کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در ترکیه
درود
یعنی اسمم اینقدرا خفنو ترسناکه.
بازم ممنونم از شما امجد عزیز.اما اگه زیره دیپلم میگفتی برامون بهتر بود.چوب؟؟؟؟؟؟؟خب من میخوام با قطار برم بلیطشو از کجا تهیه کنم؟چه روزایی حرکت داره قطار؟مسیر؟خواهشا دوباره راهنماییم کنید ممنون میشم ازت داداش.دلار بهتره یا لیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-01-18 ساعت 14:38)jenayat نوشته:  درود
بازم ممنونم از شما امجد عزیز.اما اگه زیره دیپلم میگفتی برامون بهتر بود.چوب؟؟؟؟؟؟؟خب من میخوام با قطار برم بلیطشو از کجا تهیه کنم؟چه روزایی حرکت داره قطار؟مسیر؟خواهشا دوباره راهنماییم کنید ممنون میشم ازت داداش.دلار بهتره یا لیر؟
قطعا دلار ببرین بهتره ، نوسانات ارزش لیر قابل پیش بینی نیست ، به اندازه نیازتون روزانه چنج میکنین
دو سه تا موضوع پائینتر - قطار تهران استانبول - رو بخون ، تو اینترنت هم سرچ بزنی کلی مرکز فروش بلیط میبینی
نصیحت که نه ولی از من بپذیر ، با کسی برو مسافرت که ارزش همسفر بودن رو داشته باشه ، با تجربه باشه و مرام داشته باشه
دیگه سوال نداری !!! برووووووووو مسافرت دیگه
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
(2014-01-19 ساعت 13:10)amjad نوشته:  
(2014-01-18 ساعت 14:38)jenayat نوشته:  درود
قطعا دلار ببرین بهتره ، نوسانات ارزش لیر قابل پیش بینی نیست ، به اندازه نیازتون روزانه چنج میکنین
دو سه تا موضوع پائینتر - قطار تهران استانبول - رو بخون ، تو اینترنت هم سرچ بزنی کلی مرکز فروش بلیط میبینی
نصیحت که نه ولی از من بپذیر ، با کسی برو مسافرت که ارزش همسفر بودن رو داشته باشه ، با تجربه باشه و مرام داشته باشه
دیگه سوال نداری !!! برووووووووو مسافرت دیگه

درود
چشم میرم مسافرت داداش.حالا چرا هل میدی.Big Grin بازم دستت طلا امجد عزیز.ایشاالله هرجا که هستی موفق و پیروز باشی
پاسخ
سلام ..
به ترکی استانبولی حدودی واردم و بهترم میکنم چون آذری هستم و درحال خوندن .
درحال حاضر دانشجوی لیسانس توی ایرانم .
میخوام بدونم برای ارشد برم ترکیه یا کار ؟ کدوم بهتره ؟ آخه شنیدم ترکیه مهاجرپذیر نیس پس چجوری برای کار برم ؟
اینم درسته که اگه برای ارشد برم 2سال مداوم بمونم میتونم اقامت بگیرم ؟
پاسخ
ولی بنظر من لیر ببرین بهتره چون ما خودمون دلار برده بودیم صرافی دم دست نبود مغازه دار هم با یه نسبتی برا خودشون چنج میکردن !
پاسخ
[/font][/b]سلام دوستان
من و همسرم اقامت کانادا داریم اما چون اینجا را دوست نداریم میخواهیم برای زندگی به ترکیه مهاجرت کنیم.
فقط قبل از هیچ اقدامی به یک سری اطلاعات نیاز داریم. اینکه بهترین شهر برای یک زندگی ارام و با کیفیت در ترکیه کجاست؟
من فارسی زبان هستم البته فرانسوی و انگلیسی و ایتالیایی هم بلدم اما برای یادگیری زبان ترکی از صفر چقدر زمان لازم است؟
ایا شهری در ترکیه هست که بتوان برای مدتی با زبان انگلیسی در ان سر کرد؟
و اینکه هزینه زندگی (به جز اجاره خانه چون برای اقامت باید خانه را بخریم) و مالیات چقدر است؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: reza-cna ، msar
با سلام ,باتشکر از مطالب مفیدی که زحمت کشیدن
با توجه به مدت زمانی که شما در ترکیه زندگی کردی. در مورد کردهای ترکیه دوست داشتم بیشتر بدونم و اینکه نظر شما درمورد ازدواج یک دختر ایرانی با یک مرد ترک دوست داشتم بدونم و یک راهنمایی که من چگونه بهتر میتونم در مورد این خواستگارم در ترکیه تحقیق کنم .
با تشکر
پاسخ
(2014-01-27 ساعت 22:46)memoosh نوشته:  [/font][/b]سلام دوستان
من و همسرم اقامت کانادا داریم اما چون اینجا را دوست نداریم میخواهیم برای زندگی به ترکیه مهاجرت کنیم.
فقط قبل از هیچ اقدامی به یک سری اطلاعات نیاز داریم. اینکه بهترین شهر برای یک زندگی ارام و با کیفیت در ترکیه کجاست؟
من فارسی زبان هستم البته فرانسوی و انگلیسی و ایتالیایی هم بلدم اما برای یادگیری زبان ترکی از صفر چقدر زمان لازم است؟
و اینکه هزینه زندگی (به جز اجاره خانه چون برای اقامت باید خانه را بخریم) و مالیات چقدر است؟
ممنون

دوست عزیز

اینجا معمولا کسی به زبان هایی که فرمودید آشنایی نداره

یعنی برای زندگی نیاز به یادگیری ترکی دارین

هزینه زندگی تو استانبول نسبت به بقیه شهر ها بیشتره

بسته به نظر شما ( یعنی از زندگی چی میخواین)

میتونین از شهرهای کوچیک و زیبایی که نزدیک شهرهای مهم هستن برای

زندگی انتخاب کنین هم آرامش دارن هم خرج زندگی درشون کمه

بازم امری باشه در خدمتم
پاسخ
(2014-02-05 ساعت 23:54)mina_m نوشته:  با سلام ,باتشکر از مطالب مفیدی که زحمت کشیدن
با توجه به مدت زمانی که شما در ترکیه زندگی کردی. در مورد کردهای ترکیه دوست داشتم بیشتر بدونم و اینکه نظر شما درمورد ازدواج یک دختر ایرانی با یک مرد ترک دوست داشتم بدونم و یک راهنمایی که من چگونه بهتر میتونم در مورد این خواستگارم در ترکیه تحقیق کنم .
با تشکر

امیدوارم به کردهای ایرانی بر نخوره اما

اینجا اغلب به کرد ها دید خوبی ندارن انصافا هر چه من دیدم برخوردشون مدنی

نبوده من هر جا باهاشون حرف زدم کرد ها رو دوست نداشتن

بیشتر قاچاقچی هستن و کارهای غیر رسمی میکنن

امیدوارم خواسگارتون کرد نباشه Wink
پاسخ
سلام دوستان
یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید

راستیتش من اسفند دارم میرم ترکیه (استانبول)از ایران
و لازم دارم یه خونه حدود 50-60 متری اجاره کنم و میخوام با اجاره ماهیانه حدود 600 لیر و زیر اون این کارو بکنم
حدودا هم 6 ماهی هستم تو استانبول و اینم بگم مجردم بخوام بهتون نسبت خرج ماهیانمو بگم به غیر از هزینه اجاره خونه تو ایران حدود 300 الی 500 تومن در ماه خرجم میشه و اونجا هم نمیخوام هزینه ماهیانم بالای 1500 لیر بره
اگه میشه راهنماییم کنید با توجه به این مورد هایی که اشاره کردم کجای استانبول بهتره خونه بگیرم و قیمت خوردو خوراک اونجا بهتره؟؟؟
ممنون از کمکتون
پاسخ
با سلام و درود
بنده ارشد تغذیه دام و طیور از دانشگاه دولتی دارم.
خیلی مایل به ادامه تحصیل و یا کار در ترکیه را دارم.
سابقه کار بیمه ای ندارم ولی به کار در رشته خودم مسلط هستم و 4 سال کار کرده ام.
آیا بنظر شما بنده شانس پیدا کردن کار در ترکیه را دارم؟
هزینه تحصیل در مقطع ارشد علوم پزشکی را اگر میدانید بفرمایید.
با تشکر
امیر
پاسخ
سلام و خسته نباشید
امیدوارم دیر این پست رو ندیده باشم چون من هم متقاضی مهاجرت به ترکیه هستم ولی شرایطم یکم متفاوته و هدفم هم فرق می کنه.
من 32سالمه متاهل و یک بچه 2ساله دارم. خودم دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماری در دانشگاه تبریز و خانمم هم ارشد روانشناسی بالینی می خونه. هدف اولم از مهاجرت به ترکیه اینه که در چندبار سفری که به اونجا داشتم (آنتالیا) با اینکه در بخش های عمرانی ایران رو پیشرفته تر دیدم ولی محیط ترکیه به مراتب مناسبتر از ایرانه حداقل برای دخترم و آیندش.
رو این اساس تصمیم دارم بلافاصله بعد از اتمام این مقطع یعنی تا یکسال دیگه حتما جمع کنیم بریم. البته نیتمون ادامه تحصیل در مقطع بالاتر در ترکیه ست. شهر ازمیر رو انتخاب کردم چون احساس می کنم نه مثل استانبول شلوغه و نه مثل آنکارا مرکزی تر باشه. به هرحال تصمیم داریم هم درس بخونیم هم کار کنیم. امکان خرید خونه رو هم دارم ولی به نظرم ملک ایران رو نگهدارم و اجاره بدم و عوضش اونجا اجاره بگیرم بهتر باشه چون به قول شما معلوم نیست در آینده بین کشورها چی پیش بیاد.
البته می خوام تو این یکسال هم مدرک زبان ترکیه و هم زبان انگلیسی (gre) رو هم بگیرم تا در تحصیل به دردمون خورد.
امیدوارم سوالم رو دیر مطرح نکرده باشم و امکان جواب براتون باشه. منتظرم. با تشکر
پاسخ
با سلام ، بچه ها من با دوستم برای خوش گذرونی قبلا میخواستیم بریم وگاس ولی وقتی ویزا میخواست و ویزاشم دبی میدادن پشیمون شدم حالا از شما دوست عزیز چند تا سوال دارم من به همراه یکی از رفقام 24 میلیون داریم ، میخواستم برای خوش گذرونی 15 روزه ترکیه رو انتخاب کنم آیا بنظر شما انتخاب درستی است و من شندیم ترکیه ویزا نمیخواهد آیا این درست است و آیا میتوان با 24 میلیون تومن دوتا بلیط خرید و بقیه اش هم برای خوش گذروندن گذاشت خواهشا جوابم رو کامل بدید ممنون
پاسخ
(2014-05-31 ساعت 23:43)lovelyman نوشته:  با سلام ، بچه ها من با دوستم برای خوش گذرونی قبلا میخواستیم بریم وگاس ولی وقتی ویزا میخواست و ویزاشم دبی میدادن پشیمون شدم حالا از شما دوست عزیز چند تا سوال دارم من به همراه یکی از رفقام 24 میلیون داریم ، میخواستم برای خوش گذرونی 15 روزه ترکیه رو انتخاب کنم آیا بنظر شما انتخاب درستی است و من شندیم ترکیه ویزا نمیخواهد آیا این درست است و آیا میتوان با 24 میلیون تومن دوتا بلیط خرید و بقیه اش هم برای خوش گذروندن گذاشت خواهشا جوابم رو کامل بدید ممنون

با این مبلغ پول یک ماه هم میتونید در یک هتل 5ستاره با همه خرجهای متفرقه اقامت داشته باشید برای رفتن حتما از یک ازانس مسافرتی معتبر تور تهیه کنید موفق باشیدShy
پاسخ
(2014-01-27 ساعت 22:46)memoosh نوشته:  [/font][/b]سلام دوستان
ممنون
salam man dar Canada zendegi mikonam va tasmim gereftam be turkiye beram albateh zaban turkey ra kheyli khoob sohbat mikonam agar mayel hasteed dar mored turkiye tabadole nazar konim .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان