کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ساير كشورها
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در کشوری غیر از ترکیه، امارات متحده عربی یا ارمنستان مراجعه کرده اید، در این تاپیک تجربیات خود را با سایر کاربران سهیم شوید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2013 اينجا را كليك كنيد.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2012 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2011 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2009 اینجا را کلیک کنید.
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
سلام دوستان نمیدونم چرا ادمین صفحه مخصوص به سفرنامه در کشورهای دیگه رو ایجاد نکرده. من مجبورم همینجا بنویسم، شرمنده Smile))

من مصاحبه ام تو سفارت کوالالامپور در مالزی بود. اول یه سری اطلاعات از خودم بهتون میدم: من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از مالزی هستم , مجرد و سربازی معاف. میرم سر اصل مطلب یعنی روز مصاحبه. اون روزسفارت خیلی شلوغ بود. ولی فقط سه نفر درخواست ویزای مهاجرتی داده بودند. من , یه خانم ایرانی , و یک آقای مسن هندی. بقیه افراد بابت ویزای توریستی ویا دانشجویی آمده بودند. این مضوع رو میشد از نوع thicket ای كه درخواست کنندگان از ماشین میگرفتند فهمید. من ساعت 7 رسیدم دم در سفارت. دوستان اگه میخواهید از جزعیات و فضای سفارت کوالالامپور در مالزی با خبر بشید , پیشنهاد میکنم حتما سفرنامه های مربوط به اون رو از سال های گذشته بخونید. ساعت 9:30 شماره من برای اولین بار صدا زده شد. یه آقای جوون هندی از من مدارکم گرفت و بعدش گفت مبلغ 330 $ که معادل 1090 رینگت میشد پرداخت کنم. مدارکی که ازم خواست شامل اینها بود: برگه قبولی و یا Appointment letter , مدرک فوق لیسانس, ترجمه شناسنامه , عدم سو پیشینه و نتایج آزمایشات پزشکی‌. بر طبقه اون چیزی‌های که خونده بودم، توقع داشتم که بهم بگن برم و ساعت ۱:۳۰ برگردم برای مصاحبه. ولی‌ اینجوری نشد!! دفعهٔ دوم که صدام کردن ازم اثر انگشت گرفتن و گفتن که میخوان زودتر باهم مصاحبه کنن!!! ساعت ۱۱ نوبت به من شد و دوباره شمارمو صدا زدند. اففیسر من یه خانوم امریکأی بود که خیلی‌ هم خوشگل بود Smile)) خوب دیگه از اینجا به بعد رو به صورت سوال و جواب براتون مینویسم:
من فقط یه سوال ازت دارم، چقدر وقته امدی مالزی؟
داره می‌شه ... سال.
کجا تو ایران زندگی‌ میکردی؟
تهران
لیسانست رو از کجا گرفتی‌ و از کی‌ تا کی‌ طول کشید؟
تهران و از ... تا ...
اصل شناسنامه و کارت ملیتو بده ببینم؟
دادم
این چیه‌؟
این شناسنامه هست.
این مهر‌ها چی‌ توش؟
مهره شرکت در انتخابات Smile))
مدرک دیپلم و پیشدنشگاهی تو بده ببینم؟
دادم
سربازی رفتی‌ یا نرفتی ؟
نه معاف شدم
چرا؟
معافیت ....
و در آخر گفت تو همهٔ مدارکت درست و کامله. گفت به آمریکا خوش امدی و فردا بیا پاسپورت و ویزات رو بگیر. منم فرداش رفتم گرفتم. Smile)) امیدوارم این لحظه نسیبه همتون بشه Smile))، کلیرنس نخوردن واقعا لذت بخش. و اما میرسیم به یه سری نکات که من می‌خوام به شما بنا بر تجربه گوشزد کنم:
۱. اول اینکه هرچه سریع تر برین ویزا تون رو بگیرین که اتفاق ۲۰۱۳ دوباره تکرار نشه !!!
۲. عدم سو پیشینه رو حتما از مالزی بدین بهشون ( تو کلیرنس تون تاثیر داره به شدت). اگر مال ایران رو ندین، مطمئن باشین همین یه بهانه می‌شه برای اینکه بهتون کلیرنس بخوره
۳. من واقعا نمی‌فهمم چه اصراریه شماها میرین سفارت ابوظبی، آنکارا و یا ایروان. به شدت بهتون پیشنهاد می‌کنم این سفارت هارو انتخاب نکنین. انقدر سرشون شلوغ که مطمئن باشین به احتمال زیاد کلیرنس میخورین. برید جاهای دیگه. حتی اگه هنوز کارنت نشدین، به kcc بگید که سفارت تون رو عوض کنه. اینو جدی میگم، رفتن به امارت، ترکیه و ارمنستان واقعا اشتباه ....
۴. تو مصاحبه حرف اضافه نزنین. فقط جواب بدین. خوشمزگی هم نکنین که کار دست‌تون میده Smile))
۵. یادتون نره تمام مدارک اصل بایستی همراهتون باشه : خود شناسنامه + خود کارت ملی‌...
۶. کلیرنس هیچ ربطی‌ به مدرک تحصیلی‌ و مقالات نداره ، اینو مطمئن باشین. ولی‌ به سربازی و کار و عدم سو پیشینه کاملا ربط داره.
۷. موفق باشییید، هر سوالی‌ داشتین من در خدمتم
Case No: 2014AS000002##
تاریخ رویت قبولی : 1 May
تاریخ ارسال مدارک: 10 May
محل مصاحبه: Kuala lumpur
کارنت شدن تاریخ: 15 Aug.
زمان دریافت نامه دوم: 23 Aug.
زمان مصاحبه: 8 Oct.
دريافت ويزا تاریخ: 9 Oct.
[/align]
(2013-10-10 ساعت 19:09)ali1089198 نوشته:  سلام دوستان نمیدونم چرا ...............

۲. عدم سو پیشینه رو حتما از مالزی بدین بهشون ( تو کلیرنس تون تاثیر داره به شدت). اگر مال ایران رو ندین، مطمئن باشین همین یه بهانه می‌شه برای اینکه بهتون کلیرنس بخوره
۳. من واقعا نمی‌فهمم چه اصراریه شماها میرین سفارت ابوظبی، آنکارا و یا ایروان. به شدت بهتون پیشنهاد می‌کنم این سفارت هارو انتخاب نکنین. انقدر سرشون شلوغ که مطمئن باشین به احتمال زیاد کلیرنس میخورین. برید جاهای دیگه. حتی اگه هنوز کارنت نشدین، به kcc بگید که سفارت تون رو عوض کنه. اینو جدی میگم، رفتن به امارت، ترکیه و ارمنستان واقعا اشتباه ....
.........

( پست موقت )
علی آقا عزیز ... بهتون تبریک می گم و امیدوارم همیشه شاد باشید
دو تا نکته رو لازم دونستم عرض کنم:
1- عدم سو پیشینه فقط به افرادی تعلق می گیره که ساکن کشوری غیر از ایران باشند یا به یک کشور خاص تردد زیاد داشته باشند که باید عدم سوء پیشینه همون کشور رو ببرند و افراد ساکن ایران نیازی به برگه عدم سوء پیشینه ندارند.
2- طبق قوانین وزارت امور خارجه آ م ر ی ک ا اتباع ایرانی که ساکن ایران هستند فقط می تونند به سفارت های این کشور در سه کشور ارمنستان، امارات و ترکیه مراجعه کنند ( اخیراً سفارتشون در افغانستان هم برخی از کارهای ایرانی های رو انجام میده اما کارهای لاتاری رو خیر ). به همین دلیل هست که دوستان به این سه کشور مراجعه می کنند و شما که ساکن مالزی هستید به سفارت اونجا ارجاع شدید.

موفق و پایدار باشید
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
(2013-10-10 ساعت 19:28)ghafari88 نوشته:  
(2013-10-10 ساعت 19:09)ali1089198 نوشته:  سلام دوستان نمیدونم چرا ...............

.........

( پست موقت )
1- عدم سو پیشینه فقط به افرادی تعلق می گیره که ساکن کشوری غیر از ایران باشند یا به یک کشور خاص تردد زیاد داشته باشند که باید عدم سوء پیشینه همون کشور رو ببرند و افراد ساکن ایران نیازی به برگه عدم سوء پیشینه ندارند.
2- طبق قوانین وزارت امور خارجه آ م ر ی ک ا اتباع ایرانی که ساکن ایران هستند فقط می تونند به سفارت های این کشور در سه کشور ارمنستان، امارات و ترکیه مراجعه کنند ( اخیراً سفارتشون در افغانستان هم برخی از کارهای ایرانی های رو انجام میده اما کارهای لاتاری رو خیر ). به همین دلیل هست که دوستان به این سه کشور مراجعه می کنند و شما که ساکن مالزی هستید به سفارت اونجا ارجاع شدید.

موفق و پایدار باشید
با سلام و ضمن تایید موکد صحبتهای عمو احسان عزیز
سفر به مثلا مالزی خیلی گرانتر و کمی مشکلتر از سفر به امارات هست و
خیلی مسایل دیگه مثلا زمینی میشه به ترکیه یا ارمنستان رفت ولی مالزی نه! و قضیه ویزای مالزی . از نظر امکانات و نظم و امنیت هم امارات حرف اولو میزنه و درمجموع بهترین گزینه هست بخصوص که اگه حساب شده و با استفاده از تجربه دیگران سفرکنید هزینه اش هم کم میشود .
سلام آقای غفاری عزیز، ببخشید که دیر دارم جواب میدم. ببینید برگه‌ عدم سو پیشینه از هر کشور در واقع نشون دهنده نداشتن سوابق منفی‌ در همون کشور هست. من برای مهاجرت کشور‌های دیگه هم اقدام کرده بودم. یکی‌ از مدارکی که همیشه از شما میخوان عدم سو پیشینه از کشور مادری هست. شما با ارائه این برگه‌ از کشور ایران و همچنین از کشوری که در اون سکونت دارین در واقع خیال آفیسر رو راحت تر می‌کنید. بذارید اینجوری بهتون بگم، اگر شما این مدرک رو از ایران ارائه ندید، مسلما همین امر می‌تونه باعث بشه که آفیسر جهت بالا بردن امنیت پرونده شما، به شما کلیرنس بده. این موضوع خیلی‌ بدیهیه چون کلیرنس به خودیه خود چیزی نیست جز اطمینان از نداشتن سو سابقه. من دیدم دوستان هزارو یک مدرک غیر ضروری با خودشون میبرند مصاحبه ولی‌ برای آماده کردن یه همچین مدرک مهمی‌ کوتاهی‌ میکنند. باز هم این نظر شخصی‌ بنده هست و ایه‌ قرآن نیست. مدرک عدم سو پیشینه از کشور مادری + سکونت می‌تونه بسیار مثبت باشه مخصوصا تو پروسهٔ کلیرنس.

در مورد مطلب دوم که دیدم شما اشاره کردید، لازمه اشاره کنم که همون طوری که میدونید، درخواست کننده گان لاتاری بعد از قبولی میبایستی فرم‌ها رو به ک سی‌ سی‌ ارسال کنند. اونجا از شما سوال می‌شه که چه سفارتی رو برای مصاحبه انتخاب می‌کنید:
4. Name of the US consular office where you would like to process your application

با اینکه ممکنه سفارتی که شما انتخاب می‌کنید، همون سفارتی نباشه که ک سی‌ سی‌ برای شما انتخاب میکنه، ولی‌ به نظر من این حق شما هست و شما این شانسو دارید که از این فرصت استفاده کنید , وگرنه همچین سوالی پرسیده نمیشد !!!

و در آخر اینکه آگاای بهفزا یه عزیز، شما برای اینکه کلیرنس نخورید، چقدر حاضرید هزینه کنید؟؟؟ اگر مطمئن باشید کارتون سریع انجام می‌شه و به کلیرنس نمیخورید، آیا یه بلیط نمی‌گیرین برید هر کشوری؟؟؟

.........

( پست موقت )

موفق و پایدار باشید
Case No: 2014AS000002##
تاریخ رویت قبولی : 1 May
تاریخ ارسال مدارک: 10 May
محل مصاحبه: Kuala lumpur
کارنت شدن تاریخ: 15 Aug.
زمان دریافت نامه دوم: 23 Aug.
زمان مصاحبه: 8 Oct.
دريافت ويزا تاریخ: 9 Oct.
[/align]
تشکر کنندگان: mohamadir ، KIMIA2005 ، msar
(2013-10-18 ساعت 16:03)ali1089198 نوشته:  سلام آقای غفاری عزیز، ببخشید که دیر دارم جواب میدم. ببینید برگه‌ عدم سو پیشینه از هر کشور در واقع نشون دهنده نداشتن سوابق منفی‌ در همون کشور هست. من برای مهاجرت کشور‌های دیگه هم اقدام کرده بودم. یکی‌ از مدارکی که همیشه از شما میخوان عدم سو پیشینه از کشور مادری هست. شما با ارائه این برگه‌ از کشور ایران و همچنین از کشوری که در اون سکونت دارین در واقع خیال آفیسر رو راحت تر می‌کنید. بذارید اینجوری بهتون بگم، اگر شما این مدرک رو از ایران ارائه ندید، مسلما همین امر می‌تونه باعث بشه که آفیسر جهت بالا بردن امنیت پرونده شما، به شما کلیرنس بده. این موضوع خیلی‌ بدیهیه چون کلیرنس به خودیه خود چیزی نیست جز اطمینان از نداشتن سو سابقه. من دیدم دوستان هزارو یک مدرک غیر ضروری با خودشون میبرند مصاحبه ولی‌ برای آماده کردن یه همچین مدرک مهمی‌ کوتاهی‌ میکنند. باز هم این نظر شخصی‌ بنده هست و ایه‌ قرآن نیست. مدرک عدم سو پیشینه از کشور مادری + سکونت می‌تونه بسیار مثبت باشه مخصوصا تو پروسهٔ کلیرنس.

در مورد مطلب دوم که دیدم شما اشاره کردید، لازمه اشاره کنم که همون طوری که میدونید، درخواست کننده گان لاتاری بعد از قبولی میبایستی فرم‌ها رو به ک سی‌ سی‌ ارسال کنند. اونجا از شما سوال می‌شه که چه سفارتی رو برای مصاحبه انتخاب می‌کنید:
4. Name of the US consular office where you would like to process your application

با اینکه ممکنه سفارتی که شما انتخاب می‌کنید، همون سفارتی نباشه که ک سی‌ سی‌ برای شما انتخاب میکنه، ولی‌ به نظر من این حق شما هست و شما این شانسو دارید که از این فرصت استفاده کنید , وگرنه همچین سوالی پرسیده نمیشد !!!

و در آخر اینکه آگاای بهفزا یه عزیز، شما برای اینکه کلیرنس نخورید، چقدر حاضرید هزینه کنید؟؟؟ اگر مطمئن باشید کارتون سریع انجام می‌شه و به کلیرنس نمیخورید، آیا یه بلیط نمی‌گیرین برید هر کشوری؟؟؟

دوست عزیز هر چند این تاپیک جای پرسش و پاسخ نیست ولی باید خدمتتون عرض کنم که بله میشه سفارت رو انتخاب کرد ولی نه برای ایرانیان مقیم ایران، شما باید مقیم کشور دیگه ای غیر از ایران باشید که بتونید کشورهایی غیر از ترکیه، امارات . ارمنستان رو انتخاب کنید وگرنه همه ما میدونیم که در کشور های دیگه هم امکان مصاحبه هست!
در مورد سوپیشینه هم باید خدمتتون عرض که بله همه میتونند برند سوپیشینه از پلیس ایران بگیرین ولی مشکل اینه که سفارت های آم ر یکا اونو قبول ندارند و توی مدارک درخواستی برای ایرانیان هم نیست و در مدارک کلی هم گفته شده همه کشورها به غیر از ایران و یک 2 تا کشور دیگه که خاطرم نیست وگرنه یک گواهی عدم سوپیشینه که گرفتنش کاری نداره، من خودم برای اقدام به مهاجرت برای یک کشور دیگه این گواهی رو گرفتم،10 روزی بیشتر طول نکشید تا برام فرستادند، تازه اگه دستی هم ببرید دادگستری برای تایید، سریعتر هم آماده میشه، مسئله اینه که اونا این مدرک رو قبول ندارند پس عملا یک کار بیهوده ست...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
(2013-10-18 ساعت 16:03)ali1089198 نوشته:  سلام آقای غفاری عزیز، ببخشید که دیر دارم جواب میدم. ببینید برگه‌ عدم سو پیشینه از هر کشور در واقع نشون دهنده نداشتن سوابق منفی‌ در همون کشور هست. من برای مهاجرت کشور‌های دیگه هم اقدام کرده بودم. یکی‌ از مدارکی که همیشه از شما میخوان عدم سو پیشینه از کشور مادری هست. شما با ارائه این برگه‌ از کشور ایران و همچنین از کشوری که در اون سکونت دارین در واقع خیال آفیسر رو راحت تر می‌کنید. بذارید اینجوری بهتون بگم، اگر شما این مدرک رو از ایران ارائه ندید، مسلما همین امر می‌تونه باعث بشه که آفیسر جهت بالا بردن امنیت پرونده شما، به شما کلیرنس بده. این موضوع خیلی‌ بدیهیه چون کلیرنس به خودیه خود چیزی نیست جز اطمینان از نداشتن سو سابقه. من دیدم دوستان هزارو یک مدرک غیر ضروری با خودشون میبرند مصاحبه ولی‌ برای آماده کردن یه همچین مدرک مهمی‌ کوتاهی‌ میکنند. باز هم این نظر شخصی‌ بنده هست و ایه‌ قرآن نیست. مدرک عدم سو پیشینه از کشور مادری + سکونت می‌تونه بسیار مثبت باشه مخصوصا تو پروسهٔ کلیرنس.

.........

( پست موقت )

موفق و پایدار باشید

As of August 1st, 2013: Immigrant visas for residents of Iran are processed at: U.S. Embassy Ankara, Turkey; U.S. Embassy Abu Dhabi, United Arab Emirates; and U.S. Embassy Yerevan, Armenia.
**2014AS27 ^ تعداد نفرات کیس : خود تنهام! ورود به آمریکا :10 Nov
ساکن: مونتین ویو در کالیفرنیا

تشکر کنندگان: nedaba ، soli asali ، behfaza ، ali1089198 ، msar
سلام به همه دوستان. من هم وظیفه خودم دونستم که سفرنامه بنویسم شاید بتونه کمکی‌ باشه برای دوستانی که امسال یا سالهای بعد در هند و مومبای مصاحبه داشته خواهند داشت .

شرایط کیس ما : همسرم برنده اصلی‌ بود و دانشجو. من هم فارغ التحصیل مدیریت از دانشگاه پونا شغل خصوصی و معاف از خدمت و فرزندمان ۷ ساله.

ما بعد از دریافت نامه دوم و اطلاع از زمان و تاریخ مصاحبه اواسط سپتامبر برای انجام مدیکال به مومبای رفتیم و طی‌ دو روز مراحل مدیکال رو انجام دادیم و منتظر ایمیل تائید زمان مصاحبه از طرف سفارت آمریکا در مومبای شدیم ، و بدلیل اینکه ما در روزهای اول اکتبر مصاحبه داشتیم دقیقأ تا ۲ روز قبل از مصاحبه هیچ ایمیلیی دریافت نکرده بودیم . ۲ روز قبل از مصاحبه با ما تماس گرفتند و گفتند که مدارک شما به سفارت رسیده.

روز مصاحبه : ما نیم ساعت زود تر از زمان تعیین شده به سفارت رسیدیم و ۲ صاف بسیار طولانی تشکیل شده بود که همگی‌ برای ویزای مهاجرت بودند که ظرف مدت بسیار کوتاهی کمتر از نیم ساعت همگی‌ وارد سفارت شدیم و شماره دریافت کردیم بعد از مدت حدود ۱۰ دقیقه یکی‌ از کارمندان هندی سفارت اعلام کرد که چه کسانی‌ میخواهند انگلیسی‌ مصاحبه شوند ( در سفارت آمریکا در مومبای مصاحبه به زبان انگلیسی‌ و سایر زبانهای رایج در هندوستان انجام میشود) که ما اعلام کردیم میخواهیم به زبان انگلیسی‌ مصاحبه شویم به این خاطر همان کارمند سفارت شماره و نامه دعوت به مصاحبه رو از ما گرفت و به یکی‌ از کانترها تحویل داد ظرف مدت کوتاهی کانتر مربوطه شماره ما رو صدا زد و ما به جلوی کانتر رفتیم.

یک خانوم هندی بسیار مهربان و خوش برخورد مدارک رو ابتدا از همسرم که برنده اصلی‌ بود و سپس مدارک من و پسرممون رو دریافت کرد و بعد از انگشت نگاری گفت منتظر باشید برای مصاحبه.

مصاحبه: بعد از گذشت حدود ۱۵ دقیقه شماره ما اعلام شد برای مصاحبه ، آفیسر خانمی جوان و بسیار خوش برخورد و مؤدب . بعد از خوردن سوگند و امضای فرمها ابتدا از همسرم پرسید : ۱ - چند ساله ازدواج کردید . ۲- با چه ویزا‌ای در هند هستید. بعد از پسرمون سوال کرد ۱- آیا خواهر یا برادری داری . ۲- هند رو دوست داری . ۳- کلاس چندم هستی‌. ۴- دوست داری بری آمریکا. و بعد نوبت من شد که از من پرسید شما هم اینجا دانشجو هستی‌ که بعد از جواب من فرم ۹ سوالی رو آورد و حدود ۳ سوال دیگه به اون اضافه کرد و .به همسرم گفت مصاحبه خیلی‌ خوب بود و شما هیچ مشکلی‌ ندارید ولی‌ همسرتون باید این مدارک رو برای ما بفرستند تا پروسه شما انجام بشه. ما هم تشکر کردیم و باوجود اینکه خودمون و پسرمون خیلی‌ ناراحت شده بودیم که آفیسر وقتی‌ صورت ناراحت پسرمون رو دید گفت چرا اینقدر ناراحتی خیلی‌ دوست داری بری آمریکا ؟ نگران نباش هیچ مشکلی‌ نیست.

من وقتی‌ فرم ۹ سالی‌ رو دریافت کردم به همسرم گفتم بهتر همین جا بشینیم و سوال‌ها رو بخونیم که اگر متوجه چیزی نشدم دوباره از آفیسر بپرسم ، که دقیقا سوال اول در مورد شغلم بود که من واقعاً متوجه نشدم چه مدرکی‌ رو از من میخواد چون من سابقه کارم رو تحویل داده بودم ، برای همین از آفیسر اجازه گرفتم که سوال کنم که اون هم پذیرفت . وقتی‌ دوباره به جلو کانتر رفتم و از آفیسر سوال کردم ، فرم رو از من گرفت و گفت میتونی‌ به سوال‌های من جواب بدی که من گفتم بله و شروع کرد به سوال کردن ۱ - آیا در هند کار میکردی. ۲ - هنوز با شرکت قبلی‌ کار میکنی‌ ۳- چه نسبتی با اسپانسرتون داری ۴ - آدرس اسپانسرتون رو میدونی‌ به همراه شماره تلفن. ۵ - کی‌ میخواین برین آمریکا ۶- چقدر می‌تونین تو هند بمونین . که تمام اینها حدود ۱۰ دقیقه طول کشید و بعد فرم رو مچاله کرد و گفت دیگه نیازی به فرستادن چیزی نیست و من همه اطلاعات رو وارد کردم و شما مشکلی‌ ندارین و فقط یه پروسه اداری دارید که تا ۱ ماه دیگه با شما تماس میگیریم که پاسپرتاتون رو بفرستید برای ویزا. من هم خیلی‌ تشکر کردم . و ما برگشتیم به پونا.

بعد از ۵ روز و دقیقا در روز سالگرد ازدواجمون از سفارت تماس گرفتن و گفتن هر ۳ تا پاسپورتتون رو به دفتر نمایندگی‌ آمریکا در پونا تحویل دهید که ما هم ظرف ۱ ساعت پاسپورت‌ها رو تحویل دادیم. دقیقا بعد از ۱ هفته پاسپورت همسرم که برنده اصلی‌ بود با ویزا و پاکت زرد رنگ اومد به دفتر نمایندگی آمریکا در پونا . و بعد از ۴ یا ۵ روز با من تماس گرفتند و گفتند که پاسپورت من و فرزندم هم با ویزا حاضر که من به مومبای رفتم و از سفارت دریافت کردم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان.
کیس نامبر: 2014AS...1xxx/ محل مصاحبه: مومبای/ نفرات کیس: ۳ نفر

روزهای خوب خواهند آمد.
اندکی‌ صبر...
به امید موفقیت همه دوستان

سفرنامه
دوستان سلام

این که مینویسم سفر نامه نیست، فقط ادای دین به دوستان و سروران مهاجرسراست که با تبادل اطلاعات کمک به کم کردن استرس و انجام بهتر در تهیه مدارک و واکسن میکنند.

مصاحبه ما خیلی‌ راحت انجام شد، اول یه خانمی مدارک رو گرفت، فتوکپی برابر اصل کرد و همهٔ اصل‌ها رو بهمون بر گردوند، بجز عدم سؤ پیشینه و گواهی بانک رو.

اصلا هم از من در مورد سربازی نپرسید، فقط گفت چرا عدم سؤ پیشینه از ایران نگرفتید حتما وقت نکردید اره؟ منم گفتم که توی سایت نوشته که مال ایران رو قبول ندارید، اونم چک کرد و گفت که همینطوره، ضمنا چون بر چسب اسم و فامیلی و شمارهٔ و بارکد رو پرینت گرفته بودم و روی تمام مدارک بود خیلی‌ تعریف کرد که همه چیز منظم هست ،
پرسید کجاها سفر کردید که ما هم گفتیم فقط داخل اروپا. پرسید مدرک لیسانس دارید؟ گفتم که فقط خانومم داره، من دیپلم دارم، میشد بگم که دانشگاه رفتم، ولی‌ تموم نکردم ولی‌ سعی‌ کردم همه جوابها واضح روشن و کوتاه باشه، و کاری نکنم که طرف ازمون مدارک اضافی‌ بخواد،
از من پرسید که آیا تا حالا رفتیم آمریکا یا نه؟ که ما هم گفتیم که نه. و گفت که کجا تصمیم داریم بریم، ما هم گفتیم کالیفرنیا ولی‌ شهرش رو باید بریم مطالعه کنیم ببینیم کجا بهتره، گفت چرا؟ گفتم بخاطر اینکه از بارسلونا میریم، عادت داریم به آب و هوای خوب و دلمون می‌خواد که شرایط رو بهتر کنیم نه بدتر، اون هم لبخندی زد و گفت که برم پول رو بدم به صندوق و بعدا صدام میکنند که کنسول باهامون صحبت کنه.

کنسول هم اول پرسید که می‌خوایم اسپانیای صحبت کنیم یا ترجیح میدیم انگیلسی با ایشون صحبت کنیم، که ما گفتیم فرقی نداره ولی‌ تا دیدیم که داره عصبانی‌ می‌شه که حتما باید مشخص کنیم، ما هم گفتیم خوب اسپانیای.
اول آزمون خواست که ادای سوگند کنیم
کلا مصاحبه راحت بود فقط می‌خواست بدونه که تا حالا رفتیم آمریکا یا نه، چرا می‌خواهیم بریم، اونجا بریم چه شغلی پیش میگیریم،چند بار لای صحبت‌ها آ‌زمون پرسید که دوستی یا فامیلی داریم توی کالیفرنیا، که ما هم راستش رو گفتیم که نه نداریم، این آدرسی که هم گذشتیم برای دریافت گرین کارت دوستی هستند که از طریقه یکی‌ از دوستانمون بهمون معرفی‌ شده، و ایشون رو نمیشناسیم، فقط جهت دریافت و رسید پست کمکمون خواهد کرد.

ایشون هم از عدم سؤ پیشینه پرسید که گفتم ..... یکی‌ از همکاراشون رو صدا کرد و گفت مطالعه کردی پروندشون رو؟ گفت خوبه، آخرین ۷ سال رو تو شرکت دولتی کار میکنه که کنسول ابروهاشو انداخت بالا، حساب پس اندزمون رو هم گفت که قابل توجه هست ، و ایشون مشکلی‌ ندیده. خانوم کنسول هم روش رو کرد به طرف ما و گفت که برامون آرزوی خوشبختی توی خاک آمریکا رو میکنه و خوش آمد گفت بهمون. ۲ هفتهٔ دیگه پاسپورت‌ها با یه پاکت زرد میاد دم خونتون، پاکت‌ها رو باز نکنید، تا فرودگاه توی آمریکا، یه کم هم در مورد اون ۱۶۵ دلار توضیح داد که برامون مشخصات می‌فرسته تا بپردازیم، بعدشم سر یک هفته مدارک رسید به دستمون با ۳ تا پاکت زرد رنگ و ۳ تا پاسپورت خوشگل ایرانی‌ که با ۳ تا ویزای اقامت آمریکا خوشگل‌تر هم شده بودند.

برای همگی آرزوی پیروزی و شادکامی داریم
اگر سوالی هست مشتاقانه برای جواب دادن حاضر هستیم
***Case No: 2014000]- کنسولگری: مادرید - تعداد: ۳ نفر - تاریخ رویت: ۹ می‌‌ - ارسال مدارک: ۱۹ جون - کارنت: نیمهٔ آگوست ۲۰۱۳- تاریخ مصاحبه: 3 دسامبر- ویزا یک ضرب‌مقصد:لوس انجلس‌-تاریخ ورود :7 آوریل

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان