آموزش جستجو در مهاجرسرا
[عکس: aval.jpg]


((‎ قبل از هر چیزی از دوستان خواهشمندم صبر کنید تا عکس های تاپیک لود شوند ‎))با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم .

ضمن عرض ادب دوست داشتم یکی از امکانات فوق العاده کلیدی را برای دوستان عرض کنم . البته شاید خیلی از دوستان بدونن . اما این امکان به درد همه دوستان می خوره و از ایجاد سوال های زیادی که به طور مثال ‎100‎ بار پرسیده شده جلوگیری میکنه .

این امکان کلیدی جستجو است اما با یک تفاوت زیادتر ( جستجو توسط موتور قدرتمند گوگل )

در حال حاضر در انجمن مهاجر سرا بالای انجمن زیر هدر اصلی انجمن این تکست باکس سرچ وجود دارد . و همان طور که ملاحظه میکنید در عکس پایین قرار گرفته است .

[عکس: 00.jpg]


این جستجوگر یه قابلیت خیلی خوبی که داره این است که شما متنی را که تایپ میکنید , فوری یک سری ایده های سرچ خودش به شما میده . همان طور که در عکس زیر می بینید :

[عکس: 11.jpg]


من نوشتم ( مدرک ) و می بینید که 5 تا را خودش پیش فرض برای بنده آورد . همانطور که میدونید این 5 عدد که پیدا کرده عنوان تاپیک هستند یعنی این متن شما که سرچ زدید در این عنوان های این 5 عدد بوده و به عبارتی اگر شما بخواهید توی متون تاپیک ها دنبال این متن بگردید دکمه سرچ را باید کلیک کنید این دکمه ‎: [عکس: button.jpg]

حال احتمال داره شما موضوع مورد نظرتون توی همین 5 عدد باشه روی هرکدام که است کلیک میکنید ( به طور مثال من روی مدارک مورد نیاز ) کلیک کردم :

[عکس: 22.jpg]می بینید که یه جدول باز میشه که به این میگن نتیجه جستجو شما. که حال میتونید توی این جدول به مقصد خود برسید و نسبت به سرچ شما احتمال داره نتیجه جستجو شما 1 صفحه باشه یا بیش از 1 صفحه.

**********************************

**********************************

حال میرسیم به یه قسمت دیگه از جستجو که مطمئنم خیلی از دوستان دوسش دارن ‎Big Grin‎ چون با این روش سرچ کردن بیش از 95 درصد به جواب سوالتون خودتون می رسید و نیاز ندارید صبر کنید 1 ساعت بعد کسی پاسخ شما بده . اینجوری پست کمتری هم زده میشه و فشار کمتری به انجمن میات و تعداد پست های تکراری به حداقل میرسه

خب بریم سر اصل مطلب

مثال دوستی تمایل داره در مورد ( سربازی ‎)‎ جستجو کنه اما در قسمت فرم ‎(ds_260)‎

یعنی ایشون می خواهند نتیجه جستجو را محدود کنند به سربازی و ‎ds_260

خب در حال حاضر شما می تونید از دستور طلایی ‎+‎ استفاده کنید .
در عکس زیر می بینید:

[عکس: 33.jpg]


همانطور که در این عکس می بینید با دستور (بعلاوه) ما دو عبارت سربازی و ‎ds_260‎ را به هم مرتبط کردیم . حال که روی دکمه جستجو کلیک کنیم می بینیم که نتیجه جستجوی ما محدود شده به این 2 کلمه مورد نظر ما .

[عکس: 44.jpg]


همان طور که میبینید دیگه به راحتی میتونیم به مقصد مورد نظرمون برسیم حالا شما می تونید مثال 3 تا کلمه بگذارید ( سربازی ‎+ ds_260 + 2015)‎ یا بیشتر
فقط کافیه وسطشون + بگذارید .دوستان عزیزم اینشاالله موفق باشید و امیدوارم همتون به تمام آرزوهاتون برسید چه کوچیک چه بزرگ
اهورایی باشید .
ارادتمند شما محمود ‎Shy
شماره کیس ‎***6.‎ رویت قبولی ‎10May.‎ تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر ‎Big Grin .‎ مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

یافتن نقل قول‌ها
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان