کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پاسپورت | خروج از کشور
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان:
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من دانشجوام و هنوز سربازی نرفتم و پاسپورت هم ندارم، برای اینکه پاسپورت صادر شه برام باید وثیقه 15 میلیونی بذارم؟ یا فقط برای خروج از کشور نیاز به وثیقه 15 میلیونی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-06 ساعت 10:21)azerila619 نوشته:  سلام
من دانشجوام و هنوز سربازی نرفتم و پاسپورت هم ندارم، برای اینکه پاسپورت صادر شه برام باید وثیقه 15 میلیونی بذارم؟ یا فقط برای خروج از کشور نیاز به وثیقه 15 میلیونی هست؟

بله. اول برید از دانشگاه یک نامه خروج از کشور بگیرید ( مقصد را همینطوری سفر تفریجی به یک کشور بگید، مثلا امارات یا ترکیه ) بعدش باید برید بانک و وثیقه بزارید و بعدش برید برای گرفتن پاسپورت. بعد که پاسپورت را گرفتید می تونید برید وثیقه خودتون را آزاد کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: azerila619
سلام پاسپورتی که تا بهمن امسال اعتبار داره رو باید تمدید کنیم یا نیازی نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-07 ساعت 13:38)kaka22_milan نوشته:  
(2016-05-06 ساعت 22:43)kaka22_milan نوشته:  سلام پاسپورتی که تا بهمن امسال اعتبار داره رو باید تمدید کنیم یا نیازی نیست؟

از دوستان کسی نیست جواب بده؟ ممنون میشم

بله دوست عزيز تمديد كنيد
حداكثر يك هفته زمان ميبره تا پاسپورت جديد به دستتون برسه
بعدش با خيال راحت فرمها پر كنيد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، sherwean001
(2016-05-06 ساعت 22:43)kaka22_milan نوشته:  سلام پاسپورتی که تا بهمن امسال اعتبار داره رو باید تمدید کنیم یا نیازی نیست؟

برای پر کردن DS260 همونطور که قبلا هم توضیح دادم هم میتونید تمدید کنید، بعد فرم رو پر کنید و هم می تونید اول فرم رو پر کنید بفرستید، بعد پاستون رو تمدید کنید.
ولی برای زمانی که شما میخواید ویزا رو دریافت کنید قانونا اعتبار پاس شما باید بالای یک سال باشه و اگر قصد موندن در ایالات متحده رو دارید که خب منطقیش اینه که تا پنج سال اعتبار رو کامل داشته باشه که نخواید برای تمدید پاس برگردید ایران. Smile
شماره کیس 8XX مصاحبه Oct. 2015 آنکارا
وضعیت: برنده اصلی همسر جان + AP
Clear: 4th of March
مقصد: هیوستون. تگزاس ...شهریور 95 به امید خدا

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
برنده لاتاری امسال هستم.ولی کارت پایان خدمت ندارم.در حال تحصیل هستم.
ایا نداشتن کارت پایان خدمت منعی ایجاد میکنه و شرطه...
و دوم اینکه پاسپورت گرفتن و خروج از کشور با توجه به شرایط من به چه صورت است؟؟
پیشاپیش از پاسخ و راهنمایی شما دوستان تشکر میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-13 ساعت 01:24)Yazdan.A.Y نوشته:  سلام دوستان.
برنده لاتاری امسال هستم.ولی کارت پایان خدمت ندارم.در حال تحصیل هستم.
ایا نداشتن کارت پایان خدمت منعی ایجاد میکنه و شرطه...
و دوم اینکه پاسپورت گرفتن و خروج از کشور با توجه به شرایط من به چه صورت است؟؟
پیشاپیش از پاسخ و راهنمایی شما دوستان تشکر میکنم.

سلام تبریک میگم.شمابامعافیت دانشجویی به راحتی میتونیدبرید.تایپیک سربازی راکامل بخونیدپاسخ همه سوالهاتون اونجاهست.موفق باشید
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، matin.sh
(2016-05-14 ساعت 00:48)amirreza.zaher نوشته:  سلام
يه سوال
من دي ماه ٩٤ درسم تموم شده و تا دي ٩٥ تو فرجه ي تحصيليمم
پرسيدم بهم پاسپورت مي دن ولي دقيق نگفتن چجوري
كسي اطلاع داره چجوريه؟! ممنون ميشم كمك كنين

تشريف ببريد پليس +10 اونجا راهنماييتون مي كنن
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 02:40)babak12 نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 00:48)amirreza.zaher نوشته:  سلام
يه سوال
من دي ماه ٩٤ درسم تموم شده و تا دي ٩٥ تو فرجه ي تحصيليمم
پرسيدم بهم پاسپورت مي دن ولي دقيق نگفتن چجوري
كسي اطلاع داره چجوريه؟! ممنون ميشم كمك كنين

تشريف ببريد پليس +10 اونجا راهنماييتون مي كنن

سلام آقا من عینا شرایط شما رو دارم . میتونیم از هم کمک بگیریم ؟ پایه باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .شما به دانشگاه برید .یک اشتغال به تحصیل با نامه خروج ترجیحا با ذکر تاریخ و مقصد خروج.واسه سفر زیارتی 3 ملیون سیاحتی 15 ملیون.سفر های علمی 8 ملیون.یک هفته ای هم پاسپورت میتونی بگیری...کلا گرفتن پاسپورت سختی نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 16:17)amirreza.zaher نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 19:57)masoudrezaei نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 02:40)babak12 نوشته:  تشريف ببريد پليس +10 اونجا راهنماييتون مي كنن

سلام آقا من عینا شرایط شما رو دارم . میتونیم از هم کمک بگیریم ؟ پایه باشی

من امروز رفتن نظام وظیفه
قبلش فقط باس بری دانشگاه  کارای تصویه حسابت و بکنی بعد اون یه فرم بت میدن 3.4 تا امضا می خواد بعد اون میشه نامه یا سند معاف بودن ما تا 1 سال بعد از اتمام درس که برا من شد تا95/10/1 بعدش باس بریم نظام وظیفه اقدام کنیم
من پرسیدم گفتن 2.3 هفته قبل این که بخوای بری میای کاراشو میکنی نامه ی مربوط به وصیقه بانکم اون موقع میدن که کاراشو بکنیم تاریخ خروجم اعلام میکنیم 20 روز مجوز خروج میدن
فقط 1 مشکل هست که حالا من لیانسم شمارو نمیدونم ولی مثل اینکه مدرک و هیچجوره نمیدن سرباز باشیم حتی موقتشو رفتم وزارت علوم اینجوری بهم گفت

ان شاالله بتونیم پیش بریم گ الان مسیله ای که وجود داره اینه که ما نمی تونیم اصل مدارک را ببریم برای کارشناسی چون هنوز سربازی نرفتیم. ولی فکر می کنم بشه با مهر دارترجمه رفت و ریزنمره ها رو فقط برد البته رسمی نخواهد بود که مشکلی نیست فکر کنم.
مثلا من چون ارشد دارم باید بببرم ریزنمراته ترجمه شده رو و اعلام کنم ارشد دارم. و ترجمه وثیقه رو هم ببرم که نشون بده سربازی نرفتم.
بعد از اون هم می خوام اگر بشه از پاس سفید استفاده کنم و برگردم برم سربازی و مدارک را بتونم برای دو سال بعد ازاد کنم.
حالا شما اگر شرایط به من نزدیکه میت.نیم با هم هماهنگ باشیم و تماس داشتخ باشیم تا بهتر پیش بریم.
از بقیه اساتید هم که این پیام رو خوندم تقاضا دارم اگر روندی که من گفتم مشکل داره راهنمایی کنندوممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزیزم .. من مصاحبه قبول شدم و چون دانشجو مشمول هیتم اجازه خروج بیشتر از 21 روز ندارم. چه راههایی هست ک اجازه خروج 3 ماهه بگیرم برای رفتن به آمریکا؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان