کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فنیکس، ایالت آریزونا
(2015-12-21 ساعت 17:56)gbtm نوشته:  از دوستان کسی‌ توی ۱ ساله اخیرPHX نرفته؟ اینجا چقدر سوت و کوره؟

منم دنبال اطلاعاتم . کسی نیست یه راهنمایی درست از وضعیت کاری کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix
(2016-02-13 ساعت 15:53)golia نوشته:  آمار ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی ERI Economic که در اواخر سال 2011 منتشر شده است "
متوسط مجموع هزینه های سالانه زندگی در این شهر 74,935.97 دلار می باشد که در مقایسه با متوسط مجموع هزینه های سالانه زندگی در کل آمریکا که برابر 70,000.00 دلار است از رقم بالا تری برخوردار است.

- هزینه های متوسط زندگی در Phoenix مطابق با شاخص های اصلی:
مسکن: 24,719.50 دلار(900 ft2)
مواد مصرفی: 21,409.81 دلار(family)
حمل و نقل: 9,133.87 دلار(2cars)
خدمات مراقبت بهداشتی: 2,621.71 دلار
- هزینه های متوسط زندگی در آمریکا مطابق با شاخص های اصلی:
مسکن: 21,501.69 دلار
مواد مصرفی: 17,103.31 دلار
حمل و نقل: 7,724.29 دلار
خدمات مراقبت بهداشتی: 2,206.96 دلار

با سلام دوست عزیز ، متاسفام که باید بگم آمارهای که در بالا ذکر کردید کاملا بی اعتبار هستند .... یک مقدار بالاتر از حقیقته
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
پاسخ
تشکر کنندگان: leader-m ، hosseinix
(2016-06-13 ساعت 11:54)aryan.g نوشته:  
(2015-12-21 ساعت 17:56)gbtm نوشته:  از دوستان کسی‌ توی ۱ ساله اخیرPHX نرفته؟ اینجا چقدر سوت و کوره؟

منم دنبال اطلاعاتم . کسی نیست یه راهنمایی درست از وضعیت کاری کنه

وضعیت چه کاری ؟ به من ایمیل بزنید تا بتونم راهنمایی تون کنم . . . رقابت کاری خیلی زیاده ... چون کار تخصصی خیلی کمه .. بیشتر کارها خدماتی هست و تابستونا اوضاع بیریخته .. عین کیش .... اینجا توریستیه .... ولی خوب هزینه های زندگی به نسبت ایالت های دیگه خیلی کمتره ....
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، pishtaz611 ، leader-m ، gbtm ، hosseinix
سلام دوستان. من تازه اومدم شهر فینکس. و تازه در Glendale community college ثبت نام کردم. اگه کسی سوالی داشته باشه خوشحال میشم بتوم جواب بدم. فعلا آب و هما بین 60 تا 90 درجه فارنهایت بالا میره. اکثر مغازه های ایرونی در منطقه Scottsdale هستند. اجاره خونه تو منطقه Glendale از 850$ تا 1400$ برای 2 خوابه بستگی به تمیزی مجموعه آپارتمانی و خود واحد فرق میکنه. بیمه ماشین بطور مسخره ای بالاتر از ایالتی مثل ویرجینیا هست ولی خوب به نسبت هزینه اجاره خونه کمتره. آب و هوا هم مثل ویرجینیا سرد نیست. شهر Flagstaff که 120 مایل فاصله داره از اینجا اب و هوا خیلی خنک در تابستون داره. در مقایسه با ویرجینیا رانندگی ها خیلی افتضاح تره ولی خوب تردد ماشینها خیلی زیاد نیست. بزرگ راه های 101 و 10 در ساعت rush hour خیلی شلوغ میشن ( 7:30-9 am و 4:30-6 pm). دیگه واسه خرید وسایل منزل walmart قیمتهای مناسب داره ولی اگه جنس بهتر و دیزاین بهتر رو تو living Space و دیگر مغازه های furniture میتونید پیدا کنین. اینجا کباب و غذای ایرونی رو فقط در AZ Kabob و Persian Room امتحان کردم که گرونتر و کیفیت پایینتر از شمشیری ویرجینیا داشت، ولی خوب بهتر از هیچیه وقتی هوس غذا ایرونی میکنی.
Iranian Community اینجا رو 1 بار ملاقات کردم که اکثرا افراد مسن شرکت کرده بودند در event که شرکت کردم و ادم های گشاده رو و مهربونی بودند. جاتون خالی تخته نرد هم بازی کردم که باختم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، pishtaz611 ، leader-m ، hosseinix
(2016-11-02 ساعت 10:22)hess نوشته:  سلام دوستان. من تازه اومدم شهر فینکس. و تازه در  Glendale community college  ثبت نام کردم. اگه کسی سوالی داشته باشه خوشحال میشم بتوم جواب بدم. فعلا آب و هما بین 60 تا 90 درجه فارنهایت بالا میره. اکثر مغازه های ایرونی در منطقه Scottsdale هستند. اجاره خونه تو منطقه Glendale از 850$ تا 1400$ برای 2 خوابه بستگی به تمیزی مجموعه آپارتمانی و  خود واحد فرق میکنه. بیمه ماشین بطور مسخره ای بالاتر از ایالتی مثل ویرجینیا هست ولی خوب به نسبت هزینه اجاره خونه کمتره. آب و هوا هم مثل ویرجینیا سرد نیست. شهر Flagstaff که 120 مایل فاصله داره از اینجا اب و هوا خیلی خنک در تابستون داره. در مقایسه با ویرجینیا رانندگی ها خیلی افتضاح تره ولی خوب تردد ماشینها خیلی زیاد نیست. بزرگ راه های 101 و 10 در ساعت rush hour خیلی شلوغ میشن ( 7:30-9 am و 4:30-6 pm). دیگه واسه خرید وسایل منزل walmart قیمتهای مناسب داره ولی اگه جنس بهتر و دیزاین بهتر رو تو living Space و دیگر مغازه های furniture میتونید پیدا کنین. اینجا کباب و غذای ایرونی رو فقط در AZ Kabob و Persian Room امتحان کردم که گرونتر و کیفیت پایینتر از شمشیری ویرجینیا داشت، ولی خوب بهتر از هیچیه وقتی هوس غذا ایرونی میکنی.
Iranian Community اینجا رو 1 بار ملاقات کردم که اکثرا افراد مسن شرکت کرده بودند در event که شرکت کردم و ادم های گشاده رو و مهربونی بودند. جاتون خالی تخته نرد هم بازی کردم که باختم Wink

خوش اومدی عزیزم... کاری داشتی خبر بده .. خوشحال میشم اگه کاری از دستم بر بیاد ...
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، leader-m ، hosseinix
(2016-11-02 ساعت 10:22)hess نوشته:  سلام دوستان. من تازه اومدم شهر فینکس. و تازه در  Glendale community college  ثبت نام کردم. اگه کسی سوالی داشته باشه خوشحال میشم بتوم جواب بدم. فعلا آب و هما بین 60 تا 90 درجه فارنهایت بالا میره. اکثر مغازه های ایرونی در منطقه Scottsdale هستند. اجاره خونه تو منطقه Glendale از 850$ تا 1400$ برای 2 خوابه بستگی به تمیزی مجموعه آپارتمانی و  خود واحد فرق میکنه. بیمه ماشین بطور مسخره ای بالاتر از ایالتی مثل ویرجینیا هست ولی خوب به نسبت هزینه اجاره خونه کمتره. آب و هوا هم مثل ویرجینیا سرد نیست. شهر Flagstaff که 120 مایل فاصله داره از اینجا اب و هوا خیلی خنک در تابستون داره. در مقایسه با ویرجینیا رانندگی ها خیلی افتضاح تره ولی خوب تردد ماشینها خیلی زیاد نیست. بزرگ راه های 101 و 10 در ساعت rush hour خیلی شلوغ میشن ( 7:30-9 am و 4:30-6 pm). دیگه واسه خرید وسایل منزل walmart قیمتهای مناسب داره ولی اگه جنس بهتر و دیزاین بهتر رو تو living Space و دیگر مغازه های furniture میتونید پیدا کنین. اینجا کباب و غذای ایرونی رو فقط در AZ Kabob و Persian Room امتحان کردم که گرونتر و کیفیت پایینتر از شمشیری ویرجینیا داشت، ولی خوب بهتر از هیچیه وقتی هوس غذا ایرونی میکنی.
حسام جون داداش ... شما با اون پولی که داری میدی بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار بیا برو تو Scottsdaleیه آپارتمان شیک بگیر که هم منطقه بهتر وامن تریه یه نسبت Glendale و هم احتمال این که بیمه ماشینت کمتر بشه بیشتر ..چون قیمت بیمه ماشین بسته به شرایط محلی منظور امنیت ، مدل ماشین و عمرش و سابقه گواهینامه شما متغیره .. ما دو تا ماشین داریم ، خوب یکیش که بیمه کاکرشیال داره ..اون بماند ..نیافته سالی شش تا .. که کلا قضیه اش فرق می کنه ولی خانومم یه کرایسلر ۲۰۰۶ داره که ماهی ۵۰ دلار میده تازه ما بین میسا وتمپی هستیم... شاید اگه تو اسکاتسدل بودیم ماهی ۴۰ تا میافتاد.. همیشه آغچفر هست.. خلاصه آمار بده راهنماییت کنم.. الکی باج به اینا نده.. واست شماره تلفن رو پیغام خصوصی کردم .. خواستی بزنگ. شب وروزت بخیر
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، leader-m ، gbtm ، hosseinix
(2016-11-03 ساعت 01:20)Given نوشته:  
حسام جون داداش ... شما با اون پولی که داری میدی بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار بیا برو تو Scottsdaleیه آپارتمان شیک بگیر که هم منطقه بهتر وامن تریه یه نسبت Glendale و هم احتمال این که بیمه ماشینت کمتر بشه بیشتر ..چون قیمت بیمه ماشین بسته به شرایط محلی منظور امنیت ، مدل ماشین و عمرش و سابقه گواهینامه شما متغیره .. ما دو تا ماشین داریم ، خوب یکیش که بیمه کاکرشیال داره ..اون بماند ..نیافته سالی شش تا .. که کلا قضیه اش فرق می کنه ولی خانومم یه کرایسلر ۲۰۰۶ داره که ماهی ۵۰ دلار میده تازه ما بین میسا وتمپی هستیم... شاید اگه تو اسکاتسدل بودیم ماهی ۴۰ تا میافتاد.. همیشه آغچفر هست.. خلاصه آمار بده راهنماییت کنم.. الکی باج به اینا نده.. واست شماره تلفن رو پیغام خصوصی کردم .. خواستی بزنگ. شب وروزت بخیر

سپاسگذار دوست عزیز. ممنون از اطلاعاتت.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Given ، leader-m
دوستان آریزونایی
آیا ایرانیان ان ایالت گروه تلگرامی دارند؟
اگر نه من یک گروه درست کردم به آدرس

https://t.me/joinchat/GQq6XEs8bZ7aVrtwPqQ0KA

که میتونیم دور هم جمع بشیم و هیچ قانون قاعده و رییس بازی خاصی مثل گروههای دیگر نداره خخخخخ
اگر هم گروهی از قبل هست لطفا به من هم اطلاع بدین تا عضو بشم
متشکر و منتظر دیدار دوستان خیلی بزودی در فینیکس داغ و تنوری!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-28 ساعت 21:02)yami نوشته:  دوستان آریزونایی

که میتونیم دور هم جمع بشیم و هیچ قانون قاعده و رییس بازی خاصی مثل گروههای دیگر نداره خخخخخ
ببینم yami جان شما از ایران برگشتی و رفتی ساکن آریزونا - فینکس شدی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-29 ساعت 06:35)Follwer نوشته:  

نه دوست جان، من دیه گو هستم پس فردا میرم فینیکس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-29 ساعت 07:30)yami نوشته:  
(2018-06-29 ساعت 06:35)Follwer نوشته:  

نه دوست جان، من دیه گو هستم پس فردا میرم فینیکس
خب منظورم این بود که کوچ میکنی یا نه میری مسافرت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ، من و همسر و پسرم مي خواييم از ايران بيايم به آريزونا. كسي مي تونه به ما كمك كنه براي گرفتن خونه و ماشين ؟ و اينكه آيا كسي مي تونه ما رو از فرودگاه به يه هتلي برسونه ؟ ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد منو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-24 ساعت 03:15)Dsama نوشته:  سلام  دوستان ، من و همسر و پسرم مي خواييم از ايران بيايم به آريزونا. كسي مي تونه به ما كمك كنه براي گرفتن خونه و ماشين ؟ و اينكه آيا كسي مي تونه ما رو از فرودگاه به يه هتلي برسونه ؟ ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد منو

پیام خصوصی فرستادم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان