کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به لیتوانی
سلام دوستاني كه قصد حتمي براي مهاجرت به اروپا دارند و كمي سرمايه بدانند بهترين راه الان اقامت از طريق ثبت شركت در ليتواني است، اگر اين تاپيك فعال شد اطلاعاتم رو در اختيارتان ميگذارم در گوگل سرچ كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_physic ، HAZARA ، mahbube ، mhsenpc ، taherifar ، msar
سلام دوست عزیز لطفا اطلاعات خودتونو بفرمایید لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
پايتخت ان ويلنيوس يكي از كشورهاي بالتيك بسيار زيبا تازه از سفر 1 هفته اي برگشتم جزو شنگن ، با ثبت شركت و 1 فعاليت كوچك بدون اجبار به استخدام كارمند ، بعد از هرسال تمديد سال 5 ام موفق به كسب پاسپورت ان ميشويد، در اين 5 سال هم اقامت موقت و كارت تردد به كليه كشورهاي شنگن را خواهيد داشت در گوگل سرچ كنيد براي اطلاعات بيشتر
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، HAZARA ، mahbube ، taherifar ، msar ، samaneh1356
(2012-07-30 ساعت 21:06)arshiar نوشته:  پايتخت ان ويلنيوس يكي از كشورهاي بالتيك بسيار زيبا تازه از سفر 1 هفته اي برگشتم جزو شنگن ، با ثبت شركت و 1 فعاليت كوچك بدون اجبار به استخدام كارمند ، بعد از هرسال تمديد سال 5 ام موفق به كسب پاسپورت ان ميشويد، در اين 5 سال هم اقامت موقت و كارت تردد به كليه كشورهاي شنگن را خواهيد داشت در گوگل سرچ كنيد براي اطلاعات بيشتر

کمی در مورد هزینه های زندگی و هزینه های ثبت شرکت و .... بفرمایید.
همین طور زبانشون.
در ضمن فکر نکنم یادگیری زبانشون به این سادگی باشه .اونم تو ایران.
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، mahbube ، taherifar ، msar
هزينه مسكن و ماشين 50% از تهران در ويلنيوس ارزانتر ، سوخت و پوشاك گرانتر و خوراك مثل تهران، البته تهران داره روز به رور گرانتر ميشود انجا قيمتها ثابته مثلا با 1000 ليتاس كه به پول ما 700 هزار ميشه ميتوني 1 واحد 60 متري بدون پول پيش كرايه كنيد يا به پول ما با 5 مليون يه 206 بخري، براي ثبت شركت يه ويزاي شنگن توريستي بگيريد، از مسكو بهتره بريد، انجا انگليسي ميفهمند يه وكيل ليتوانيايي انجا بگيريد شركت را ثبت ، 6 ماه بعد كارت اقامت بگيريد، شروع به 1 كار كوچك بكنيد تا هرسال با ارايه بيلان مثبت كاري تا 5 سال تمديد ، سپس ازمون شهروندي و پاسپورت، زبان انگليسي بلد باشيد انجا كلاس ليتوانياي هست، باز هم ميگم در گوگل سرچ كنيد، فيلم ان را هم در يوتوب ببينيد
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، nora ، HAZARA ، mahannn4779 ، mahbube ، mhsenpc ، taherifar ، msar
يه نكته هم بگم دنبال مهاجرت به كشورهاي سنتي اروپا مثل المان و فرانسه و سوئد و انگليس نباشيد اين كشورها از مهاجر اشباع شدن ، پول زيادي ميخوان و سالها بلاتكليفين، البته كانادا امريكا استراليا اگه بتونين برين هنوز مهاجر پذيرن گرچه روز به روز سختر ميشن، ليتواني 3 مليون جمعيت طبيعت شاهكار براي زندگي ارام، و نه براي پولدار شدن!
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، HAZARA ، mahbube ، mhsenpc ، taherifar ، msar
راه دیگه ای برای مهاجرت به لیتوانی هم هست؟؟ مثلا کاری و خرید ملک و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، mhsenpc ، taherifar ، msar
(2012-08-01 ساعت 14:30)saeid8 نوشته:  راه دیگه ای برای مهاجرت به لیتوانی هم هست؟؟ مثلا کاری و خرید ملک و ...

ملك اگه بالاي 150 هزار يورو بخريد فقط اقامت موقت خواهيد گرفت كه من توصيه نميكنم ، شما اگر شركت ثبت كنيد ميتوانيد بعد از 6 ماه و دريافت اقامت املاكي ارزانتر با 70% وام بانكي دريافت كنيد، 1 ملك 80 متري در منطقه خوب پايتخت به پول ما 160 مليون كه پس از دريافت وام با بهره پايين با 50 مليون ما ميتوان خريد، شما بايد انجا كار را خودتان را داشته باشيد نه انكه استخدام شويد،الزامي هم به استخدام كسي نداريد
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، HAZARA ، mahbube ، taherifar ، msar
سلام.میخواستم بدونم بلاخره کسی به لیتوانی رفت؟ چطوری؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، samaneh1356
(2012-07-30 ساعت 21:06)arshiar نوشته:  پايتخت ان ويلنيوس يكي از كشورهاي بالتيك بسيار زيبا تازه از سفر 1 هفته اي برگشتم جزو شنگن ، با ثبت شركت و 1 فعاليت كوچك بدون اجبار به استخدام كارمند ، بعد از هرسال تمديد سال 5 ام موفق به كسب پاسپورت ان ميشويد، در اين 5 سال هم اقامت موقت و كارت تردد به كليه كشورهاي شنگن را خواهيد داشت در گوگل سرچ كنيد براي اطلاعات بيشتر

سلام دوست عزیز
لطفا درباره موضوع ثبت شرکت و تحصیل و هزینه های آن کمی توضیح بدید ممنون میشم در ضمن اگه ممکنه بفرمایید از کجا باید شروع کنیم آیا نیازه با یک موسسه مهاجرت مشاوره کنیم یا وکیل بگیریم؟ چون میترسم کلاه سرمون بزارن کلا نمیشه به کسی اعتماد کرد. اگه موسسه یا وکیلی مطمئن میشناسید بصورت خصوصی معرفی کنید ممنون میشم.

با تشکر فراوان
شماره کیس:2013AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی:1می
کنسولگری:آنکارا
تعداد افراد منظور در کیس:1
ارسال فرمهای سری اول:6-22-2012
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، mahbube ، taherifar ، msar
با سلام خدمت کلیه اعضا. من و چند نفر از دوستانم قصد مهاجرت به اروپا را داریم متاسفانه اکثر شرکت های ایرانی که من باهاشون تماس گرفتم حاضر نیستند برای دریافت پول پیش به من رسید بدهند . می گویند بریز به حساب و رسیدش رو پیش خودتان نگاه دار. من نمیدونم این آژانسها کارشون قانونی نیست یا نمیخواهند واقعا کار انجام بدهند که از دادن رسید می ترسند. طرف 40 تا 60 میلیون تومان پول نقد میخواهد بگیرد ولی حاضر نیست رسید بدهد. شما باشید شک نمیکنید. من نیاز دارم به شرکتی که در تهران یا ایران دفتر داشته باشد. در ضمن برای انجام کار قرارداد بنویسید و برای دریافت پیش پرداخت رسید امضا کندو در ضمن قیمت مناسب بگیرید. ممنون میشوم اگر شما یک فرد سالم پیدا کردید به من خبر بدهید . sapco.my@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، taherifar ، msar
تکذیب اعطای نمایندگی به شرکت لیتوانیایی «اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتواني»
نوشته شده توسط روابط عمومی/ب
اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم چاپ پست الکترونیکی
این مورد را ارزیابی کنید1 2 3 4 5 (0 رای‌ها)
تکذیب اعطای نمایندگی به شرکت لیتوانیایی «اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتواني»

شركتي خصوصي با عنوان «اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتوانی- ایران» در ليتواني تأسيس شده كه فعاليت‌هاي آن، به هيچ عنوان مورد پذيرش و تأييد به اتاق‌ بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران نيست.

به گزارش روابط عمومي اتاق ايران به نقل از امور بين‌الملل، اقدامات شرکتی که با عنوان «اتاق بازرگانی، صنایع و مشاغل لیتوانی- ایران» در کشور لیتوانی به ثبت رسیده است، به هیچ عنوان مورد پذیرش و تأیید اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران نبوده و وجود هر نوع رابطه میان این اتاق و شرکت مزبور از سوی اتاق ایران تکذیب می‌شود. مقتضی است اعضای محترم پیش از انعقاد قرارداد تجاری با شرکت‌های خارجی، صلاحیت و اعتبار ایشان را کتباً از معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران استعلام كرده؛ پس از تأیید صلاحیت، اقدام به عقد قرارداد كنند. هم‌چنين مي‌توانند در خصوص درج مفاد ضروری در قرارداد، از نظرات کارشناسی اتاق استفاده كنند.
خواندن 571 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 آذر 1391 ساعت 15:05

لینک خبر : http://iccima.ir/fa/etelaeiyeh/item/5020...D9%8A.html
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، nora-nora ، taherifar ، msar
متاسفانه از 1 نوامبر 2014 یعنی حدود یک ماه پیش هر کس بخواهد اقامت کشور لیتوانی را بگیرد مجبور است سه نفر را به استخدام خود در بیاورد .

یعنی از نظر هزینه و شرایط تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت با قبل

قبلا میشد راحت اقامت گرفت

اما الان حدود 2000 یورو برا هر نفر در نظر بگیریم میشه سالی 72000 یورو هزینه اضافه

پس دیگه اصلا برای ایرانی ها ارزش نداره

اگر کشور دیگری بود که راحت میشد از اون اقامت گرفت ممنون میشم منو هم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
حقوق هر نفر تو ليتواني ٢٠٠٠ يورو سنديت نداره . لطفا اگه سندي دارين با ذكر منبع بفرماييد . هر چند من بالكل با امر مهاجرت با كشورهاي بلوك شرق مخالفم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mehrzadmard ، msar
(2014-12-10 ساعت 23:51)barvos نوشته:  حقوق هر نفر تو ليتواني ٢٠٠٠ يورو سنديت نداره . لطفا اگه سندي دارين با ذكر منبع بفرماييد . هر چند من بالكل با امر مهاجرت با كشورهاي بلوك شرق مخالفم .

متوسط دستمزد در این کشور کوچک اروپایی 4350.40 لیتاس معادل 1260 یورو اعلام شده است.

من از یکی از شرکت هایی که در این زمینه فعال بود پرسیدم
گفت با هزینه های سرباری مثل بیمه و مالیات بر حقوق اگه حساب کنی این میزان هزینه میشه
البته هزینه مالیات برای شرکت رو هم در نظر گرفتند

وقتی میخواید استخدام کنید باید کاری داشته باشید

یا باید سه نفر آدم استخدام کنید

نمیشه سه تا کارگر ساده رو استخدام کرد و بیکار اونجا نشوند . اینا بلاخره کار میخواند و

از الان فقط به درد افرادی میخوره که واقعا قصد دارند در لیتوانی فعالیت اقتصادی کنند

به نظر من حتی اگه در نظر بگیری به هر نفر 500 یورو هم حقوق بدی باز میشه 1500 یورو و سالی 18000 یورو

بازم ارزش نداره اقامت لیتوانی گرفته بشه و سالی حدود 20.000 یورو هزینه داشته باشه

البته دو مشکل دیگه هم داره

1 - فقط به مدیر عامل شرکت میده و هیچ تعهدی برای اقامت به خانواده نداره
2 - بایستی یک شرکت با حداقل یک سال سابقه کاملا موفق داشته باشید در خارج از اتحادیه اروپا ( معیار موفق بودن هم دقیقا مشخص نیست و سلیقه ای برخورد میشه )

مطلبی که من متوجه شدم کشورهای بلوک شرق از نظر قانونی دارای ثبات نیستند و دائم قوانین تغییر میکنند و بهتره آدم بره سراغ کشوری که دارای ثبات قانونی باشه و مسائل و مشکلات اقتصادی شون رو نخواهند با مهاجرین حل کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان