سال خوب درس بخوانید وسعی کنید نمره های رشته ای که میخوانید بالا باشد . در این سه سال دانشگاههایی که برای دکترا پذیرش میدهند و بورس میکنند را پیدا کنید مدارک مورد نیازشان را جمع اوری کنید و در سال آخر برای پذیرش دانشگاه اپلای کنید .یکی از مطمئنترین راهها برای آمدن به آمریکا برای کسانیکه مدارک بالای تحصیلی دارند ویزای دانشجوییست .ولی اینکه دل ببندید به برنده شدن در لاتاری و هیچ کار دیگری نکنید همانطور که خودتان هم اشاره کردید کار منطقی نیست.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: saharph ، humsun ، ابی22 ، Hedieh20
بهتره تمرکزت روی اپلای کردن باشه و زبانت رو هرچه می تونی بهتر کنی. به غیر از تافل باید ببینی دانشگاها چیز دیگه ای نمی خواهن مثلا GRE که فکر کنم لازمه و برای تافل بالای 100 باید آماده باشی خب سه سال وقت خیلی خوبیه و اگر لاتاری هم اسمت در اومد که چی از این بهتر Smile
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: saharph

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان