کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در ترکیه
(2016-02-21 ساعت 21:40)هورمغز نوشته:  
(2016-02-18 ساعت 18:08)hs6467 نوشته:  سلام خدمت همه عزیزان و کاربر محترم هورمغز عزیز
هورمغز عزیز میخواستم بدونم:

1- آیا برای گرفتن اقامت یکساله برای من و همسرم و فرزند 2 سالمون،هنوز اون قانون 6000 دلار پابرجا هست یا میشه با کمتر از این هم اقامت گرفت؟

2- کار من آنلاین هست و نیازی به کار فیزیکی ندارم،میخواستم بدونم اگه بریم آنتالیا یا آلانیا که ارزون تر هست،خونه یکخوابه تا 500 لیر گیر میاریم؟ مابقی خرجهامون چطور هست؟

3- خانومم میگه اگر بریم ترکیه دوست داره نصف روز کار خودش یعنی آرایگشری رو انجام بده،میخواستم بدونم باید برای این کار از دولت ترکیه اجازه خاصی دریافت کنیم تا بعدا مشکلی برامون پیش نیاد؟

هنوز قانون ۶۰۰۰ دلار هست. قبلن میشد با ۱۰۰ لیر از یک دویز ( صرافی اینجا) برگه گرفت که ۶۰۰۰ دلار تبدیل کردید اما الان یه کم سخت میگیرن و قبول نمیکنن. اینجا خارجی ها خیلی درون اجازه کار کار میکنن که بستگی به صاحب کار داره اگر قبول کنه میتونید همینجوری کار کنید اما امنیت شغلی و بیمه ندارن و حتی ممکنه اگر طرف آدم کلاه برداری باشه پولتونو نده ولی خب میشه مثلن خانموتون با آرایشگاهی که کار میکنه بگه پورسانتی کار میکنه و هر مشتری که داشت همون موقع پولشو بگیره که خیالشم راحت باشه. ولی برای اجازه کار یا باید کارفرما اجازه کار براتون بگیره که اونم بعد از اقامت یکساله امکان پذیره و یا از همون اول با اقامت سرمایه گذاری اقامت بگیرید که یاید برای همون کاری باشه که میخوان انجام بدید و حدود ۲۵ هزار لیر هم باید داشته باشید براش و ۵ نفر هم ترک استخدام کنید. اما یادتون نره زبان ترکی حتمن بلد باشید وگرنه کلی به زحمت میوفتید انگلیسی ترکا خیلی بلده در حد صفر... آنتالیا هم ارزونتره همه چیز خرج خورد و خوراک هم ارزونتره. از همون سایت. http://www.sahibinden.com/kiralik میتونید خونه ها و قیمتارو ببینید

آقا مرسی و بی نهایت ممنون
پس خدا بخواد میرم همون ترکیه،آنتالیا،چون نیازی به کار بیرون از خونه ندارم،لازم نمیبینم حتما برم استانبول و با چند برابر قیمت زندگی کنم،موفق و شاد باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: هورمغز ، pishtaz611
سلام دوستان من دو سال در استانبول ترکیه زندگی می کردم حالا دارم از ترکیه میرم. اثاثیه خونه رو سریع میخوام بفروشم. اگر دوستانی که در استانبول هستند یا قصد آمدن به استانبول را دارند تمایل به خرید دارند با من تماس بگیرند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها من انکارا هستم واینجا زندگی میکنم اگه از تجربیات من هم می خواهید استفاده کنیددر خدمت شما هستم .محمد
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
سلام
از دوستان كسي هست كه بتونه به من كمك كنه من يك خانه مي خواستم اجاره كنم براي يك ماه تو ماه جون و اواسط جولاي ترجيحا اين ٣ شهر باشه ( استانبول - انتاليا - انكارا) ميشه يك راهنمايي بفرماييد كه هزينه ها به چه صورت ؟ و با چه شرايطي به خارجي ها اجاره ميدن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من در خدمت شما هستم در انکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام و احترام . من و همسرم همراه پسر 6ساله مون قصد داریم اقامت ترکیه را بگیریم و بعد اقدام کنیم برای امریکا. ممکنه بگین از کجا باید شروع کنیم؟ یعنی ازایران باید حضوری به ترکیه بریم؟ باید به اداره خاصی مراجعه کنیم؟ سفارت ترکیه درایران در این زمینه فرم و یا هراطلاعاتی باشه بهمون میدن؟
ممنون میشم پاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام و احترام . من و همسرم همراه پسر 6ساله مون قصد داریم اقامت ترکیه را بگیریم و بعد اقدام کنیم برای امریکا. ممکنه بگین از کجا باید شروع کنیم؟ یعنی ازایران باید حضوری به ترکیه بریم؟ باید به اداره خاصی مراجعه کنیم؟ سفارت ترکیه درایران در این زمینه فرم و یا هراطلاعاتی باشه بهمون میدن؟
ممنون میشم پاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مرحله اول شما سه ماه اقامت دارید بعد از روز اول که تشریف اوردین منزلی با لوازم اجاره میکنید با اجاره منزل میتونید یک سال اقامت بگیرید البته اگر کمکی خواستید من درخدمت شماهستم البته باید برای اجاره منزل اینجا باشید اجاره برای خارجی ها با پاسپورت انجام میشه پول پیش نمی خواد ولی اجاره دو ماه رو میگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
شاید بپرسید اجاره چنده از 600لیر تا 1500لیر منزل هست
پاسخ
فرمهای اقامت یک ساله رو از اداره اقامت میگرید باید بیمه درمانی و هزینه اقامت یک سال رو هم پرداخت کنید به دولت که حدودا نفری 850 لیر میشه
پاسخ
جهت اطلاع دوستان تو سایت بگم چند حالت مختلف اقامت موقت ترکیه میده /خرید منزل/ثبت شرکت/اجاره منزل/ثبت نام درکلاسهای تومر/ازدواج باهمسر ترکیه ای
پاسخ
تشکر کنندگان: salar3d ، aristotel
(2013-05-12 ساعت 18:14)فرامرز مسیبیان نوشته:  من مدت 22 ماه تجربه زندگی  در ترکیه را دارم و تا 1ماه دیگه میرم آمریکا  اما دوست دارم  تجربه زندگی در اینجا را به هر کسی که به ان نیاز دارد انتقال بدم دوستان اگر هر سوالی در خصوص گذران زندگی در ترکیه را دارند  مطرح کنن  خوشحال میشم   این حرکت
مفید واقع شود

سلام.
من 47 سالمه و فوق لیسانس برق(گرایش قدرت) دارم با حدود بیست سال تجربه کار مهندسی و 10 ترم تدریس در دانشگاههای آزاد و غیر انتفاعی تهران و کرج و اطراف آنها. میخواستم برای ادامه زندگی به شهر کیسری برم. لطفا راهنماییم کنید اونجا چکارا میتونم بکنم. برای موندن توی شهر کیسری آیا محدودیتی از لحاظ ویزا وجود نداره؟ هزینه زندگی برای یکماه یه خانواده 3 نفره چقدره؟
با تشکر آذرآسا
پاسخ
تشکر کنندگان:
همه دوستان این موضوع رو میگن اما به این نکته اشاره نمیکنن که که اجازه کار نمیدن با اجاره یا خرید ملک

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
پاسخ
با سلام خدمت اساتید مهاجرسرا
من 22 سالمه و فوق دیپلم کامپیوتر نرم افزار دارم سربازی رو خریدم ! ترکی استانبولی کامل بلدم و پاسپورت و.. دارم
می خوام برای ادامه زندگی به استانبول برم
اونجا چه کارهایی میتونم بکنم و از کجا میتونم کار پیدا کنم چه کاری با چقدر حقوق ؟
شرایط زندگی اونجا چجوریه ؟
میشه اونجا همخونه پیدا کرد که تنها نباشی !؟
و...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان چطوری میتونم برای تومر اقدام کنم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان