کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
OFAC
سلام .

من در امریکا میخواهم خانه بخرم و برای همین باید ملکی که در ایران دارم را بفروشم. به من گفته اند که برای انتقال پول باید OFAC داشته باشم. ایا کسی میداند چگونه باید این پروسه را انجام بدهم. ممنون.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
نه دیگه اون قانون تحریم برداشته شده (برای اموال شخصی) و تنها شرط اینه که از طریق کشور ثالث پول حواله بشه یعنی شما در ایران پول به صرافی تحویل میدید و اونها از طریق کشور سومی (مثل امارات) براتون پول رو وایر میکنن. صرافها اگثرا میدانن ولی با اینحال تاکید میکنید که از حسابی از کانادا یا امریکا وایر نشه. توجه داشته باشین که در پایان سال مالی مربوطه باید این انتقال رو به ای ار اس (اداره مالیات) اعلام کنین که حسابدار براتون انجام میده.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: ofrfar ، اریو ، sib 24 ، alireza_guitar ، MPU ، kasrafo ، msar ، feidom30
(2014-10-04 ساعت 10:30)soheilbadami نوشته:  نه دیگه اون قانون تحریم برداشته شده (برای اموال شخصی) و تنها شرط اینه که از طریق کشور ثالث پول حواله بشه یعنی شما در ایران پول به صرافی تحویل میدید و اونها از طریق کشور سومی (مثل امارات) براتون پول رو وایر میکنن. صرافها اگثرا میدانن ولی با اینحال تاکید میکنید که از حسابی از کانادا یا آمریکا وایر نشه. توجه داشته باشین که در پایان سال مالی مربوطه باید این انتقال رو به ای ار اس (اداره مالیات) اعلام کنین که حسابدار براتون انجام میده.
چطوري ثابت كنيم كه اين حجم پول كه مثلا از بانكي در دوبي به حسابمان واريز شده حاصل از فروش أموال شخصي بوده؟ من فكر نميكنم أوفك فقط به دليل تحريم لازم باشه. احتمالا براي مبارزه با پ و ل ش و ي ي هم هست.
پاسخ
(2014-10-04 ساعت 22:04)Elahvision نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='554315' dateline='1412402416']

چطوري ثابت كنيم كه اين حجم پول كه مثلا از بانكي در دوبي به حسابمان واريز شده حاصل از فروش أموال شخصي بوده؟ من فكر نميكنم أوفك فقط به دليل تحريم لازم باشه. احتمالا براي مبارزه با پ و ل ش و ي ي هم هست.

همونطور که گفتم شما بعدا به اداره مالیات (که جزیئ از وزارت دارایی هست) ثابت خواهید کرد با مدارکی که ارائه میدید که ملکتون رو فروختید و منتقل کردید و اونهم به 2 دلیل اینکارو میکنین یک اینکه پولشویی نبوده دو اینکه چون بقول اینا پرایمری رزیدنس شما بوده مشمول مالیات نشه. در ضمن نکته ای که فراموش کردم قبل از انتقال هم به بانکتون باید اعلام کنین و متعهد میشید در یک فرم که این پول اموال شخصی و سالم هست و بعد اگر غیر ازین بود که خب دیگه معلومه و اعمال قانون شدید و اینها. اینجا بعکس ایران هست اول به شما اعتماد میکنن مگر خلافش ثابت بشه و در عین حال حتما ابزارهایی هم دارن برای راستی ازمایی و مقدار پول هم شرط هست و پول فروش اموال یک رنج مشخصی داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Elahvision ، hamedrouhi ، mehrdad pharm ، sib 24 ، MPU ، msar ، feidom30
ممنون از راهنمایی همگی.
یکی از دوستان من گفت که بانکcomerica bank این کار را مجانی برای مشتریان خودش انجام میده. اگر چیز بیشتری پیدا کردم حتما مینویسم.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
بچه ها کسی برای واردات اقلام پزشکی به ایران ofac گرفته؟
پاسخ
چند هفته پیش میان صحبت یک همکار اشاره کرد که برای ویزای سرمایه گذاری مدت ۷ ماه هست که منتظر افک لایسنس است. مسالهء عدم نیاز مجوز برای اموال شخصی ویژهء رزیدنت هاست یا او مطلع نبوده و وقت تلف کرده ؟
پاسخ
(2015-02-18 ساعت 20:43)رضا2015 نوشته:  بچه ها کسی برای واردات اقلام پزشکی به ایران ofac گرفته؟
شما اول مجوز بازرگانی لازم دارید که اگر تایید بشه جواز انتقال پول حاصله هم در دلش هست

(2015-02-21 ساعت 12:14)feidom30 نوشته:  چند هفته پیش میان صحبت یک همکار اشاره کرد که برای ویزای سرمایه گذاری مدت ۷ ماه هست که منتظر افک لایسنس است. مسالهء عدم نیاز مجوز برای اموال شخصی ویژهء رزیدنت هاست یا او مطلع نبوده و وقت تلف کرده ؟
بله مخصوص افراد ساکن قانونی امریکا هست
پاسخ
تشکر کنندگان: feidom30 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان