کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین صنایع
سلام دوستان
هدف از ایجاد این تاپیک، گرد آوردن دوستان رشته مهندسی صنایع و همفکری و کمک به همدیگر برای پیدا کردن کار و به اشتراک گذاشتن تجربیات مفید است.
لطفا تجریبات خود برای کار پیدا کردن در آمریکا را اینجا بنویسید .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، securesm3 ، Ali DV-2013 ، pv-n ، نریمان اهنج ، msar ، کیاراد
سلام دوستان. مدتی خبری ازم نبود چون سرم خیلی شلوغ بود و درگیر کار و ماشین و خونه و کلا جا افتادن در اینجا بودم. اپریل 2013 اومدم و ابتدای آگوست کار پیدا کردم. در صنعت نفت و گاز هیوستون مشغولم و عنوان شغلیم Project Planner/Schedule Engineer هست و در ایران هم صنایع خونده بودم. فکر میکنم الان دیگه در وضعیت مناسبی از جا افتادن هستم و نسبت به محیط تقریبا آگاهم. اگر کسی سوالی در زمینه پیدا کردن خونه و یا Planning/Scheduling در هیوستون داره در خدمتم. اگر هم کسی هست در این زمینه مشغول باشه خوشحال میشم باهاش آشنا بشم تا شاید بتونیم از تجارب هم استفاده کنیم.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
پاسخ
(2013-12-10 ساعت 05:38)Ali DV-2013 نوشته:  سلام دوستان. مدتی خبری ازم نبود چون سرم خیلی شلوغ بود و درگیر کار و ماشین و خونه و کلا جا افتادن در اینجا بودم. اپریل 2013 اومدم و ابتدای آگوست کار پیدا کردم. در صنعت نفت و گاز هیوستون مشغولم و عنوان شغلیم Project Planner/Schedule Engineer هست و در ایران هم صنایع خونده بودم. فکر میکنم الان دیگه در وضعیت مناسبی از جا افتادن هستم و نسبت به محیط تقریبا آگاهم. اگر کسی سوالی در زمینه پیدا کردن خونه و یا Planning/Scheduling در هیوستون داره در خدمتم. اگر هم کسی هست در این زمینه مشغول باشه خوشحال میشم باهاش آشنا بشم تا شاید بتونیم از تجارب هم استفاده کنیم.
سلام
با تشکر از شما اگه نرم افزاری که با ان کار میکنید را هم معرفی کنید.
از Primavera استفاده می کنید یا MSP یا نرم افزار دیگه؟
ایا در کارتون از SAP هم استفاده می کنید یا خیر ؟
سابقه کارتون در ایران هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، Mr.Javan ، golesang ، sce ، Ali DV-2013 ، pv-n ، msar
(2013-12-11 ساعت 01:23)khder نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 05:38)Ali DV-2013 نوشته:  سلام دوستان. مدتی خبری ازم نبود چون سرم خیلی شلوغ بود و درگیر کار و ماشین و خونه و کلا جا افتادن در اینجا بودم. اپریل 2013 اومدم و ابتدای آگوست کار پیدا کردم. در صنعت نفت و گاز هیوستون مشغولم و عنوان شغلیم Project Planner/Schedule Engineer هست و در ایران هم صنایع خونده بودم. فکر میکنم الان دیگه در وضعیت مناسبی از جا افتادن هستم و نسبت به محیط تقریبا آگاهم. اگر کسی سوالی در زمینه پیدا کردن خونه و یا Planning/Scheduling در هیوستون داره در خدمتم. اگر هم کسی هست در این زمینه مشغول باشه خوشحال میشم باهاش آشنا بشم تا شاید بتونیم از تجارب هم استفاده کنیم.
ااااااRolleyes چقد دنبال شما گشتم من! آب در لوله و تشت من خالیBig Grin
منم صنایع خوندم و تازه فارغ شدم البته از تحصیل! یه یه سالیم سابقه کاری تو کنترل پروژه دارم اما بهم نچسبید ولش کردمBig Grin (شرایط کاریم مزخرف بود)
ممنون میشم اگه کلن روشنم کنید، طبق چیزایی که اینتو خوندم می خواستم رشتمو بیخیال شم و برم دنبال تابلوبرق و تابلو روان یا نجاری. اما اگه بشه کار مرتبط به رشته پیدا کرد که عالی میشه. کمکم کنین please help me!
البته هنوز نه به داره نه به باره اصن ببینم عمه ریکا رام میدن، هرچند کار از محکم کاری دچار ایراد نمیشهSmile
خواهشن خواهشن تورو خدا مبسوط مفصل کامل روشنم کنید که چیکارا کنم بهترترهBig Grin ممنونم

سلام

هیوستون یه جورایی خوراک پروژه کارهاست و اینجا براتون بهشت خواهد بود اگر
1) سابقه کار مرتبط داشته باشید
2)زبانتون بد نباشه (نه عالی ولی Communicative باشه)
3) نرم افزار P6 رو خورده باشید (نه فقط خونده باشید، جدی میگم)
4)اعتماد به نفس داشته باشید و قابلیت هاتون رو بتونبد خوب پرزنت کنید

دیگه تمام! پریدید!

من در مورد دیسیپلین های مختلف پروژه میدونم که زمینه کاری خیلی خوبی در هیوستون دارن. مثل Piping یا Electrical یا Instrumentation و غیره

دوستان سوالات خوبی پرسیدند ولی متاسفانه پیام خصوصی بود و جوابها اینجا منعکس نشد. خوب بود اینجا نوشته میشد چون می تونست سوال دیگر دوستان هم باشه.

موفق باشید
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: IMMI ، مانترا ، Saeedv13 ، ParsTrader ، IN.USA@2013 ، khder ، amin arefi ، mdna ، securesm3 ، pv-n ، بازگشت ، gbtm ، msar ، کیاراد
(2013-12-12 ساعت 07:13)Ali DV-2013 نوشته:  
منم صنایع خوندم و تازه فارغ شدم البته از تحصیل! یه یه سالیم سابقه کاری تو کنترل پروژه دارم اما بهم نچسبید ولش کردمBig Grin (شرایط کاریم مزخرف بود)
ممنون میشم اگه کلن روشنم کنید، طبق چیزایی که اینتو خوندم می خواستم رشتمو بیخیال شم و برم دنبال تابلوبرق و تابلو روان یا نجاری. اما اگه بشه کار مرتبط به رشته پیدا کرد که عالی میشه. کمکم کنین please help me!
البته هنوز نه به داره نه به باره اصن ببینم عمه ریکا رام میدن، هرچند کار از محکم کاری دچار ایراد نمیشهSmile
خواهشن خواهشن تورو خدا مبسوط مفصل کامل روشنم کنید که چیکارا کنم بهترترهBig Grin ممنونم

سلام

دیگه تمام! پریدید!

من در مورد دیسیپلین های مختلف پروژه میدونم که زمینه کاری خیلی خوبی در هیوستون دارن. مثل Piping یا Electrical یا Instrumentation و غیره

دوستان سوالات خوبی پرسیدند ولی متاسفانه پیام خصوصی بود و جوابها اینجا منعکس نشد. خوب بود اینجا نوشته میشد چون می تونست سوال دیگر دوستان هم باشه.

موفق باشید
با سلام مجدد و تشکر فراوان از شما
بسیار سپاسگذار خواهم شد ان سوالات پیغام های خصوصی و جوابهای ان را اینجا کپی پیست کنید .در صورت لزوم می توانید نام فرستنده سوال را حذف کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، khder ، MEHDIREZAEI ، securesm3 ، Ali DV-2013 ، pv-n ، msar
(2013-12-12 ساعت 09:57)ParsTrader نوشته:  
(2013-12-12 ساعت 07:13)Ali DV-2013 نوشته:  

سلام

دیگه تمام! پریدید!

موفق باشید
با سلام مجدد و تشکر فراوان از شما
بسیار سپاسگذار خواهم شد ان سوالات پیغام های خصوصی و جوابهای ان را اینجا کپی پیست کنید .در صورت لزوم می توانید نام فرستنده سوال را حذف کنید .
با ارزوی موفقیت برای همه

این هم سوالهای خصوصی با جواب:

1)
سلام
من سیویل خوندم وسابقه کار در پایپینگ دارم ایا انجا کاری برای من هست؟
امنیت برای خانواده ها چطوره؟

با تشکر

سلام
اگر بتونید در دیسیپلین پایپینگ پروژه کار کنید و با P&ID آشنا باشید و نرم افزارهاش رو کار کرده باشید میتونید جذب بشید. سابقه کار موضوع مهمیه البته

موفق باشید

2)
با سلام وتبریک به شما
لطفا اگر امکان دارد از چگونگی پیدا کردن کار خود برای راهنمایی بنویسید و چه نکاتی را در این زمینه مهم می دانید.
خیلی ممنون

سلام عزیز
من و شما مکاتبات زیادی نزدیک مصاحبمون داشتیم و اسمتون رو یادمه. من در سایت ها اپلای میکردم و تماسها رو مرتبا در اکسل وارد میکردم و فکر میکنم زبان و نرم افزار عوامل اصلی کار پیدا کردنم بودند.
بله من هم شما رو یادمه. خوشحالم که جا افتادید اونجا و کار خوبی پیدا کردید
من الان یک مدت برگشتم ایران تا این سری برگردم و اونجا بمونم و فقط اینکه نحوه قرارداد بستن اونجا به چه صورته و آیا از حقوقتون راضی هستید.
ممنون از شما
قرارداد فقط یه نامه است که براتون ارسال میشه و پیچیدگی نداره. حقوق مهندسی عالیه و بیش از نیازتون هست قطعا

3)
سلام علی آقا
بابت کار و جا پیدا کردن به شما تیریک می گم
من پیمان هستم و دارم اول مارچ میام هیوستون
منم مثل شما صنایع خوندم و مدرک PMP دارم و P6 هم مسلط هستم و تو صنعت نفت و گاز کار می کنم
می خواستم در مورد پیدا کردن کار من رو راهنمایی کنید (البته من مدتی هست توی سایتهای کاریابی کار Schedule/planner ذو دنبال می کنم) ضمن اینکه من دنبال پیدا کردن هم خونه هم هستم
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

مرسی
پیمان
سلام
با شرایطی که میگید اگر زبانتون خوب باشه مطمئنا جذب میشید. P6 ، سابقه کار و زبان. همین

مرسی از راهنماییتون
میشه بگید برای پیدا کردن کار کجا search کنم ؟

سلام
سایت های زیر از Monster.com و Findjobs.com قوی تر هستن و متمرکزتر روی مهندسی هستن. فقط حواست باشه تا وقتی ایرانی فقط سرچ کن و رزومه نفرست. چون اگر باید شماره و آدرس اینجا رو بدی و ممکنه بگه فردا بیا مصاحبه! خلاصه ژتونتون رو نسوزونید!

Oilcareers.com
Rigzone.com
getoil&gasjobs.com
beyond.com
indeed.com
ellyservices.jobs.net
careerbuilder.com
ziprecruiter.com
Dice.com
bright.com

موفق باشید
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، khder ، مانترا ، Mr.Javan ، shiraz_neda ، sce ، mdna ، pv-n ، babak12 ، msar
(2013-12-13 ساعت 10:49)IMMI نوشته:  
(2013-12-12 ساعت 07:13)Ali DV-2013 نوشته:  3) نرم افزار P6 رو خورده باشید (نه فقط خونده باشید، جدی میگم)
....

این خورده باشین یعنی چی؟ من خودم صنایع خوندم و تو شرکت نفت بودم ایران و P6 کار می کردیم. اما در حد برنامه ریزی معمولی بود. اینجا که از دوستان پرسیدم گفتن اینجا اصلا در حد ایران استفاده نمی کنن چون تخصصی کار میکنن. مثلا یک گروه فقط برنامه زمان بندی تهیه می کنند، یک گروه دیگه کارهای تخصیص منابع و تسطیح و بحث هزینه ها و ... هم با گروه های دیگه است. حالا با این حساب برنامه زمان بندی احتیاج به تسلط کامل آن چنانی نباید داشته باشه که. نمی دونم شایدم شرکت با شرکت فرق داشته باشه. این دوستامون یکیش تو فلور بود یکی دیگه هم تو شرکتی به نام ویلیامز تو ایالت دیگه بود. حالا اگه میشه بگین شما اونجا در چه حدی درگیر P6 میشین

ببخشید دیر جواب مبدم درگیر بودم. امیدوارم واسه دوستان غیر پروژه ای این بحث کسل کننده نباشه. اینکه میگم P6 رو باید خورده باشید یعنی:

-بتونید پروژه رو Resource Load ، Cost Load کنید (در هر سه حوزه Equipment و Labor و Staff که همون Indirect هست.
-بتونبد پروژه های دو یا چند شرکت رو در یک EPS به صورت Joint Venture قرار داده و بین فعالیت های پروژهای متفاوت ولی مرتبط Relationship مناسب ایجاد کنید.
-گزارش EVM شامل EV ، CV ، CIP و SPI بدید تا بخوبی وضعیت زمانی و هزینه پروژه از نظر جلو بودن یا عقب بودن با یه نگاه مشخص بشه.
-با Global Change روزهای هفته رو روبروی تاریخ های استارت و فینیش بیارید تا برای مدیر پروژه و Superintendent ها مشخص باشه چرا منطق تقویم توی P6 اینجوری کار میکنه
-خوب مدیریت تقویم ها رو بدونید و بتونید از پایه تقویم Project ، Global بسازید و تخصیص بدید
و . . .

خبر غیر خوب اینکه موضوع P6 اینجا جدیه ولی خبر تووووپ اینکه اگه P6 رو خورده باشیش دیگه تمومی! کارش دوماه خوندن و خوردن P6 هست. رفرنس خوب P6 مال Pennsylvania دارم برات PDF بفرستم.اومدنت جدی بود ایمیل بذار برات میفرستم

موفق باشید
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: IMMI ، Saeedv13 ، ParsTrader ، مانترا ، amin arefi ، sce ، khder ، pv-n ، msar
(2013-12-15 ساعت 00:47)shiraz_neda نوشته:  ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﮐﺴﯽ ﺍﮔﺮ ﺯﺑﺎﻥ ﺩﺭ ﺣﺪ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﺯ ﭘﺲ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺑﺮ ﻣﯿﺎﺩ؟؟ ﺷﻮﻫﺮﻡ ﺯﺑﺎﻧﺶ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﭼﻪ ﺟﻮﺭﯼ ﺯﺑﺎﻥ ﺑﺨﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﮐﻢ ﺯﺑﺎﻧﺶ ﺧﻮﺏ ﺑﺸﻪ ؟؟ ﺍﻻ‌ﻥ ﻓﻘﻂ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﺭﻭ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ . ﻭﻟﯽ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﺭﻭﺯ ﻣﺮﻩ . ﺑﺎﯾﺪ ﻭﺍﺳﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﺑﺮﻕ ( ﻓﻮﻕ ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ ) ﭼﯿﮑﺎﺭ ﮐﻨﻪ ﻭ ﭼﻪ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻫﺎﯾﯽ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻪ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻟﻄﻔﺎ ﻣﻦ ﻭ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﺎ ﮐﺴﯽ ﻭ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﻕ ﺧﻮﻧﺪﻩ ﻭ ﺍﻻ‌ﻥ ﺩﺭ ﺷﺮﮐﺖ ﻧﻔﺖ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻩ ....

زبان نیاز هست هم مکالمه و هم تخصصی. برای مکالمه منابع زیاده و میشه زود راه افتاد ولی برای تخصصی باید کتابهای اینجایی که PDF اونا قابل دانلود هست رو بخونن. خود من برای رشته ام منابع اینجایی رو دانلود کردم و خوندم و خداروشکر نتیجه هم داد.
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، shiraz_neda ، ParsTrader ، amin arefi ، sce ، khder ، pv-n ، msar
(2013-12-17 ساعت 13:03)shiraz_neda نوشته:  
(2013-12-17 ساعت 09:27)Ali DV-2013 نوشته:  
(2013-12-15 ساعت 00:47)shiraz_neda نوشته:  ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﮐﺴﯽ ﺍﮔﺮ ﺯﺑﺎﻥ ﺩﺭ ﺣﺪ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﺯ ﭘﺲ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺑﺮ ﻣﯿﺎﺩ؟؟ ﺷﻮﻫﺮﻡ ﺯﺑﺎﻧﺶ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﭼﻪ ﺟﻮﺭﯼ ﺯﺑﺎﻥ ﺑﺨﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﮐﻢ ﺯﺑﺎﻧﺶ ﺧﻮﺏ ﺑﺸﻪ ؟؟ ﺍﻻ‌ﻥ ﻓﻘﻂ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﺭﻭ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ . ﻭﻟﯽ ﻣﮑﺎﻟﻤﻪ ﺭﻭﺯ ﻣﺮﻩ . ﺑﺎﯾﺪ ﻭﺍﺳﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ ﺩﺭ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﺑﺮﻕ ( ﻓﻮﻕ ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ ) ﭼﯿﮑﺎﺭ ﮐﻨﻪ ﻭ ﭼﻪ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭﻫﺎﯾﯽ ﺑﻠﺪ ﺑﺎﺷﻪ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻟﻄﻔﺎ ﻣﻦ ﻭ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﺎ ﮐﺴﯽ ﻭ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﻕ ﺧﻮﻧﺪﻩ ﻭ ﺍﻻ‌ﻥ ﺩﺭ ﺷﺮﮐﺖ ﻧﻔﺖ ﺍﻭﻧﺠﺎ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻩ ....

زبان نیاز هست هم مکالمه و هم تخصصی. برای مکالمه منابع زیاده و میشه زود راه افتاد ولی برای تخصصی باید کتابهای اینجایی که PDF اونا قابل دانلود هست رو بخونن. خود من برای رشته ام منابع اینجایی رو دانلود کردم و خوندم و خداروشکر نتیجه هم داد.

میشه بگید به چه صورت سرچ کردید؟؟ خودمون هم می تونیم سرچ کنیم ولی گفتم بپرسم که سریع تر به اون کتابها به صورت pdf دسترسی پیدا کنیم .
ممنون از راهنماییتون

سرچ کردنش چیز خاصی نیست. مثلا برای موضوع خودم سرچ ترمش مثل زیره:
Primavera P6 Oracle Based + PDF

اگر خودتون به سرچ مسلط نیستید بدید کسی که اطرافتون اینکاره است انجام بده. پیدا نکردید رشته و موضوع رو بگید من براتون پیدا میکنم میفرستم.

راستی دوستان پروژه کار ، اینجا P6 ها دیگه کلا Oracle Based هستن و دیگه SQL Based نیستن. رو SQL Based خیلی وقت نذارید.
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: shiraz2013 ، مانترا ، amin arefi ، sce ، khder ، pv-n ، msar
(2013-12-18 ساعت 09:08)Ali DV-2013 نوشته:  
(2013-12-17 ساعت 13:03)shiraz_neda نوشته:  میشه بگید به چه صورت سرچ کردید؟؟ خودمون هم می تونیم سرچ کنیم ولی گفتم بپرسم که سریع تر به اون کتابها به صورت pdf دسترسی پیدا کنیم .
ممنون از راهنماییتون

اگر خودتون به سرچ مسلط نیستید بدید کسی که اطرافتون اینکاره است انجام بده. پیدا نکردید رشته و موضوع رو بگید من براتون پیدا میکنم میفرستم.

راستی دوستان پروژه کار ، اینجا P6 ها دیگه کلا Oracle Based هستن و دیگه SQL Based نیستن. رو SQL Based خیلی وقت نذارید.

راستش اینجا کم نیستن بچه های صنایعی که تو پروژه های نفت و گاز ایران بودن و حالا هم اینجا مشغول کارن. اکثرا هم تو Planning هستن. حالا نمی دونم شما کدوم پروژه بودین که این چنین P6 کار میکردن. اما من تو پروژه یکی از پتروشیمی های مگا الفین که بودم اصلا کنترل پروژه این چنینی ندیدم. حتی تو پروژه فجر 2 که خودم به عنوان ارزیاب جایزه تعالی رفته بودم در حد خیلی معمولی کنترل پروژه کار میکردن.
بعد من متوجه نشدم که منظور شما از وقت نگذاشتن روی P6 با دیتابیس SQL چی هست؟؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدین که من چیز جدیدی یاد بگیرم. تا جایی که من اطلاع دارم و کار کردم End User نرم افزار با Database نرم افزار کاری نداره و مسلما Interface نرم افزار برای کاربر نهایی فرقی نداره. حالا اون بک گراند چه دیتابیسی هست مهم نیست. شاید مهم ترین فرقش امکان پیوست کردن مستندات و فایل ها داخل اوراکل باشه که مهم نیست. فکرم نمی کنم که شرکت ها امکان دسترسی کاربران نرم افزار به دیتابیس رو بدن. نحوه اتصال p6 به دیتابیس هم که کار ساده ای هست و همه اینها به نظر من باعث این نمیشه که من که P6 تحت SQL کار کردم بخوام ناراحت باشم که شرکتی که میخام برم مصاحبه P6 تحت اوراکل داره. اگه میشه این موضوع رو بیشتر توضیح بدین که اگه اختلاف این قدر عمیق هست دوستانی که قراره بیان و برن تو این قسمت کار کنن چاره اندیشی کنن.
ورود به آمریکا: Nov,2012
شانس نام مستعار خداست آنجا که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد...
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehdy-RN ، مانترا ، sce ، khder ، mhb161 ، pv-n ، msar
(2013-12-18 ساعت 21:04)Mehdy-RN نوشته:  سلام والا من خودم سالهاست پلنر هستم و هر جا فکر کنی کار کردم به عنوان نظر شخصی مشکلی ندارم با نوشته ها او نهم البته نه اینجا ! مثله اینه که دوستانه برقی بیان از سیستم های سوویچگیر اینجا بنویسن اما حالا دیگه دیگرانو با این کلمات سنگین و پراکنده نترسونید .
و حالا نظاره کلی و شخصیه من
- پلانینگ ٣٠ درصدش پریماوراست و ٧٠ درصد دانش فنی پلانینگ و خود کار هست .
- همون کاری که ایران میکردین حالا یکم اینورتر یه کم اونورتر اینجا انجام میشه .
- خیلی از ابزاره پریماورا اینجا هم استفاده نمیشه مثله کاست که تیم دیگه این کارو میکنه نه اسکجولر .
- بچه های ایرانی دانش فنی و کاری بالای داران و اگه اینجا بیان مطمن خوب جا میوفتن و خودشونو نشون میدن.

(2013-12-17 ساعت 09:24)Ali DV-2013 نوشته:  
(2013-12-13 ساعت 10:49)IMMI نوشته:  
(2013-12-12 ساعت 07:13)Ali DV-2013 نوشته:  3) نرم افزار P6 رو خورده باشید (نه فقط خونده باشید، جدی میگم)
....

این خورده باشین یعنی چی؟ من خودم صنایع خوندم و تو شرکت نفت بودم ایران و P6 کار می کردیم. اما در حد برنامه ریزی معمولی بود. اینجا که از دوستان پرسیدم گفتن اینجا اصلا در حد ایران استفاده نمی کنن چون تخصصی کار میکنن. مثلا یک گروه فقط برنامه زمان بندی تهیه می کنند، یک گروه دیگه کارهای تخصیص منابع و تسطیح و بحث هزینه ها و ... هم با گروه های دیگه است. حالا با این حساب برنامه زمان بندی احتیاج به تسلط کامل آن چنانی نباید داشته باشه که. نمی دونم شایدم شرکت با شرکت فرق داشته باشه. این دوستامون یکیش تو فلور بود یکی دیگه هم تو شرکتی به نام ویلیامز تو ایالت دیگه بود. حالا اگه میشه بگین شما اونجا در چه حدی درگیر P6 میشین

ببخشید دیر جواب مبدم درگیر بودم. امیدوارم واسه دوستان غیر پروژه ای این بحث کسل کننده نباشه. اینکه میگم P6 رو باید خورده باشید یعنی:

-بتونید پروژه رو Resource Load ، Cost Load کنید (در هر سه حوزه Equipment و Labor و Staff که همون Indirect هست.
-بتونبد پروژه های دو یا چند شرکت رو در یک EPS به صورت Joint Venture قرار داده و بین فعالیت های پروژهای متفاوت ولی مرتبط Relationship مناسب ایجاد کنید.
-گزارش EVM شامل EV ، CV ، CIP و SPI بدید تا بخوبی وضعیت زمانی و هزینه پروژه از نظر جلو بودن یا عقب بودن با یه نگاه مشخص بشه.
-با Global Change روزهای هفته رو روبروی تاریخ های استارت و فینیش بیارید تا برای مدیر پروژه و Superintendent ها مشخص باشه چرا منطق تقویم توی P6 اینجوری کار میکنه
-خوب مدیریت تقویم ها رو بدونید و بتونید از پایه تقویم Project ، Global بسازید و تخصیص بدید
و . . .

خبر غیر خوب اینکه موضوع P6 اینجا جدیه ولی خبر تووووپ اینکه اگه P6 رو خورده باشیش دیگه تمومی! کارش دوماه خوندن و خوردن P6 هست. رفرنس خوب P6 مال Pennsylvania دارم برات PDF بفرستم.اومدنت جدی بود ایمیل بذار برات میفرستم

موفق باشید

با جمله آخرتون کاملا موافقم. "بچه های ایرانی دانش فنی و کاری بالای داران و اگه اینجا بیان مطمن خوب جا میوفتن و خودشونو نشون میدن."

برای دوستان سوتفاهم نشه از اینکه من میخوام کسی رو بترسونم یا اینکه نگران کنم! بهتون قول میدم از همه شما بیشتر به آرامش نیاز دارم ولی خوب خودم رو هم گول نمیزنم. اینجا موضوع نرم افزار جدیه دوستان.
من دیروز و امروز تمام وقتم صرف Cost Load کردن پروزه در P6 شد اون هم برای قسمتی از پروژه لایو. من نظرم اینه که درسته اینکه ممکنه شما اینجا شرکتی برید که اصلا در اون حد نخوان ازتون ولی به نظر من بهتره همه خودمونو برای شرایط متعالی آماده کنیم. نگرانی هم نداره ، کسی که پلنینگ کار کرده باشه و نرم افزار رو خوب کار کرده باشه قطعا کارش حل میشه.
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، مانترا ، ParsTrader ، khder ، pv-n ، msar
(2013-12-19 ساعت 09:35)Ali DV-2013 نوشته:  
(2013-12-18 ساعت 22:56)IMMI نوشته:  
(2013-12-17 ساعت 13:03)shiraz_neda نوشته:  میشه بگید به چه صورت سرچ کردید؟؟ خودمون هم می تونیم سرچ کنیم ولی گفتم بپرسم که سریع تر به اون کتابها به صورت pdf دسترسی پیدا کنیم .
ممنون از راهنماییتون

راستش اینجا کم نیستن بچه های صنایعی که تو پروژه های نفت و گاز ایران بودن و حالا هم اینجا مشغول کارن. اکثرا هم تو Planning هستن. حالا نمی دونم شما کدوم پروژه بودین که این چنین P6 کار میکردن. اما من تو پروژه یکی از پتروشیمی های مگا الفین که بودم اصلا کنترل پروژه این چنینی ندیدم. حتی تو پروژه فجر 2 که خودم به عنوان ارزیاب جایزه تعالی رفته بودم در حد خیلی معمولی کنترل پروژه کار میکردن.
بعد من متوجه نشدم که منظور شما از وقت نگذاشتن روی P6 با دیتابیس SQL چی هست؟؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدین که من چیز جدیدی یاد بگیرم. تا جایی که من اطلاع دارم و کار کردم End User نرم افزار با Database نرم افزار کاری نداره و مسلما Interface نرم افزار برای کاربر نهایی فرقی نداره. حالا اون بک گراند چه دیتابیسی هست مهم نیست. شاید مهم ترین فرقش امکان پیوست کردن مستندات و فایل ها داخل اوراکل باشه که مهم نیست. فکرم نمی کنم که شرکت ها امکان دسترسی کاربران نرم افزار به دیتابیس رو بدن. نحوه اتصال p6 به دیتابیس هم که کار ساده ای هست و همه اینها به نظر من باعث این نمیشه که من که P6 تحت SQL کار کردم بخوام ناراحت باشم که شرکتی که میخام برم مصاحبه P6 تحت اوراکل داره. اگه میشه این موضوع رو بیشتر توضیح بدین که اگه اختلاف این قدر عمیق هست دوستانی که قراره بیان و برن تو این قسمت کار کنن چاره اندیشی کنن.

اینکه خوب خیلی ساده است دوست عزیز. از نسخه P6.7 به بعد شرکت اوراکل پریماورا رو خرید و داره P6 رو Oracle Based میده بیرون و دیگه از مایکروسافت بابت Database درخواست تجدید نسخه های SQL نمیکنه. فرقشون هم در منطق Calendar ، Import و Export هست که کلا متفاوتش کرده و من و شما خوب میدونیم منطق متفاوت Calendar همه شناوری شبکه زمانی رو عوض میکنه.

اینجا نیاز نمیبینم خیلی توضیح فنی بدم چون هم از حوصله من خارجه و هم دوستانی که رشته شون این نیست. الان هم وسط هفته است و فردا اول صبح باید برم سر کار. علت اینکه این وقت رو میذارم اینه که من فقط نکاتی که ممکنه به درد دوستان بخوره رو بازگو میکنم تا وقت روی چیزای بهتری بذارن قبل اومدن. اگر کسی به خود من این اطلاعات رو داده بود کمتر اذیت میشدم هرچند خداروشکر همه چی الان خوبه.
ممنون از توضیجاتتون. من با P6 تحت اوراکل کار نکردم. برای من قابل مقایسه نیست. اما خیلی منطقی نیست که وقتی مدیریت یک شرکت نرم افزاری تغییر می کنه منطق نرم افزار هم تغییر کنه. اونم بحث تقویم. حالا import و export که چندان مهم نیست و ذات این دو تا دیتابیس هست. اما در کل بازم فکر می کنم کسی که با ورژن SQL کار کرده باشه هیچ مشکلی با دیگر ورژن ها هم نخواهد داشت و این تغییرات خیلی مشهود نیست.
جالب هست که دارین هزینه ها رو داخل P6 مدیریت می کنید. من به شخصه کمتر جایی رو دیدم که اینجوری که میگین باشند. معمولا برای هزینه ها از نرم افزارهای جانبی ERP مثل SAP استفاده می کنند و تیم دیگری مشغول هزینه ها می شوند و Scheduler این کار رو انجام نمیده.
آقا در هر صورت موفق باشین.
ورود به آمریکا: Nov,2012
شانس نام مستعار خداست آنجا که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد...
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، msar
دوستان سلام
من حدود یک ماه پیش interview شدم برای employment based visa.. رشته ام صنایع هست و ۴ سال هست که تو برنامه ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت مشغولم. تا حد زیادی آشنایی به p6 دارم و با پیمانکار پروژه ها بصورت تنگاتنگ درگیر هستم. ولی بهر حال تو بخش کارفرمایی کار کردم و نه پیمانکاری... زبانم proficient هست و دارم برای PMP میخونم. امید هست تو آمریکا کار نفت و گازی مرتبط پیدا کنم؟؟؟ اگر تو LA برم چطور؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-12-19 ساعت 20:07)IMMI نوشته:  
(2013-12-19 ساعت 09:35)Ali DV-2013 نوشته:  
(2013-12-18 ساعت 22:56)IMMI نوشته:  
ممنون از راهنماییتون

اینکه خوب خیلی ساده است دوست عزیز. از نسخه P6.7 به بعد شرکت اوراکل پریماورا رو خرید و داره P6 رو Oracle Based میده بیرون و دیگه از مایکروسافت بابت Database درخواست تجدید نسخه های SQL نمیکنه. فرقشون هم در منطق Calendar ، Import و Export هست که کلا متفاوتش کرده و من و شما خوب میدونیم منطق متفاوت Calendar همه شناوری شبکه زمانی رو عوض میکنه.

اینجا نیاز نمیبینم خیلی توضیح فنی بدم چون هم از حوصله من خارجه و هم دوستانی که رشته شون این نیست. الان هم وسط هفته است و فردا اول صبح باید برم سر کار. علت اینکه این وقت رو میذارم اینه که من فقط نکاتی که ممکنه به درد دوستان بخوره رو بازگو میکنم تا وقت روی چیزای بهتری بذارن قبل اومدن. اگر کسی به خود من این اطلاعات رو داده بود کمتر اذیت میشدم هرچند خداروشکر همه چی الان خوبه.
ممنون از توضیجاتتون. من با P6 تحت اوراکل کار نکردم. برای من قابل مقایسه نیست. اما خیلی منطقی نیست که وقتی مدیریت یک شرکت نرم افزاری تغییر می کنه منطق نرم افزار هم تغییر کنه. اونم بحث تقویم. حالا import و export که چندان مهم نیست و ذات این دو تا دیتابیس هست. اما در کل بازم فکر می کنم کسی که با ورژن SQL کار کرده باشه هیچ مشکلی با دیگر ورژن ها هم نخواهد داشت و این تغییرات خیلی مشهود نیست.
جالب هست که دارین هزینه ها رو داخل P6 مدیریت می کنید. من به شخصه کمتر جایی رو دیدم که اینجوری که میگین باشند. معمولا برای هزینه ها از نرم افزارهای جانبی ERP مثل SAP استفاده می کنند و تیم دیگری مشغول هزینه ها می شوند و Scheduler این کار رو انجام نمیده.
آقا در هر صورت موفق باشین.

من با 6.0 ، 6.7 ، 7.2 و 8.2 کار کرده ام و What's new برای 8.3 رو هم مطالعه کرده ام که کلا اسمش EPPM یا Enterprise Project Portfolio Management هست. دارای فیچر Team Viewer هست و میشه بصورت ریموت با آی پد یا آیفون Activity ها و آپدیت کرد و مدیر کارگاه و مدیرپروژه هم میتونن پیشرفت وارد شده توسط شما رو با آیپدشون قبول ، رد و یا برای بجث در اون مورد از درخواست جلسه کنن تا توی Calendar شما بیاد.
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، pv-n ، khder ، msar
سلام من مهندسی مکانیک جامدات دارم. میخواستم بدونم با توجه به رشته ام. کدوم ایالت جای مناسبی برام هست. با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان