کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه های ابوظبی
دوستان عزیز اشتباه نکنید / هر زمان به KCC ایمیل بزنید جوابتون رو فقط با یک ایمیل اومات میدن که شما باید سایت رو چک کنید تا کارنت بشید
دوست خوبم شما بایدهر ماه بولتن رو چک کنید هر وقت در قسمت آسیا دیدید که شماره شما کارنت شد اونموقع میتونید ایمیل بزنید و به ایمیل شما پاسخ میدن. تا شماره کارنت نشه روز و ساعت مصاحبه رو به شما اعلام نمیکنن. پس صبر کنید تا بولتن جدید اعلام شهWink
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: hedipes
دوستان ابوظبی مصاحبه راحتی داره ولی اینجوریم نیست سریع ویزا بدن، روزی که من رفتم 2 تا خانم بودن و من و یک آقای دیگه با خانوادهاش.
به ما دوتا بک گراند چک خورد ولی اون 2تا خانم که یکی مجرد و دیگری هم با همسر و دو فرزند که البته همسرشون هم از اعضای سایت هستن ویزا دادن. یک نکته که شاید برای ما تاثیر گذار بوده، هر دومون سپاه خدمت کرده بودیم ولی البته از من در مورد خدمتم سوالی پرسیده نشد.
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان: afshin
سلام

اول از هر صحبتی میخواستم از تک تک بچه های این سایت تشکر کنم.

یک - برای اینکه آن روزای که شماره ها کارنت می شود و ما نمره بالاها
خیلی نگران بودیم که شماره ما کارنت نشه به ما ها دل داری میدادین تا اخر
که ما هم کارنت شدیم.

دو- با در اختیار قرار دادن اطلاعات خوب خود در اینجا که فکر کنم به همه
بچه های سایت کمک شایانی کرد بخصوص ما در ضمینه هزینه و زمان.

سوم – که بنظر من از همه موارد بالا برتر هستش ایجاد روح هم دلی و
دوستی بین خودمان که امید وارم بشه اینو بیشتر و بهترش کرد.

سفر نامه من کمی فرق داره بخاطر اینکه کل مطلب را همه می داند.
من مسائل که جالب بود را براتون می نویسم.
خوب ما یک خانواده 4 نفری هستیم که برنده کیس خانمم بود که
خدارو شکر ویزا مونو گرفتیم به کلیرنس نخوریم.

برای میدیکال ما هم به polyclinic نزدیک سیتی سنتر رفتیم
نکته مهم اینکه ساختمان Al Wahda تابلو نداره فقط یا دتون باشه
که داروخانه ابن سینا در این ساختمان هستش. می تونید از این نشانی استفاده کنید.
آدرس کامل را می نویسم.

Al Wahda building Abve Ibn Sina Pharmacy Opp.
To New Dubai Islamic Bank, Deira –
Tel : 04-2959444 Fax : 04-2957161

بعد اینکه باید بدونید که فاصله دبی تا ابوظبی میشه گفت 150 km هستش

می تونید حتی با اتوبوس برید فقط زمان رفت را 2 ساعت در نظر بگیرید.
با 30 درهم رفت . به هر تاکسی بگید ترمینال اتوبوس ابوظبی میبرتتون آنجا.

توجه : ما خانه اقوام بودیم که شارجه اقامت داشتند اگر از شارجه حرکت می کنید
حتما به زمان بالا 1 ساعت اضافه کنید.

اگر با اتوبوس مرید یادتون باشه وارد شهر شدید اوایل شهر پیاده شید.
چون سفارت اوایل شهر می باشد.

تاکسی هم بین 10 تا 15 برای تا سفارت می گیره بستگی به این داره چه قدر
به سفارت دور یا نزدیک هستید.
جمعا با 100 درهم میشه رفت وآمد.

یادتون باشه زود نرید جوری وقت را تنظیم کنید که حدودا 9.30 سفارت باشید.
که بیرون زیاد نمونید هوا خیلی گرم هستش . ما حدودا 9.50 رسیدیم.

بعد هم که مراحل را همه فوت آب هستند.

امید وارم که بتونیم مرحله بعد را همین جوری طی کنیم ( ورود به آمریکا )
و تو این مرحله هم به هم کمک کنیم . و همین هم دلی را ادامه دهیم.
از خدا برای همه آرزو موفقیت دارم و برای بچه های منتظرهم دعا می کنم که
زود تر جوابشون بیاد.( اگر سئوالی داشتید میتونید از من بپرسید بلد باشم خوشحال میشم کمکی کنم)
توکل بر تو ای خدای مهربان
تشکر کنندگان: Arta ، elham ، matrix ، Spiritual ، afshin ، seravin ، hoda ، M!LAD ، reza22 ، leili ، admin
با سلام خدمت تمام دوستان خوبم و بچه هاي مهاجر سرا
قبل از هر چيزي خدا رو به خاطر تمام محبتي كه به من و بقيه بنده هاش داره شكر مي كنم و سفرنامه خودم رو
با نام خداوند بخشنده مهربان آغاز ميكنم.
روز جمعه 19 تيرماه ساعت 9 صبح از فرودگاه اصفهان راهي ديار باديه نشينان به تازگي شهري شده ( دبي ) شدم . ساعت 11 به شكر خدا به سلامت به مقصد رسيدم . چون خيلي خسته بودم اون روز رو فقط خوابيدم . روز شنبه ساعت 7 صبح براي انجام آزمايشات پزشكي از هتل خارج شدم و پس از بسياري دوندگي و راه رفتن موفق به پيدا كردن اون كلينكي كه دوستان فرموده بودند كه رو به روي سيتي سنتر مي باشد نشدم و از هر كسي كه تونستم سوال كردم كسي هم بلد نبود خلاصه كلام ساعت 12 موفق به پيدا كردن كلينيك ايراني مورد تاييد سفارت به نام ميد ايست پلي كلينيك واقع در خيابان رقه رو به روي رستوران اتوماتيك – كنار سوپر ماركت المايالان ساختمان سيتي فارمسي طبقه M كه شدم . بعد از سلام به منشي كلينيك كه ايراني بود گفتم واسه چه كاري آمدم و اون هم اصل پاسپورت و كارت واكسيناسيون بين المللي و مبلغ 950 درهم از من خواست . آزمايشات شامل عكس از قفسه سينه – آزمايش خون – و قد و فشار و چند سوال جزيي بود. و به من گفتند براي گرفتن جواب آزمايشات فردا ساعت 12 اينجا حاضر باش . روز يكشنبه جواب آزمايشات رو گرفتم و به شماري كه كلينيك معرفي كرده بود به عنوان راننده معتمد اين موسسه زنگ زدم و پس از كلي حرفهاي بيخود و دلال بازي گفت فردا ساعت 6 آماده باش ماشين مياد دنبالت . روز دوشنبه 13 جولاي ساعت 6 به اتفاق يك زوج تازه ازدواج كرده متقاضي ويزاي نامزدي راهي ديار ابوظبي شديم ( كرايه ماشين رفت و برگشت 200 درهم) ساعت 7:30 به مقابل سفارت ابوظبي رسيديم و با يك صف طويل از اعراب متمدن و ايرانيان متقاضي ويزاي تحصيلي و ... مواجه شديم به دليل طولاني بودن صف ما موفق به نشستن روي صندلي هاي تعبيه شده در بيرون سفارت نشديم و سر پا ايستاده بوديم كه بعد از چند لحظه يك آقاي آمريكايي خوش تيپ آمد و صف متقازيان رو به دو دسته تقسيم كرد سمت چپ كساني بودن كه متقاضي ويزاي مهاجرتي و گيرين كارت بودن و سمت راست كساني كه ويزاي توريستي و تحصيلي و... مي خواستند . من در صف سمت چپ قرار گرفتم . ابتدا كساني كه متقاضي ويزاي غير مهاجرتي بودند وارد سفارت شدند . حدود ساعت 10:30 بود كه مامور سفارت صف ويزاي مهاجرتي رو به داخل ساختمان بعد از بازرسي راهنمايي كرد كه من هم جز همين صف بودم . بعد از وارد شدن به ساختمان اصلي سفارت مامور اونجا من رو به سمت صندوق راهنمايي كرد در اونجا يك خانم آمريكايي بود كه از من دعوت نامه دوم رو خواست و از من پرسيد چند نفري گفتم 1 نفر و بعد به من يك شماره داد و گفت شمارت مقابل هر گيشه اي افتاد برو اونجا . حدود 5 دقيقه گذشته بود كه من گرم حرف زدن با يك آقاي ايراني بودم و از بردي كه توش شماره ها رو ميزد غافل شدم كه ديدم مامور امنيتي اونجا داره شماره من رو داد ميزنه زود رفتم دم اون گيشه كه شمارم بالاش بود . يك خانم جوان ايراني فوق العاده بد اخلاق بعد از گفتن آقا مگه خوابي 2 ساعت معتله تو هستم و ... مدارك زير رو از من خواست . ترجمه شناسنامه – کارت معافیت از خدمت وظیفه – ديپلم + پيش دانشگاهي + اصل اين دو مدرك – و فرم هاي مربوط به اسپانسر رو از من گرفت و يك فيش به من داد به مبلغ 2863 درهم و گفت صندوق پرداخت كن و بيار من هم رفتم و پرداخت كردم و فيش رو به اون خانم بد اخلاق دادم و گفت منتظر باش تا باز شمارت اعلام بشه . حدود 1 ساعت بعد شماره مقابل يك گيشه ديگه افتاد كه اونجا يك خانم ايراني بسيار خوب و مهربان و خوشرو بود كه همون دلارام خانوم معروف بود بعد از سلام و احوال پرسي چند تا سوال از من كرد كه چغدر درس خوندي – در حال حاضر شاغلي – كارت دولتي يا خصوصي كه من جواب دادم كه كارم خصوصي و پرسيد كه سابقه كار دولتي نداري كه من گفتم نه . بعد پرسيد اسپانسر چه نسبتي با شما داره و در آخر هم پرسيد كدوم ايالت ميري و كدوم شهر من هم گفتم كجا مي خوام برم . بعد به من گفت كه آقا ميلاد هيچ مشكلي در پرونه شما وجود نداره و پرونده شما از نظر من كامله و هيچ ايرادي نداره و به من تبريك گفت و گفت كه خيلي خوش شانس هستي و به آمريكا خوش آمدي پاسپورتت پيش ما مي مونه تا ويزا تو توش بزنيم فردا بيا بگيرش و يك كارت آبي كوچك به من داد و گفت فردا ساعت 2 بيا پاسپورتت رو بگير . روز سه شنبه 14 جولاي رفتم و كارت آبي رو دادم و پاسپورتم كه توش ويزاي 6 ماهه آمريكا رو چسبونده بودن رو گرفتم و شاد و خوشحال برگشتم هتل و روز جمعه هم برگشتم ايران به همين سادگي . در ضمن من ترجمه حساب بانكي هم با خودم برده بودم كه از من نخواست و اينكه من فرم مالياتي 2008 رو نداشتم و فقط ماله سالهاي 2005-2006-2007 رو داشتم . يك نكته ديگه اگه اسپانسرتون يك كپي از صفحه اول پاسپورت آمريكايش به شما بده خيلي خوبه و امكان اينكه نقص مدارك داشته باشين خيلي كم ميشه چون يكي از دوستام كه انكارا مصاحبه داشت خيلي رو اين مطلب تاكيد داشت و مي گفت آنكارا اگه كپي پاس اسپانسر رو نداشته باشي واست نقص مدرك ميزنن .
اميدوارم اگه طولاني بود سفرنامم منو ببخشيد چون خواستم كامل باشه .
ايشالا كه همه تو كار هاشون موفق باشند و هيچ وقت از ياد خدا و شكر كردن تمامي نعمت ها و الطافي كه به انسان داره غافل نشن.
يا حق
شماره کیس: AS30XXX
نامه اول: 2008 may
ارسال مدارک: june 2008
تاريخ مصاحبه : 2009 13 july
دریافت نامه دوم: 5june 2009
تاريخ گرفتن ويزا بدون كليرنس :2009 14 july
تاریخ ورود به غربت : 24 october
تشکر کنندگان: Arta ، elham ، matrix ، merdax ، seravin ، reza22 ، Spiritual ، laili ، payam_prz ، hbita ، hoda ، leili ، admin ، MajidShirzadeh ، Ali Sepehr ، ChairMan ، Bahar JJ ، Hornet ، pr.kia
مبارک باشه میلاد جان
یک سوال : خدمتت کی تموم شد و کجا خدمت کرده بودی ، مرسی
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان:
matrix نوشته: مبارک باشه میلاد جان
یک سوال : خدمتت کی تموم شد و کجا خدمت کرده بودی ، مرسی
سلام دوست عزیز من از خدمت سربازی معاف شدم . معافیت پزشکی روز مصاحبه هم ترجمه معافیت رو از من گرفت
تشکر کنندگان:
مبارک باشه میلاد جان.
امیدوارم اونجا پله های ترقی رو یکی یکی طی بکشی(چشمک) طی کنی.
امیدوارم قسمت ما نیز شود .
فقط یک سوال من که دیپلمم 11 ساله است چه کار کنم آیا قبول دارند؟
فکر کنم کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای داشته باشند معادل سابقه کار حساب میشه درسته؟
تشکر کنندگان: M!LAD
navid_usa نوشته: مبارک باشه میلاد جان.
فکر کنم کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای داشته باشند معادل سابقه کار حساب میشه درسته؟

نويد جان منم مثل شما ديپلم 11 ساله معماري داشتم و فوق ديپلم معماري كه نيمه كاره ولش كرده بودم به همين دليل مجبور شدم پيش دانشگاهي بگذرونم و روز مصاحبه مدرك پيش را بردم و قبول كردند. توصيه مي كنم حتما اگه مي خواي اقدام كني پيش بگذروني كه خدايي نكرده رد نشي. ضمنا مدرك فني حرفه اي سابقه كار حساب نمي شه ولي اگه 5 سال سابقه كار داري مي توني ببري براي مصاحبه.

موفق باشي
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان: M!LAD ، ChairMan
salam ba arze poozesh az inke engilisi type kardam,man az bachehaye 2010 hastam mikhastam bedoonam aya ta ha kasi boode ke shoghlesh khosoosi bashe vali sarbazi rafte bashe va bedoone clearance visa gerefte bashe ya hame kasani ke sarbazi raftan fbi chek mikhooran?
تشکر کنندگان:
نه اینطور نیست یکی از دوستانی که با ما مصاحبه داشت سربازی رفته بود شغلش هم خصوصی بود ولی ویزاش و همون روز گرفت.
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان:
navid_usa نوشته: مبارک باشه میلاد جان.
سلام دوست عزیز
مرسی از لطف شما.
من به طور قطع به شما میگم که دیپلم 11 ساله قبول نیست و حتماً و حتماً باید دیپلم شما در طی 12 سال کسب شده باشه . حالا شما دیپلم هر چی داشته باشی باید 12 سال باشه حتی دیپلم کوبلن دوزی یا خیار شور درست کنی یا طی کشی
امیدوارم کمک کرده باشم
تشکر کنندگان: ChairMan
خیلی ممنون .
خوب میشه بفرمایید چطوری باید پیش رو بگیرم؟
تشکر کنندگان:
navid_usa نوشته: خیلی ممنون .
خوب میشه بفرمایید چطوری باید پیش رو بگیرم؟

نوید جان................
هدای عزیز هم مشکل شما رو داشت پیام خصوصی براش بده ازش بپرس
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: ChairMan
با سلام به همه دوستان.

لطفا يك نفر ايميل مكاتبه با سفارت ابوظبي را براي پيگيري آخرين وضعيت administrative processing كيسم به من بده. با تشكر
تشکر کنندگان:
sahand عزیز
آدرس ایمیلی که خواست بودی:
AbuDhabiIV@state.gov
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان