کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
Border Preclearance
دولت امارات عربی متحده در دسامبر 2011 موافقتنامه ای را با دولت آمریکا به امضا رساند که طی آن ترمینالی را به فرودگاهش اضافه کند تا کارمندان فرودگاهی دولت آمریکا در آن مستقر شوند و کارهای مربوط به گمرک و چک و بازرسی های ورود مسافران به ایالات متحده از طریق آن فرودگاه را در همانجا انجام دهند. این اقدامات Border Preclearance نامیده می شود.
ترمینال جدید فرودگاه بین المللی ابوظبی از 26 ژانویه 2014 افتتاح شد.

اطلاعات بیشتر را از این صفحه ویکی پدیا بگیرید.

پیش از این مسافران در فرودگاه های داخل خاک آمریکا چک می شدند و گذرنامه هایشان مهر ورود می خورد. مسافران حتی اگر در ادامه سفر خود یک پرواز دیگر هم داشتند، مجبور بودند چمدانهای خود را تحویل بگیرند و از چک بازرسی رد کنند و دوباره به بار بسپارند.
اما اکنون دیگر چک مسافر و زدن مهر ورود در همان فرودگاه ابوظبی انجام می گیرد. چمدان ها هم در غیاب مسافر چک می شوند. بنابراین مسافران از طی این مراحل پس از ورود به فرودگاه مورد نظر در آمریکا معاف می شوند.

نکته:
مهاجرانی که برای اولین بار وارد آمریکا می شوند، باید در خرید بلیط از طریق ابوظبی دقت کنند که وقت کافی برای طی مقدمات ورود به آمریکا را «در فرودگاه ابوظبی» (نه فرودگاه مورد نظر در آمریکا) در نظر بگیرند تا برای انجام کارهای قانونی وقت کم نیاورند.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، dela ، soheilbadami ، romance33 ، pari pariaaa ، mani.iht ، philter ، poem ، nora ، tabim4 ، mamanraya ، Rock ، amjad ، el333 ، moony ، a6l3i ، Memolk ، h_aghapour ، golia ، dv2017 ، aazitaa
سلام دوستان

کسی تجربه پرواز با اتحاد به آمریکا رو داره؟
مراحل چک پاسپورت به جای آمریکا در ابوظبی انجام می شه اطلاعی دارین که این مرحله برای کسانیکه اولین بار به آمریکا می روند چقدر طول می کشد؟ پرواز connection تنها ۱.۵ بعد از ورود به فرودگاه ابوظبی انجام می شود آیا این زمان کافی است؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2014-06-06 ساعت 20:58)arian222 نوشته:  سلام دوستان

مراحل چک پاسپورت به جای آمریکا در ابوظبی انجام می شه اطلاعی دارین که این مرحله برای کسانیکه اولین بار به آمریکا می روند چقدر طول می کشد؟ پرواز connection تنها ۱.۵ بعد از ورود به فرودگاه ابوظبی انجام می شود آیا این زمان کافی است؟
با سپاس

چون این سوال رو در پیام خصوصی هم از من پرسیده اید، پاسخی که به شما دادم رو اینجا تکرار می کنم برای استفاده و احیانا حک و اصلاح دوستان:

به نظر من برای سفر اول و تحویل پاکت زرد در ابوظبی نیم ساعت کافیه، نیم ساعت الی سه ربع ساعت هم رای پیاده شدن از هواپیما و رفتن به ترمینال آمریکا در فرودگاه ابوظبی کافیه.
فقط باید خیلی چابک و زرنگ باشین و زود از هواپیما پیاده بشین و بدو بدو برین به ترمینال مخصوص آمریکا و توی صف بایستین. از هواپیما که پیاده میشین تا ترمینال مخصوص آمریکا مسافت زیادی رو باید پیاده طی کنین که به نظرم نفس گیره. برای رسیدن به ترمینال آمریکا باید به تابلوهای داخل سالن ها دقت کنین. روی تابلوها مسیر حرکت به طرف اون ترمینال نشون داده شده. به دنیال این نباشین که برای رفتن به فلان شهر آمریکا باید به کدوم ترمینال برین. همه پروازها از ترمینال امریکا انجام میشه.

وقتی به صف چک پاسپورت رسیدین بگردین ببینین آیا ماموری در اونجا ول می چرخه یا نه. معمولا این جور مامورها اونجا هستن تا به سوالات مسافرا پاسخ بدن و کسانی مثل شما رو زودتر از بقیه بفرستن پیش آفیسر مخصوصی که کارهای تازه مهاجرها رو انجام میده تا از پرواز بعدی جا نمونن. فقط یادتون باشه که حتما و حتما پاکت زرد رو موقع ورود به صف به دستتون بگیرین که هم آفیسر و هم دیگران ببینن تا بفهمن که شما لازمه زودتر به آفیسر مربوط هدایت بشین .
اگر هم ماموری اون طرف ها نبود، می تونین از مسافران توی صف عذرخواهی کنین و بگین که چون تازه مهاجر هستین، کارتون ممکنه طول بکشه و احتمال داره از پرواز بعدی جا بمونین، بنابراین لطف کنین و اجازه بدین من زودتر برم. معمولا بهتون اجازه میدن.

یک نکته کلی اینه که ترمینال آمریکا در فرودگاه ابوظبی نسبتا خلوت تر از خیلی از فرودگاه های مبدا ورودی در آمریکاست. من اینو از این بایت میگم که خودم فرودگاه های جان اف کندی نیویورک، فرودگاه شیکاگو، و فرودگاه آتلانتا رو دیده ام. بنابراین خیالتون از بابت انجام کارهاتون راحت باشه. اما این راحتی خیال نباید باعث بشه که شل بجنبین چون 1.5 ساعت بیشتر فرصت ندارین!

امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.
ورودتون به آمریکا رو به شما تبریک میگم!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، arian222 ، amjad ، moony ، a6l3i ، ed2008 ، miyu ، Memolk ، h_aghapour ، golia ، aazitaa
(2014-06-07 ساعت 09:41)frozen mind نوشته:  

با سپاس

چون این سوال رو در پیام خصوصی هم از من پرسیده اید، پاسخی که به شما دادم رو اینجا تکرار می کنم برای استفاده و احیانا حک و اصلاح دوستان:

به نظر من برای سفر اول و تحویل پاکت زرد در ابوظبی نیم ساعت کافیه، نیم ساعت الی سه ربع ساعت هم رای پیاده شدن از هواپیما و رفتن به ترمینال آمریکا در فرودگاه ابوظبی کافیه.
فقط باید خیلی چابک و زرنگ باشین و زود از هواپیما پیاده بشین و بدو بدو برین به ترمینال مخصوص آمریکا و توی صف بایستین. از هواپیما که پیاده میشین تا ترمینال مخصوص آمریکا مسافت زیادی رو باید پیاده طی کنین که به نظرم نفس گیره. برای رسیدن به ترمینال آمریکا باید به تابلوهای داخل سالن ها دقت کنین. روی تابلوها مسیر حرکت به طرف اون ترمینال نشون داده شده. به دنیال این نباشین که برای رفتن به فلان شهر آمریکا باید به کدوم ترمینال برین. همه پروازها از ترمینال آمریکا انجام میشه.

وقتی به صف چک پاسپورت رسیدین بگردین ببینین آیا ماموری در اونجا ول می چرخه یا نه. معمولا این جور مامورها اونجا هستن تا به سوالات مسافرا پاسخ بدن و کسانی مثل شما رو زودتر از بقیه بفرستن پیش آفیسر مخصوصی که کارهای تازه مهاجرها رو انجام میده تا از پرواز بعدی جا نمونن. فقط یادتون باشه که حتما و حتما پاکت زرد رو موقع ورود به صف به دستتون بگیرین که هم آفیسر و هم دیگران ببینن تا بفهمن که شما لازمه زودتر به آفیسر مربوط هدایت بشین .
اگر هم ماموری اون طرف ها نبود، می تونین از مسافران توی صف عذرخواهی کنین و بگین که چون تازه مهاجر هستین، کارتون ممکنه طول بکشه و احتمال داره از پرواز بعدی جا بمونین، بنابراین لطف کنین و اجازه بدین من زودتر برم. معمولا بهتون اجازه میدن.

یک نکته کلی اینه که ترمینال آمریکا در فرودگاه ابوظبی نسبتا خلوت تر از خیلی از فرودگاه های مبدا ورودی در آمریکاست. من اینو از این بایت میگم که خودم فرودگاه های جان اف کندی نیویورک، فرودگاه شیکاگو، و فرودگاه آتلانتا رو دیده ام. بنابراین خیالتون از بابت انجام کارهاتون راحت باشه. اما این راحتی خیال نباید باعث بشه که شل بجنبین چون 1.5 ساعت بیشتر فرصت ندارین!

سلام دوست عزیز
پس به نظر شما Layover: 2h 35m زمان کافی هست برای توقف ؟
و احتمالا بدون مشکل از مسیر ابوظبی عبور میکنیم ؟
ممنون
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 14:55)Hamed_402 نوشته:  
(2014-06-07 ساعت 09:41)frozen mind نوشته:  

با سپاس

فقط باید خیلی چابک و زرنگ باشین و زود از هواپیما پیاده بشین و بدو بدو برین به ترمینال مخصوص آمریکا و توی صف بایستین. از هواپیما که پیاده میشین تا ترمینال مخصوص آمریکا مسافت زیادی رو باید پیاده طی کنین که به نظرم نفس گیره. برای رسیدن به ترمینال آمریکا باید به تابلوهای داخل سالن ها دقت کنین. روی تابلوها مسیر حرکت به طرف اون ترمینال نشون داده شده. به دنیال این نباشین که برای رفتن به فلان شهر آمریکا باید به کدوم ترمینال برین. همه پروازها از ترمینال آمریکا انجام میشه.

سلام دوست عزیز
پس به نظر شما Layover: 2h 35m  زمان کافی هست برای توقف ؟
و احتمالا بدون مشکل از مسیر ابوظبی عبور میکنیم ؟
ممنون

به نظرم این زمان کافی هست. ضمن اینکه اگر تاخیر خوردید، وقتی به فرودگاه رسیدید به اولین کارمند فرودگاه مراجعه کنید. اگر نیاز باشه شما رو خارج از صف کارتون رو انجام میدهند.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان