کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن فیلمسازها
Wink 
من خودم تو لاتاری شرکت کردم و مهندسی نرم افزار خوندم
انمیشین سازی با مکس کار کردم یکم برنامه نویسی بلدم و همینطور با مایا ، فوتوشاب ،پریمیر و خیلی نرم افزارهای دیگه آشنام و حتی چند تا کلیپ عروسی (از هموناکه عکاسا بهش عکسو فیلم میدن و رندرش خودش انجام میشه )ساخنتم
قصد دارم اگه خدا بخواد و برنده شدم برم یکم اونجا دوره کوتاه مدت برم و بعدش پناه بر خدا ببینیم چی پیش میاد
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، aghil ، msar ، aristotel
سلام دوستان
من همین الان با این تاپیک آشنا شدم و خیلی خوشم آمد.
من از طریق ویزای هنری EB1 اقدام کرده ام و منتظر جوابم. سابقه کاری من در زمینه فیلمسازی مستند و برنامه سازی تلویزیونی، بازیگری و اجرا هست. قصد دارم سمت لس آنجلس برم. فکر می کنین که اوضاع کاری برام خوب باشه؟
از چه طریقی باید دنبال کار بگردم؟
[font=Tahoma]
به کجا می روم آخر ننمایی وطنم؟!
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ginjer ، hadi.nikjo ، aghil ، pouya007 ، msar ، aristotel
منم رشته ام فیلمسازی گرایش عکاسی و تصویربرداری با معدل 18/50 9 سال سابقه کار شخصی با پروانه کسب دارم فکر کنم این تایپیک یه مدتی که رونق نداره اگه دوستان هم رشته ای هستند و بیان تو تایپیک تا یه بحث خوب راجع به شرایط کار فیلم سازی در امریکا داشته باشیم
مثلا اینکه کجاها کار در این رشته بیشتر دست مزد و حتی مدارکی که لازمه تا خودمون یه بیزنس راه بندازیم
nousai عزیز لطفا میتونی راهنمایی کنی برای EB1 مثل سابقه کار تو فیلمها یا جشنواره ها و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: nousai ، Lemony ، aghil ، pouya007 ، msar ، aristotel ، aristotel
(2014-03-15 ساعت 11:00)hadi.nikjo نوشته:  منم رشته ام فیلمسازی گرایش عکاسی و تصویربرداری با معدل 18/50 9 سال سابقه کار شخصی با پروانه کسب دارم فکر کنم این تایپیک یه مدتی که رونق نداره اگه دوستان هم رشته ای هستند و بیان تو تایپیک تا یه بحث خوب راجع به شرایط کار فیلم سازی در آمریکا داشته باشیم
مثلا اینکه کجاها کار در این رشته بیشتر دست مزد و حتی مدارکی که لازمه تا خودمون یه بیزنس راه بندازیم
nousai عزیز لطفا میتونی راهنمایی کنی برای EB1 مثل سابقه کار تو فیلمها یا جشنواره ها و ...

سلام ببخشید دیر جواب میدم. مسافرت بودم و دسترسیم به اینترنت محدود بود.

برای درخواست EB1 بهتره که حداقل یک رتبه فیلم (یا هرکار هنری یا ورزشی) بین المللی و یا چند رتبه خوب در جشنواره های داخلی داشته باشیم. این رتبه ها باید به نوعی باشند که بازتاب رسانه ای هم داشته باشند.
اگر یکی از این موارد شامل حالمون بشه، تازه باید حداقل دو تا از موارد زیر را هم داشته باشیم
. مقاله تحقیقی چاپ شده در مجلات رسمی
. نمایش عمومی کارها (در جشنواره، تلویزیون، ... )
. سابقه داوری در جشنواره ها
. عضویت در انجمن های مهم و رسمی هنری (مثلا انجمن های خانه سینما)
. سابقه تدریس دانشگاهی
...
و چند مورد دیگه که الان یادم نیست.

متاسفانه به دلیل کم بودن متقاضیان این نوع اقامت، اطلاعات وکلا در موردش کامل نیست. اگر بخواهین اقدام کنین بهتون توصیه می کنم که با کمک سایت ایمیگریشن، خودتون شخصا اقدام کنین.
[font=Tahoma]
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، hadi.nikjo ، aghil ، حاجی واشنگتن ، pouya007 ، msar ، aristotel
سلام منم لیسانسم رشته ی فیلمسازیه در حال حاضر،وقتی تحقیق می کردم در مورد ادامه دادنش توی امریکا فهمیدم مسلما قطب هنری مخصوصا واسه ی رشته ی ما همون ایالت کالیفرنیاست.البته من چندان به کار کردن با مدرک ایران در امریکا خوش بین نیستم واسه همین ترجیح می دم مدرک تحصیلی همونجا رو بگیرم و بعد به مرور زمان کارم جور می شه!اگر قصد ادامه تحصیل یا کار کردن دارید پورتفلیوی خوب و نمونه کار توی جشنواره های بین المللی خیلی راهگشای خوبیه،من خودم دنبالش هستم.
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi.nikjo ، aghil ، pouya007 ، msar ، aristotel
(2014-04-05 ساعت 14:35)nousai نوشته:  
(2014-03-15 ساعت 11:00)hadi.nikjo نوشته:  منم رشته ام فیلمسازی گرایش عکاسی و تصویربرداری با معدل 18/50 9 سال سابقه کار شخصی با پروانه کسب دارم فکر کنم این تایپیک یه مدتی که رونق نداره اگه دوستان هم رشته ای هستند و بیان تو تایپیک تا یه بحث خوب راجع به شرایط کار فیلم سازی در آمریکا داشته باشیم

برای درخواست EB1 بهتره که حداقل یک رتبه فیلم (یا هرکار هنری یا ورزشی) بین المللی و یا چند رتبه خوب در جشنواره های داخلی داشته باشیم. این رتبه ها باید به نوعی باشند که بازتاب رسانه ای هم داشته باشند.
اگر یکی از این موارد شامل حالمون بشه، تازه باید حداقل دو تا از موارد زیر را هم داشته باشیم
. سابقه تدریس دانشگاهی
...

متاسفانه به دلیل کم بودن متقاضیان این نوع اقامت، اطلاعات وکلا در موردش کامل نیست. اگر بخواهین اقدام کنین بهتون توصیه می کنم که با کمک سایت ایمیگریشن، خودتون شخصا اقدام کنین.
خیلی ممنونم از پاسختون عیبی نداره دیر شد مهم کیفیت پاسخه Big Grin
فکر میکنید 3 جایزه از جشنواره های داخلی برای ساخت فیلم کوتاه به همراه 2 تا از اون شرایطی که توضیح دادین مناسب باشه و بشه اقدام کرد یا حتما جایزه بین المللی باید باشه
براتون آرزوی موفقیت دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: nousai ، aghil ، pouya007 ، msar
(2014-04-05 ساعت 17:38)Lemony نوشته:  سلام منم لیسانسم رشته ی فیلمسازیه در حال حاضر،وقتی تحقیق می کردم در مورد ادامه دادنش توی آمریکا فهمیدم مسلما قطب هنری مخصوصا واسه ی رشته ی ما همون ایالت کالیفرنیاست.البته من چندان به کار کردن با مدرک ایران در آمریکا خوش بین نیستم واسه همین ترجیح می دم مدرک تحصیلی همونجا رو بگیرم و بعد به مرور زمان کارم جور می شه!اگر قصد ادامه تحصیل یا کار کردن دارید پورتفلیوی خوب و نمونه کار توی جشنواره های بین المللی خیلی راهگشای خوبیه،من خودم دنبالش هستم.
سلام
حق با شماست که اعتبار مدارک ما در ا م ر ی ک ا چندان نیست اما فرقی که رشته ما با بقیه رشته ها داره اینه که ما می تونیم همراه خودمون نمونه کار داشته باشیم و این می تونه تا حد زیادی کیفیت کارمون رو نشون بده ایشا الله شما به زودی ویزاتون رو می گیرین و به سلامتی تشریف می برین لطفا اگه اطلاعات کاملی درباره این رشته و بازار کارش پیدا کردید ما رو هم بی نصیب نذارید
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، aghil ، حاجی واشنگتن ، pouya007 ، msar ، aristotel
(2014-04-05 ساعت 18:00)hadi.nikjo نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 14:35)nousai نوشته:  

. سابقه تدریس دانشگاهی
...

خیلی ممنونم از پاسختون عیبی نداره دیر شد مهم کیفیت پاسخه Big Grin
فکر میکنید 3 جایزه از جشنواره های داخلی برای ساخت فیلم کوتاه به همراه 2 تا از اون شرایطی که توضیح دادین مناسب باشه و بشه اقدام کرد یا حتما جایزه بین المللی باید باشه
براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام مجدد
نمی دونم مقام های داخلی که میگین در چه جشنواره ای بوده و میزان اهمیت آنها چقدر بوده؟ ولی به هر حال فکر می کنم که با همین هم بتونین اقدام کنین!
قبل از هر چیز بهتون توضیه می کنم که حتما تاپیک "همه چیز در مورد EB1" را مطالعه کنین.
http://www.mohajersara.com/thread-3121.html
اگر زبانتون خوب هست، حتما توصیه می کنم توضیحات داخل سایت ایمیگریشن را هم طالعه کنین
http://www.uscis.gov/i-140
[font=Tahoma]
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، hadi.nikjo ، Lemony ، aghil ، حاجی واشنگتن ، msar ، aristotel
هالیوود پایتخت هنر هفتم دنیاست
از تمام دنیا هم فقط خیلی حرفه های با اونجا راه پیدا کردن
شما هم اگه هدفتون هالیوود هست باید حسابی خودتون رو تقویت کنین
خیلی حرفه ای تر و بین المللی تر به قضیه نگاه کنین

البته بدون شک همه شماها بیشتر از کوجی زادوری نباشین، کمتر نیستین Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: aghil ، hadi.nikjo ، حاجی واشنگتن ، bijan9 ، pouya007 ، msar ، aristotel
سلام دوستان ببخشید سوالم یخورده مبتدی هست من آینده قصد دارم برم آمریکا می خوام کلاسای بازیگری برم چون علاقه دارم به نظر شما اونجا چه کارای آزادی هست که بتونم انجام بدم و خرج خودمو و کلاسامو در بیارم ؟؟؟دوستان منظورم هر کاری چه ظرف شوییی چه تو رستورن چه هر کاری و چه قدر دستمزد میدن با تشکر بازم میگم واقعا منو ببخشید؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
از دوستانی که اطلاعات دقیقتری دارند ممنون می شم که اینجا بیان و مارو بیشتر راهنمایی کنند ، من هم دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوان رو گذروندم می خوام بدونم که آیا واقعا تو لس آنجلس با نمونه کار می شه کار پیدا کرد یا تو لس آنجلس شرکت هایی هست که فقط اپراتور بخواد برای تازه وارد هایی مثل ما این مکان گرانقیمت لقمه ی بزرگی نیست ؟ و بهتر نیست واقع بین تر بود و از شهر های ارزان تر شروع کرد؟

پاسخ
تشکر کنندگان: bijan9 ، pouya007 ، msar
(2014-06-15 ساعت 16:50)A10A نوشته:  از دوستانی که اطلاعات دقیقتری دارند ممنون می شم که اینجا بیان و مارو بیشتر راهنمایی کنند ، من هم دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوان رو گذروندم می خوام بدونم که آیا واقعا تو لس آنجلس با نمونه کار می شه کار پیدا کرد یا تو لس آنجلس شرکت هایی هست که فقط اپراتور بخواد برای تازه وارد هایی مثل ما این مکان گرانقیمت لقمه ی بزرگی نیست ؟ و بهتر نیست واقع بین تر بود و از شهر های ارزان تر شروع کرد؟
سلام دوستان عزيز
من تا حدي كه خودم تحقيق كردم داخل امريكا (البته ١ ماه) و از آشنايان ودوستاني كه اينجا دارم پرسيدم همشون يه چيزو ميگن اونم اينه كه وقتتو تلف نكن بنده در مورد شرايط خودم توضيح ميدم اول ، من فوق ليسانس معماري دارم موضوع پايان نامه من سينما بود و يه مقاله راجع بع ارتباط معماري و سينما نوشتم چند تا فيلم نامه نوشتم كه هنوز ترجمه نكردم البته از ١٥ سالگي آرزوم بود كه بتونم فيلم بسازم ولي به خاطر خيلي چيزا خانواده و معلماي گرامي من و به سمت معماري هل دادن و خلاصه نتونستم تو ايران دنبال علاقم برم البته راستم بود كه سينما هيچ درآمدي نداره ولي معماري خوبه و ...
خوشحال بودم كه ميام اينجا(امريكا) ديگه ميرم شده از اول هم درس بخونم كارگرداني ميخونم ولي تا رسيدم اينجا خيليا زدن تو پرم حالا درست وغلطش و خودتون تشخيص بدين ، با هر كس مشورت كردم اينارو گفت: اولا بايد بري لس آنجلس كه خيلي گرونه زندگي توش هم كرايه خونه گرونه هم ماليات ايالتي ميگيرن برا كسي كه تاره اومده وپول زيادي هم نداره سخته دوما اينجا خيليا تو صف سينما هستن كه تو امريكا بزرگ شدن به زبان مسلطن از بچگي كار كردن تو اين زمينه وباز هم نتونستن به جايي برسن نمونش خيلي از بازيگرا وكارگرداناي ايراني كه تو ايران قوي بودن ولي اينجا هيچ
مثلا پرويز صياد خودشوًكشت نتونست بعد از ٣٠ سال فيلم بسازه تازه اگرم بسازه مخاطبي نداره چون اينجا سينما يه صنعت بيشتر تا هنر ، سينماي ايران به مراتب هنري تر از امريكاست برا همين اصغر فرهادي يا گلشيفته فراهاني ميرن فرانسه چون اينجا غير از اقليت ايراني مخاطبي ندارن يعني اينجا فيلمايي مردم و ميكشونه تو سينما كه كمدي باشه يا اكشن كه برا ما سخته ساختنش ،سوما اينجا بدتر از ايران احتياج شديدي به پارتي داري كه بهش ميگن كانكشن
من چيزايي كه بهم گفتن و خيليم خورد تو ذوقم ونوشتم براتون ولي شايد آدم شانس بياره و روابطي پيدا كنه يا اينقدر كارش خاص باشه كه معروف شه ولي خيلي سخته
اميدوارم هر تصميمي كه ميگيرين موفق باشين درضمن پايتخت سينما اگه يه هنر حسابش كنيم فرانسه است نه اينجا
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، bijan9 ، pouya007 ، msar ، Lemony ، aristotel
دوستان اگر هزينه يك تا دوسال زندگي در لس آنجلس را دارن واگر زبان بسيار قوي دارن و استعداد زيادي در خود ميبينن شايد موفق بشن ، اينجوري ميتونيد شانس خودتونو امتحان كنيد تو اين دوسال اگر موفق شدين به ما فقير فقرا هم كمك كنيد موفق باشيد
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: hadi.nikjo ، pouya007 ، msar ، aristotel
(2014-07-12 ساعت 00:09)kamix نوشته:  
(2014-06-15 ساعت 16:50)A10A نوشته:  از دوستانی که اطلاعات دقیقتری دارند ممنون می شم که اینجا بیان و مارو بیشتر راهنمایی کنند ، من هم دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوان رو گذروندم می خوام بدونم که آیا واقعا تو لس آنجلس با نمونه کار می شه کار پیدا کرد یا تو لس آنجلس شرکت هایی هست که فقط اپراتور بخواد برای تازه وارد هایی مثل ما این مکان گرانقیمت لقمه ی بزرگی نیست ؟ و بهتر نیست واقع بین تر بود و از شهر های ارزان تر شروع کرد؟
سلام دوستان عزيز
من تا حدي كه خودم تحقيق كردم داخل امريكا (البته ١ ماه) و از آشنايان ودوستاني كه اينجا دارم پرسيدم همشون يه چيزو ميگن اونم اينه كه وقتتو تلف نكن بنده در مورد شرايط خودم توضيح ميدم اول ، من فوق ليسانس معماري دارم موضوع پايان نامه من سينما بود و يه مقاله راجع بع ارتباط معماري و سينما نوشتم چند تا فيلم نامه نوشتم كه هنوز ترجمه نكردم البته از ١٥ سالگي آرزوم بود كه بتونم فيلم بسازم ولي به خاطر خيلي چيزا خانواده و معلماي گرامي من و به سمت معماري هل دادن و خلاصه نتونستم تو ايران دنبال علاقم برم البته راستم بود كه سينما هيچ درآمدي نداره ولي معماري خوبه و ...
خوشحال بودم كه ميام اينجا(امريكا) ديگه ميرم شده از اول هم درس بخونم كارگرداني ميخونم ولي تا رسيدم اينجا خيليا زدن تو پرم حالا درست وغلطش و خودتون تشخيص بدين ، با هر كس مشورت كردم اينارو گفت: اولا بايد بري لس آنجلس كه خيلي گرونه زندگي توش هم كرايه خونه گرونه هم ماليات ايالتي ميگيرن برا كسي كه تاره اومده وپول زيادي هم نداره سخته دوما اينجا خيليا تو صف سينما هستن كه تو امريكا بزرگ شدن به زبان مسلطن از بچگي كار كردن تو اين زمينه وباز هم نتونستن به جايي برسن نمونش خيلي از بازيگرا وكارگرداناي ايراني كه تو ايران قوي بودن ولي اينجا هيچ
مثلا پرويز صياد خودشوًكشت نتونست بعد از ٣٠ سال فيلم بسازه تازه اگرم بسازه مخاطبي نداره چون اينجا سينما يه صنعت بيشتر تا هنر ، سينماي ايران به مراتب هنري تر از امريكاست برا همين اصغر فرهادي يا گلشيفته فراهاني ميرن فرانسه چون اينجا غير از اقليت ايراني مخاطبي ندارن يعني اينجا فيلمايي مردم و ميكشونه تو سينما كه كمدي باشه يا اكشن كه برا ما سخته ساختنش ،سوما اينجا بدتر از ايران احتياج شديدي به پارتي داري كه بهش ميگن كانكشن
من چيزايي كه بهم گفتن و خيليم خورد تو ذوقم ونوشتم براتون ولي شايد آدم شانس بياره و روابطي پيدا كنه يا اينقدر كارش خاص باشه كه معروف شه ولي خيلي سخته
اميدوارم هر تصميمي كه ميگيرين موفق باشين درضمن پايتخت سينما اگه يه هنر حسابش كنيم فرانسه است نه اينجا
ممنون از پاسختون
این که دوستان و آشنایان چی می گن این فقط جلوی تلاش هامون رو می گیره . درسته سینمای امریکا یه صنعته ولی صددرصد در کنار هنر و این درست که پایتخت سینمای هنری جهان فرانسه ست ولی آیا ما که نشستیم و فقط به گفته ها ی اطرافیان اهمیت می دهیم حتی وارد سینمای فرانسه هم می تونیم بشویم ؟
من در مورد کسایی که در سینمای ایران کسی بودند نظری ندارم مثل پرویز صیاد چرا که این افراد چهارچوب هایی دارند که جواب هم گرفته اند و شکستن این چهارچوب ها برایشان خیلی سخت است ولی در مورد یک مبتدی سوال دارم که آیا یه مبتدی نمی تواند به سینمای امریکا راه پیدا کند حتی برای کارهای معمولی ؟
دوست عزیز من حرفهای شما رو قبول دارم چون امریکا در این مورد بسیار حرفه ایست ولی من و شما چقدر تلاش کردیم که وارد شیم ،شما تجربه ای داشتید که نتیجه نداده باشه ؟
بنده حدودا دو ماه دیگر وارد امریکا می شوم اگر دوستانی انجا هستند و تجربه ای در مورد سینمای امریکا دارند ممنون می شوم در اختیار مون بگذارند.

پاسخ
تشکر کنندگان: hadi.nikjo ، pouya007 ، msar ، aristotel
A10A عزیز براتون آرزوی موفقیت دارم اگه تلاش کنین حتما موفق می شین چرا که نه
2014 که نشد
2015 بازم نشد
2016 نمیشه دیگه
2017 هنوز امیدوارم
خدايا ما را آن ده که به و مگذار ما را به که و مه
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، pouya007 ، msar ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان