کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهارتهای زندگی در آمریکا از نگاه یامی
بانک مسئولیتی در مورد پین نامبر لو رفته و سو استفاده شده تا لحظه گزارش دادن و عوض کردن اون نداره ولی وقتی اکارت کردیت هست یا دبیتی که بصورت کردیت استفاده شده، شما با Dispute کردن در واقع نه بانک بلکه Merchantی که کارت در اون محل استفاده شده رو Dispute میکنین! اونم بر طبق قراردادی که با Visa یا Mastercard یا AMEX یا Discover داره اگه ثابت کنه که چک هویت لازم رو انجام داده به پولش میرسه و این وسط میمونه Visa یا Mastercard یا AMEX یا Discover و اطلاعات و پیگیری که باید بکنه تا آقا دزده دستگیر بشه و اینا به پولشون برسن.
بانک به اون مرچنته میگه: «آقای محترم! در بیزنس شما در این زمان از این کارت استفاده شده. شما مسئولیت داشتی که امضاشو چک کنی یا احیانا دوربین مدار بسته داری یا بالاخره باید یک سرنخی از استفاده کننده بدی وگرنه این پول از جیب شما میره!». مرچنته هم میگه زکی من پولم رو از مثلا ویزا گرفتم! برو بزار باد بیاد!
ولی در کل اگه کارت شما امضا داشته باشه موقع ارائه به فروشگاه و امضا شما هم با امضای روی کارت مشابه باشه، فروشگاه حق خواستن کارت آی دی از شما رو نداره و در غیر اینصورت مرتکب تخلف شده.
من شنیدم بیزنسهای کوچکی هستن که به بهانه هزینه های جانبی مرچنت کردیت کارت بودن مجوز استفاده از اون رو نمیگرن تا از دردسرهای بعدی در امان باشند.
البته مثلا ما در می سیز بهیچ وجه نه امضا چک میکنیم و نه کارت شناسایی! تا جایی که میدونم ظاهرا می سیز در این زمینه بیمه داره که اگه بعدا نتونه سر نخی از سو استفاده کننده به مقامات امنیتی و پلیس بده، این پول از جیبش نمیره بلکه از جیب بیمه کننده اش میره ولی در عوض از کلی زر زر مشتری ها در مورد اینکه چرا گیر سه پیچ میدی به چک کردن کارت و امضا و اینا جلوگیری میکنه که خودش کلی مشتری مداریه!
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، frozen mind ، storagemeter ، mavarfan ، Solitude ، javad_hani ، sadeghi897 ، msar ، golia
هزینه باشگاهو گفتی یامی جان یخورده هم از حواشیش بگو ... مثلاً تفنگو از کجا میگیری ... کارت شناسایی میخوان یا نه ... اگه همراهت باشه پلیس جلوتو بگیره چی میشه ... حتماً باید کارت باشگاه داشته باشی ... قیمتهای تفنگ ... و اینکه اگه یکی بخواد بیاد اونجا و سارق مسلح شه توصیه های تو به اون شخص چیه Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، masih sh ، frozen mind ، msar
(2012-07-19 ساعت 11:31)online27H نوشته:  هزینه باشگاهو گفتی یامی جان یخورده هم از حواشیش بگو ... مثلاً تفنگو از کجا میگیری ... کارت شناسایی میخوان یا نه ... اگه همراهت باشه پلیس جلوتو بگیره چی میشه ... حتماً باید کارت باشگاه داشته باشی ... قیمتهای تفنگ ... و اینکه اگه یکی بخواد بیاد اونجا و سارق مسلح شه توصیه های تو به اون شخص چیه Big Grin

تفنگ رو میتونی همونجا کرایه کنی با هزینه جدا. فکر کنم ساعتی همون هف هش دولاره اما ما خودمون داریم! پدر زنم زاغه مهمات اسلحه خونه داره Big Grin
البته ما فقط تفنگ و رولور خفبف یعنی کالیبر 22. میبریم چون همانطور که گفتم فشنگهاش خیلی ارزونه (تازه همینشم دونه ای 70 تا 80 تومن میوفته دونه ای!!). بقیه فشنگها گرونه.
خانمم مجوز داره ولی تا جایی که میدونم در فلوریدا اگه تفنگ و تو ماشین با قفل مخصوص ماشه و تو کیف حمل کنی، نیاز به مجوز نداره اما باید بپرسین.
پلیس هم ماشین رو نگه داشت به هر دلیلی اول باید بگی تو ماشین تفنگ داره و گرنه جرمه.
من کوچکتر از اونیم که توصیه ای بکنم اما هر کاری میخوان بکنن، توش ثبات قدم داشته باشن!!!!!!! Big Grin

اینم قوانین مربوطه به هر ایالت:
http://www.handgunlaw.us/documents/USRVCarCarry.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، Blaze ، online27H ، storagemeter ، batis2010 ، sadeghi897 ، msar ، golia
(2012-07-11 ساعت 04:16)yami نوشته:  جهت اطلاع کماکان درگیر این دو تا شرکتم. اکوفکس که اسکن گواهینامه و کارت سوشال و فیش حقوقی خواسته بود مثل اینکه نتونسته از رو اسکن ها منو شناسایی کنه و ایمیل زده که همینا رو فکس کن!!!! یعنی من در نبوغ این جماعت موندم. با بدبختی تمام از هر کدوم مخصوصا کارتها چنان اسکن سیاه سفید گرفتم که فکس میزنم خوانده بشه و با مجیک جکم فکس کردم و منتظر جوابم کماکان!
قابل توجه دوستانی که فکر میکنن حالا هر وقت لازم شد یه تلفن میزنن درست میشه!!

همین چیزها را هم از من خواستند و با اولین اشتباه من که حساب بانکی ام را وارد سایت کردم شروع کردند به برداشت پول از حساب من و مدرک هم همین فکس ها بود که ارسال کرده بودم.

اگر خواستید به این سایتها پول بپردازید از کارتهای موقت استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، mavarfan ، parastoo mohajer ، مجید ملیح ، msar
(2012-07-24 ساعت 00:05)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 04:16)yami نوشته:  جهت اطلاع کماکان درگیر این دو تا شرکتم. اکوفکس که اسکن گواهینامه و کارت سوشال و فیش حقوقی خواسته بود مثل اینکه نتونسته از رو اسکن ها منو شناسایی کنه و ایمیل زده که همینا رو فکس کن!!!! یعنی من در نبوغ این جماعت موندم. با بدبختی تمام از هر کدوم مخصوصا کارتها چنان اسکن سیاه سفید گرفتم که فکس میزنم خوانده بشه و با مجیک جکم فکس کردم و منتظر جوابم کماکان!
قابل توجه دوستانی که فکر میکنن حالا هر وقت لازم شد یه تلفن میزنن درست میشه!!

همین چیزها را هم از من خواستند و با اولین اشتباه من که حساب بانکی ام را وارد سایت کردم شروع کردند به برداشت پول از حساب من و مدرک هم همین فکس ها بود که ارسال کرده بودم.

اگر خواستید به این سایتها پول بپردازید از کارتهای موقت استفاده کنید.

داشتن یک کارت پیش پرداخت موقت برای اینجور مواقع خوب است! البته در حساب من هم همان مقدار رو Hold کرده بودن که بعد از تماس در عرض هفت روزی که گفته بودن، هولد رو برداشتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، mavarfan ، msar ، golia
اکو فکس برای دوین هفته هست که داره منو برای ریپورتم سر میدوانه ! یکی از بدترین کاستومر سرویسهایی که دیدم تا حالا. دلم میخواست ایمیلهاشون رو میگذاشتم که ببینید و یا مکالماتی که داشتم. یعنی 2 تا شماره تلفن که در امضا ایمیلی یارو توی سیستم هست اشتباهه ! شماره یک شرکت گردشگریه. خدااا دیوانه میشم ادم. !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، mavarfan ، msar
(2012-07-24 ساعت 05:06)soheilbadami نوشته:  اکو فکس برای دوین هفته هست که داره منو برای ریپورتم سر میدوانه ! یکی از بدترین کاستومر سرویسهایی که دیدم تا حالا. دلم میخواست ایمیلهاشون رو میگذاشتم که ببینید و یا مکالماتی که داشتم. یعنی 2 تا شماره تلفن که در امضا ایمیلی یارو توی سیستم هست اشتباهه ! شماره یک شرکت گردشگریه. خدااا دیوانه میشم ادم. !

چیه سهیل؟ مشخصات شما هم اشتباهه تو اکوفکس؟
اگه اینجوریه نگران نباش. اول به من گفتن کپی کارت سوشال و گواهینامه رو ایمیل کن. بعد چندین روز ایمیل اومد که فکس کن! بعد از چندین روز هم نامه اومد که فتوکپی شونو با پست بفرست!!
به هر حال منم هر کاری گفتم میکردم. وسط این کارها هم تلفنی و ایمیلی تماس گرفتم و تاکید کردن که حتی اگه درست هم بشه آپدیت سیستم تا سی روز ممکنه طول بکشه و شما در این مدت اگه بهر طریقی پرس و جو کنین ممکنه ببینید که هنوز اطلاعات اصلاح نشده پس خونسردی تو حفظ کن و هر کاری میگن بکن و اگه بعد از رسیدن آخرین بار مدارک بهشون یک چهل روزی گذشت و خبری نشد، زنگ بزن و چک کن ببین اطلاعات اصلاح شده یا نه.
به منم تعریف کن مشکل تو چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، mavarfan ، msar
(2012-07-24 ساعت 05:35)yami نوشته:  
(2012-07-24 ساعت 05:06)soheilbadami نوشته:  اکو فکس برای دوین هفته هست که داره منو برای ریپورتم سر میدوانه ! یکی از بدترین کاستومر سرویسهایی که دیدم تا حالا. دلم میخواست ایمیلهاشون رو میگذاشتم که ببینید و یا مکالماتی که داشتم. یعنی 2 تا شماره تلفن که در امضا ایمیلی یارو توی سیستم هست اشتباهه ! شماره یک شرکت گردشگریه. خدااا دیوانه میشم ادم. !

چیه سهیل؟ مشخصات شما هم اشتباهه تو اکوفکس؟
اگه اینجوریه نگران نباش. اول به من گفتن کپی کارت سوشال و گواهینامه رو ایمیل کن. بعد چندین روز ایمیل اومد که فکس کن! بعد از چندین روز هم نامه اومد که فتوکپی شونو با پست بفرست!!
به هر حال منم هر کاری گفتم میکردم. وسط این کارها هم تلفنی و ایمیلی تماس گرفتم و تاکید کردن که حتی اگه درست هم بشه آپدیت سیستم تا سی روز ممکنه طول بکشه و شما در این مدت اگه بهر طریقی پرس و جو کنین ممکنه ببینید که هنوز اطلاعات اصلاح نشده پس خونسردی تو حفظ کن و هر کاری میگن بکن و اگه بعد از رسیدن آخرین بار مدارک بهشون یک چهل روزی گذشت و خبری نشد، زنگ بزن و چک کن ببین اطلاعات اصلاح شده یا نه.
به منم تعریف کن مشکل تو چیه؟
نه والا. من ریپرت سالانه ام رو انلاین درخواست کردم که سیستم منو وریفای نکرد و بهم نداد گفت باید تلفنی درخواست کنی ما هم با هزار مکافات اینکارو کردیم (با توجه به موضوع فهماندن اسم و فامیلهای عجیب غریب ما ها به یک ربات نفهم !) تازه بعد 15 روز نامه اومده که تو 1 بار گرفتی و کوپنت تمام شده !
هر چی زنگ و ایمیل و داستان که بابا اینجوری نیست حالا امروز بعد هزار تا اینور اونور میگه (سوپروایزر رو گیر اوردم) میدونی سیستم نمیتونه نشون بده که تو دانلود کردی یا نه ! ممکنه کردی باشی یا نکرده باشی ! بعد گفت باشه من بتو یوزر میدم برو تو سیستم 1 بار میتونی ریپورت رو ببینی و بعد میبندمش گفتیم خب گفت پسوورد رو میفرستم به ایمیل ظرف 5 دقیقه دیگه. بعد از 3 ساعت دیدیم نفرستاد دوباره زنگ زدیم حالا از اول سین جیم که ما رو وریفای کنه. خب چه کمکی بکنم ؟ اقا این همکارت بنا بوده برای من پسورد بفرسته. صبر کن. رفته تو سیستم. نه اقا همکارم غلط کرده ! شما 1 بار از ما گرفتی. و دوباره از نو یعنی فااا جعه . گفتم عزیز جان اون خانم سوپر وایزر بودن حالا هم وصل کن به خودش میگه ما 5 تا سوپر وایزر داریم کدوم ؟! تازه اکثرا رفتن. باز موند واسه 1 روز دیگه ولی من کوتاه بیا نیستم به محض اینکه وقتی گیرم بیاد میرم راند بعدی بالاخره یکیمون از رو میره !
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، yami ، mavarfan ، parastoo mohajer ، msar
برو از Experian و TransUnion بگیر قعلا
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، parastoo mohajer ، msar
گزارش سالانه و رایگان کردیت از سه تا شرکت کردیت نیست بلکه از سایت زیر هستش:
https://www.annualcreditreport.com/cra/index.jsp

از این سایت شما به ترتیب وارد سه تا شرکت کردیت شده و گزارش را می بینید.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، ابی22 ، soheilbadami ، msar
(2012-07-24 ساعت 21:15)kavoshgarnet نوشته:  گزارش سالانه و رایگان کردیت از سه تا شرکت کردیت نیست بلکه از سایت زیر هستش:

این سایت توسط همون سه شرکت اداره میشه. اما بصورت جدا جدا بخواهین اقدام کنین، Experian و TransUnion تو سایتشون امکان گرفتن رایگان هست بشرطی که در عرض 7 روز اکانتتون رو بنندین ولی اکوفکس نداره و برای اکوفکس باید از MyFICO ریپورت و اسکور بگیرین که اونم مال اکوفکس رو نشون میده و برای دوتای بعدی پول میخواد. اینم باید در عرض چند روز اکانتتون رو ببندین وگرنه شارژ میکنه.
بهرحال این سه تا شرکت اسکورهاشون با هم فرق فوکوله و حتی بازه اسکورشون هم با هم متفاوته و برای اطلاع دقیق از اسکور حتما باید از هر سه اینا اسکور و ریپورت گرفته بشه. علت این تفاوت هم اینه که جدای از مقیاس متفاوت اسکور بندی شون بعضی شرکتها و بانکها به هر سه اینا ریپورت نمی دن و این باعث تفاوت اسکور میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، parastoo mohajer ، msar
(2012-07-25 ساعت 00:42)yami نوشته:  
(2012-07-24 ساعت 21:15)kavoshgarnet نوشته:  گزارش سالانه و رایگان کردیت از سه تا شرکت کردیت نیست بلکه از سایت زیر هستش:

این سایت توسط همون سه شرکت اداره میشه. اما بصورت جدا جدا بخواهین اقدام کنین، Experian و TransUnion تو سایتشون امکان گرفتن رایگان هست بشرطی که در عرض 7 روز اکانتتون رو بنندین ولی اکوفکس نداره و برای اکوفکس باید از MyFICO ریپورت و اسکور بگیرین که اونم مال اکوفکس رو نشون میده و برای دوتای بعدی پول میخواد. اینم باید در عرض چند روز اکانتتون رو ببندین وگرنه شارژ میکنه.
بهرحال این سه تا شرکت اسکورهاشون با هم فرق فوکوله و حتی بازه اسکورشون هم با هم متفاوته و برای اطلاع دقیق از اسکور حتما باید از هر سه اینا اسکور و ریپورت گرفته بشه. علت این تفاوت هم اینه که جدای از مقیاس متفاوت اسکور بندی شون بعضی شرکتها و بانکها به هر سه اینا ریپورت نمی دن و این باعث تفاوت اسکور میشه.
هر چی بالا پایین میکنم این سیستم کردیتشون به این شکل چیز مسخره ای هست

(2012-07-24 ساعت 15:52)yami نوشته:  برو از Experian و TransUnion بگیر قعلا

اکسپرین رو چند ماه پیش گرفتم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-07-25 ساعت 00:42)yami نوشته:  

من گمان کنم این سایت تحت نظارت مستقیم FTC.GOV هستش برای اینکه در گرفتن گزارش سالانه رایگان اشکالی پیش نیاد.

با گزارش گرفتن از طریق این سایت شما نیازی به باز کردن اکانت، دادن شماره حساب و بستن اکانت ندارید.

ولی برای گرفتن اسکور باید مستقیم از طریق هر کدام از این شرکتها اقدام کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، soheilbadami ، Man ، msar
بچه ها
تخفیفها و حراجیهای ویژه رو اینجا به هم اطلاع بدیم!

اینم اولش
http://www.couponingfor4.net/2012/07/6pm...-shipping/

75 درصد تخفیف در کفشهای مارکدار تیمبرلند و چند مارک دیگه بهمراه شیپینگ رایگان!!
فقط امروز و هر لحظه ممکنه برش دارن. عجله کنن پا برهنه ها!! هه هه هه

* دیگه چی میخواد؟ سیب زمینی، حالا یک شیشه سس دلپذیر، اگه بخوری نمیشی تو سیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Hediyeh ، masih sh ، cmbt ، SH1A2R3 ، emrah66 ، sib 24 ، Omidooo ، vroom ، mavarfan ، به گل ، sam11 ، dreamer60 ، sadeghi897 ، msar ، golia
عزيزم لطفا بگيد كدام ايالت و چه شهري؟ تا مفيدتر واقع شود
کیس نامبر:2012AS00063xxx
تاریخ مصاحبه:11Jun
تعدادافراد:2نفر
تاریخ دریافت ویزا:10Aug
ورودبه امریکا:دسامبر2012Smile
مقصد:کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، به گل ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان