آزادی استفاده از وسایل الکترونیکی
آزادی استفاده از وسایل الکترونیکی در همه پروازهای اروپایی

قوانین مربوط به استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی به هنگام برخاستن و فرود هوایپما در اروپا ساده‌تر می‌شود.
در حال حاضر گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های دیگر را فقط در صورتی می‌توان استفاده کرد که هواپیما در حال پرواز باشد.

آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA) در دستورالعملی که منتشر کرده، گفته است که اجازه استفاده از این دستگاه‌ها در طول برخاستن و فرود هواپیما باید صادر شود.

این اجازه به پیروی از قوانین مشابه صادر شده در ایالات متحده آمریکا در ماه گذشته داده می‌شود.

این آژانس تصریح می‌کند که دستگاه در صورتی می‌تواند استفاده شود که در "حالت پرواز" (Airplane mode) قرار گیرد و به این معناست که مسافران نمی‌توانند از خدمات مکالمه یا پیامک استفاده کنند.

این ممنوعیت به خاطر احتمال تداخل رادیویی با تجهیزات پرواز است.

این تغییرات در شرکت‌های هواپیمایی اروپایی اعمال و به احتمال زیاد تا پایان ماه جاری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پاتریک کی، مدیر اجرایی آژانس ایمنی هوانوردی اروپا می‌گوید: "این یک گام مهم در روند گسترش آزادی برای استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی هنگام پرواز هواپیما بدون تداخل در مسائل ایمنی است."

در توضیح تغییرات این قوانین در آمریکا، اداره هوانوردی فدرال می‌گوید بررسی‌های اخیر مشخص کرده که اکثر هواپیماهای تجاری می‌توانند تداخل سیگنال‌های رادیویی از چنین دستگاه‌هایی را تحمل کنند.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، majid7 ، amin arefi ، shaghayegh ، behfaza ، msar
تا پایان سال جاری میلادی(2013) این قانون در آمریکا و اروپا اجرایی می شود.
بنا به این قانون استفاده از تلفن‌های هوشمند، تبلت و کتاب های الکترونیکی با حفظ قوانینی در تمام طول پرواز آزاد می شود.
با این حال، استفاده از اینترنت (چه برای سرزدن به صندوق پست الکترونیکی باشد و چه برای وبگردی) تا ارتفاع کمتر از ده هزار پا ممنوع است.
همچنان حرف زدن با تلفن هم ممنوع باقی می ماند. برای اینکه ممکن است تماس های تلفنی منجر به اختلال در سیستم های ناوبری هواپیما شود.
بنا به قانون جدید، مسافران در پروازهای آمریکایی می توانند از وسایل الکترونیکی خود برای تماشای فیلم، شنیدن موسیقی، خواندن کتاب یا بازی کردن استفاده کنند.
شرکت های هواپیمایی البته پیش از این که از این مجوز صادر شده توسط مقام های هوایی آمریکا استفاده کنند، باید نشان دهند که می توانند از این قوانین به صورت ایمن استفاده کنند.
آنها باید به سازمان هوایی فدرال آمریکا ثابت کنند که آنها می توانند اثرات منفی دستگاه های الکترونیکی بر هواپیما را خنثی کنند.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: storagemeter ، pari pariaaa ، amin arefi ، shaghayegh ، behfaza ، msar ، Pargosha
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان