کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مکان یابی با استفاده از Google Earth و GPS بهمراه نقشه های آنکارا ، ...
منم جاهایی که تو ایروان رفتمو روی نقشه علامت گذاشتم امیدوارم بدردتون بخوره Rolleyes
نقشه ایروان تحت وب
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، shimoda ، hamedhamed ، mdna ، mhpz ، ASALI ، Soap McTavish ، jazirehh ، kasrafo ، KIMIA2005 ، ojee ، msar
(2013-02-25 ساعت 01:28)mhpz نوشته:  
(2013-02-22 ساعت 18:21)mohammad fazli نوشته:  mhpz عزیز
دوست گرامی من زمانی که برای مصاحبه به ترکیه رفتم تازه فهمیدم که چقدر یک دستگاه GPS میتونه کار راه بنداز باشه. شما که زحمت کشیده اید و این تاپیک را راه انداخته اید بد نیست تعدادی از دستگاه های GPS موجود در بازار ایران را هم مورد بررسی قرا دهید و به ما معرفی کنید.
سلام دوست عزیز
قولش را به عمو سعید عزیز دادم
فقط کمی فعلا گرفتار در بلاد غربت هستم. حتما بررسی خواهم کرد.
همینقدر بگویم که اینجا هم اکثرا از گارمین استفاده میکنند. لااقل اطرافیان من که تقریبا همگی مجهز به جی پی اس هستند تماما گارمین دارند.

سلام شما با يه گوشي نوكيا هم ميتونيد اين كارو انجام بديد.فقط بايد يه سر به بازار موبايل بزنيد و برنامشو روگوشيتون بريزيد اطمينان داشته باشيد كه همه جا جواب ميده
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: mhpz ، hamedhamed ، Soap McTavish ، kasrafo ، msar
تو‌ یه پست دیگه در مورد استفاده از نقشه‌های گوگل مپ به صورت آفلاین نوشته بودم. علاوه بر اون من ترجیح میدم از اپلیکیشن‌های دیگه ای‌ روی گوشی موبایل برای داشتن نقشه‌های آفلاین استفاده کنم. شاید مهمترین برتری اونها امکان جابجایی ساده‌ فایل نقشه بین دستگاههای مختلف باشه. ضمن این که خیلی‌ راحت میتونین بین نقشه های مختلف سوییچ کنین. اگر گوشیتون رو عوض کنین یا مجبور باشین نرم افزار رو مجدد نصب کنین، نیازی به دانلود مجدد نقشه نیست. ضمن این که با کمک برنامه ها‌یی که روی رایانه نصب می‌شه، خودتون میتونین نقشه‌های مورد نیازتون رو داونلود کنین و کنترل بیشتری روی تهیه اونها دارین. همچنین به سورس‌های نقشه دیگه ای‌ غیر از نقشه‌های گوگل هم می‌شه دسترسی‌ داشت.

برنامه های‌ خوبی‌ برای این منظور وجود داره. من شخصاً RMaps رو برای سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنم. در عین این که امکانات کافی‌ رو داره، محیط کاربری اون هم بسیار ساده است. ضمن این که در صورت اتصال به اینترنت از نقشه‌های آنلاین هم می‌تونین استفاده کنین.

[عکس: R1.png]

[عکس: R3.png]

[عکس: R5.png]

فایل نقشه ای که برای RMaps استفاده می‌کنین باید به فرمت SQLite تهیه شده باشه. برای استفاده از نقشه ها باید فایل اونها رو در یک مسیر مشخص روی گوشیتون بریزین. مسیر پیش فرض برنامه اینه:
sdcard/rmaps/maps

در بخش تنظیمات RMaps، و در قسمت “User Defined Maps” میتونین فایل نقشه هایی که در مسیر بالا ریختین رو ببینین. نقشه‌های مورد استفاده تون رو باید فعال کنین. برای این منظور فایل اون نقشه رو انتخاب کنین و گزینهٔ “Enable map” رو بزنین. با این کار این نقشه به لیست نقشه هاتون اضافه می‌شه.
More->Settings->User defined maps

حالا در محیط برنامه گزینهٔ ”Maps” رو بزنین. با این کار لیست نقشه هایی که از روش بالا فعال کردین به اضافه نقشه‌های آنلاین قابل دسترس (“predefined maps”) مثل Google.Maps و Google.Satellite براتون نمایش داده می‌شه. نقشه مورد نظرتون رو انتخاب کنین و به سیرو سیاحت بپردازین!

[عکس: snap20110817_222123.png]

[عکس: snap20110817_222209.png]

لینک آخرین نسخهٔ RMaps رو که داشتم اینجا میزارم:
RMaps v0.8.8

منبع:
RMaps v0.8.8 نرم افزار GPS آفلاين/آنلاين اندرويد
پاسخ
برای تولید نقشه‌های آفلاین در فرمت SQLite برای برنامه RMaps از برنامه‌ Mobile Atlas Creator می‌شه استفاده کرد.

[عکس: Mobile_Atlas_Creator_rszd.jpg]

چند نکته در استفاده از Mobile Atlas Creator :
- برنامه نیازی به نصب نداره.
- اگر منطقه وسیعی برای داونلود انتخاب کنین یا سطح زوم بالایی رو بخواین داشته باشین، ممکنه نقشه مورد نظرتون به چند فایل تقسیم بشه. اگر ترجیح میدین نقشه تون بصورت یه فایل تنها باشه، از Settings برنامه Map Size رو روی حداکثر بزارین.
- از قسمت Map Source، نقشه مورد نظرتون رو مشخص کنین (به طور مثال Google Maps)
- با انتخاب سطوح زوم بالا، حجم فایل افزایش پیدا میکنه. شاید تفاوت زیادی در جزئیات ارائه شده روی نقشه در دو زوم متوالی نباشه، ولی انتخاب سطح زوم بالاتر حجم فایل رو چند برابر بیشتر میکنه! سطوح زوم مورد نظرتون رو بهینه انتخاب کنین...
- زبان نقشه برای Google Maps رو به انگلیسی تغییر بدین. برای این کار به مسیر زیر برین:
Settings->Map Sources->Google Maps->language (en)
- در قسمت Atlas Settings، فرمت نقشه Big Planet Tracks SQLite رو انتخاب کنین.
- برای تولید نقشه، یه کادر دور منطقه مورد نظرتون بکشین، و بعد گزینه Create Atlas رو بزنین.
- فایل نقشه در این مسیر ذخیره میشه:
Settings->Directories->Atlas output directory

لینک داونلود برنامه Mobile Atlas Creator

منبع:
نقشه های گوگل مپ ایران برای برنامه های Rmap - Locus - big planet
پاسخ
فایل نقشه های آنکارا و ایروان رو برای استفاده با نرم افزار RMaps روی گوشی تهیه کردم.

نقشه های آنکارا:
فایلها با دو سطح زوم مختلف تولید شده، فایل با سطح زوم بالاتر حجم بیشتری داره، هر کدوم رو که براتون مناسبتر بود استفاده کنین:

نقشه آنکارا با سطح زوم 0 تا 15: (18.0 مگابایت)
[عکس: Ankara_15_crppd.jpg]

نقشه آنکارا با سطح زوم 0 تا 16: (44.7 مگابایت)
[عکس: Ankara_16_crppd.jpg]

نقشه ایروان
نقشه ایروان با سطح زوم 0 تا 16: (12.3 مگابایت)
پاسخ
دوستانی که به ایروان سفر میکنن توجه کنین که نقشه ایروان روی موبایلهای سیمبین نوکیا وجود نداره و حتما باید یه برنامه نقشه دیگه نصب کنن. گوگل مپ یه برنامه ساده داره که میتونین روی سیمبین نصب کنید و ازش استفاده کنید البته امکانات زیادی نداره ولی کارو راه میندازه دیگه.
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، amir82 ، hamedhamed ، mhpz ، rouzbehdarvishi ، kasrafo ، گل نهال ، amin arefi ، msar
سلام
آدرس سایت زیر متعلق به pc magazine هست که همانطوری که میدانید بسیار معتبر است. توضیحات خوبی در مورد جی پی اس دارد و همینطور مطالب جالبی در این خصوص. پیشنهاد میکنم سری به این سایت بزنید
http://www.pcmag.com/reviews/gps-navigation

آدرس زیر بخشی از این سایت است که اختصاص دارد به مقایسه ده جی پی اس برتر همراه با قیمت
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2380611,00.asp

بعدا در مورد اینها بیشتر صحبت خواهیم کرد
تا بعد

راستی هنوز فراموش نکردم که قول دادم در مورد چی پی اس هائی که در ایران هستند مقایسه ای داشته باشم. سر فرصت مناسب در موردش اطلاعات جمع آوری خواهم کرد.
کیس نامبر 2013xxx همراه - 11 ژانویه کلیر
سفرنامه
مکان یابی با استفاده از google earth و gps
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، Saeedv13 ، j@vad ، iman63ir ، rouzbehdarvishi ، kasrafo ، msar
دوستان داشتم دنبال نرم افزاری میگشتم که بتونم نقشه های google map را با فرمت عکس ذخیره کنم که به این نرم افزار رسیدم
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/...aver.shtml
کارش حرف نداره کاملا مجانیه و نیازی به نصب هم نداره.
اگر خواستید تصاویر بزرگ ذخیره کنید آنرا با فرمت BMP ذخیره کنید (معمولا با فرمت های دیگر out of memory میزنه)
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، aghaghia ، nooshshahnar ، roeentan ، payam62 ، shaso ، sadeghi897 ، KIMIA2005 ، lilac ، iman63ir ، سمانه777 ، amir82 ، azar1348 ، kasrafo ، amin arefi ، romance33 ، ojee ، msar
(2013-07-13 ساعت 17:00)mohammad fazli نوشته:  دوستانی داشتم دنبال نرم افزاری میگشتم که بتونم نقشه های google map را با فرمت عکس ذخیره کنم که به این نرم افزار رسیدم
اگر خواستید تصاویر بزرگ ذخیره کنید آنرا با فرمت BMP ذخیره کنید (معمولا با فرمت های دیگر out of memory میزنه)

سپاس دوست عزیز
یه توضیح میدید از کجا باید دید اینجا هم دانلود زده و هم پولیه !
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، Soap McTavish ، maryam_fo ، ojee ، msar
با سلام
من يه Garmin GPSMap 62s خريدم . يه سؤال مهم دارم . من چطوري ميتونم Google Map و به طبع اون عكسهاي ماهواره اي Google earth رو توش ببينم. يعني مثلاً اطلاعات مسيرهامو چه از از فايل KMZ , يا DXF به فرمت GPX تبديل مي كنم و اونها رو روي نقشه راههايي كه از ابتدا ريخته شده روي GPS مي بينم . اما آيا امكانش هست Google map و عكسهاي Google earth رو با همون قابليت zoom توي كامپيوتر و تبلت داشته باشم؟‌اگه امكانش هست چطور ميشه اين كارو كرد؟
ممنون ميشم اگر اعضاي مطلع سريع جوابمو بدن.
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-14 ساعت 14:50)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 17:00)mohammad fazli نوشته:  دوستانی داشتم دنبال نرم افزاری میگشتم که بتونم نقشه های google map را با فرمت عکس ذخیره کنم که به این نرم افزار رسیدم

سپاس دوست عزیز
یه توضیح میدید از کجا باید دید اینجا هم دانلود زده و هم پولیه !
شما روی ایکون ابی رنگ دانلود کلیک کن ی صفحه باز میشه که سمت راست صفحه سه تا لینک برای دانلود بهت میده کافیه روی یکیشون کلیک کنی.
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان