کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تبديل ويزاي نامزدي به ساير انواع ويزاها: آيا ممكن است؟
کسی از دوستانی که در این تالار هستند و از طریق ویزای نامزدی اقدام کرده اند میدونه که اگر کسی از طریق ویزای نامزدی اقدام کرد و توانست که ویزا بگیره میتونه بعد از مدتی از ورودش به آمریکا یک ویزای دیگه(مثلا تحصیلی)بگیره و ویزای نامزدیش رو باطل کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: elnaz295
من با ویزای نامزدی به امریکا رفتم و چون ازدواج نکردم برگشتم.
ویزای نامزدی به هیچ ویزایی قابل تبدیل نیست حتما باید ظرف 3 ماه ازدواج کنید و گرنه باید برگردید.
اگر باز هم سوالی داشتید در خدمتتان هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: elnaz295 ، Blaze
درود بر همگی
من در آمریکا با مشکلی مواجه شده ام. امیدوارم راهنمایی درستی بگیرم. من با ویزای نامزدی به آمریکا آمدم. پس از یک ماه، با نامزدم ازدواج کردم. چند روز دیگر مهلت ویزای نامزدی من به پایان می رسد و در صورت درخواست ندادن برای تغییر وضعیت مهاجرت باید به ایران برگردم. همسرم می گوید من برای تغییر وضعیت اقدام نخواهم کرد و تو باید سر مهلت مقرر ویزا به ایران بازگردی. تقاضای طلاق هم برای موردی مانند ما، 2 ماه طول می کشد. می گوید تو به ایران برو، من طلاق نامه را برایت می فرستم.
می خواستم بدانم آیا با توجه به این که من همسر این مرد هستم،هیچ راهی وجود ندارد که بتوانم در آمریکا بمانم؟ آیا ممکن است ویزای نامزدی ام را به نوع دیگری تغییر دهم؟ یا شاید راهکار دیگری؟
شرایط من بسیار اضطراری است. امیدوارم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، Lamborghini
سلام
از رخداد پیش امده متاسفم البته شما باید زودتر به این مساله پی می بردید
برای شما 2 راه به نظر من می رسد
1- پیدا کردن پیشنهاد کار و گرفتن ویزای H1 است که البته باید از تخصص مناسب و کافی برخوردار باشید تا در این شرایط بتوانید پیشنهاد کاری به دست اورید
2- اقدام برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه که انهم شرایط خود را دارد
3- در مورد طلاق تا انجا که می دانم شرایط در امریکا به این شکل است که شما در امریکا شما در اموال همسرتان که در زمان زندگی با شما به دست اورده شریک هستید و این طور نیست به همین طلاقنامه برای شما بفرستد
4- به نظر من همزمان با انتخاب یکی از 2 گزینه اول باتوجه به شرایط خودتان حتما با یک وکیل اگاه در این زمینه صحبت کنید چیزی که باعث سو استفاده همسر شما می شود کم اگاهی شماست پس حتما با یک وکیل خبره صحبت نمایید و حتما بدون از دست دادن وقت همزمان برای یکی از 2 گزینه اول اقدام نمایید

برای شما ارزوی موفقیت دارم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، zohreh36 ، Lamborghini ، hasti_banoo ، Blaze
بسیار سپاسگزارم
من قوانین زندگی زناشویی در آمریکا را نمی دانستم. ولی ایشان خیلی خوب می دانست. آنقدر آزارم می داد تا جانم به لب برسد بعد ساکت می ماند تا از شدت درماندگی حرفهای رکیک بزنم تا بدون آگاهی من صدایم را ضبط کند. گاهی اوقات توصیف یک فرد در مقام واژه ها نمی
گنجد. من نمی توانم او را توصیف کنم. می گوید اگر صدایت در بیاید تو را می اندازم آنجایی که عرب نی انداخت. می گوید ماندن یا رفتن تو، فقط و فقط بستگی به خواست من دارد و بعد با تمام توان می خندد.
می گوید اگر اعتراض کنی، تو را به زندان می اندازم و در زندانهای آمریکا همه به تو تجاوز می کنند. می خواهم بدانم آیا او می تواند من را به زندان بیاندازد. تمام شماره تماسهای من با دیگران را پاک کرده و من نمی توانم از کسی کمک بگیرم.
پولهای من را که آورده بودم به عنوان قرض گرفت که 2 روزه بازگرداند، حالا می گوید تو پولی به من ندادی. می گوید مدرک دارم که زمانی که در ایران بودی مرتب برایت پول می فرستادم. ولی تو که مدرکی نداری.
بعضی وکیلها هستند که اینجا رایگان خدمت می کنند. اگر به آنها مراجعه کنم، آیا ممکن است کاری پیش برود؟ با توجه به این که من چند روز بیشتر به مهلت بازگشتم به ایران باقی نمانده است.
در مورد کار هم که گفته بودید مدرک تحصیلی من دکترا است، آیا می توانم برای ویزای کار اقدام کنم؟
بسیار سپاسگزارم
من قوانین زندگی زناشویی در آمریکا را نمی دانستم. ولی ایشان خیلی خوب می دانست. آنقدر آزارم می داد تا جانم به لب برسد بعد ساکت می ماند تا از شدت درماندگی حرفهای رکیک بزنم تا بدون آگاهی من صدایم را ضبط کند. گاهی اوقات توصیف یک فرد در مقام واژه ها نمی
گنجد. من نمی توانم او را توصیف کنم. می گوید اگر صدایت در بیاید تو را می اندازم آنجایی که عرب نی انداخت. می گوید ماندن یا رفتن تو، فقط و فقط بستگی به خواست من دارد و بعد با تمام توان می خندد.
می گوید اگر اعتراض کنی، تو را به زندان می اندازم و در زندانهای آمریکا همه به تو تجاوز می کنند. می خواهم بدانم آیا او می تواند من را به زندان بیاندازد. تمام شماره تماسهای من با دیگران را پاک کرده و من نمی توانم از کسی کمک بگیرم.
پولهای من را که آورده بودم به عنوان قرض گرفت که 2 روزه بازگرداند، حالا می گوید تو پولی به من ندادی. می گوید مدرک دارم که زمانی که در ایران بودی مرتب برایت پول می فرستادم. ولی تو که مدرکی نداری.
بعضی وکیلها هستند که اینجا رایگان خدمت می کنند. اگر به آنها مراجعه کنم، آیا ممکن است کاری پیش برود؟ با توجه به این که من چند روز بیشتر به مهلت بازگشتم به ایران باقی نمانده است.
در مورد کار هم که گفته بودید مدرک تحصیلی من دکترا است، آیا می توانم برای ویزای کار اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
حتما با یک وکیل صحبت کنید، اگر اجازه تماس با وکیل را به شما نمی دهد با 911 تماس بگیرید، مطمئن باشید اگر حق و حقوقی داشته باشید قانون پشت شما است. در مورد تغییر ویزا هم وکیل می تواند به شما کمک کند ولی یکی از راهها ثبت نام در کلاسهای زبان یا GRE موسسه ای مثل کاپلان است که خیلی سریع به شما I20 می دهند. تا وقتی که کسی جرم کیفری مرتکب نشده باشد به زور از خاک امریکا دیپورت نخواهد شد. آگاهی سلاح شما است.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Lamborghini ، hasti_banoo ، Blaze
man ye chizi miodonam. ounam in hast ke mard mitone ye formi por kone inja ke bad az talaghesh be zan hichi narese. badam az in adam baid nist ke in karo karde bashe.
chera enghadr dir be fekr oftadin?
shoma mitonin baraye post-Doc eghdam konin. chon PHD darin. inam be in sorat hast ke be ostada name mizanin az khodeton migon age jaye khali dashte bashan va alagheman be kare shoma migiranetun. mesle master ya phd ta bachelor nist ke ye tarikhe khas bayad apply konin.
shoma kodom state hastin?
man inja vaki mishnasam. age khastin behem PM bedin.
کیس نامبر: 2010AS00002xxx
دریافت ویزا: روز مصاحبه (17 نوامبر)
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini
(2011-04-02 ساعت 04:28)گلشن نوشته:  درود بر همگی
من در آمریکا با مشکلی مواجه شده ام. امیدوارم راهنمایی درستی بگیرم. من با ویزای نامزدی به آمریکا آمدم. پس از یک ماه، با نامزدم ازدواج کردم. چند روز دیگر مهلت ویزای نامزدی من به پایان می رسد و در صورت درخواست ندادن برای تغییر وضعیت مهاجرت باید به ایران برگردم. همسرم می گوید من برای تغییر وضعیت اقدام نخواهم کرد و تو باید سر مهلت مقرر ویزا به ایران بازگردی. تقاضای طلاق هم برای موردی مانند ما، 2 ماه طول می کشد. می گوید تو به ایران برو، من طلاق نامه را برایت می فرستم.
می خواستم بدانم آیا با توجه به این که من همسر این مرد هستم،هیچ راهی وجود ندارد که بتوانم در آمریکا بمانم؟ آیا ممکن است ویزای نامزدی ام را به نوع دیگری تغییر دهم؟ یا شاید راهکار دیگری؟

البته چیزایی که بچه ها ی دیگه گفتن می تونه عملی باشه..من به ذهنم کیس پنا هندگی خورد ولی ایده ای ندارم که در مورد کیس تو می تونه درست باشه یا نه...بهر حال اگه کمکی یا چیزی خواستی، من آمریکا هستم، شاید بتونم یه کمکی بکنم. می تونی به من پیام خصوصی بدی..می تونم شماره تلفنم رو بهت بدم یا هر کار دیگه ای که ازم بر می یاد.
Take care azizam
پاسخ
(2011-04-02 ساعت 20:30)Yas Banoo نوشته:  
(2011-04-02 ساعت 04:28)گلشن نوشته:  درود بر همگی

البته چیزایی که بچه ها ی دیگه گفتن می تونه عملی باشه..من به ذهنم کیس پنا هندگی خورد ولی ایده ای ندارم که در مورد کیس تو می تونه درست باشه یا نه...بهر حال اگه کمکی یا چیزی خواستی، من آمریکا هستم، شاید بتونم یه کمکی بکنم. می تونی به من پیام خصوصی بدی..می تونم شماره تلفنم رو بهت بدم یا هر کار دیگه ای که ازم بر می یاد.
Take care azizam

راستی این گره یاهوو که آدرس وبسایتشون رو در پایین می ذارم...کمک و مشاوره حقوقی می دن. وکیل یا وکیل هایی که تو این گروه هستن شاید بتونن کمکی بهتون بکنن یا مشاوره ای بدن..می تونین وضعیتتون رو توضیح بدین براشون

http://groups.yahoo.com/group/immigrationforum
پاسخ
درود بر همگی
ممنون از راهنمایی های شما. می خواستم بگویم متعاقب مشکلی که قبلا توضیح دادم، منزل همسرم را ترک کردم و اکنون در یکی از موسسه های خیریه آمریکا به سر می برم. آنها کمک فراوانی به من کردند. شرمنده ام از این روزها ولی چاره ای نداشتم. همه گزینه هایی که پیشنهاد کردید، برای تغییر ویزای نامزدی را آزمون خواهم کرد. فقیط یک تردید بزرگ دارم. خواهش می کنم راهنماییم کنید. آیا زندگی و ماندن در آمریکا ارزش آن را دارد که در اینجا بمانم و برای تغییر وضعیتم بجنگم؟ یا بهتر است به ایران بازگردم و زندگی نوینی را آغاز کنم؟
با توجه به آن که این مرد بسیار خطرناک است و دوستان مبتذلی هم دارد که از هیچ کاری در حق من فروگذار نخواهند کرد. چه کنم؟ بمانم یا بروم؟
اگر بروم، چگونه می توانم از همسرم طلاق بگیرم؟ پول نمی خواهم و نمی خواهم چیزی هم از او بگیرم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
قبل از هر چیز به خاطر پیش اومدن چنین جریانی متأسفم و با شما همدردی می کنم. ماندن در آمریکا یا برگشتن به ایران مسأله ای کاملاً شخصی است و فکر نمی کنم کسی بتونه در این مورد نظری بده. ولی نکته ای که من روش تأکید دارم اینه که شما باید حق خودتون رو پس بگیرید چه بخواهید بمانید و چه نه. واضح نیست که دقیقاً چه جریانی بر شما گذشته ولی اگه حق شما ضایع شده و خسارتی بهتون وارد شده باید پیگیرش باشید.

راجع به ضبط صدای خودتان توسط آن مرد اصلاً نگران نباشید چون فقط در حالتی که تهدید کرده باشید می تونه مورد استناد قرار بگیره. ضمن اینکه قاضی همیشه به شرایط جانبی اون ماجرا هم توجه می کنه. ولی چیزی که دادگاه های آمریکا شدیداً بهش حساس هستن مسأله Harassment و Abuse و انواع مختلف اون هستش که به خصوص راجع به زنان و بچه ها شدیداً پیگیر میشن. اگه فکر می کنید توسط اون مرد یا دوستانش مورد سوء استفاده از این انواع قرار گرفتید حتماً اقدام کنید. اون موقع شاید جریان معکوس بشه و طرف رو بندازن جایی که عرب نی انداخت!

راجع به پول هم حتی اگه مدرکی راجع به پرداختش به طرف ندارید، نگران نباشید و مطرحش کنید. این مورد میتونه مورد تفتیش پلیس قرار بگیره و ته ماجرا در بیاد.

اخراج از خانه در حالی که ایشون قانوناً اسپانسر شما شدن یکی از مواردی است که می تونید پیگیری کنید.

حتماً با وکیل حتی از نوع رایگانش مشورت کنید چون وکیل می تونه نوع کیس شما رو تعیین کنه و مشخص کنه که از چه شیوه ای وارد ماجرا بشید. ولی قبلش حتماً کل ماجرا رو در ذهنتون خلاصه و دسته بندی کنید که بتونید مفیدترین اطلاعات رو در اختیار وکیلتون بذارید.

من فکر کنم جایی دیدم که ویزای نامزدی به ویزای دیگه ای قابل تغییر نیست ولی الان هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم که این مطلب رو تأیید یا مردود بکنه. این مورد رو هم حتماً با وکیلتون در میون بذارید.

باز هم تأکید می کنم که حتماً ماجرا رو پیگیری کنید و اگر این فرد این گونه که شما می فرمایید هستن به سزای اعمالش برسونید. اثر مثبت این اقدام نه تنها به شما که به دیگران هم میرسه. تصور بکنید یکی از ساده ترین آثار سوء عدم پیگیری این موارد وقیح تر شدن این افراد و رشد بیشتر این گونه موارد و در پی اون سختگیری بیشتر اداره مهاجرت برای اونایی که واقعاً می خواهند به هم برسند.

اگه فکر می کنید می تونید به یکی از دوستان مهاجرسرا اعتماد کنید و مطالب رو واضحتر باهاش در میون بذارید این کار رو بکنید. یاس بانوی عزیز برای این کار اعلام آمادگی کردن. و متعاقباً دوستان مهاجرسرا هم مواظب خودشون باشن چون تو دنیای مجازی شناخت دیگران کمی ریسک بالاتری داره.

از یاس بانوی عزیز هم به خاطر توجه ویژه اش به خاطر کمک به این دوست و هموطن عزیز تشکر مجدد می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sib 24 ، Yas Banoo ، Blaze
[quote='گلشن' pid='101564' dateline='1301935974']
درود بر همگی
ممنون از راهنمایی های شما. می خواستم بگویم متعاقب مشکلی که قبلا توضیح دادم، منزل همسرم را ترک کردم و اکنون در یکی از موسسه های خیریه آمریکا به سر می برم. آنها کمک فراوانی به من کردند. شرمنده ام از این روزها ولی چاره ای نداشتم. همه گزینه هایی که پیشنهاد کردید، برای تغییر ویزای نامزدی را آزمون خواهم کرد. فقیط یک تردید بزرگ دارم. خواهش می کنم راهنماییم کنید. آیا زندگی و ماندن در آمریکا ارزش آن را دارد که در اینجا بمانم و برای تغییر وضعیتم بجنگم؟ یا بهتر است به ایران بازگردم و زندگی نوینی را آغاز کنم؟
با توجه به آن که این مرد بسیار خطرناک است و دوستان مبتذلی هم دارد که از هیچ کاری در حق من فروگذار نخواهند کرد. چه کنم؟ بمانم یا بروم؟
اگر بروم، چگونه می توانم از همسرم طلاق بگیرم؟ پول نمی خواهم و نمی خواهم چیزی هم از او بگیرم.

ماندن در اینجا یا برگشتن به ایران البته به خودت ربط داره..از نظر من زندگی تو ایران یا آمریکا فرقی با هم نداره...بستگی به الویت های زندگیمون داره که اونم هیچ کس جز خودمون نمی تونه تعیین کنه. خوب اینجا برای زندگی مستقل داشتن باید فکر کار و خونه و ماشین بود. هیچ کاری نشد نداره. مسلمن اوضاع برای تو کمی پیچیده شده اینجا...اگه می خوای می تونی از کمک حرفه ای وکیل یا هر کس دیگه ای که فکر می کنی نیت خیر داره استفاده کنی...شاید تنها چیزی که می تونم بهت بگم اینه که نترس...ترس آدم رو فلج می کنه، در ضمن کسی که به دیگران صدمه می زنه به هر طزیقی خودش آدم ترسوییه..ترس از چیز یا چیزایی که درونش هست و خودش هم احتمالن نمی دونه چیه...و ترس طرف مقابل بهش قدرت می ده..هر تصمیمی می خوای بگیری به حس درونت اعتماد کن و ببین آیا اون کار خوشحالت می کنه یا نه...
پاسخ
ویزای نامزدی فقط و فقط به پناهندگی قابل تغییر است! حتا اگر با فرد دیگری هم ازدواج کنید قبول نیست! اینو از یک وکیل نقل کردم،

دنیا هم سیاهو سفید نیس خاکستریه! همون قدر که نامزدتون مقصر شما هم در این انتخاب مقصرید!

اگه حرفاتون واقعیت داره میتونید شکایت کنید ازش اما باید مدارکی هم داشته باشین بدون دلیل مدرک خودتون ممکن محکوم بشید
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، shamim
با سلام به همگی
بعضی از دوستان نوشتن که ویزای نامزدی قابل تبدیل به هیچ نوع ویزایی نیست و تنها چاره اش برگشت به ایرانه
بعضی دیگه هم گویا اظهار کردن که قابلیت تبدیل به ویزای دانشجویی یا کار رو داره
از هر کسی که اطلاعات در زمینه قابل تبدیل بودن ویزای نامزدی داره خواهش می کنم که راهنمایی کنه
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان