کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به کانادا از راه تازه جایگزین شده"اکسپرس انتری"در سال 2015
درود به همه هم میهنان.
آرزوی شادی و آرامش رو براتون دارم.

نتونستم بخش تازه ای رو باز کنم، و بخشی که بهتر بود برای این خبر هم بسته میبود؛ شاید بهتر باشه خبری رو که میخوام بگم درباره مهاجرت پرشتاب به کانادا رو اینجا بنویسم، تا شاید مدیر گرامی بخش تازه ای براش تشکیل بدند.

پرسشهای زیادی رو با سرزدن به بخش های کانادا دیدم که هدف مهاجرت داشتن اما نمیدونستن از چه راهی و با چه مدارکو پیشینه ای که دارند آیا میتونن راهی رو پیدا کنند یا نه، اینکه گفتم هرچه زودتر این خبرو بنویسم تا اون -راه آخر - مهاجرتی که شاید برای برخی ها تنها راه باشهف اشتباهی رخ نده.

بتازگی یه سیستمی {express entry} برای مهاجرت به کانادا و اقامت دایم پیشرو گذاشته شده، که برپایه نمره دهی هست و با کمترین امتیاز میتونین شناسه بگیرین و نمرتون رو بالاتر ببرید، و بجای 2 یا 3 سال این روند به 6 ماه و کمتر کاهش پیدا کرده، دارای 4 بخش هست،
1. اقامت از راه مهارت یا تخصص.
2.اقامت از راه بازرگانی و تجارت.
3.اقامت از راه تجربه کار کانادایی.
4.اقامت از راه پیشنهاد درخواست به یکی از استانها.
این نامنویسی برای ارسال مدارک و پرونده شما آنلاین هست برای زسیدگی پرشتاب، و زمان رسیدگی به پرونده شما با نمره های بدست آوورده، اونچه که دولت گفته تا 6 ماه و کمتر به شما اقامت سپرده میشه.
نمره ها بر پایه:
1. دانش زبان انگلیسی یا زبان فرانسه هست.
2. هرمدرکی که دارید دیپلم و بالاتر ارزیابی میشه.
3.مدارکی دیگری که در اختیار دارید هم نمره به خودشون رو میگیرن.
4.سن شما.
5.داشتن دست کم یک سال پیشینه کاری در رشته های شناخته شده بین مللی.
و همچنین در رشته های مدیریتی،تخصصی و تکنیکی در ده سال گذشته یک سال پیشینه کاری داشته باشین.
و........

خیلی سپاسگزارم از این نمایه، و اگر دیدگاه هاتون رو هم برای روشنگری چگونگیش بفرمایین شاد هم میشم، بدرود.
پاسخ
شرايطمون رو ميگم لطفا بگيد از چه طريق اقدام كنيم و براي كدوم كشور شانسمون بيشتره ؟

سلام ميشه لطفا بگيد با شرايطي كه ما داريم ميتونيم از اين طري اقدام كنيم يا نه ؟
حتما بايد از طريق وكيل اقدام كرد يا خودمون هم ميتونيم انجام بديم ؟
۱-سن هر دو 27
۲-من ليسانس دبيري زيست هستم از دانشگاه آزاد معتبر
۳-همسرم ليسانس عمران از دانشگاه آزاد شهرستان
۴-سابقه بيمه همسرم ۴سال مرتبط با رشته اش هست
۵- سرمايه مون در حد 150 مليون
۶- زبان در حال گذروندن دوره آيتلس هستيم ولي حداقل روي نمره ۶حساب ميكنيم !

لطفا راهنمايي كنيد دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandesbehrang ، milspider
سلام
بی زحمت اگه میشه یکم بیشتر در این مورد توضیح بدید.ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandesbehrang
دوستان من در این مورد تحقیق زیاد کردم امیدوارم که بتونید مهاجرت بگیرید ولی آیلس هر دو نفر با داشتن فوق لیسانس هر دو و سن مناسب حداقل باید ۶.۵ باشه. بعضی از دوستان که میگفتن ۷ باید باشه. اما روی شش حساب نکنید. چند نفر را با لیسانس از دانشگاه سراسری و سن مناسب و سابقه کار و فامیل درجه یک در کانادا و تافل ۶ نتونستن برن البته بالاخره امتحانش ضرر نداره اما سعی کنید تافلتونو ببرید بالا که کمی امتیازاتونو جبران کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandesbehrang ، mdtrmd ، milspider
(2015-11-04 ساعت 13:50)مينا.م نوشته:  شرايطمون رو ميگم لطفا بگيد از چه طريق اقدام كنيم و براي كدوم كشور شانسمون بيشتره ؟

سلام ميشه لطفا بگيد با شرايطي كه ما داريم ميتونيم از اين طري اقدام كنيم يا نه ؟
حتما بايد از طريق وكيل اقدام كرد يا خودمون هم ميتونيم انجام بديم ؟
۱-سن هر دو 27
۲-من ليسانس دبيري زيست هستم از دانشگاه آزاد معتبر
۳-همسرم ليسانس عمران از دانشگاه آزاد شهرستان
۴-سابقه بيمه همسرم ۴سال مرتبط با رشته اش هست
۵- سرمايه مون در حد 150 مليون
۶- زبان در حال گذروندن دوره آيتلس هستيم ولي حداقل روي نمره ۶حساب ميكنيم !

لطفا راهنمايي كنيد دوستان

درود به شما و ایشون :nazi56؛ پاسختون رو تو یک برگه میگم.

سیستم پیگیری و پیشبردش تنها از راه اینترنت و آنلاینه و شما خودتون میتونین پیش ببرینش، نیازی به وکیل نیست.
سنتون خوبه و امتیاز بالارو به خودش میگیره.
من پیشنهاد میکنم که نمره زبانتون رو بالاتر ببرین چون یکی از مهمترین چیزها در ابتدای پیشرفت پرونده شما نمره زبان هست، و این خیلی خیلی مهمه، هرگز دست کم نگیرینش و با انگیزه بیشتر دانشتون رو بالا ببرین، نمره زبان از داشتن پیشنهاد کاری در ابتدا برای این پرونده مهمتره،چون زبان یک ابزار گسترده تو هرجامعه ای برای پیشرفت و از دست ندادن زمینه هاست.

این سیستم نو پرشتاب،کاملتر شده و امن تر در برابر سیستم پیشینیه که چند سال زمان میبرده برای آمدن و گرفتن اقامت از کانادا، و این سیستم از سال 2015 سر گرفته،این سیستم تنها راه برای گرفتن اقامت همیشگی در کاناداست،که برپایه نمره دهی به پرونده شما پیش میره و سیستم آنلاینه،و در آغاز یک سال زمان دارید برای گرفتن نمره در پرونده خودتون، پس از پذیرفتن شما و نامه ای که برای شما فرستاده میشه، تا شش ماه زمان میبره که به شما کارت اقامت داده بشه؛ نیاز 100% به پیشنهاد کار نیست،اما اگر شما پیشنهاد کاری از کانادا داشته باشین نمره آنی و بالایی به پرونده شما داده میشه،
برای افرادی که مهارت و یا پیشینه کاری در رشته های نیازمند بخش های پایین که بهش اشاره میکنم رو داشته باشن و یا مهارت هایی که در ایالت ها بهشون نیاز خواهند داشت{ که گفته نشده}، تنها با نام نویسی اینترنتی و بالا بردن نمره خودشون{سیستم برپایه نمره دهی هست برای هر بخش رزومه شما و تا -یک- سال در سیستم دولتی موندگار میشین تا امتیازتون رو بالاتر ببرین} بتونن درخواست کاری بگیرند،و کمی شبیه به سیستم کارت آبیه اروپاست برای پرکردن نیازمندیهای کشور کانادا که روبه رٌشده و کمبود نیرو داره، و نام این کارت -پی آر- هست،و 5 سال زمان میببره که اقامت بگیرین و برای نگهداری و تمدید این کارت باید دو سال از این 5 سال رو در خاک کانادا باشین، و پس از گذشت 4 تا 6 ماه از آمدن شما با ویزای یک رفته به کانادا کارت پی آر رو دریافت میکنین که باید برای دریافت این کارت آدرس سکونتی در کانادا داشته باشین،و پس از گذشت 5 سال شما میتونین درخواست برای شهروندی یا پاسپورت به کانادا بدید.

افرادی که با نامنویسی و پس از اون برنامه نمره دهی رو بگذرونن،دولت گفته که تا 6 ماه به پرونده اقامتشون رسیدگی و بهشون اقامت برای موندن در کانادا داده میشه، این برنامه پرشتاب برای گرفتن اقامت همیشگی در کانادا هست که دولت داره پشتیبانی میکنه.

افراد با ساختن شناسه یا پروفایل در سایت سی آی سی -اداره مهاجرت و شهروندی دولت کانادا- پس از پذیرفته شدن، بخش خودشون رواز چهار بخش گفته شده زیر انتخاب میکنن:
۱. اقامت از راه مهارت یا تخصص.
۲.اقامت از راه بازرگانی و تجارت.
۳.اقامت از راه تجربه کار کانادایی.
۴.اقامت از راه پیشنهاد درخواست به یکی از استانها.

برای پیشبرد این برنامه و گرفتن نمره برای در اولویت بودن:

داشتن نمره سریال امتحان در زبان انگلیسی یا فرانسه، که اگر همسر شما هم چنین نمره زبانی رو داشته باشن و یک سال پیشینه کاری، نمره پرونده شما برای زبان بالاتر میره.-
-مدارک شما{دیپلم تا دکترا} باید به سیستم کانادا ارزیابی بشه{ ای سی ای } یا برابر سازی بشه و نمره سریالشون نیاز هست برای پرونده شما.
- داشتن دست کم یک سال پیشینه کاری در راستای -ان اٌ سی{در چهارچوب یا استاندارد کارهای شناخته شده بین مللی باشه که کانادا براش 3 زیر شاخه داره: کار در رشته های مدیریتی،تخصصی، و تکنیکی، که در هرکدومشون باید نشون بدید که در 10 سال گذشته پیشینه کاری ای براشون دارید} که درباره چگونگی پیشبردش باید در برگه بالای این بخش آدرس فیلمی رو که گذاشتم رو مشاهده کنین.
داشتن پیشینه کاری در خاک کانادا هم امتیازی برای خودش داره.
پیدا کردن پیشنهاد کار در 30 روز از سایت{تنها پیشرفت کار رو بهتر میکنه و نیافتنش نمره منفی نداره.}
سن شما که اونها امتیاز بندی میکننش.
توانایی پشتیبانی مالی خود و خانواده خودتون.
نمره بندی از 100 هست که کمترین میزان پذیرفته شدن به نمره 67 میرسه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandesbehrang ، milspider ، banafsheh_000 ، DOOK
(2015-11-04 ساعت 16:28)هورمغز نوشته:  دوستان من در این مورد تحقیق زیاد کردم امیدوارم که بتونید مهاجرت بگیرید ولی آیلس هر دو نفر با داشتن فوق لیسانس هر دو و سن مناسب حداقل باید ۶.۵ باشه. بعضی از دوستان که میگفتن ۷ باید باشه. اما روی شش حساب نکنید. چند نفر را با لیسانس از دانشگاه سراسری و سن مناسب و سابقه کار و فامیل درجه یک در کانادا و تافل ۶ نتونستن برن البته بالاخره امتحانش ضرر نداره اما سعی کنید تافلتونو ببرید بالا که کمی امتیازاتونو جبران کنه

درود
بله نمره زبان خیلی بهش نگاه ویژه ای میشه،و 6 نمره کمی هست.

اما نمره زبان یک جایگاهی داره،نمره مدرک یه جایگاهی دیگه، هرگز این دور رو با هم یکی نگیرین و همچنین پیشینه کاری رو، که گاهی میتونه از مدرک هم بالاتر بهش نمره داده بشه،بویژه در کار،چون فراتر از دانش مدرکه و کاربردیه،که برای کارفرما اینچنینه.
پیشینه کاری دیدی که بهش دارن پس از زبان مهمترین چیزه،اما هر کدوم از اینهایی که نام بردم و شما اشاره کردین نمره خودشون رو هم دارن و با هم به پرونده امتیاز رده ای میدن.
پس ابتدا زبان...و قدرت بیان زبان هم در کار مهمتر از آزمونشه.
پیروز باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، mohandesbehrang ، milspider
این رو از یک مرکز کپی کردم و میگذارمش:

9 تصور غلط درباره سیستم اکسپرس انتری و حقیقت مربوطه
سیستم انتخاب جدید برای مهاجرت به کانادا، اکسپرس انتری، قرار است در تاریخ 1 ژانویه، 2015 مورد بهره برداری قرار گیرد. اکسپرس انتری سیستم مهاجرپذیری کانادا را از حالت عرضه محور به تقاضا محور تغییر خواهد داد.
در اینجا ما برخی از تصورات غلطی را که در هفته ها و ماه های اخیر مشاهده شده است، برمیشماریم.
تصور غلط 1: هر کسی می تواند وارد بانک اطلاعات اکسپرس انتری شود.
حقیقت: داوطلبان واجد شرایط مهاجرت به کانادا، تحت یک برنامه فدرال مهاجرت اقتصادی (اسکیلد وورکر) می توانند اطلاعات خود را در این بانک اطلاعات وارد کنند.
تصور غلط 2: شما برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری نیاز به یک پیشنهاد کار دارید.
حقیقت: پیشنهاد کار مورد نیاز نمی باشد، اما قطعا مفید است.
تصور غلط 3: اکسپرس انتری تنها راه برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک مهاجر اقتصادی است.
حقیقت: اکسپرس انتری برنامه مهاجرت بسیاری از مهاجران اقتصادی را تسهیل می کند، اما برنامه های استانی هنوز قادر به انتخاب تخصص های خاصی از مهاجران خارج از این سیستم خواهند بود. (برای مثال برنامه استان کبک)
تصور غلط 4: لیست مشاغل واجد شرایط برای برنامه 2014 فدرال در اکسپرس انتری ادامه خواهد یافت.
حقیقت: از 1 ژانویه 2015 هیچ لیست مشاغل واجد شرایطی وجود نخواهد داشت و هر متقاضی می تواند پرونده تشکیل دهد.
تصور غلط 5: در اختیار داشتن مدرک زبان جهت ورود به بانک اطلاعات اکسپرس انتری نیاز نیست.
حقیقت: داوطلبان باید جهت وارد کردن اطلاعات خود در بانک اطلاعات نتیجه آزمون زبان استاندارد (انگلیسی یا فرانسه) مورد تایید دولت کانادا را در اختیار داشته باشند.
تصور غلط 6: هنگامی که برای متقاضی دعوت نامه اقامت دائم کانادا صادر شد، او برای شروع جمع آوری مدارک و ارائه درخواست زمان کافی در اختیار دارد.
حقیقت: متقاضی پس از دریافت دعوت نامه فقط 60 روز زمان دارد تا تمامی مدارک خود را تحویل دهد.
تصور غلط 7: متقاضیان مطمئنا خواهند فهمید که برای دریافت دعوت نامه چند امتیاز نیاز خواهند داشت.
حقیقت: متقاضیان امتیاز خود را در سیستم جامع رتبه بندی خواهند دانست. با این حال، متقاضی از رتبه بندی خاص خود و اینکه چه مقدار امتیاز نیاز دارد تا در قرعه کشی بعدی شرکت یابد، مطلع نخواهد شد.
تصور غلط 8: هنگامی که پروفایلی در اکسپرس انتری ایجاد شد، نمیتوان آن را تغییر داد.
حقیقت: داوطلبان می توانند پروفایل خود را در هر لحظه ای به روز رسانی کنند.
تصور غلط 9: داوطلبان می توانند پروفایل خود را با اطلاعات نادرست ایجاد کنند و اگر پس از آن دعوت نامه دریافت کردند به کانادا مهاجرت کنند.
حقیقت: ارائه اطلاعات نادرست موجب پیگیری قضایی و جریمه خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، 4ugh ، mohammadalir
پس بدون ایلتس در این فرم پذیرفته نمیشیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با توجه به اطلاعاتی که وارد کردم:

Based on your answers, you appear to be eligible for Express Entry

ولی خب فعلا قصدشو ندارم برم واسه همین ثبت نهایی نزدم
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، leader-m ، محبوبه. 68
(2015-11-04 ساعت 19:56)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-11-04 ساعت 16:28)هورمغز نوشته:  دوستان من در این مورد تحقیق زیاد کردم امیدوارم که بتونید مهاجرت بگیرید ولی آیلس هر دو نفر با داشتن فوق لیسانس هر دو و سن مناسب حداقل باید ۶.۵ باشه. بعضی از دوستان که میگفتن ۷ باید باشه. اما روی شش حساب نکنید. چند نفر را با لیسانس از دانشگاه سراسری و سن مناسب و سابقه کار و فامیل درجه یک در کانادا و تافل ۶ نتونستن برن البته بالاخره امتحانش ضرر نداره اما سعی کنید تافلتونو ببرید بالا که کمی امتیازاتونو جبران کنه

درود
بله نمره زبان خیلی بهش نگاه ویژه ای میشه،و 6 نمره کمی هست.

اما نمره زبان یک جایگاهی داره،نمره مدرک یه جایگاهی دیگه، هرگز این دور رو با هم یکی نگیرین و همچنین پیشینه کاری رو، که گاهی میتونه از مدرک هم بالاتر بهش نمره داده بشه،بویژه در کار،چون فراتر از دانش مدرکه و کاربردیه،که برای کارفرما اینچنینه.
پیشینه کاری دیدی که بهش دارن پس از زبان مهمترین چیزه،اما هر کدوم از اینهایی که نام بردم و شما اشاره کردین نمره خودشون رو هم دارن و با هم به پرونده امتیاز رده ای میدن.
پس ابتدا زبان...و  قدرت بیان زبان هم در کار مهمتر از آزمونشه.
پیروز باشین.

سلام، ببخشید برای سابقه کاری که ارائه میدیم حتما باید سابقه بیمه هم داشته باشیم؟ من حدود نصف سابقه کارم بدون بیمه بوده، ولی میتونم نامه از محل کارم و نامه تایید از نظام پزشکی بگیرم، اینا کافیه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-04 ساعت 10:59)Mahsa_birjandi نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='678333' dateline='1446650785']
[quote='هورمغز' pid='678309' dateline='1446638331']

سلام، ببخشید برای سابقه کاری که ارائه میدیم حتما باید سابقه بیمه هم داشته باشیم؟ من حدود نصف سابقه کارم بدون بیمه بوده، ولی میتونم نامه از محل کارم و نامه تایید از نظام پزشکی بگیرم، اینا کافیه یا نه؟

درود، به گمان من پیشینه کاری شما بدون بیمه هم پذیرفته میشه، چون آشنایی کامل با سفارت کانادا ندارم پیشنهاد می کنم از خودشون بپرسید به شما پاسخ میدند که نیاز هست یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به هم میهنان و هم زبانان.

تجربه های خودتون رو درباره این سیستم ویزادهی برای متخصصین بنویسید.
و نکته ها یا دگرگونی هایی اگر رخ داده و آگاه هستید کوتاهی نکنید تا این بخش از دید تجربه کافی باشه.
سپاس.
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، pedram.zakeri
با سلام میشه در مورد رشته ها و شرایط express entery 2017 بیش تر بحث کنید و سایت ها و منابع جهت آگهی معرفی کنید با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی
سلام و درود به دوستان فعال
بنده با یک وکیل صحبت کردم و گفتند 6500 دلار کانادا میگیرند که برای من اقدامات لازم جهت مهاجرت رو انجام بدهند. به من گفتند من شرایط کامل رو دارم و صد در صد موفق می شوم. (با توجه به مدرک و سابقه و غیره)
سوال:
- هزینه منصفانه است؟
- اگر خودم اقدام کنم با توجه به نا آشنا بودن به سیستم چقدر احتمال موفقیت و یا شکست وجود دارد؟
- من زبان بلد نیستم و باید کلاس برم/چه شرایطی برای من هست؟ آیا باید اعلام کنم زبان بلد نیستم؟ در حال آموختنم؟ یا مدرک زبان دارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا توضیح بیشتری در رابطه با این روش جهت مهاجرت به کانادا بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان