کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط حداقل تحصیلات یا سابقه کاری
(2016-05-13 ساعت 17:20)niopdc نوشته:  سلام دوستان
من فرم 260 چهار روز پيش فرستادم  با درج ليسانس و فوق ديپلمم و فراموش كردم  مشخصات ديپلم  قيد كنم حالا صلاح است در خواست unlock  بدم يا روز مصاحبه به افيسر بگم فراموش كردم ديپلم درج كنم ؟
ضمنا شماره كيسم زير 500
ممنون ميشم پاسخ بديد . Sad

با شرايطي كه شما دارين نه نيازي نيست فرم انلاك كنيد
همونطور كه دوستمون اشاره كرد ترجمه كنيد و همراه داشته باشيد كه روز مصاحبه اعلام كنيد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal
با سلام ممنون از راهنماييتون
من مهندس تعمير و نگهداري هواپيما هستم كه بعد از ديپلم (بدون پيش دانشگاهي) از طريق ازمون ورودي خود دانشكده ( دانشكده صنعت هواپيمايي كشوري ايران) وارد شدم و دوره ي دوساله رو به اتمام رسوندم (اكادميك نيست يعني معادل فوق ديپلم يا ليسانس به حساب نمياد و فقط بعد از كسب مدرك مجدداً توسط هواپيمايي كشوري ايران امتحان گرفته ميشه و لايسنس داده ميشهو لازم به ذكر است خود دانشكده هم سرتيفيكيت برام صادر كرده) الان ميزان سال تحصيلي براي من ١١ سال حساب ميشه يا ١٣ سال و اينكه من ٧ سال سابقه در رشته مرتبط را دارم در واقع تحصيلات حتما بايد اكادميك باشه؟
و اينكه اگر بخوام با سابقه كاري اقدام كنم :

توي سايت ‎onetonline.org‎ رو نگاه كردم لول شغليم ٦ تا ٧ هستش و جالبه كه خود سايت نيازمندي هاي اين رشته براي تحصيل در اين كار رو ‎high school diploma‎ زده پس با استناد به اون ميتونم بگم كه نياز به پيش دانشگاهي نبوده و مدرك دو ساله دانشكده ام رو توجيه كنم؟
اينم لينكش:

‎http://www.onetonline.org/link/summary/49-3011.00‎

در ضمن من از هواپيمايي ماهان نامه دارم كه از اين تاريخ تا فلان تاريخ در اينجا در سمت مهندس هواپيما كار كرد و الان هم كه از هواپيمايي قطر نامه اشتغال به كار ميگيرم به نظرتون اينا كافيه؟(در واقع به نظرم خودم بايد مداركي مشترك هم از لحاظ كاري و تحصيلي ببرم)

و يه سوال ديگه اسم و ادرس امريكا كه تو فرم ‎d-260‎ وارد كردم جاييه كه دوست دارم بعد از مهاجرت اونجا ساكن بشم و گرين كارد اونجا بره ولي ادرس اسپانسرم فرق ميكنه و فرد ديگريه در واقع فقط روز مصاحبه ما اسم و ادرس اسپانسرو با اون فرم مربوطه اش به سفارت معرفي ميكنيم و در فرم ‎d-260‎ ما اسمي از اسپانسر نميبريم

ممنون
تاريخ رويت قبولي: ٣ مي 2016
تكميل فرم: ٤ مي 2016
كيس نامبر: ٣٤xx
سفارت: ابوظبي
سربازی : س
کارنت : ۹ نوامبر
نامه دوم:22 نوامبر
تاریخ  مصاحبه:22 ژانویه
نتیجه مصاحبه:
کیس اصلی: AP، تاریخ اپدیت ها: 22 ژانویه- 23 ژانویه- 25 ژانویه- 26 ژانویه- 18 جولای- 10 اگوست- 11 اگوست دوخطی - 18 اگوست اور - 26 اگوست اسلش و 28 اگوست ایشود
کیس زیر مجموعه : Ready، اپدیت ها: 22 ژانویه- 23 ژانویه- 25 ژانویه- 26 ژانویه- 30 ژانویه - 18 جولای- 10 اگوست- 11 اگوست - 26 اگوست تبدیل به ای پی و اسلش - 28 اگوست ایشود

28 اگوست ایشود - اولین ورود 7 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عين جمله رو كه تو سايت براي حداقل زده مي ن يسم به همراه ترجمه
Education/Training Requirements

To enter, an applicant must have EITHER a high school education or its equivalent, defined in the US as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education, OR two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform.

براي وارد شدن به عنوان يك درخواست كننده شما بايد مدرك دبيرستان يا معادل ان كه در امريكا ١٢ سال تحصيل موفق به حساب ميايد داشته باشيد يا داشتن ٢ سال سابقه كار در ٥ سال اخير، و جهت مشغول شدن به كار مورد نظر بايد نيازمند ٢ سال اموزش و يا تجربه بوده باشيد

دوستان اين عدد ٧ به بالا رو از كجا خوندين ؟؟؟؟
نتیجه مصاحبه:
کیس اصلی: AP، تاریخ اپدیت ها: 22 ژانویه- 23 ژانویه- 25 ژانویه- 26 ژانویه- 18 جولای- 10 اگوست- 11 اگوست دوخطی - 18 اگوست اور - 26 اگوست اسلش و 28 اگوست ایشود
کیس زیر مجموعه : Ready، اپدیت ها: 22 ژانویه- 23 ژانویه- 25 ژانویه- 26 ژانویه- 30 ژانویه - 18 جولای- 10 اگوست- 11 اگوست - 26 اگوست تبدیل به ای پی و اسلش - 28 اگوست ایشود

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-09 ساعت 20:55)babak12 نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 20:13)حسین اسماعیلی نوشته:  سلام
من دیپلم ریاضی دارم یعنی همان دیپلم 11 ساله.بعد برنده شدنم تو لاتاری رفتم برای ثبت نام پیش دانشگاهی که گفتن مهلتش تمومه.(چند روز دیگه امتحاناش شروع میشه)
یه آشنایی پیدا کردم که میتونه ثبت نام کنه فقط مدرک پیش دانشگاهیش آموزش از راه دور هست.(البته تو درس و مدرک میگه هیچ تفاوتی با هم ندارن)
آیا مدرک پیش دانشگاهی آموزش از راه دور مورد تایید سفارت هست یا نه ؟ و اگر بخواهم رشتمو از ریاضی به انسانی تغییر بدم ایرادی داره؟

بله دوست عزیز قابل قبول
برای اونا مدرک مهم
می تونید این کارو انجام بدید ایرادی نداره
آموزش از راه دور ظاهرا قبول نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
این تاپیک نیازمند یک نفر هست که تجربه ی این کار را داشته باشه چون جواب سوال خیلی از دوستان باقی مانده و کسی نیست که پاسخ بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 17:17)Saeedshahriari نوشته:  دوستان عين جمله رو كه تو سايت براي حداقل زده مي ن يسم به همراه ترجمه

To enter, an applicant must have EITHER a high school education or its equivalent, defined in the US as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education, OR two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform.

براي وارد شدن به عنوان يك درخواست كننده شما بايد مدرك دبيرستان يا معادل ان كه در امريكا ١٢ سال تحصيل موفق به حساب ميايد داشته باشيد يا داشتن ٢ سال سابقه كار در ٥ سال اخير، و جهت مشغول شدن به كار مورد نظر بايد نيازمند ٢ سال اموزش و يا تجربه بوده باشيد

آموزش دبیرستان: یعنی کامل کردن 12 سال مدرسه.

سابقه کار: اگر از طریق سابقه کار اقدام میکنید، در طول پنج سال گذشته باید دو سال سابقه کاری در یکی از شغل هایی که دپارتمان کار تعریف میکند، داشته باشید. بر اساس تعریف دپارتمان کار ایالات متحده حداقل دو سال در شغل هایی که رتبه ۷ یا بالاتر دارند لازم است.
این دپارتمان همچنین اطلاعاتی را درمورد وظایف، دانش و توانایی ها، اموزش و جنبه های دیگر کاری ارائه میکند. ‎http://online.onetcenter.org‎
پاگاه داده این سازمان شغل ها را به سه قسمت تقسیم میکند، درست است که شغل های زیادی در لیست هستند اما فقط انواع خاصی از انها مورد تایید برنامه ویزای گوناگونی است.

چکونه شغلی را در این پایگاه جستجو کنیم تا از اعتبار ان مطمئن شویم؟
وارد سایت شوید ‎: http://online.onetcenter.org
• در منو کشویی ‎Find Occupations‎ دنبال ‎Job Family‎ بگردید.
• نوع شغل خود را مثلا "مهندسی و معماری ‎Architecture and Engineering"‎ انتخاب کنید و روی GO کلیک کنید.
• شغل خود را پیدا کنید و اگر رتبه ‎SVP Range‎ هفت یا بیشتر بود، شغل شما مورد تایید است.
اگر مشخصات شغلی یا تحصیلی گفته شده را ندارید، شما صلاحیت دریافت این نوع ویزا را ندارید. توجه کنید، شخصی که ‎APPLICATION‎ به نام او ثبت شده باید شرایط زیر را داشته باشد، همسر و فرزندانتان ضروری نیستند. اگر صلاحیت تحصیلی یا شغلی را ندارید دیگر ادامه ندهید.

[عکس: 7hhskd2vujpvy8h7ig5n.jpg]
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: alonak
(2016-05-15 ساعت 08:46)sheghi نوشته:  
(2016-05-14 ساعت 17:17)Saeedshahriari نوشته:  دوستان عين جمله رو كه تو سايت براي حداقل زده مي ن يسم به همراه ترجمه

سابقه کار: اگر از طریق سابقه کار اقدام میکنید، در طول پنج سال گذشته باید دو سال سابقه کاری در یکی از شغل هایی که دپارتمان کار تعریف میکند، داشته باشید. بر اساس تعریف دپارتمان کار ایالات متحده حداقل دو سال در شغل هایی که رتبه ۷ یا بالاتر دارند لازم است.
این دپارتمان همچنین اطلاعاتی را درمورد وظایف، دانش و توانایی ها، اموزش و جنبه های دیگر کاری ارائه میکند. ‎http://online.onetcenter.org‎
پاگاه داده این سازمان شغل ها را به سه قسمت تقسیم میکند، درست است که شغل های زیادی در لیست هستند اما فقط انواع خاصی از انها مورد تایید برنامه ویزای گوناگونی است.

• نوع شغل خود را مثلا "مهندسی و معماری ‎Architecture and Engineering"‎ انتخاب کنید و روی GO کلیک کنید.
• شغل خود را پیدا کنید و اگر رتبه ‎SVP Range‎ هفت یا بیشتر بود، شغل شما مورد تایید است.
اگر مشخصات شغلی یا تحصیلی گفته شده را ندارید، شما صلاحیت دریافت این نوع ویزا را ندارید. توجه کنید، شخصی که ‎APPLICATION‎ به نام او ثبت شده باید شرایط زیر را داشته باشد، همسر و فرزندانتان ضروری نیستند. اگر صلاحیت تحصیلی یا شغلی را ندارید دیگر ادامه ندهید.

[عکس: 7hhskd2vujpvy8h7ig5n.jpg]

با سلام ممنون از جواب كاملتون ميخواستم ببينم اين رفرنس كه دوستان ميگن ٧ به بالا دقيقا كجاست الان تو اين متن هم اشاره اي براي انواع ويزا نسبت به رنج نزده

ممنون
نتیجه مصاحبه:

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 09:20)Saeedshahriari نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 08:46)sheghi نوشته:  

با سلام ممنون از جواب كاملتون ميخواستم ببينم اين رفرنس كه دوستان ميگن ٧ به بالا دقيقا كجاست الان تو اين متن هم اشاره اي براي انواع ويزا نسبت به رنج نزده
ممنون
دوست عزیز در سایت https://travel.state.gov/ به عنوان منبع اصلی مراحل و شرایط دریافت ویزا فایل مراحل و شرایط DV2016 به آدرس زیر موجوده که قسمت مربوط به سوال شماره هم جدا میزارم براتون:
https://travel.state.gov/content/dam/vis...nglish.pdf

6. What occupations qualify for the DV program?
The U.S. Department of Labor’s (DOL) O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work experience. The O*Net Online Database groups job experience into five “job zones.” While many occupations are listed on the DOL Website, not all occupations qualify for the DV Program. To qualify for a DV on the basis of your work experience, you must have, within the past five years, two years of experience in an occupation that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
If you do not meet the requirements for education or work experience, your entry will be disqualified at the time of your visa interview, and no visas will be issued to you or any of your family members.

2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: unforgiv3n ، babak12 ، alonak
(2016-05-15 ساعت 08:32)kaka22_milan نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 20:55)babak12 نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 20:13)حسین اسماعیلی نوشته:  سلام
من دیپلم ریاضی دارم یعنی همان دیپلم 11 ساله.بعد برنده شدنم تو لاتاری رفتم برای ثبت نام پیش دانشگاهی که گفتن مهلتش تمومه.(چند روز دیگه امتحاناش شروع میشه)
یه آشنایی پیدا کردم که میتونه ثبت نام کنه فقط مدرک پیش دانشگاهیش آموزش از راه دور هست.(البته تو درس و مدرک میگه هیچ تفاوتی با هم ندارن)
آیا مدرک پیش دانشگاهی آموزش از راه دور مورد تایید سفارت هست یا نه ؟ و اگر بخواهم رشتمو از ریاضی به انسانی تغییر بدم ایرادی داره؟

بله دوست عزیز قابل قبول
برای اونا مدرک مهم
اين ظاهرا قابل قبول نيست ميشه بگيد از كجا اوردين اونم براي پيش دانشگاهي؟؟؟؟
لطفا قبل اظهار نظر در مورد مسائل اين چنيني كه مي تونه تاثير گذار باشه قدري مطالعه داشته باشيم
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 16:11)babak12 نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 08:32)kaka22_milan نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 20:55)babak12 نوشته:  بله دوست عزیز قابل قبول
برای اونا مدرک مهم
لطفا قبل اظهار نظر در مورد مسائل اين چنيني كه مي تونه تاثير گذار باشه قدري مطالعه داشته باشيم
دوستانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات ۱۱ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل ۱۲ سال تحصیلات در ایالات متحده امریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.
اما راه حل:
۱- دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبل سفارت نخواهند بود)
۲- راه حل بعدی پذیرفته شدن در مقطع فوق دیپلم می باشد که تا قبل از مصاحبه باید حداقل یکسال در دوره فوق دیپلم تحصیل کرده باشید و باید ریزنمرات این دوره تا قبل از مصاحبه را ترجمه کنید و همراه با ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات این دوره به سفارت ارائه کنید.
۳- دانشجو بشید و مقطع فوق دیپلم را به پایان برسانید و موفق به کسب دانشنامه این مقطع گردید.
۴- در پنج سال گذشته حداقل ۲سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان راجع به Electrical Engineering Technicians کسی اطلاعاتی داره؟‌من توی سایت دیدم بین ۶-۷ نمره داشت. دوستم تکنیسین برق هستن. الان چجوری باید از این راه اقدام کنه؟ آیا احتمال داره قبول کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 19:36)kaka22_milan نوشته:  دوستان راجع به Electrical Engineering Technicians کسی اطلاعاتی داره؟‌من توی سایت دیدم بین ۶-۷ نمره داشت. دوستم تکنیسین برق هستن. الان چجوری باید از این راه اقدام کنه؟ آیا احتمال داره قبول کنند؟

اینو بخونید شرایط رو توضیح داده و نحوه اثبات ادعای اینکه اون آدم اون کار حرفه ای رو بلده.

http://britsimonsays.com/education-or-wo...v-lottery/
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 19:55)TiredAdmin نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 19:36)kaka22_milan نوشته:  دوستان راجع به Electrical Engineering Technicians کسی اطلاعاتی داره؟‌من توی سایت دیدم بین ۶-۷ نمره داشت. دوستم تکنیسین برق هستن. الان چجوری باید از این راه اقدام کنه؟ آیا احتمال داره قبول کنند؟

اینو بخونید شرایط رو توضیح داده و نحوه اثبات ادعای اینکه اون آدم اون کار حرفه ای رو بلده.

http://britsimonsays.com/education-or-wo...v-lottery/

صفحه باز نمیشه عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 19:10)kaka22_milan نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 16:11)babak12 نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 08:32)kaka22_milan نوشته:  آموزش از راه دور ظاهرا قبول نیست
دوستانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات ۱۱ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل ۱۲ سال تحصیلات در ایالات متحده آمریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.
اما راه حل:
۱- دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبل سفارت نخواهند بود)
۲- راه حل بعدی پذیرفته شدن در مقطع فوق دیپلم می باشد که تا قبل از مصاحبه باید حداقل یکسال در دوره فوق دیپلم تحصیل کرده باشید و باید ریزنمرات این دوره تا قبل از مصاحبه را ترجمه کنید و همراه با ترجمه مدرک دیپلم و ریزنمرات این دوره به سفارت ارائه کنید.
۳- دانشجو بشید و مقطع فوق دیپلم را به پایان برسانید و موفق به کسب دانشنامه این مقطع گردید.
۴- در پنج سال گذشته حداقل ۲سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.

دوست عزیز ای توضیحانی که دادین چه ربطی به قبول نداشتن مدرک از راه دور داره؟؟
همه این توضیحاتی که دادین اکثر دوستان می دونن
این دوستمون سوالش چیزه دیگه ای بود جواب شما چیزه دیگه
و من از شما سوال کردم رو چه حسابی و منبعی آموزش راه دور غیر قابل قبول ؟
لطف کنید منبع ذکر کنید که اگر من هم اطلاعات اشتباه به دوستان میدم تصصیح کنم
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-15 ساعت 21:11)babak12 نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 19:10)kaka22_milan نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 16:11)babak12 نوشته:  اين ظاهرا قابل قبول نيست ميشه بگيد از كجا اوردين اونم براي پيش دانشگاهي؟؟؟؟
دوستانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات ۱۱ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل ۱۲ سال تحصیلات در ایالات متحده آمریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.
اما راه حل:

دوست عزیز ای توضیحانی که دادین چه ربطی به قبول نداشتن مدرک از راه دور داره؟؟
همه این توضیحاتی که دادین اکثر دوستان می دونن
این دوستمون سوالش چیزه دیگه ای بود جواب شما چیزه دیگه
و من از شما سوال کردم رو چه حسابی و منبعی آموزش راه دور غیر قابل قبول ؟
لطف کنید منبع ذکر کنید که اگر من  هم اطلاعات اشتباه به دوستان میدم تصصیح کنم
منبع سایت DV5.ir هست. داخل تلگرام هم هست کانالشون. منم خودم امیدوارم مورد قبول باشه. عزیز کلا شواهد مستدلی برای مدرک دیپلم وجود نداره. من خودم از همه بیشتر دنبال یک منبع کامل هستم. چون case دوست من تقریبا خاص هست. به هر حال اگر سراغ داشتید ممنون میشم معرفی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان