کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تفاوت های عقد ایرانی و آمریکایی و قوانین حقوقی مربوط به آن
سلام به همه دوستان مهاجرسرایی

همه بچه های نامزدی و ازدواج به نوعی دیر یا زود با بحث عقد درگیر شده اند یا خواهند شد.
این تاپیک را ایجاد کردم چون با توجه به اینکه خیلی ها اول عقد ایرانی کردند ولی قراره در یک کشور دیگه با قوانین دیگه زندگی کنند ( و اگه همسر ایشان ایرانی نباشند،با فردی زندگی خواهند کرد که قوانین آمریکا براشون ملموس میباشد)،و یا بالعکس کسایی هستند که اول عقد امریکایی(یا در یک کشور ثالث عقد بین المللی) کرده و بعد تازه برای انجام مراحل عقد ایرانی و ثبت آن در شناسنامه اقدام میکنند،دانستن تفاوت قوانین حقوقی بین این دو عقد،میتواند در برخی تصمیم گیری ها و خصوصا در مورد ذکر برخی شروط ضمن عقد بسیار مفید باشد.
درسته که آدم زندگی مشترکشو با صمیمیت و عشق پایه گذاری میکنه ولی کسی از احتیاط و محکم کاری و دانستن قوانین ضرر نمیکنه Cool

خواهشمندم دوستان عزیزی که تجربه یا اطلاعات مفیدی در این زمینه دارند( خصوصا کیس هایی که همسر ایشان آمریکایی هستند)،اینجا به اشتراک بگذارند. Smile
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
اینجا هیچ کس هیچ جوابی نداره؟؟؟؟ Sad
ا1.گه ازدواج ایرانی کنیم،من برای خروج از کشور اجازه همسر باید بگیرم؟
2.وضیعیت تابعیت فرزند در عقد ایرانی/عقد آمریکایی چطوری میشه؟برای ایران اومدن باید ویزا بگیرن؟
3."""مرد""" آمریکای بعد از ازدواج سیتیزن ایران هم میشه؟
4.اگه هم عقد ایرانی کنیم هم آمریکایی،بازم قوانین افتضاح ایرانی اعم از حق طلاقی که به مرد تعلق داره یا اجازه کار،یا اجازه خروج از کشور،سرپرستی فرزندان و غیره شامل حال ما میشه؟یعنی مثل حالتی که فقط عقد ایرانی میکنیم باید حتما به عنوان شروط ضمن عقد ذکر کنیم (حق طلاق،سرپرستی،کار،تحصیل،...) یا چون هر دو عقد رو انجام میدیم شرایط فرق میکنه؟ آخه آدم چه جوری به همسر آمریکاییش بگه که اگه من بعدا نخوام واسه خروج از کشور ایران از تو اجازه بگیرم باید الان تو عقدنامه ذکر بشه یا مابقی قوانین! مجبوری به همسر آمریکاییت بگی من برای داشتن حقوق انسانی باید شرط قید کنم:| آدم خاااااارررر میشه از این قوانین،:| :| :|
5.حقوق مدنی طرفین تو ازدواج و طلاق امریکایی چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، Tomas ، الهه سابق ، ensan ، romance33 ، فری خانم
1. اگه ازدواج ایرانی کنید زمانی که درخواست پاسپورت میدید احتیاج به اجازه همسرتون دارید.
2.وقتی شما عقد ایرانی کنید و اسم همسرتون تو شناسنامه شما نوشته بشه اسم فرزند شما هم نوشته میشه که فکر میکنم اگه شما امریکا باشید باید تشریف ببرید واشنگتن و این کارو انجام بدید ولی اگه عقد ایرانی نکنید نمیتونید اسم فرزندتونو تو شناسنامه وارد کنید و فرزندتونو فکر نمیکنم بتونید با خودتون به ایران بیارید.
3. بعد از ازدواج ایرانی میتونن تشریف بیارن ایران به عنوان همسر یک ایرانی.. که اونم شرایط خودشو داره, اگه شما مسلمون باشید ایشون باید حتما مسلمون بشن که بتونن با شما عقد ایرانی کنن.
4. عقد ایرانی شما هیچ ربطی به اردواج امریکاییتون نداره.. قوانین ایران در ایران هستن و قوانین امریکا در امریکا.
5. اینو نمیدونم ولی هرچی هست خیلی بیشتر به نفع خانماست Wink
ابنا اطلاعاتی هستن که من دارم.. دوستان هر کسی اطلاعات بهتر و به روز تری داره تصحیح کنید لطفا. مرسی.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas ، NedaE ، الهه سابق ، leila.e ، romance33 ، سانازی ، payamkj ، فری خانم
جودی درست میگه ندا جان. اگر ازدواج ایرانی هم انجام بدین طبیعتا اسم همسرت تو شناسنامه ایرانیت میره و میتونی اسم بچه ت هم وارد کنی.
حتما به سایت کنسولی واشنگتن یه نگاهی بنداز. نوشته چه مدارکی برای ثبت تو شناسنامه لازمه.سخت هم نیست
اگر ایران میخواستی زندگی کنی خب شرایط طلاق و ازدواج اینجا بهت مربوط میشد. اما اینجا قرار نیست بمونی. شرایطت مثل خودمه پس بنابراین قوانین اینجا
به درد نمیخوره. قوانین آمریکا مهمه.

جودی جان اطلاعاتت درسته. ندا نگران چیزی هستی؟

من خودم ماه دیگه پاسپورتم رو چندماه زودتر از تاریخ موعدش عوض میکنم. 5 سال هم زمان داره دیگه. برای پاسپورت گرفتن اجازه همسر لازمه تا جایی که میدونم. اما برای خروج فکر نکنم لازم باشه.

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، NedaE ، الهه سابق ، girl ، romance33 ، سانازی ، payamkj ، فری خانم
نگران ""ندانستن"" عزیزم. من عادت ندارم کاری رو بدون اینکه سیر تا پیازش رو در بیارم انجام بدم.استرس میده بهم.در مورد حقوق مدنی عقد آمریکایی هیچ اطلاعاتی هنوز ندارم.
پس اینکه میگن ایرات تابعیت دوگانه را قبول نداره یعنی چی؟در چه موردی هستش!؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، الهه سابق ، girl ، Tomas ، romance33 ، سانازی ، فری خانم
برای گرفتن گواهی صوری مسلمان شدن همسرم در کالیفرنیا باید چیکار کنیم؟بعدا ممکنه تو آمریکا براش مشکلی ایجاد بشه بابت این قضیه؟کلا میخوام بدونم این مسلمان شدنش فقط یه بار برای همیشه واسه عقد ایرانی به کار خواهد رفت یا بعدا ممکنه با مسائل دیگری هم درگیر بشه؟اگه آره،با چه مسائلی؟کسی تجربه ای داشته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، Tomas ، romance33 ، فری خانم
http://www.daftar.org/far/default.asp

این و ببین همه چیز و نوشته. خود گواهی و فرم رو از سایت کنسولی دانلود میکنی و میفرستی براشون با مدارکی که خواستن

نه عزیزم نترس صوریه. دوست من با یه آلمانی ازدواج کرد فقط برای عقد لازمه بعدش کی میاد از عقایدش بپرسه. بعد اونم دیگه هیچ مشکلی نداشت و نداره.
همیشه هم راحت میاد و میره اینجا Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، Tomas ، romance33 ، سانازی
میترسی وقتی اومدن ایران ازشون راجع به دین سؤال بپرسن و نتونه جواب بده؟! خوب میگه من بخاطر این مسلمان شدم که به عشقم برسم.. کاری نداره! مگه ما که خودمون مسلمونیم خیلی راجع یه دینمون اطلاع داریم؟ عزیزم اصلا فکرتو با این چیزا مشغول نکن و به خودت استرس وارد نکن..
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، الهه سابق ، Tomas ، romance33 ، سانازی ، فری خانم
(2013-01-05 ساعت 00:40)girl نوشته:  میترسی وقتی اومدن ایران ازشون راجع به دین سؤال بپرسن و نتونه جواب بده؟! خوب میگه من بخاطر این مسلمان شدم که به عشقم برسم.. کاری نداره! مگه ما که خودمون مسلمونیم خیلی راجع یه دینمون اطلاع داریم؟ عزیزم اصلا فکرتو با این چیزا مشغول نکن و به خودت استرس وارد نکن..

نه عزیزم بحث من اصلا ایران و این حرفا نبود در این مورد.ولی‌ خوب با توجه به اینکه من آمریکا زندگی‌ نمیکنم الان تا بدونم روحی اسلام ستیزی واقعا اونجا در چه حد و اندازه هستش،یا هر مسالهٔ دیگری (من چون اونجا نیستم قطعا نمی‌تونم مثالهایی که نمی‌دونم هنوز را اینجا توضیح بدم!!)،و چون کلا ایشون اعتقادی به اسلام نداران و فقط به خاطره شرایط مجبوره مسلمون بشه،من نمی‌خوام چنین چیزی ازش بخوام اگه بدم ممکن مشکلی‌ براش پیش میاد !
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، shabnam.84 ، Tomas ، melisa ، romance33 ، سانازی ، فری خانم
نه عزیزم. هیچ مشکلی پیش نمیاد فقط ایشون نمیتونن تشریف بیارن ایران چون عقد ایرانی نکردید.. اگه هم قبول کنن صوری این کارو کنن به عنوان همسر شما تشریف میارن و هیچ مشکلی هم نداره.. میگم فکرتو درگیر نکن واسه اینه که مهاجرت استرسا و فکرای خاص خودشو داره Smile
موفق باشی ندا جان.

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، NedaE ، Tomas ، romance33 ، سانازی
(2013-01-06 ساعت 15:57)NedaE نوشته:  
(2013-01-05 ساعت 00:40)girl نوشته:  میترسی وقتی اومدن ایران ازشون راجع به دین سؤال بپرسن و نتونه جواب بده؟! خوب میگه من بخاطر این مسلمان شدم که به عشقم برسم.. کاری نداره! مگه ما که خودمون مسلمونیم خیلی راجع یه دینمون اطلاع داریم؟ عزیزم اصلا فکرتو با این چیزا مشغول نکن و به خودت استرس وارد نکن..

نه عزیزم بحث من اصلا ایران و این حرفا نبود در این مورد.ولی‌ خوب با توجه به اینکه من آمریکا زندگی‌ نمیکنم الان تا بدونم روحی اسلام ستیزی واقعا اونجا در چه حد و اندازه هستش،یا هر مسالهٔ دیگری (من چون اونجا نیستم قطعا نمی‌تونم مثالهایی که نمی‌دونم هنوز را اینجا توضیح بدم!!)،و چون کلا ایشون اعتقادی به اسلام نداران و فقط به خاطره شرایط مجبوره مسلمون بشه،من نمی‌خوام چنین چیزی ازش بخوام اگه بدم ممکن مشکلی‌ براش پیش میاد !

به طور کلی در همه جای این دنیای آزاد! اگر اعتقاداتتون را داد نزنین یا جلوه ندین مشکلی نداره.
مثلا در کانادا در ایستگاه مترو یک خانم یک آقای هندی را به این دلیل که فکر میکرده مسلمانه جلوی قطار انداخته و کشته.
در امریکا در همین فلوریدای خودمون در تامپا یک آقای بسیار محترم به صورت یک نفر دیگه تیراندازی کرد به خاطر مسایل مذهبی و اسلام.

در همون ایران شما ابراز ارادت به خاندان را اعلام نکنی مشکلی ان شا الله پیش نمیاد. اتفاقا چون تازه مسلمان هستند تحویلشم میگیرن.فقط حسنش در کشورهای دیگه اینه که حق ندارن ازتون راجع به دین سوال بپرسن (مثلا در فرم استخدام) یا به دلیل مذهب بهتون امکانات ندن. بعدشم همه اینها بهانه است. هر موقع لازم بشه صاحبان قدرت قرش بدن قرش میدن. زیاد خودتون و بحث شیرین ازدوجتون را با این مسایل قاطی نکنین. شیرینی و شام ما را هم محفوظ نگه دارین.Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، الهه سابق ، NedaE ، girl ، Tomas ، romance33 ، سانازی ، فری خانم
به طور کلی در همه جای این دنیای آزاد! اگر اعتقاداتتون را داد نزنین یا جلوه ندین مشکلی نداره.
مثلا در کانادا در ایستگاه مترو یک خانم یک آقای هندی را به این دلیل که فکر میکرده مسلمانه جلوی قطار انداخته و کشته.
در آمریکا در همین فلوریدای خودمون در تامپا یک آقای بسیار محترم به صورت یک نفر دیگه تیراندازی کرد به خاطر مسایل مذهبی و اسلام.

در همون ایران شما ابراز ارادت به خاندان را اعلام نکنی مشکلی ان شا الله پیش نمیاد. اتفاقا چون تازه مسلمان هستند تحویلشم میگیرن.فقط حسنش در کشورهای دیگه اینه که حق ندارن ازتون راجع به دین سوال بپرسن (مثلا در فرم استخدام) یا به دلیل مذهب بهتون امکانات ندن. بعدشم همه اینها بهانه است. هر موقع لازم بشه صاحبان قدرت قرش بدن قرش میدن. زیاد خودتون و بحث شیرین ازدوجتون را با این مسایل قاطی نکنین. شیرینی و شام ما را هم محفوظ نگه دارین.Rolleyes
[/quote]

مررررسی عزیزم :* دقیقا یکی از پیزایی که تو ذهنم بود همون فرم استخدام بود.بسیاار عالی.والا تو ایران که ما 8 سالمونم بود تو دبستان انتظار داشت موضعمون معلوم باشه چون تو همه فرم هایی که احیانا پر میکردیم سوالش بود Smile)
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، girl ، Tomas ، ghazal72 ، romance33 ، سانازی
دوستان کسی میتونه توضیح بده که در prenuptial agreement دقیقا چه چیزی نوشته میشه؟
(an agreement made by a couple before they marry concerning ownership of assets in the event of a divorce)

و کلا چقدر ""برای خود آمریکایی ها""" روال هست که چنین چیزی قبل از عقد نوشته بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، romance33 ، فری خانم
این مطالب رو تو یه تاپیکی دیدم به نظرم بد نیست اینجا هم گفته بشه :

شرايط ضمن عقد كه در عقد نامه شما ذكر بشه در شهرداري و يا كليسا به هيچ وقت امكان پذير نيست چون در مسحيت شرط باعث از بين رفتن عقد ازدواج هست در مسجد اگه ازدواج ثبت بشه شروط ضمن عقد مطابق با عقايد مسلمانان اون منطقه امكان پذير هست اما از نظر قانوني براي اجرا با مشكلاتي همراه هست. اونچيزي كه زياد شنيدم اينه كه زن و مرد به علت نصف شدن اموال بعد از جدايي قبل از ازدواج با حضور در يك دفتر وكالت قراردادي تنظيم ميكنن كه يكي يا هر دو طرف قبول ميكنن در صورت جدايي تقاضاي تفكيك اموال رو نداشته باشن و بسيار هم مرسوم هست و شايد شرطي بذارن مثلا بگن اگه بيشتر از ده سال با هم زندگي كرديم اين قرارداد بي ارزش خواهد بود. حتي گاهي راجع به ارث هم نوشته ميشه. البته اگه شما همچين قراردادي تنظيم كردين در خصوص اموال ايران هم اشاره بشه چون اون يه قررداد حقوقيه و در ايران هم ارزش اجرايي داره .
اينكه كدوم قسمت از اموال نصف بشه بستگي به نظر دادگاه داره اونم به توانا يي وكلا ربط داره كه با توجه به سابقه زندگي مشترك و مقدار ثروت قبل و بعد از ازدواج دادگاه رو متقاعد كنن وگرنه از نظر قانوني كل ثروت هست و حتي شامل ثروت در ساير كشورها هم ميشه. البته ميدونين كه قاضي هاي اونطرف دست بازتري دارن و بيشتر منطقي تصميم ميگيرن تا تبعيت كوركورانه برا همين در سالهاي اخير اين موضوع كه مقدار ثروت كي بدست اومده و مدت زمان تاهل چقدر بوده و اصلا انگيزه ازدواج چي بوده پر رنگ شده و خيلي اوقات منجر به همون كه ثروت بعد از ازدواج تقسيم بشه ، شده كه اين باعث شده بعضي ها تصور كنن قانون ميگه ثروت بعد از ازدواج.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، shabnam.84 ، Tomas ، mz64 ، romance33 ، سانازی ، فری خانم ، shadoow
سلام دوستان
من با ویزای لاتاری می روم آمریکا و می خواهم با نامزدم که سالهاست آنجا سیتیزن هست در شهرداری واشینگتن دی سی ازدواج کنم میشه کسانی که اطلاعات دارند به من بگن اگر خدایی نکرده خواستیم جدا بشویم با چه مشکلاتی مواجه می شویم؟ مثلا ممکنه من ممنوع الخروج بشوم؟ ممکنه خسارت مالی داشته باشه؟ چه ضررهایی می تواند برای من داشته باشد؟ اگر قبل از گرفتن گرین کارت ازدواج کنم مشکلی پیش می آید؟
به طور کلی می خواهم از قوانین حقوقی ازدواج در شهرداری های اونجا بدونم. من هیچ اطلاعی از قوانین اونجا ندارم. خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید
کیس نامبر : 10000
افراد کیس:1
قبولی سری دوم -مصاحبه : ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، سانازی ، فری خانم

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان