کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: انگیزه مهاجرت شما چیست ؟
تحصیل
21.51%
37 21.51%
کار
8.14%
14 8.14%
زندگی
64.53%
111 64.53%
بدون هدف
1.74%
3 1.74%
دیگر
4.07%
7 4.07%
مجموع 172 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انگیزه مهاجرت شما چیست ؟
نمی دونم چرا ولی از بچگی دوست داشتم از ایران برم. انگیزه زیاد دارم هردف هم دارم ولی هر سال که می گذاره یا بهتر بگم وقتی از یه مرحله که می گذرم فکر می کنم سخت تر میشه رفتن ولی تصمیمم راسخ تر.
دلم می خواد برم یه جایی که دیگه فکر نکنم چرا فامیل ندارم چون واقعا نیستن اونجا به جایی که دوستام که انقدر رنگ عوض کردنو نبینم و مثل دوران نوجوانی تصویرشون زیبا بمونه. برم که بی وفایی آدما خیلی برام مهم نباشه. برم که بدونم اگه تنهام چون جدیدم. برم که از اول بسازم. برای آینده خودم و خانواده ام
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
تشکر کنندگان: cmbt ، amiry ، mohammadrezah ، taherifar
(2011-10-16 ساعت 14:36)humsun نوشته:  نمی دونم چرا ولی از بچگی دوست داشتم از ایران برم. انگیزه زیاد دارم هردف هم دارم ولی هر سال که می گذاره یا بهتر بگم وقتی از یه مرحله که می گذرم فکر می کنم سخت تر میشه رفتن ولی تصمیمم راسخ تر.
دلم می خواد برم یه جایی که دیگه فکر نکنم چرا فامیل ندارم چون واقعا نیستن اونجا به جایی که دوستام که انقدر رنگ عوض کردنو نبینم و مثل دوران نوجوانی تصویرشون زیبا بمونه. برم که بی وفایی آدما خیلی برام مهم نباشه. برم که بدونم اگه تنهام چون جدیدم. برم که از اول بسازم. برای آینده خودم و خانواده ام

سلام.بجز اولین جملتون که در مورد من صدق نمی کنه بقیه نوشتتون دقیقا حرف دل من هم هست. این جمله" برم که بدونم اگه تنهام چون جدیدم" که معرکه است.
منتها مطمئن نیستم آسمان اونجا رنگ دیگه ای باشه! ولی میرم. حتما!
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
تشکر کنندگان: humsun ، mohammadrezah ، taherifar
امیری، آسمون همه جا همین رنگیه من می دونم ولی خب هر کی تو زندگی شخصی مسائلی داره(من نمی گم مشکل) که خودش فکر می کنه یه تغییری لازم داره حالا رفتنه، موندنه، خوندنه و ...
قطعا چیزهایی رو باید از دست داد تا چیزهای جدیدی بدست آورد که خب حالا باید سبک سنگین کرد ولی من همیشه به همه رفته ها میگم که اینجا هم غربت خودش رو داره و دلشون که تنگ می شه فکر نکنن مردم اینجا مثل سابق هستن. اینجا هم همه مشغول زندگی شخصیشونن و کمتر به هم میرسن و من دنبال جایی می گردم که وقتی به کمک نیاز دارم منتظر همسایه، فامیل یا دوست نمونم بلکه خدمات اجتماعی اون کشور دستمو بگیره.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
تشکر کنندگان: amiry ، mohammadrezah ، taherifar
(2011-08-01 ساعت 21:42)m9780 نوشته:  من همیشه مهاجرت رو توی ذهن خودم اینجوری تعریف میکردم:
یک نهالی که توی یک خاک ریشه کرده حالا بعد 24 سال میخوای از ریشه درش بیاری و توی یه خاک دیگه بکاریش !!!!! حالا توی اون خاک پس بزنه یا نه ...

ولی اگه یکم با خودمون صادقانه فکر کنیم به این مطلب خواهیم رسید که چی ممکنه باعث بشه مهاجرت کنیم؟؟؟
آیا مشکلات 30 یا 40 باعثش شده؟ فکر نکنم شما جزء اون دسته باشید !!!
آیا مشکلات اقتصادی و کاری؟ مسلماً در کشور مقصد تا مدتی شاید هیشه وضعتون بهتر نخواهد شد.....
آیا کلاس داره؟؟؟ معتقدم این هم خیلی دخیل خواهد بود!!! فقط معتقدم
آیا دنبال آزادی خواهید بود؟؟؟ آزادی به چه قیمتی این رو روش فکر کنید چون خیلی مهمه !!!
آیا از ایران بدتون اومده؟؟؟ این دلیل خوبی خواهد بود؟؟؟

اگه 30یا 40 هست که اینجا جاش نیست.
اگه مشکلات اقتصادی و بیکاری و... داری اشتباه میکنی اونور هیچ خبری نیست باید انگیزه ات قوی باشه تا موفق بشی.
اگه کلاسش رو میخوای بهت از الان میگم دست از پا راز تر برمیگردی و جیبت خالی تر از قبل میشه.
اگه دنباله آزادیش هستی جاهای دیگه هم میشه پیداش کرد چون دلیلت کافی نیست !!!
و....

خیلی افراد هستن زبان که بلد نیست.....تجربه و مهارت خاصی هم نداره ... تحصیلات هم که شرنده اش کرده ... حالا درصد موفقیت ایشون چقدره؟؟

دوست گرام، عزیزی که قصد مهاجرت گرفتی.....
اول با خودت بشین دو دو تا چهارتا کن، ببین معادله ات چند چنده !!! چی میدی چی میگیری؟ کی ضرر میکنه؟؟؟متاسفانه جوون های الان تا از دانشگاه فارغ التحصیل میشن و 1-2 ماه دنبال کار میگردن میگن اینجا کار نیست باید برم اونور و هزار تا مورد دیگه.....
متاسفانه خیلی از بچه ها وارد فضا یا جو مهاجرتی میشن و جوگیر میشن و اقدام میکنن و چند سال بعد دست از پا دراز تر برمیگردن... بهتره اول دقیق فکر کنیم... تصمیم و اهدافمون رو مشخص کنیم ... بعد تصمیم به اپلای کردن بگیریم...

این ها حاصل تجارب من هستن که اینجا نوشتم امیدوارم مفید بوده باشن ... این مطالب رو نوشتم چون متاسفانه این موضوع تو جامعه تب شده.. همه فکر میکنن تا پاشون رو بزارن رو خاک ایالات متحده، اروپا یا .... یه فرش قرمز پهن شده و همه تا کمر خم میشن میگن جناب مهاجر بفرمایید..خوش آمدید(Wellcome to my country) پروازتون خوب بود؟؟؟ و... میگن سنگ بزرگ علامت نزدنه اما من میگم انگیزه و هدف بزرگه که نشونه زدن هست!!! اگه واسه آزادی و قدم زدن کنار ساحل و سیاچهل و... میخوای بری بدون به جایی نمیرسی... از ما گفتن
سلام. از تعداد تشکری که ار پست شما شده میشه فهمید که زیاد به مذاق رفقا خوش نیومده. ولی از نظر من که تو این چند ماه بعد از قبولی جدی تر به مهاجرت فکر میکنم واقعیت رو گفتید و دلسوزانه هم گفتید.
همه ما میگیم که مهاجرت میکنیم چون از تبعیض خسته شدیم و مثالهایی هم از این تبعیض میاریم ولی فکر میکنم اگر صادقانه قضاوت کنیم خودمون هم مقصر هستیم. قطعا موارد زیادی دیدیم که فردی با سواد و تجربه به مراتب کمتر از ما در موقعیت بهتری قرار دارد و اسمشو به درستی تبعیض و ظلم گذاشتیم ( ظلم در معنای مخالف عدل و عدل به تعریف حکما به معنی قرار دادن هر چیزی در جای خودش) ولی ایا ما دقیقا در جایی هستیم که مستحق اون هستیم؟ یعنی دیگرانی نیستند که از ما بهتر باشند ولی در موقعیتی پایین تر از ما باشند واز نظر اونها ما درحق اونها ظلم کرده باشیم؟؟؟
اگر پاسخ به این سوال مثبت باشه و اگر اونطور که شنیدیم شایسته سالاری در امریکا به مراتب بیشتر از ایران اعمال بشه ، فکر میکنم اکثر ما چیز زیادی نداریم که به جامعه امریکا بدهیم پس مهاجرت موفقی نخواهیم داشت. مگر اینکه کلا گذشتمون و موقعیت قبلی را فراموش کنیم ( فراموشی بگیریم! ممکنه؟؟) ودلخوش کنیم که در امریکا زندگی می کنیم.
همه دلایلی که دوستان در تصمیم به مهاجرت مطرح میکنند درست و به جاست، ولی فکر میکنم اینها هیچکدام دلیل اصلی نیست. ما فقط میخواهیم برویم. همین. تصمیم ما بر رفتن است! در آنالیز تصمیم گیری مدلی به نام انتخاب ضمنی وجود دارد. این مدل رفتار ی را تشریح می کند که فرد از قبل انتخاب کرده و تصمیم گرفته است حال به دلایلی مثل رویه های اداری یا انچه که مشورت و تفکر بیشتر مینامیم روند تصمیم گیری را طی میکند. مزایا و مضار انتخابش را احصا می کند و امتیاز دهی می نماید و جالب اینکه به همان تصمیم اولیه می رسد!
علت عدم موفقیت برخی از مهاجرین همین انتخاب ضمنی است( اگر بازگشت به وطن را بتوان عدم موفقیت نامید).
می توان قضیه را اینقدر پیچیده ندید یعنی نه از وطن چنین تصور جهنمی ساخت که : باید رفت و اینجا دیگه جای ما نیست!! و نه از امریکا ارض موعود!! . علی الخصوص به کیس لاتاری می توان به عنوان فرصتی برای آشنایی با سرزمین و فرهنگ جدید با امکان اشتغال و به فعل رساندن تمام انچه متصوریم که در چنته داریم نگاه کرد. به همین سادگی.
نشد! بر می گردم، حتی جهنم هم به یکبار دیدن می ارزد امریکا که جای خود دارد.
جیب خالی؟ پ ن پ! انتظار داشتید برای زندگی در امریکا یارانه نقدی( بخوانید پول امام زمان) به شما بدهند؟ رفتید و برگشتید ، مسلما هزینه کرده اید!
طولانی شد. ببخشید . نظر شخصی من بود.

2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
تشکر کنندگان: sezar ، humsun ، ParsTrader ، alireza.nayyeri ، tartar ، taherifar
(2008-11-19 ساعت 21:56)WIKIMAN نوشته:  انگیزه مهاجرت شما چیست ؟
آیا هدفی دارید و یا فقط به دنبال این که همه می روند شما هم می روید ؟
با توجه به اینکه مهاجرت همیشه با سختی و مشکلات جدید و به گفته مهاجران همراه با دلتنگی و نوستالژی وطن ، احساس بی هویتی و ... همراه هستش ، به نظر شما چه انگیزه هایی باعث میشه که افراد مهاجرت می کنند ؟
نظرات شما می تونه ، خیلی موثر باشه برای همگان !!Wink
تذکر :خواهش می کنم انگیزه های دیگران رو تحلیل نکنید و فقط نظر خود درباره مهاجرت رو بگید !!

سلام
من مدت زمان زیادی در اروپا زندگی کردم ,به ایران برگشتم و الان میبینم که اینجا ماندن برای منی که پر پروازی دارم کار اشتباهیه ولی نمیخوام به اروپا برگردم ,دارم تمام تلاشم را میکنم که امریکا برم و آنجا زندگی کنم و درصورتی هم که جا بیافتم ادامه تحصیل بدهم .
با آرزوی موفقیت برای همگی
سعدیا حب وطن گر چه حدیثی است نکو
نتوان زیست به ذلت که من اینجا زادم
تشکر کنندگان: taherifar
مهاجرت برای من یعنی رفتن به آمریکا.
آمریکا برای من مثل گذر از یک مرحله سخت به آسونه.ایران برای من یعنی یادگرفتن تفاوتها ، سختی ها ، مهربونی ها ، مفهوم خانواده و تجربه تا بتونم از آموخته هام برای ساخت زندگی مورد نظرم استفاده کنم.به آرزوهام فکر کنم و ببینم چجوری میتونم بهش برسم.
تا الان هیچ گونه شرایطی برای مهاجرت ندارم ؛ مانند زبان ، مهارت فنی ، پول ،آشنا فامیلی ، حتی گذرنامه ؛ اما خود ساختگی را که یکی از مهمترین عوامل موفقیت به حساب میاد را سعی کردم بدست بیارم و بدست آوردم.این موضوع من را برای مهاجرت ترغیب میکنه.چون میدونم مرحله سخت رو به اتمام هستش.
تشکر کنندگان: taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان