کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین شیمی
سلام اگر كسي علاقمند و سابقه كار در زمينه شيمي هست لطفا رزومه خود را براي من بفرستيد عنوان شغلي تكنسين مي باشد
موقعيت شغل در لس انجلس مي باشد

پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، haaaa
سلام دوستان من هم مهندسی شیمی امیر کبیر رو خوندم.تجربه کاری من در زمینه کنترل کیفیت چرخ قطار است به این شکل که تست های مکانیکی و آنالیز شیمیایی مربوط به آنها را بر اساس استاندارد مربوطه کنترل میکنم.همچنین در زمینه تایید روشهای جوشکاری بر اساس استاندارد AWS D1.1هم تجربه دارم ایا امیدی به پیدا کردن کار در لوس آنجلس هست؟همسرم هم بسیار مسلط به تراشکاری و مهندس مکانیک .به نظر شما امید پیدا کردن کار برای کدامیک از ما بیشتره؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
دوستان لطفا اگر تجربه ای دارید مرا راهنمایی بفرمایید.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
سلام دوستان، من دکتری شیمی دارم و واسه یه دوره تحقیقاتی یه ساله ماه دیگه وارد دانشگاه مریلند میشم. از اونجایی که تماما مدارکم رو از ایران گرفتم (دانشگاه سرارسری)، میتونم تو واشینگتن برای خودم کار پیدا کنم؟؟
ضمنا یه موضوع دیگه، به نظرم یه نفر پیش قدم بشه یه صفحه فیس بوک یا یه وبلاگ درست کنه تا دوستان شیمیست و مهندسی شیمی که داخل امریکا هستن بتونن به هم کمک کنن
مرسی از همه
پاسخ
(2015-08-23 ساعت 00:15)mehr-dad نوشته:  سلام دوستان، من دکتری شیمی دارم و واسه یه دوره تحقیقاتی یه ساله ماه دیگه وارد دانشگاه مریلند میشم. از اونجایی که تماما مدارکم رو از ایران گرفتم (دانشگاه سرارسری)، میتونم تو واشینگتن برای خودم کار پیدا کنم؟؟
ضمنا یه موضوع دیگه، به نظرم یه نفر پیش قدم بشه یه صفحه FB یا یه وبلاگ درست کنه تا دوستان شیمیست و مهندسی شیمی که داخل آمریکا هستن بتونن به هم کمک کنن
مرسی از همه

سلام
می تونم بپرسم گرایش کاری تون چی هستش ؟ و آیا با فاند هست وچقدره ؟
فکر می کنید اگه کسی اقامت داشته باشه در امریکا برای گرفتن پوزیشن هایی در دانشگاه تفاوتش با کسی که از ایران اپلای می کنه چی هستش ؟ چه مزایایی داری اگه بعد از ورود بدنبال پوزیشن های آکادمیک باشی
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
می تونم بپرسم گرایش کاری تون چی هستش ؟ و آیا با فاند هست وچقدره ؟
فکر می کنید اگه کسی اقامت داشته باشه در آمریکا برای گرفتن پوزیشن هایی در دانشگاه تفاوتش با کسی که از ایران اپلای می کنه چی هستش ؟ چه مزایایی داری اگه بعد از ورود بدنبال پوزیشن های آکادمیک باشی
ممنون

ترمودینامیک فازی، فاند بستگی به پوزیشن شما داره و متغیره
خوب طبیعی اگه حضوری برید پیش یه استاد احتمالش خیلی زیاده شماره قبول کنه
رزومه خوب و مطابق با ضمینه تحقیقاتی استاد مربوطه خیلی کمک میکنه
پاسخ
سلام دوستانی که در آمریکا هستن من فوق مهندسی شیمی دارم و سابقه کارم پتروشیمی. آیا امیدی به پیدا کردن کار هست برام؟
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
پاسخ
(2015-08-26 ساعت 13:38)Nataliea نوشته:  [quote='mehr-dad' pid='651554' dateline='1440272759']
سلام دوستان، من دکتری شیمی دارم و واسه یه دوره تحقیقاتی یه ساله ماه دیگه وارد دانشگاه مریلند میشم. از اونجایی که تماما مدارکم رو از ایران گرفتم (دانشگاه سرارسری)، میتونم تو واشینگتن برای خودم کار پیدا کنم؟؟
ضمنا یه موضوع دیگه، به نظرم یه نفر پیش قدم بشه یه صفحه FB یا یه وبلاگ درست کنه تا دوستان شیمیست و مهندسی شیمی که داخل آمریکا هستن بتونن به هم کمک کنن
مرسی از همه

من هم با پیشنهاد شما بسیار موافقم ، لطفا دوستان گروه شیمی و مهندسی شیمی ! دست به دست هم بدهیم و برای کمک به همدیگه حداقل در حد اطلاعات خام و نیز تجربیات کاری و تخصصی خود تعلل نکنیم .
با سپاس از همه دوستانی که به این تاپیک سر می زنن ، می خونن و نظرشون رو می گن .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
چقدر اینجا سوت و کوررره ه
یعنی کسی نیست که شیمیست باشه و یه خورده کمک کنه به بقیه و از کارش و تجربه اش در امریکا بگه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: EB3
دوستان بنده سابقه كار در شركت ملي نفت و مناطق نفت خيز رو دارم
آيا براي بنده در آمريكا شغلي مرتبط با كار در ايران پيدا ميشه؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: EB3
(2012-10-29 ساعت 09:26)soheila_chem نوشته:  دوستان هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که بچه های شیمیست دور هم جمع شیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.
به عنوان اولین پست میتونم نتایجی که راجع به بازار کار آمریکا بدست آوردم به اشتراک بگذارم.
من مدتی هست فرصت های شغلی موجود برای یه شیمیست رو مطالعه میکنم. متوجه این نکته شدم که بیشترین درخواست مربوط به تسلط و آشنایی با کار با دستگاه یا به اصطلاح"دستگاهی" هست. کسانی که تسلط به uv, GC,IR و بخصوص HPLC دارند در اولویت هستند و بعد از اون آشنایی با تست های فیزیکو شیمیایی که کاربرد گسترده بخصوص در صنایع دارویی داره.
در مرحله بعد شیمیست آشنا به فرمولاسیون که در صنایع دارویی و آرایش بهداشتی بهش نیاز هست جزء اولویت ها به حساب میاد.
درآمد یک شیمیست آنالیز با سابقه کاری ۲-۳ سال هم معمولا در حدود $ 65000 در سال هست. که رقم خوبیه.

در پست های بعدی سعی می کنم مطالب بیشتری به اشتراک بگذارم و از تمامی دوستان شیمیست(در هر گرایشی) خواهش می کنم همکاری کنند و به تکمیل مطالب کمک کنند. شاید این صفحه کمک کوچیکی باشه برای تمرکز اطلاعات تخصصی.

با تشکر از همه دوستان

سلام ودرود

عنوان این تاپیک مهندسی شیمی هست
ولی تعریفی که شما ارایه دادید برای شیمیست هس
این دو رشته خیلی خیلی متفاوت هستند

هم درسها و واحدهایی که پاس شده و هم زمینه کاری...

مهندسی شیمی بیشتر به مهندسی مکانیک نزدیک هست ...

من خودم مهندسی شیمی -گرایش پتروشیمی خوندم
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، EB3
من مهندسی شیمی -گرایش پتروشیمی خوندم
مدرکم رو از دانشگاه دولتی گرفتم وحدود 15 سال سابقه کار در یک مجتمع پتروشیمی رو دارم

همسرم هم همین شرایط رو دارن
مهندسی شیمی -گرایش گاز از دانشگاه آزاد
با حدود 15 سال سابقه کار در مجتمع پتروشیمی

در آمریکا به جز ایالت تگزاس و شهری مثل هیوستون دیگه چه ایالتی بهتره برای کار ما؟
مدارک مون پذیرفته میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، EB3
(2016-03-03 ساعت 20:25)ghazalak11 نوشته:  سلام دوستان
شرکتی که همسرم کارمیکنه نیازبه یه نیرو داره که مدلینگ وپایپینگ دیزاینرباشه هرکی بلده ونیاز به کارداره بهم پیغام خصوصی بده تاشماره همسرمو بهش بدم تا جزییاتشو اون بگه شرکت در اورلاندو فلوریدا هست

کدوم شهر و ایالت تشریف دارید شما ؟
ممنون از این پست ، لطفا بیشتر مارو کمک کنید در زمینه کاری شیمی و آزمایشگاهی در امریکا
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-04 ساعت 21:07)Nataliea نوشته:  
(2016-03-03 ساعت 20:25)ghazalak11 نوشته:  سلام دوستان
شرکتی که همسرم کارمیکنه نیازبه یه نیرو داره که مدلینگ وپایپینگ دیزاینرباشه هرکی بلده ونیاز به کارداره بهم پیغام خصوصی بده تاشماره همسرمو بهش بدم تا جزییاتشو اون بگه شرکت در اورلاندو فلوریدا هست

کدوم شهر و ایالت تشریف دارید شما ؟
ممنون از این پست ، لطفا بیشتر مارو کمک کنید در زمینه کاری شیمی و آزمایشگاهی در آمریکا
سپاس

شهر اورلاندو واقع در ایالت فلوریدا
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، Nataliea
با سلام خدمت دوستان
همسر من دکترای شیمی داره و بعد از گذشت دوماه از تاریخ ورودمون هنوز کاری پیدا نکرده،میشه خواهش کنم اگه کسی میتونه کمک کنه؟
محل مصاحبه انکارا
کیس نامبر **2016as3
زمان مصاحبه هفته اول اکتبر
تعداد افراد کیس:3 نفر...نفر اصلی خودم که با پسرم یک ضرب گرفتیم و همسرم ap(نداشتن cv)
تعداد آپدیتها:6و7و13و14و16و19و23و27و30 اکتبرو4 و 10و16و19 نوامبر
کلیر 19 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان