کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بک گراند چک
سلام به همة دوستان

کیس نامبر همسر من 34xxx است ولی با توجه به اینکه در دو سال گذشته همة شماره های آسیا کرنت شده اند امیدواریم که ما هم در سال آینده کرنت بشیم. نگرانی من بیشتر از این بود که در صورت کرنت شدن در ماه های آخر، اگر بک گراند چک تاخیر داشته باشه واقعاً حالمون رو خواهد گرفت. تو سایت های فارسی هم که گشتم چیز زیادی راجع به بک گراند چک پیدا نکردم فقط بعضی اشاره کرده بودند که کسانی که کار دولتی دارند احتمالاً کارشون بیشتر طول می کشه و خب این من رو بیشتر نگران می کرد چون هم من و هم همسرم هر دو کارمند دولتیم.

برای همین جستجویی کردم که ببینم تو سایت های دولتی امریکا چیزی راجع به بک گراند چک پیدا می کنم یا نه. با جستجو متوجه شدم بک گراند چک رو دو سازمان امریکایی با همکاری هم انجام می دن. یکی اف بی آی و دیگری U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS).

در نشانی http://www.uscis.gov/files/pressrelease/..._42506.pdf فایلی در این باره هست که سیاست های اون دو سازمان رو برای بک گراند چک نوشته. بر این اساس، هدف از بک گراند چک اینه که مطمئن بشن متقاضیان سابقة جرائم خشن، جرائم جنسی، جرائم برعلیه کودکان، قاچاق و کارهای تروریستی نداشته اند:
These security checks have yielded information about applicants involved in violent crimes, sex crimes, crimes against children, drug trafficking and individuals with known links to terrorism.
برای این منظور هم سه تا بررسی انجام می دن. یکی بررسی نام اشخاص در سیستمی به نام The Interagency Border Inspection System (IBIS) که معمولاً جوابش رو بلافاصله دریافت می کنن مگر موارد خاص که ممکنه بیشتر طول بکشه.

دوم بررسی اثر انگشت که اف بی آی انجام می ده و معمولاً 24 تا 48 ساعت طول می کشه و نمی دونم برای متقاضیان گرین کارت چطوری صورت میگیره. ایا همون اثر انگشتی رو بررسی می کنن که موقع مصاحبه می گیرن یا جور دیگه ایه.

سوم باز هم بررسی نام متقاضی در پایگاه اطلاعاتی اف بی آی است که معمولاً حدود 2 هفته طول می کشه و در 80 درصد موارد هم مشکلی پیش نمیاد. در 20 درصد موارد مشکل ظرف شش ماه حل می شه و در کمتر از یک درصد موارد بیش از 6 ماه طول می کشه.

بنابراین اگر این فایلی که پیدا کرده ام به گرین کارت هم مربوط باشه و من اشتباه نکرده باشم، بک گراند چک اصلاً ربطی به کشور اصلی متقاضی نداره بلکه نام و اثر انگشت متقاضی فقط در امریکا چک می کشه که فکر می کنم اگه مشکل تشابه نام پیش نیاد و اسامی کوچک افراد اسامی خاص اسلامی مثل محمد نباشند که احتمالاً اونا حساسیت بیشتری روشون دارن، نباید برای بک گراند چک فرد مشکل خاصی پیش بیاد.Smile البته توضیح دادن که تا وقتی به طور کامل مطمئن نباشن او کی نمی دن و ضمناً مشکل فرد یا روند بررسی را نیز به متقاضی نخواهند گفت.

فکر می کنم این اطلاعات برای کسانی که مثل ما کیس نامبر بالا دارن، مفید و امیدوار کننده باشه. منتظر نظرهای تکمیلی دوستان هستم.
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
تشکر کنندگان: Masoud ، mre
سلام.امید به خدا داشته باشید.من هم دقیقه 90 ویزا گرفتم بعد از کلی fbi check بازی.
تشکر کنندگان:
سلام

یه خبری پیدا کردم که ظاهراً تاریخش 04/02/2008 است. فکر کنم برای مشتاقان بک گراند چک مفید باشه. نوشته سازمان مهاجرت امریکا و اف بی آی در اقدامی مشترک کارمندان بیشتری رو برای بررسی بک گراند چک اختصاص دادند و روند کار رو هم عوض کردن تا کسانی که چند ساله منتظر بک گراند چک هستن سریعاً کارشون راه بیفته و در نتیجه فکر می کنم پذیرفته شدگان در مصاحبه هم کار تایید بک گراندشون زودتر انجام خواهد شد. جدول زمانی که ارائه کردن از این قراره:
[/align]
Completion Goal

Category
May 2008 Process all name checks pending more than three years
July 2008 Process all name checks pending more than two years
November 2008 Process all name checks pending more than one year
February 2009 Process all name checks pending more than 180 days
June 2009 Process 98 percent of all name checks within 30 days and process the remaining two percent within 90 days
که بر این اساس به طور کلی قراره از این به بعد کار بک گراند چک حداکثر ظرف 30 روز انجام بشه و در نتیجه کسانی مثه ما که کیس نامبر بالا دارن، اگه اوت یا سپتامبر ساله دیگه کرنت بشن، خیالشون از بابت بک گراند چک راحت تر خواهد بود.
تشکر کنندگان: Masoud
دستت درد نکنه اطلاعات جالبی بود
تشکر کنندگان:
دست آمریکایها هم درد نکنه.
تشکر کنندگان:
سلام.
در مورد اثر انگشت برای متقاضیان گرین کارت ، قطعا از اثر انگشتی که این متقاضیان زمان مصاحبه می گیرن استفاده می شه. چون به غیر از این که اثر انگشت دیگه ای از متقاضیا ندارن
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
بله فکر می کنم همینطور باشه و از همون اثر انگشت روز مصاحبه استفاده می کنن. بنابراین باید به همین دلیل باشه که ویزا رو یکی دو روز بعد به مصاحبه شونده می دن.
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

اگر چک امنیتی برای بررسی موارد ذکر شده باشه پس اصل بودن مدارک را چطور بررسی میکنند؟اینکه کجا تحصیل کردید؟ کجا خدمت کردین؟کجاها کار کردید؟
چرا یک عده از چک امنیتی رد می شوند؟فقط به دلایل ذکر شده توسط آقایt?tehranipoor
تشکر کنندگان:
سلام
ما 20 اكتبر مصاحبه داشتيم و 27 اكتبر بك كراند جكمون امد درصورتي كه هم هردو مون اول اسممون سيد داشت هم خانمم با روسري بود و اسم خودم علي
بنابر اين زباد ناراحت نباشيد
كيس نامبر:2009AS9XX
تشکر کنندگان:
چک امنیتی به طور نرمال شش هفته طول می کشه. شما خیلی خوش شانس بودی .
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
samin نوشته: سلام به همگی

اگر چک امنیتی برای بررسی موارد ذکر شده باشه پس اصل بودن مدارک را چطور بررسی میکنند؟اینکه کجا تحصیل کردید؟ کجا خدمت کردین؟کجاها کار کردید؟
چرا یک عده از چک امنیتی رد می شوند؟فقط به دلایل ذکر شده توسط آقایt?tehranipoor

سلام دوست گرامی

من نمی دونم چه طور این چیزها رو بررسی می کنن. من فقط خلاصة دو مطلب رو که لینک هر دوش رو هم گذاشتم براتون نوشتم و نظر خودم رو هم اضافه کردم و منتظرم ببینم کسی اطلاع بیشتری داره یا خیر. مثلاً آیا اینکه ترجمه مدارک رسمی هست یعنی سیستم قضایی ایران اون رو تأیید می کنه براشون کافیه یا نه. البته ظاهراً با خدمت که کاری ندارن ولی برای کسانی که به جای دیپلم سابقة دو سال کار ارائه می دن چطور این رو بررسی می کنن. البته تا حالا جایی نخوندم و ندیدم که کسی این وضعیت رو داشته باشه و تا جایی که من دیدم همة کیس ها حداقل مدرک دیپلم رو داشتند و شاید ترجمة رسمی اون برای سفارت کافی بوده. ضمن اینکه من هنوز شرح وضعیت هیچ کسی رو که در چک امنیتی رد شده باشه نخونده ام، اگه جایی سراغ دارید لینکش رو بذارید چون خیلی دوست دارم بدونم اونایی که رد شدن وضعیتشون چه جوری بوده. آیا کسی بوده که در بک گراند چک رد شده باشه و نتونسته باشه کلیرنس بگیره؟ آیا می دونه مشکلش چی بوده؟
تشکر کنندگان:
سلام.
دوست من توجه کن که خیلی از مشخصات فردی و سوابق ارتباط مستقیم با طولانی شدن کلیرنس داره.سن وسال جنسیت نام و نام خانوادگی مسافرت های خارجی. شغل همسر اسم ایشان و ........
تشکر کنندگان:
ایا سفر های قبلی مثل رفتن به اروپا تاثیر خاصی دارد؟
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
تشکر کنندگان:
AIR -AZIZ
MAMULAN SAFARHAYE ORUPAYI NOKTEYE MOSBAT BARASHUN HAST.CHON SHOMA DAR YEK ZAMAN MOVAFAGH BE KASBE VIZAYE HADEAGHAL 7 KESHVAR MISHAVID.
CASE NO:20900Shy
تشکر کنندگان: air
نگران نباش .من دقیقه 90 بکراند چکم امد.خودشون زنگ زدند و گفتند سریع بیا.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان