کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکــس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری
(2014-10-11 ساعت 18:12)amirarsalan20 نوشته:  عکس سال قبل رو استفاده کنم
یا عکس جدید???

اولا شما که توی امضات نوشتی 2014 یک ضرب ینی ویزا گرفتی ثبت نام میخوای بکنی دوباره؟
بعدشم بله عزیز هیچ ایرادی نداره عکس سال قبل چون مهم اینه که تصویر شما با عکس ارسالی مطابقت کنه و برای مراحل بعد از قبولی شما نیاز به یه سری عکس دیگه داری و این عکس فقط و فقط برای تشخیص هویت اولیه هستش
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان:
(2014-10-11 ساعت 19:15)King Eagle نوشته:  
(2014-10-11 ساعت 18:33)azimi1368 نوشته:  آقا یه جوان مرد پیدا بشه موضوع پس زمینه رو به طور کامل شفاف سازی کنه، اطلاعات خیلی ضد و نقیضه ، تمام نمونه عکس هایی که توی سایت موجوده پس زمینه خاکستری دارن یا اینکه پس زمینه دیوار هست، پس زمینه ای که با فوتوشاپ سفید ( دقت کنید دوستان سفید نه خاکستری) شده مورد قبول هست یا نه؟ یه جوان مردی که دوره های قبل با این شرایط برنده شده بیاد توضیح بده

یه جوون مرد نبود؟

داداش هم سن خودم عزیز اولا دوستانی که قبول شدن به ندررررررررررت به اینجا سر میزنن مگر مدیر شده باشن دوما دقت کنی نوشته ضمینه روشن نه فقط سفید مثلا صورتی خیلی روشن هم میشه و حتی خاکستری خیلی روشن سوما من خودم به شخصه توی این سه سال ندیدم کسی این حرکتو کرده باشه با فوتوشاپ و هیچ کجای فرم هم نخوندم که گفته باشه فوتوشاپ کردن پس ضمینه ایراد داره.
حالا من یه سوال از شما دارم وقتی عکس گرفتن نهایتا5000تومن خرج داره خداییشم چیزی نیست چرا شما اینقدر خودتو توی هول و ولا میندازی؟نمیخوای پول بدی یکی با دوربین یا موبایل بگیر

مرسی از جوابت ، اول اینکه رفتم عکاسی عکس گرفتم به جای 5 تومن 7 تومن دادم Big Grin و یارو عکاسه اینجوری کرد چون گفت پس زمینه تاریکه مجبورم به فوتوشاپ سفید کنم منم ناچاری گفتم باشه ، دوم اینکه اطلاعات ضد و نقیض زیاده ، سوم اینکه یعنی تا حالا کسی رو ندیدی که زیمینه رو با فوتوشاپ سفید کرده باشه و برنده شده باشه؟
کیس نامبر : ___________،   سفارت : ___________،   تاریخ مصاحبه :___________،   تاریخ صدور ویزا :_____________،   تاریخ اولین ورود به آمریکا :___________

بزرگترین آرزوم مهاجرت به یه کشور پیشرفته است ،واسه رسیدن به آرزوم تمام تلاشمو میکنم. حالا آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، اروپا یا نیوزیلند
---------------------------------------------------------------------------------
2014 نشد، 2015 نشد، 2016 نشد، 2017 نشد ، 2018 امیدوارم بشه
تشکر کنندگان:
(2014-10-12 ساعت 00:09)azimi1368 نوشته:  مرسی از جوابت ، اول اینکه رفتم عکاسی عکس گرفتم به جای 5 تومن 7 تومن دادم Big Grin و یارو عکاسه اینجوری کرد چون گفت پس زمینه تاریکه مجبورم به فوتوشاپ سفید کنم منم ناچاری گفتم باشه ، دوم اینکه اطلاعات ضد و نقیض زیاده ، سوم اینکه یعنی تا حالا کسی رو ندیدی که زیمینه رو با فوتوشاپ سفید کرده باشه و برنده شده باشه؟

آفرین دادا کار خوبی کردی خداییش 7 تومن رو بدی به گدا قهر میکنه Big Grin در ضمن بازم میگم عزیز مهم اینه که شما تصویر خودت با اون عکس بخونه و تغییر شدیدی مثل حذف یه جای ضخم خیلی تابلو توی عکس نباشه اصلا نگران نباش ایشالا قبول میشی بعد میای میگی شهریار چقدر میگفت نگران نباشا Big Grin
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

تشکر کنندگان: rezijon
من یکبار دیگه شرایط و جزئیات مربوط به عکسی که برای لاتاری می بایست تهیه فرمایید را خدمتتان عرض می کنم ، امیدوارم دیگه ابهامی باقی نماند.

نکاتی کلی که درباره عکس دیجیتالی برای لاتاری و تنظیمات مربوط به آن می بایست به آنها توجه داشته باشید عباتند از:

1-باید توجه داشته باشید که پشت زمینه عکس شخص باید حتما روشن باشد (سفید)

2-فضای خالی از بالای سر شخص را باید در منظره یاب دوربین بتوان دید و این کار را باید بگونه ای انجام دهید که شانه های شخص هم در کادر دوربین قابل مشاهده باشد.

3-تصویر شخص باید کاملا واضح و معمولی افتاده باشد ، مثلا صورت شخص نباید کج افتاده باشد یا اخم کرده باشد کلا باید عکستان کاملا طبیعی افتاده باشد.

4-فاصله دوربین با تصویر شخص باید حداقل 4 فوت (1.25 متر) تنظیم شده باشد.

5-همچنین زاویه دید شخص حتما باید رو به دوربین باشد و کل رُخ صورت آن در داخل کادر دوربین قرار گرفته باشد (به نوعی که گوش های شخص در کادر دوربین قابل مشاهده باشد.)

6-استفاده از عینک اگر باعث انعکاس نور نشود بلا مانع است.

7-داشتن ریش و سبیل برای آقایان بلا مانع است با اینحال ظاهری اصلاح شده توصیه می شود.

8-استفاده از کلاه و پوشش سر (کلاه گیس) ، عینک دودی در عکس قابل قبول نخواهد بود.

9-همچنین از تاریخ عکس گرفته شده بیشتر از 6ماه نگذشته باشد.

نکاتی در خصوص عکس خانم ها:
1-گرفتن عکس با حجاب (استفاده از روسری،شال) مانعی ندارد ، اما باید صورتتان کاملا در کادر دوربین قرار گرفته باشد.

2-استفاده از لوزم آرایشی توصیه نمی شود و همانطور که در ابتدا توضیح داده شد مانع طبیعی افتادن عکس شما خواهد شد.

3-استفاده از آویز هایی مانند گوشواره ، گردنبند و... توصیه نمی شود.

4-عدم استفاده از لنز(معمولی و رنگی) ، عینک دودی در عکس گرفته شده.

عکس به دو صورت می‌تواند ارائه شود:

1-گرفتن یک عکس دیجیتال با دوربین دیجیتال
2-تبیدل عکس چاپ شده به عکس دیجیتال با اسکنر

مشخصات ترکیبی

وضعیت سر

شخصی که از آن عکس گرفته می‌شود می‌بایست مستقیما رو به دوربین باشد.
سر شخص نبایست کج، پایین و یا رو به جهت دیگری باشد.
ارتفاع سر شخص که از بالای سر(شامل موها) تا زیر چانه اندازه گیری میشود می‌بایست بین 50 تا 69 درصد ارتفاع کل عکس باشد. ارتفاع چشم ها که از چشم ها تا پائین عکس اندازه گیری میشود باید بین 56 تا 69 درصد ارتفاع کل عکس باشد.

زمینه عکس

شخصی که از او عکس گرفته می‌شود می‌بایست روبروی یک زمینهٔ طبیعی و با نور سفید قرار بگیرد.
زمینه‌های تاریک یا شکل دار مورد قبول نخواهد بود.

فوکوس

عکس می‌بایست فوکوس داشته باشد (عکس نباید تار باشد).

وسایل زینتی

وجود عینک و یا هر موردی که از توجه صورت کم کرده باشد مورد قبول نیست.

پوشش سر و کلاه

عکس با پوشش سر و کلاه، تنها اگر به علت اعتقادات مذهبی باشد مورد قبول خواهد بود، و حتی در این خصوص پوشش سر و کلاه به هیچ وجه نبایست قسمتی از چهره متقاضی را بپوشاند. عکس اشخاص با پوشش سر طایفه‌ای و غیره که صریحاً مذهبی نبوده است مورد قبول نمی‌باشد. عکس با کلاه ارتشی، خطوط هوایی و هر پوشش سر پرسنلی و کارمندی دیگری مورد قبول نخواهد بود.

گرفتن عکس دیجیتالی جدید

اگر عکس دیجیتالی جدیدی می‌گیرید باید مشخصات زیر در آن رعایت شود:

فرمت فایل عکس

عکس می بایست در فرمت JPEG باشد.

رزولوشن عکس (وضوح تصویر)

ابعاد فایل عکس باید ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل باشد. (عکاسی‌های ایران این سایز را با نام 6×6 می‌شناسند.)

عمق رنگ عکس (Color Depth) عکس رنگی ‎24-‎bit Color مورد نیاز است. عکس‌های سیاه و سفید، عکس‌های منوکروم و عکس‌های با عمق رنگ 8-‎bit Color Mode مورد قبول نخواهند بود.

اسکن عکس چاپ شده

قبل از اسکن عکس چاپ شده می‌بایست مشخصات ساختاری بالا مهیا گردد. اگر عکس پرینت شده مشخصات رنگ و مشخصات ساختاری را دارا بود عکس را با مشخصات اسکنر زیر اسکن کنید.

رزولوشن اسکنر

عکس باید حداقل با رزولوشن 300DPI اسکن شود.

فرمت فایل عکس

عکس می‌بایست در فرمت JPEG باشد.

اندازه حجم عکس

حجم فایل عکس می‌بایست برابر یا کمتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد. (عکستان نباید کمتر از 100kb باشد اگر اینطور است احتمالا Resolution عکستان 300 نمی باشد که می بایست مجددا تنظیم شود.)

رزولوشن عکس

ابعاد عکس باید ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل باشد.

عمق رنگ عکس

عکس رنگی ‎24-‎bit Color مورد نیاز است. عکس‌های سیاه و سفید، عکس‌های منوکروم و عکس‌های با عمق رنگ 8‎-‎bit Color Mode مورد قبول نخواهند بود.
تشکر کنندگان: مسافر تنها ، King Eagle ، Mahmood129 ، قصه گو ، sad_sad ، Amir.AA
سلام وخسته نباشيد به همه دوستان خوبم عكسي كه با ipad از خودم گرفتم ١٢٦ kb با رزولوشن افقي و عمودي ٧٢ ضمنا يادم رفته گوشواره ام رو در بيارم به نظر اساتيد بايد دوباره عكس بندازم يا همين قبوله
تشکر کنندگان:
اگر عکس رو خودمون تو خونه با دوربين هاي آماتوري بگيريم مشکلي پيش نمياد؟
لاتاری 2016 نشد
2017؟؟
در حال انجام پروسه مهاجرت تحصیلی به آلمان
تشکر کنندگان:
(2014-10-12 ساعت 19:51)nelly afshar نوشته:  سلام وخسته نباشيد به همه دوستان خوبم عكسي كه با ipad از خودم گرفتم ١٢٦ kb با رزولوشن افقي و عمودي ٧٢ ضمنا يادم رفته گوشواره ام رو در بيارم به نظر اساتيد بايد دوباره عكس بندازم يا همين قبوله

دوست گرامی هیچ اشاره ای به ممنوعیت استفاده از گوشواره نشده فقط و فقط نباید سر با هیچ گونه پوششی پوشیده شده باشه به غیر از پوشش های فرهنگی و دینی مثل روسری و مقنعه

(2014-10-13 ساعت 11:19)alm80 نوشته:  اگر عکس رو خودمون تو خونه با دوربين هاي آماتوري بگيريم مشکلي پيش نمياد؟

نه دوست عزیز شما اون مواردی رو که گفته شده که Ostokhan عزیز بهشون اشاره کردن رو رعایت بفرمایید هیچ مشکلی پیش نمیاد

تشکر کنندگان: alm80 ، ostokhan
مرسي از راهنماييتون. از نظر فني چطور ؟ منظورم رزولوشنه، اون هم مشگلي نداره ؟ بفرستيم فرممو ؟بازم ممنون
تشکر کنندگان: King Eagle
با سلام
آقا اين عکس رنگی ‎24-‎bit Color يعني چي آخه مگه RGB با 8 بيت سه كاناله نيست كه جمعا ميشه 24 بيت؟
هرچي من تو فتوشاپ گشتم به غير از 8 بيت و 16 بيت نديدم البته موقع كانورت به 16 بيت خروجي ديگه jpg نيست و بايد يا PNG باشه يا يه چيزاي ديگه
من خودم عكسي كه فرستادم رو عنوان عكس فتوشاپ نوشته بود RGB 8 من ديگه خشته شدم همونو فرستادم اميدوارم همون 24 بيت باشه
البته قبل از ارسال فرم يه جا تو خود سايت نوشته بود براي امتحان عكستون Browse كنيد ، من كه امتحان كردم نوشت عكس شما valid ( معتبر ) هست بنابراين اميدوارم كه فرم من موقع بررسي رد نشه به خاطر ارسال عكسهاي رنگي RGB 8
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان:
(2014-10-13 ساعت 14:56)nelly afshar نوشته:  مرسي از راهنماييتون. از نظر فني چطور ؟ منظورم رزولوشنه، اون هم مشگلي نداره ؟ بفرستيم فرممو ؟بازم ممنون

توی فرم pdf هیچ اشاره ای باز به رزولوشن برای عکسی که عکاس میگیره نشده فقط برای عکسهای اسکن شده باید 300dpi رعایت بشه.به امید خدا مثه خودم که فرستادم رفت شما هم بفرستین

تشکر کنندگان: babak12
(2014-10-14 ساعت 00:30)King Eagle نوشته:  
(2014-10-13 ساعت 14:56)nelly afshar نوشته:  مرسي از راهنماييتون. از نظر فني چطور ؟ منظورم رزولوشنه، اون هم مشگلي نداره ؟ بفرستيم فرممو ؟بازم ممنون

توی فرم pdf هیچ اشاره ای باز به رزولوشن برای عکسی که عکاس میگیره نشده فقط برای عکسهای اسکن شده باید 300dpi رعایت بشه.به امید خدا مثه خودم که فرستادم رفت شما هم بفرستین

بازم ممنون از كمكتون
تشکر کنندگان: King Eagle
فایل پی دی اف آشنایی با ایالات مختلف آمریکا رو که توسط من تهیه شده را میتونید از [color=#FF69B4] [size=large] این [url=آشنایی_با_ایالات__متحده.pdf]قسمت [/url] دانلود کنید و استفاده ببرید
تشکر کنندگان: King Eagle ، amir2640 ، مسافر تنها
با سلام
عکسی که من گرفتم رنگش در فتو شاپ 8 بیت هست.که میشه به 16 و 32 تغییر داد.ولی دیگه 24 بیت تو فتوشاپ نیست.در سایت خود سفارت آمریکا در قسمت راهنمایی عکس هم نوشته عکسهای 8 بیت قبول نیستند.حالا باید چکار کرد؟
تشکر کنندگان:
سلام

میخواستم از دوستان عزیز بپرسم که ایا اگر کسی سالهایه قبل عکسی که برایه لاتاری اپلود میکرده از لحاظ تعداد پیکسل از نظر سایت غیر قابل قبول بوده و بعد هم با این وجود confirmation number رو دریافت کرده
ایا احتمالش هست که چون عکسی که داده بوده از لحاظ پیکسل مشکل داشته اصلا تویه لاتاری شرکتش نداده باشنش ؟ SadSadSad

با تشکر
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

تشکر کنندگان:
سلام دوستان من بسيار خسته از شركت كردنهاى متعدد ميخوام بدونم ميشه با عكس پارسال شركت كنم ؟؟؟؟؟؟
jiva persia
تشکر کنندگان: قصه گو

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان