کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تکلیف فوق دیپلمه های هنرستان چیست؟
درود بر اعضای سایت:

سوال من تقریبا سوال تکراری محسوب میشه اما جوابش تکراری نخواهد بود.
خیلی از افراد ممکنه شرایط منو داشته باشن:
من 2تا دیپلم نظام جدید گرفتم قبلا
1) در رشته ریاضی فیزیک (بدون گذراندن دوره پیش دانشگاهی)
2) در رشته کامپیوتر (کاردانش)

با دیپلم دوم در سال 83(2004) به دانشگاه آزاد رفتم و در سال 1386(2007) فوق دیپلم گرفتم و فارغ التحصیل شدم و فعلا دانشجو نیستم.

با توجه به شرایط بالا و اینکه من highschool رو در 11 سال گرفتم و بنابرفرمایش بعضی از دوستان که میگن این درست نیست (باید 12 سال باشه)و مشکل پیش میاره،من و امثال من باید چی کار کنیم؟
آیا باید بریم مدارس بزرگ سالان و پیش دانشگاهی بخونیم؟

ضمنا من امسال برای اولین بار در این لاتری شرکت کردم.
با تشکر از شما
تشکر کنندگان:
دوست عزیز من هم شرایط شما را دارم با این تفاوت که من کاردانشی نیستم و فنی و حرفه ای هستم و الان فوق دیپلم دانشگاه آزاد را دارم و در موقع ثبت نام گزینه 6 ( University Degree ) را انتخاب کردم یعنی یک مدرک دانشگاهی و به شما هم توصیه میکنم بدون هیچ ابهامی ثبت نام کنید و این گزینه را انتخاب کنید
تشکر کنندگان:
با تشکر از پاسخ شما هم وطن عزیز

من ثبت نام خودم رو با موفقیت انجام دادم و اتفاقن از گزینه (University Degree) یا همون مدرک دانشگاهی استفاده کردم.
نگرانی من در صورت پذیرفته شدن احتمالی هستش که ممکن مشکلاتی به وجود بیاره و مدرک دانشگاهی به عنوان جبران کننده یک سال کمبود highschool نباشه.

به هر حال ممنون هستم از کسانی که اطلاعاتی در این زمینه دارن و زخمت تایپ و راهنمایی برای من و سایرین رو می کشن.

با سپاس
تشکر کنندگان:
سلام ، دوستاني كه مدرك فوق ديپلم دارند بايد در قسمت تحصيلات گزينه پنجم را انتخاب كنندSome University Course. منبع لينك زير:
http://usinfo.state.gov/persian/index/in...ionsn.html
خدايا ، اگر نردبانی شده ام تا ستاره های كوچك آرزوهايم را به آسمان برسانم ياريم كن... (-:
زندگي در امريكا: http://www.lifeintheusa.com
ارسال لاتاري :October 5th,2008
كيس نامبر:****2010AS
پاكت اول:
ارسال مدارك:
اعلام كارنت:
پاكت دوم:
مصاحبه:
كليرنس:
ويزا:
گرين كارد:
تشکر کنندگان:
در مورد ديپلم 11 ساله مربوط به دوستاني كه كار دانش يا فني حرفه اي هستند ، در صورتي كه حتي يك ترم در دانشگاه تحصيل كرده باشند مشكل ديپلم آنها منتفي خواهد شد.
خدايا ، اگر نردبانی شده ام تا ستاره های كوچك آرزوهايم را به آسمان برسانم ياريم كن... (-:
زندگي در امريكا: http://www.lifeintheusa.com
ارسال لاتاري :October 5th,2008
كيس نامبر:****2010AS
پاكت اول:
ارسال مدارك:
اعلام كارنت:
پاكت دوم:
مصاحبه:
كليرنس:
ويزا:
گرين كارد:
تشکر کنندگان:
سلام....

باید بگم هم سوال تکراریه هم جوابش....

من مدرک فوق دیپلم داشتم و University Degree رو زده بودم و هیچ مشکلی نداشتم موقع مصاحبه و الان هم اینجا هستم...

راحت باشین و مطمعن....
کسی نامبر من: 2008as51xx
دریافت نامه اول : may 2007
تاریخ مصاحبه: january 2008
کلیرنس: بعد از 90 روز تقریبا
ورود به آمریکا: july 2008

وبلاگ: aadama.persianblog.ir
تشکر کنندگان: sousangerd ، 3rip ، امیر مهاجر ، somayeh8159 ، kamranh
درود بر شما

با تشکر از kasraaa و Bita

در مورد پست مربوط به kasraaa :
باید بگم متاسفانه با این که این منبع معتبر هست اما بدون دقت یا در زمان های متفاوت تهیه شده.در این منبع که به عنوان راهنمایی تهیه شده هم از سال 2007 صحبت شده توش هم 2008 و هم 2009 و 2010 !
گزینه (5){گذراندن تعدادی از واحدهای دوره لیسانس }،نمیتونه درست باشه چون تو ایران کاردانی و کارشناسی کاملا مجزا هستن و گرفتن فوق دیپلم به نظر من(تاکید میکنم که از نظر من) جزئی از لیسانس به حساب نمیاد.

و اما در مورد پست Bita :
فعلا پاسخ ایشون رو مبنی بر انتخاب ( University Degree) برای فوق دیپلمه ها و به وجود نیامدن مشکلات آتی رو به عنوان پاسخ (برای این موضوع) در نظر میگیرم . البته با این امید که Bita در دوران دبیرستان فنی خرفه ای یا کاردانش بوده.

متشکرم .
تشکر کنندگان:
سلام...

من فنی حرفه ای بودم... پیش دانشگاهی هم نرفتم...

موفق باشید...
بیتا...
کسی نامبر من: 2008as51xx
دریافت نامه اول : may 2007
تاریخ مصاحبه: january 2008
کلیرنس: بعد از 90 روز تقریبا
ورود به آمریکا: july 2008

وبلاگ: aadama.persianblog.ir
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
immigration عزیز امیدوارم به جوابت رسیده باشی و همچنین مطمئن شده باشی
تشکر کنندگان: zaherbin
با سلام

اصولا باید اینگونه باشه و من به این مسئله فکر نمی کردم که ممکن قبول نکنن.
متاسفانه یکی از اعضای سایت در پست "مدرک تحصیلی" بر عکس گفته های Bita رو نوشته بودن که باعث شد شک و تردید , سردرگمی به وجود بیاد.

به هر حال من رسیدم به همون نقطه اول.

از شما و Bita تشکر میکنم و امیدوارم این بحث برای سایر مراجعین سودمند باشه.

مراجعه کنندگان عزیز لطفن توجه کنین در صورتی که شما فوق دیپلم هستید نگران چیزی نباشید حتی اگر قبلا فنی حرفه ای یا کاردانش خونده باشید.

Iyiee shansilaar
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، zaherbin

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان