کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ساير كشورها
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در کشوری غیر از ترکیه، امارات متحده عربی یا ارمنستان مراجعه کرده اید، در این تاپیک تجربیات خود را با سایر کاربران سهیم شوید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2014 اينجا را كليك كنيد.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2013 اينجا را كليك كنيد.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2012 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2011 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2009 اینجا را کلیک کنید.

انجام هرگونه پرسش و پاسخ و در مجموع هر پستی به جز موضوع سفرنامه در این تاپیک ممنوع است.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، HERMES7 ، r.bazargan ، Mahmood129 ، آلیس-1980 ، saboteur ، msar ، m.ghoreishi
سلام به همه!
چه حالی میده من این صفحه رو افتتاح کنم.
این شرح مصاحبه ی یکی از دوستان من در کوآلالامپور هست.
امیدوارم که به درد دوستان بخوره.
مشخصات کیس: پسر مجرد، دانشجوی تحصیلات تکمیلی مالزی، رشته فنی (حساس)، سربازی چند ماه، سابقه کار غیر دولتی اندکی، کیس نامبر ۳ هزار، مصاحبه فبریه ۲۰۱۵ کوالالامپور.
مصاحبه ی ایشون ۱۵-۲۰ دقیقه طول کشیده. بهشون فرم ده سوالی دادن. سفارت مالزی برای پیگیری کیس ها، از ایمیل استفاده می کنه و مثل سایر سفارت ها لینک چک کردن سایت نمیده، یعنی خبری از اپدیت و... نیست، یه هو ایمیل می زنن میگن کلیر شدی. به همین خوبی!
سوالات آفیسر بیشتر شامل رشته ی تخصصی و حتی مقالات ایشون بوده، کمی از سابقه ی کار و کمی از سربازیش پرسیده. در آخر گفته فرم رو پر کن و بهت ایمیل می زنیم.
افیسر حتی گواهی بانکی هم نخواسته.
فقط و فقط تاکید بر رزومه ی تحصیلی و کار تحقیقیش بوده، سوالات در حدی بوده که دوست من گمان می کنه، مقالاتش رو آفیسر سرچ کرده بوده و مطالعه کرده بوده.
امیدوارم مفید بوده باشه.
برای دوست من آرزوی کلیر شدن داشته باشید حتما!
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
با توجه به اقامت ما درکانادا در زمان قبولی مصاحبه ما در کنسولگری آمریکا در مونترال انجام شد. امیدوارم این مطلب به درد

دوستانی که قراره مسیر مشابهی رو برن بخوره

تهیه مدارک:

مدارک ایران:

کارت واکسن بین المللی از انسیتو پاستور تجریش

ترجمه مدارک تحصیلی

ترجمه مدارک هویتی و نظام وظیفه

مدارک ازدواج

سو پیشینه ایران (اختیاری)

سایر مدارک:

گواهی پلیس از کانادا با مراجعه به یکی از دفاتر (commissionaires ): حدودا یک هفته زمان می بره

گواهی پلیس از کشور اروپایی که قبلا در اونجا زندگی کرده بودیم

مدارک حساب بانکی : صورتحساب ساده از موجودی حساب بانکی

مدیکال: با مراجعه به سایت سفارت آمریکا در مونترال دکتر مورد اعتماد سفارت رو در تورنتو پیرا کردیم. حواستون باشه که خیلی

دیر وقت می ده و بهتره از یک ماه قبل وقت بگیرید ازش. روز معاینه با واکسن هامون و پاسپورت رفتیم مطبش. بعد از

حدود 2 ساعت انتظار نوبتمون شد. دکتر معاینه اش فقط در حد اندازه گیری قد و وزن بود. واکسن هامون رو راحت قبول

کرد و آبله مرغون رو هم خودکون گفتیم گرفتیم و قبول کرد.بعد هم پول معاینه رو نقدی گرفت و رفتیم برای ایکس ری و

آزمایش خون. یه هفته هم آماده شدن جوابا حدودا طول کشید.

رسید بازگشت مدارک با پستLoomis DHL: سفارت مونترال به هیچ وجه پاسپورت رو دستی تحویل نمیده و حتما باید برای پست بازگشت ثبت نام

کنید. پروسش یه کم گیج کنندس ولی بهتره حتما این کار رو بکنید. ما ثبت نام نکرده بودیم و دم در می خواست راهمون نده

توی سفارت. من از چند تا از ایمیلهای که به سفارت زده بودم و ازشون در این باره سوال پرسیده بودم پرینت گرفته بودم

و با نشون دادن اونها متقاعدش کردم که خود سفارت گفته اجباری نیست و می شه روذ مصاحبه هم رجیستر کرد تا بالاخره

قبول کرد.

روز مصاحبه:

مصاحبه ما ساعت 9:30 بود. با توجه به سرمای هوای مونترال تصمیم گرفتیم ساعت 8 اونجا باشیم. ولی همین باعث شد که بشیم

نفرای آخر و تا ساعت 1 بعد از ظهر کارمون طول بکشه.

پلیس دم در شاید بد اخلاقترین پلیسی بود که تا حالا تو چندین کشور مختلف دیده بودم. به هیچ وجه هم اجازه ورود کیف به سفارت رو

ندارید . خیلی هم اعصاب سوال جواب دادن نداره . تو همون چند دقیقه ای که تو صف بودیم با همکارش هم دعواش شد.

خلاصه خیلی حواستون باشه.

وارد سفارت که شدیم یه شماره بهمون دادن و انتظار طولانی ما شروع شد. در کل افراد داخل سفارت خیلی خوب و مودب بودن و

رفتار دوستانه ای با همه داشتن. بعد از چند ساعت صدامون کردن برای تحویل مدارک که یه خانم سیاهپوست مدارک رو

دونه دونه می خواست. خیلی هم حال کرد با نظمی که من مدارک رو چیده بودم و تشکر کرد. بعد پول رو پرداخت کردیم

و باز منتظر موندیم.

بالاخره شماره مون رو تابلو اومد و رفتیم تو یه اطاقک بذپرای مصاحبه. یه خانم خیلی مودب آفیسر ما بود . ُیوال ها خیلی ساده بود.

مثل اینکه همه چی رو قبلا می دونن و فقط می خوان یه گپی بزنن.حدودا مصاحبه یه همچین چیزی بود

- سابقه کیفری یا محکومیت تو هیچ کشوری داشتین؟

- خیر

- تو زمینه کاری مدرکت کار کردی؟

- بله

- سربازی معاف شدی؟

- بله

- کجا می خواید برید تو آمریکا؟

- لس آنجلس

- کسی رو اونجا دارید

- بله دوستامون هستن

از خانمم هم راجع به مدرک دانشگاهیش یه سوال پرسید.

بعد هم یه دقیقه یه چیزایی رو توی کامپیوتر وارد کرد و گفت ویزاتون رو صادر می کنیم. به همین راحتی. بلافاصله همون روز با

تلفنی که بهمون داده بودن واسه پست رجیستر کردیم و حدود 10 روز بعد هم پاسپور تها رو با ویزا تحویل گرفتیم

در کل پروسه راحتیه و الکی به خودتون استرس ندید. فقط با دقت مدارک رو جمع کنید. جالب اینه که من قبلش راجع به سفارت

مونترال یه کم بد بین بودم ولی اصلا نگران نباشید.

سعی می کنم در یه فرصت دیگه سفرنامه آمریکا رو هم بنویسم. . با آرزوی موفقیت برای همه
سلام دوستان، ببخشید من مدت هاست وقت نمی کنم بیام و بنویسم
شرح مصاحبه من و شرایط کیس:
من (خانم متاهل) دکتری گروه پزشکی و همسرم هم همین طور. همسر بنده سربازی هم رفتن.
مصاحبه ی ما در مالزی انجام شد. حدود ۴۰ دقیقه طول کشید و آفیسر یه خانم جوان و خیلی راحت بود که با هم یه مقدار شوخی هم کردیم.
از همه چیز از من پرسید. ااز مدرسه ای که رفته بودم، رشته ی تحصیلیم، آشناییم با همسرم و...از همسرم زیاد نپرسید
وسط مصاحبه به من گفت، الان اگه بهت ویزا بدیم، میتونی بری امریکا در طی ۶ ماه؟ که اینجا فهمیدم ویزا رو گرفتم...مصاحبه ی ما خیلی خوب بود و به نظرم دلیلش ارتباطی بود که با آفیسر برقرار کردیم و حتی ایشون پاسپورت همسر من رو هم نگه داشت که به اون هم ویزا بده...اول هر ۲ پاسپورت رو نگه داشته بود و از چهره ش معلوم بود رو مانیتور نوشته همسر من باید بره چک بشه. اما نظر خودش این بود که ویزا بده و به این دلیل رفت و از رییسش پرسید و بعد اومد و برامون توضیح داد که نمی تونه ویزای همسر من رو امروز صادر کنه، جالب بود که تمام قیه رو توضیح داد و مستقیم هم گفت چون ایشون سربازی رفته. این رو گفتم برای کسانی که می گن سربازی یک ضرب می گیره...حتی به همسر من که نظر آفیسر خیلی مثبت بود و پاس رو نگه داشت، هم یه ضرب ندادن...بعد یه فرم چند سوالی هم دادن که پر همسرم پر کنه، همش همین بود...موفق باشید، اگر سوال داشتید به من پیام بدید لطفا و ازتون خواهش می کنم از من شماره ی تلفن نخواین. همون پیام توی مهاجرسرا بفرستین، من جواب می دم. موفق باشید.
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
تشکر کنندگان: HERMES7 ، areb1356 ، Memolk ، m.ghoreishi ، sadaf44 ، آزاده_امین ، fati.d ، laleht ، miyu ، hesam427 ، Arshia2000 ، L_haam ، powermohsen ، saboteur

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان