کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2015-01-10 ساعت 10:34)rezasadeghi نوشته:  دوستانی که تجربه دارن ....
شما مطمئن هستید که تو دوران فراقت از تحصیل میشه از کشور خارج شد ؟؟

خب
خروج از کشور نیاز به گذرنامه داره
با درخواست برای گذرنامه به شرطی موافقت میشه که مشکل خروج از کشور وجود نداشته باشه ( سرباز مشمول ، ممنوعیت خروج و شاید موارد دیگه ای که نمی دونم )
حالا هم استثنا داره ( مثل : معافیت تحصیلی ، شرکت در مسابقات جهانی ( ورزشی و علمی ) ، مأموریت کاری کارکنان دولت و بازم مواردی که ممکنه ندونم Tongue )

فراغت از تحصیل ( که همون اتمام تحصیلاته ) باعث میشه شروط سربازی و ممنوعیت دوباره تو اولویت قرار بگیره .
نقل قول یکی از دوستان فارغ التحصیل و مشمول ، در مراجعه به نظام وظیفه درباره ویزای توریستی : "حتی برای حج و زیارت هم با وجود وثیقه و ... گذرنامه نامه صادر نمیشه "
لذا با توجه به سابقه فعالیت شما در انجمن ، بعید میدونم این ها رو ندونین
ولی با توجه به امضاتون ، اگه میخوایین مطمئن بشین در دوره معافیت تحصیلی امکان خروج هست یا نه ؟ مطمئن باشین هست ، نمونه فراوانه ! Wink
تشکر کنندگان: ostokhan
سلام من سرباز بودم اما دانشگاه قبول شدم و از طریق وثیقه تونستم خودمو ازاد کنم تا کی زمان دارم فرم هارو پر کنم و بفرستم میترسم تموم بشه زمانش لدفن راهنماییم کنیدSad
تشکر کنندگان: hameddjj
(2015-01-10 ساعت 16:15)hvac8008 نوشته:  سلام من سرباز بودم اما دانشگاه قبول شدم و از طریق وثیقه تونستم خودمو ازاد کنم تا کی زمان دارم فرم هارو پر کنم و بفرستم میترسم تموم بشه زمانش لدفن راهنماییم کنیدSad

لطفا اطلاعاتی درباره کیستون اول قرار بدید. اصلا برنده 2015 هستید؟ حدود کیس نامبر ؟
در هرصورت اگر برنده شدین هرچه زودتر ارسال کنین که خیلی دیرشده تا الان هم! اگر کارنت نشدین بازیکم بهتره وضع اما در اولین زمان ارسال کنین.
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: A_A ، ostokhan
(2015-01-10 ساعت 16:36)saboteur نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 16:15)hvac8008 نوشته:  سلام من سرباز بودم اما دانشگاه قبول شدم و از طریق وثیقه تونستم خودمو ازاد کنم تا کی زمان دارم فرم هارو پر کنم و بفرستم میترسم تموم بشه زمانش لدفن راهنماییم کنیدSad

لطفا اطلاعاتی درباره کیستون اول قرار بدید. اصلا برنده 2015 هستید؟ حدود کیس نامبر ؟
در هرصورت اگر برنده شدین هرچه زودتر ارسال کنین که خیلی دیرشده تا الان هم! اگر کارنت نشدین بازیکم بهتره وضع اما در اولین زمان ارسال کنین.

2015AS0000 هست کیسم اخه دارم ازدواج میکنم تا اخر هفته مدارکم کامل میشه تازه پاس گرفتم تا کی وقت دارم کی بسته میشه
تشکر کنندگان:
(2015-01-10 ساعت 17:47)hvac8008 نوشته:  

2015AS0000 هست کیسم اخه دارم ازدواج میکنم تا اخر هفته مدارکم کامل میشه تازه پاس گرفتم تا کی وقت دارم کی بسته میشه
دوست عزيز اين چهار صفر كه قبل از شماره همه هست شما حداقل دو رقم هزارگان و صدگان رو مشخص كنين تا بشه راهنمايي كرد اين شماره كه شما نوشتين با ننوشتن هيچ فرقى نداره. شماره يكان و دهگان را با xx بزنين
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: A_A ، ostokhan
(2015-01-10 ساعت 17:53)laleht نوشته:  

دوست عزيز اين چهار صفر كه قبل از شماره همه هست شما حداقل دو رقم هزارگان و صدگان رو مشخص كنين تا بشه راهنمايي كرد اين شماره كه شما نوشتين با ننوشتن هيچ فرقى نداره. شماره يكان و دهگان را با xx بزنين
2015AS000066xx زمان بندی مصاحبه چجوریه آیا رویه خاصی داره یا هر موقع بفرستی بهت وقت میدن
تشکر کنندگان: ostokhan
(2015-01-10 ساعت 18:07)hvac8008 نوشته:  
(2015-01-10 ساعت 17:53)laleht نوشته:  

2015AS000066xx زمان بندی مصاحبه چجوریه آیا رویه خاصی داره یا هر موقع بفرستی بهت وقت میدن
خوب حالا شد
نگران نباشين شما هنوز كارنت نشدين و ديشب تا ٤٣٠٠ رو كارنت كردن كاملا واسه واكسن و ترجمه و تهيه مدارك وقت دارين اما در اولين فرصت فرما رو بفرستين . آنچه مسلم هست مصاحبه شما بعد از عيد شايد ارديبهشت يا خرداد باشه بستگى داره سرى هاى بعدى چطور و به چه ميزان كارنت كنن اما لطفا در اولين فرصت فرمها رو دقيق تكميل كنين خود من متاسفانه دير از قبولى خبر دار شدم و با وجود اينكه شماره پايينى دارم و از آگوست كارنت شدم اما هنوز نامه مصاحبه ام نيومده
با آرامش اما بدون تأمل فرمها رو دقيق پر كنين و بفرستين هرجا هم اشكالى داشتين اين سايت واقعا يك بازوى كمكى خيلى خوب هست
موفق باشين و پيشاپيش پيوندتان مبارك
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: A_A ، saboteur ، ostokhan ، p00ya2001 ، amir2640

2015AS66xx هست کیسم اخه دارم ازدواج میکنم تا اخر هفته مدارکم کامل میشه تازه پاس گرفتم تا کی وقت دارم کی بسته میشه
سریعتر مدارک اولیه را کامل و فرم را ارسال کنین تا موقعی که کارنت میشین دیر نامه دوم براتون نیاد.
برای گرفتن راهنمایی در مورد پر کردن فرم به بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260 مراجعه کنید.
در اطلاعات پیرامون کارنت شدن به بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ ها مراجعه کنید
در مورد واکسن هایی که باید بزنید به واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی مراجعه کنید
در مورد ازدواجتون هم به ازدواج بعد از قبول شدن در لاتاری مراجعه کنید
حتما قبل از پرسیدن سوالتون تاپیکها را مطالعه کنید حتما جوابتون رو خواهید یافت.
خیلی سریعتر کارهاتون رو انجام بدین تا فرم رو بتونین سریع پر کنین
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: laleht ، asher ، babak12 ، L_haam ، A_A ، mehdi1989 ، ostokhan ، m.ghoreishi

سلام
بهترين مرجع سايت رسمي نظام وظيفه هستش
يا اينكه مستقيم برين اونجا بپرسين
من يه جا خوندم
تا قبل از اينكه تاريخ معرفي تو برسه ميتونين برين خارج ولي بايد مدرك داشته باشين كه ميخواين در يه كنفرانس علمي يا امتحان تافل ( كه اينكار چون تو ايران انجام ميشه ممكنه منتفي باشه ) يا سفر زيارتي داشته باشين به شرط نداشتن غيبت
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
(2015-02-04 ساعت 13:31)p00ya2001 نوشته:  

سلام
بهترين مرجع سايت رسمي نظام وظيفه هستش
يا اينكه مستقيم برين اونجا بپرسين
من يه جا خوندم
تا قبل از اينكه تاريخ معرفي تو برسه ميتونين برين خارج ولي بايد مدرك داشته باشين كه ميخواين در يه كنفرانس علمي يا امتحان تافل ( كه اينكار چون تو ايران انجام ميشه ممكنه منتفي باشه ) يا سفر زيارتي داشته باشين به شرط نداشتن غيبت
شما می تونید به قصد تفریح هم خارج بشید و نیاز نیست حتما سفر زیارتی یا علمی یا نیمه علمی باشد و فقط باید 15میلیون وثیقه بگذارید. ولی اگر به عنوان سفر نیمه علمی(امتحان تافل،...) از کشور بخواهید خارج شوید وثیقه ی هشت میلیونی باید بگذارید
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
تشکر کنندگان: saboteur
ببينيد منظور من اينه كه شما اكه دانشجو نباشي نميتوني به هيج عنوان از كشور خارج خارج شي و ديكه مبلغ وثيقه مهم نيست.
اصلا جلو در نظام وظيفه هم كه بري ٣تا باجه داره !
يا مال ارساله
يا مال معافيت
يا مال سفر
كه همون جلو در نامه دانشكاه رو جك ميكنه
اكه نامه دانشكاه نباشه اصلا نميذاره بري داخل
بعد همه ميكن تو فراغت از تحصيل ميشه يه بار خارج شد !!!
دوستان اين هفته خودم ميرم نظام وظيفه ته توي قضيه رو در ميارم
مرسي از هم فكريتون ؛)
بازمانده لاتاری 2015
امیدوار به آینده ...
تشکر کنندگان: hameddjj
دوستان سلام من به مشکلی برخورد کردم که /10/93 فارغ النحصیل شدم و طبق این آمار کارنت شدن تصمیم گرفتم دفترچه پست کنم چون برای گرفتن مدرک موقت نیاز ب برگ سبز داشتم و گفتم اگر لاتاری نشد از سربازی نمونم اما شرایط کارنت کردنشون امسال فاجعه بود و من اینجا ی اشتباهی کردم ک نمیدونستم 45 روز قبل اعزام میشه از کشور خارج شد مسوول محترم پلیس+10 تاریخ اعزاممو برج 4 زد و من یبار تعویق زدم و ب برج6 افتاد بازهم از کارنت اینا رکب خوردم و فک کنم با کیس نزدیک 6900 اگست برم مصاحبه اما مشکل خروج از کشور دارم ایا میتونید منو راهنمایی کنید چون تنها راهم تعویق مجدده آیا اگر مشکلمو بیماری سخت بزنم برای نزدیکای برج 6 و درخواست عمل کنم نظام وظیفه قبول میکنه دو ماه دیگه تعویق بزنه ممنوننننننننننننننننننن میشم جواب بدین
کیس:؟؟68 ارسال فرم:24th june مصاحبه:آنکارا
تشکر کنندگان:
(2015-04-15 ساعت 19:29)P.E نوشته:  دوستان سلام من به مشکلی برخورد کردم که /10/93 فارغ النحصیل شدم و طبق این آمار کارنت شدن تصمیم گرفتم دفترچه پست کنم چون برای گرفتن مدرک موقت نیاز ب برگ سبز داشتم و گفتم اگر لاتاری نشد از سربازی نمونم اما شرایط کارنت کردنشون امسال فاجعه بود و من اینجا ی اشتباهی کردم ک نمیدونستم 45 روز قبل اعزام میشه از کشور خارج شد مسوول محترم پلیس+10 تاریخ اعزاممو برج 4 زد و من یبار تعویق زدم و ب برج6 افتاد بازهم از کارنت اینا رکب خوردم و فک کنم با کیس نزدیک 6900 اگست برم مصاحبه اما مشکل خروج از کشور دارم ایا میتونید منو راهنمایی کنید چون تنها راهم تعویق مجدده آیا اگر مشکلمو بیماری سخت بزنم برای نزدیکای برج 6 و درخواست عمل کنم نظام وظیفه قبول میکنه دو ماه دیگه تعویق بزنه ممنوننننننننننننننننننن میشم جواب بدین

بهترین کار اینه که برای مقطع بالاتر اقدام کنید از این دانشگاههای بدون کنکور هست.با قبولی معافیت تحصیلی میگیری.البته اول با نظام وظیفه صحبت کن سعی کن قانعشون کنی که کارت خیلی مهمه تا قضیه 45 روز بهت گیر ندن.ببین نمیتونی اشنایی گیر بیاری.
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان:
(2015-04-15 ساعت 20:16)mehdi1989 نوشته:  
(2015-04-15 ساعت 19:29)P.E نوشته:  دوستان سلام من به مشکلی برخورد کردم که /10/93 فارغ النحصیل شدم و طبق این آمار کارنت شدن تصمیم گرفتم دفترچه پست کنم چون برای گرفتن مدرک موقت نیاز ب برگ سبز داشتم و گفتم اگر لاتاری نشد از سربازی نمونم اما شرایط کارنت کردنشون امسال فاجعه بود و من اینجا ی اشتباهی کردم ک نمیدونستم 45 روز قبل اعزام میشه از کشور خارج شد مسوول محترم پلیس+10 تاریخ اعزاممو برج 4 زد و من یبار تعویق زدم و ب برج6 افتاد بازهم از کارنت اینا رکب خوردم و فک کنم با کیس نزدیک 6900 اگست برم مصاحبه اما مشکل خروج از کشور دارم ایا میتونید منو راهنمایی کنید چون تنها راهم تعویق مجدده آیا اگر مشکلمو بیماری سخت بزنم برای نزدیکای برج 6 و درخواست عمل کنم نظام وظیفه قبول میکنه دو ماه دیگه تعویق بزنه ممنوننننننننننننننننننن میشم جواب بدین

بهترین کار اینه که برای مقطع بالاتر اقدام کنید از این دانشگاههای بدون کنکور هست.با قبولی معافیت تحصیلی میگیری.البته اول با نظام وظیفه صحبت کن سعی کن قانعشون کنی که کارت خیلی مهمه تا قضیه 45 روز بهت گیر ندن.ببین نمیتونی اشنایی گیر بیاری.

این فکرو کردم که برای ارشد پارسال ثبت نام کنم گفتم طبق بعضی گفته های دوستان اونموقع منب افیسر نگفتم که دانشگاه برای ارشد ثبت نام کردم و واحد گذروندم و با معافیت تحصیلی خارج شدم مشکل پیش میاد و میذاره پای راستگو نبودن واینکه ارشد ثبت نام بی کنکور نداره و تا بخوام ثبت نام کنم (البته کنکوره سراری دادم بهمن93)الان وقتی جواب بیاد که تو شهریوره بازم برا مصاحبه نمیتونم برم ومگر اشنایی پیدا کنم یا بتونم تعویق بزنم برا سربازی
کیس:؟؟68 ارسال فرم:24th june مصاحبه:آنکارا
تشکر کنندگان:
(2015-04-16 ساعت 00:43)P.E نوشته:  
(2015-04-15 ساعت 20:16)mehdi1989 نوشته:  

این فکرو کردم که برای ارشد پارسال ثبت نام کنم گفتم طبق بعضی گفته های دوستان اونموقع منب افیسر نگفتم که دانشگاه برای ارشد ثبت نام کردم و واحد گذروندم و با معافیت تحصیلی خارج شدم مشکل پیش میاد و میذاره پای راستگو نبودن واینکه ارشد ثبت نام بی کنکور نداره و تا بخوام ثبت نام کنم (البته کنکوره سراری دادم بهمن93)الان وقتی جواب بیاد که تو شهریوره بازم برا مصاحبه نمیتونم برم ومگر اشنایی پیدا کنم یا بتونم تعویق بزنم برا سربازی

آقا شما بپرس بودند کسانی که دوبار هم تمدید کردند تاریخ اعزام را مگر اینکه قانون عوض شده باشه.
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان