کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مدیکال، مصاحبه و سایر امور مرتبط با سفارت
(2016-09-26 ساعت 12:43)farid993 نوشته:  دوستان امارات جمعه و شنبه تعطیله؟ مصاحبه ی من روز سه شنبه اس به نظرتون باید پنح شنبه برم مدیکال یا یک شنبه؟
فکر کنم یکی از این بیمارستان ها زده بود که اگه زود لازم داشته باشی به جای 500 درهم و خورده ای هزینه میشه 700 و خورده ای
الان به صرفه تره که یک شنبه برم و دویست درهم بیشتر بدم به جای اینکه پنح شنبه برم دیگه؟

فقط جمعه تعطيله.شنبه صبح انجام بدين يكشنبه عصر ميگيرين جوابو.
تاریخ مصاحبه:27مارچ 2016 ابوظبی
آپدیت دو خطی همسرم: 14 سپتامبر
آپدیت یه خطی مجدد و or همسرم: 19 اکتبر
آپدیت دو خطی خودم:19 اکتبر و or. اول نوامبر
کلیر قشنگترین روز خدا اول نوامبر
هسر:معاف از سربازی
تحویل پاسپورت به سفارت:29 نوامبر
ایشود نفر اصلی:30 نوامبر
ایشود سایر اعضا :4 دسامبر(یکشنبه!!!!!!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993 ، س.ح
(2016-09-27 ساعت 02:13)nice نوشته:  [
ممنون از راهنماییتون ahm368 ،
سوال دیگه اینکه:

1-برای مدیکال و مصاحبه در ابوظبی و در مجموع چند روز قبل و بعد از مصاحبه باید دبی باشیم.(معمولا سفر چند روزه ست؟)

2-اگر لازم شد اقامتم رو تمدید کنم، برای تمدید یا پیدا کردن هتل در دبی چکار باید کرد؟ و برای تعویض بلیط هواپیما چطور؟

واسه من كه يه بچه 11 ساله دارم و تارخ مصاحبه ام 20 نوامبره ، NMC دبي وقت تعيين كرده واسه 14 نوامبر. و تاريخ دقيق ارايه گزارش مديكالم رو ساعت 9 شب 19 نوامبر تعيين كرده.
به نظر من بهتره يكم بيشتر هزينه اقامت بشه ولي استرس و فشردگي توي برنامه ها پيش نياد.
در ضمن دبي شهريه كه مي ارزه آدم يك هفته توش وقت صرف كنه و با خانواده و بدور از گرفتاري هاي كار و زندگي يه آرامش و تعطيلات اجباري داشته باشه.
شماره کیس: ‎2017AS18XX               ‎
تاریخ رویت قبولی:          3 مي ‎ 2016  
تعداد افراد کیس:            3- همسر و فرزند 11 ساله
کنسولگری:                  آنکارا - تغيير به ابوظبي توسط KCC
تاریخ ارسال فرم:            26 مي ‎ 2016
کارنت شدن کیس:         ‎20 آگوست ‎ 2016
تاریخ دریافت نامه دوم:    21 سپتامبر ‎ 2016
تاریخ مديكال:                 14 نوامبر ‎ 2016
تاریخ مصاحبه:               20 نوامبر ‎ 2016
تاريخ آپديت:                  21 نوامبر (سايت سفارت) - 29 نوامبر(سايت سيس)- ‎14 فوريه (سايت سيس)‎ -  20 فوريه (سايت ‎CSEA)‎- 26 فوريه (سايت سيس)- 27 فوريه (سايت سيس) - 27 اپريل (سايت سيس، به دليل ارسال ايميل)
نتیجه:                          AP
✈مقصد:                     شايد ميشيگان
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeed rezaee
انتخاب پست و الان یعنی قبل از مصاحبه باید انجام داد؟ کسی انجام داده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-27 ساعت 14:42)Frnz نوشته:  انتخاب پست و الان یعنی قبل از مصاحبه باید انجام داد؟ کسی انجام داده؟

بله بايد قبل از رفتن رجيستر كنيد.
آدرس سايت به فارسي و انگليسي:

[b]https://ais.usvisa-info.com/en-ae/iv
https://ais.usvisa-info.com/fa-ae/iv]
يه ثبت نام اوليه داره و ادامه ماجرا
تاريخ آپديت:                  21 نوامبر (سايت سفارت) - 29 نوامبر(سايت سيس)- ‎14 فوريه (سايت سيس)‎ -  20 فوريه (سايت ‎CSEA)‎- 26 فوريه (سايت سيس)- 27 فوريه (سايت سيس) - 27 اپريل (سايت سيس، به دليل ارسال ايميل)
پاسخ
تشکر کنندگان: س.ح
تو قسمت "سرویس تایپ" گزینه دوم و انتخاب کردید ؟ ممنون برای جواب
پاسخ
تشکر کنندگان:
I have recieved a letter from the consular section
این گزینه درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-27 ساعت 09:21)ahm368 نوشته:  
(2016-09-27 ساعت 02:13)nice نوشته:  [
ممنون از راهنماییتون ahm368 ،
سوال دیگه اینکه:

1-برای مدیکال و مصاحبه در ابوظبی و در مجموع چند روز قبل و بعد از مصاحبه باید دبی باشیم.(معمولا سفر چند روزه ست؟)

2-اگر لازم شد اقامتم رو تمدید کنم، برای تمدید یا پیدا کردن هتل در دبی چکار باید کرد؟ و برای تعویض بلیط هواپیما چطور؟

واسه من كه يه بچه 11 ساله دارم و تارخ مصاحبه ام 20 نوامبره ، NMC دبي وقت تعيين كرده واسه 14 نوامبر. و تاريخ دقيق ارايه گزارش مديكالم رو ساعت 9 شب 19 نوامبر تعيين كرده.
به نظر من بهتره يكم بيشتر هزينه اقامت بشه ولي استرس و فشردگي توي برنامه ها پيش نياد.
در ضمن دبي شهريه كه مي ارزه آدم يك هفته توش وقت صرف كنه و با خانواده و بدور از گرفتاري هاي كار و زندگي يه آرامش و تعطيلات اجباري داشته باشه.
نظر دوستان راجع به پلی کلینیک چیست؟چرا پلی کلینیک جواب رو یک روزه نحویل می ده ولی ان ام سی تا چهار روز طولش می ده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من برای مصاحبه باید از قبل مدارکم رو برای سفارت پست کنم یا نیازی نیست؟
ممنون ميشم جواب بدين
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسایی که مصاحبه رفتن میشه لطفن بیان اینجا از تجربیاتشون بگن که امسال چطور بوده؟
شماره کیس: ‎2017AS32XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 ‎July 12‎
برنده اصلی: همسر (مرد)
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا تغییر به ابوظبی توسط خودمون
تاریخ ارسال فرم:   ‎2016 ‎July 14
کارنت شدن کیس: 2016 9Nov‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎20 Dec 2016
تاریخ مصاحبه: ‎2017 ‎Feb 12
نتیجه مصاحبه: AP‎
21 جولای دوخطی
23جولای آپدیت و تبدیل به یک خطی و OR
مقصد: هیوستون شاید هم دالاس
issued: 09.09.2017
visa: 09.14.2017
arrival to USA: 10.10.2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-26 ساعت 22:10)farid993 نوشته:  انگار از امسال امارات هم باید برای دریافت پاسپورت از طریق پست عمل کرد مثل انکارا. متاسفانه یادم رفته که کجا لینک سایتش رو دیدم از بس هی ادم به سایتها مختلف سر میزنه چیزی یادش نمیمونه :دی
در هر صورت این سایتی هست که باید داخلش ثبت نام کرد و منطقه ی پستی برای دریافت پاسپورت رو مشخص کرد من هنوز ثبت نام نکردم واسه همین مطمئن نیستم که میشه دوبی رو هم انتخاب کرد یا نه
این ادرس سایت(انگلیسی):
https://ais.usvisa-info.com/en-ae/iv
اینم به فارسی:
https://ais.usvisa-info.com/fa-ae/iv
مراحل هم که دقیقا عین انکاراس و میتونید از تاپیک های سالهای گذشته کمک بگیرید البته چیز خاصی نداره! مشخصات رو میخواد و باجه ی پستی که خودتون انتخاب میکنید
سلام،
سوال من هم اینه که ایا در نامه دعوت به مصاحبه( نامه دوم) فقط درصورتیکه از ما خواسته شده باشه باید قبل از مصاحبه در وبسایت سفارت رجیستر بشیم وبعد یک local post office رو درشهری که مصاحبه داریم انتخاب کنیم (برای دریافت پاسپورت و ویزا) ؟
یا اینکه این رجیستر شدن در وبسایت سفارت محل مصاحبه برای همه الزامی است و نیاز نیست منتظر دستور برای رجیستر شدن بمونیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-30 ساعت 18:19)feroo نوشته:  سلام دوستان
من برای مصاحبه باید از قبل مدارکم رو برای سفارت پست کنم یا نیازی نیست؟
ممنون ميشم جواب بدين

سلام
براي ابوظبي نيازي به پست كردن مدارك نيست و بايد با خودتون ببريد.فقط انكاراست كه بايد مدارك پست بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: MOZHDEHHHHHH
(2016-10-03 ساعت 03:02)nice نوشته:  
(2016-09-26 ساعت 22:10)farid993 نوشته:  انگار از امسال امارات هم باید برای دریافت پاسپورت از طریق پست عمل کرد مثل انکارا. متاسفانه یادم رفته که کجا لینک سایتش رو دیدم از بس هی ادم به سایتها مختلف سر میزنه چیزی یادش نمیمونه :دی
در هر صورت این سایتی هست که باید داخلش ثبت نام کرد و منطقه ی پستی برای دریافت پاسپورت رو مشخص کرد من هنوز ثبت نام نکردم واسه همین مطمئن نیستم که میشه دوبی رو هم انتخاب کرد یا نه
این ادرس سایت(انگلیسی):
اینم به فارسی:
مراحل هم که دقیقا عین انکاراس و میتونید از تاپیک های سالهای گذشته کمک بگیرید البته چیز خاصی نداره! مشخصات رو میخواد و باجه ی پستی که خودتون انتخاب میکنید
سلام،
سوال من هم اینه که ایا در نامه دعوت به مصاحبه( نامه دوم) فقط درصورتیکه از ما خواسته شده  باشه باید قبل از مصاحبه در وبسایت سفارت رجیستر بشیم وبعد یک local post office رو درشهری که مصاحبه داریم انتخاب کنیم (برای دریافت پاسپورت و ویزا) ؟
یا اینکه این رجیستر شدن در وبسایت سفارت محل مصاحبه برای همه الزامی است و نیاز نیست منتظر دستور برای رجیستر شدن بمونیم؟

كلا" سفارت آمريكا در ابوظبي از نظر اطلاع رساني بسيار ضعيفه، من كلي وقت گذاشتم و هنوز در اين مورد به نتيجه درست نرسيدم.
بهتره كه اين كارو انجام بديم و رجيستر كنيم، بعيد ميدونم ضرري داشته باشه.
مشكل من دوتاست، چون پاسپورتم بعد از فرم 260 عوض شده الان نمي دونم واسه رجيستر كردن تواين سايت بايد شماره پاس قبلي رو وارد كنم يا جديد.
يه هفته پيش ايميل زدم و هنوز پاسخي دريافت نكردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-03 ساعت 12:24)ahm368 نوشته:  
این ادرس سایت(انگلیسی):
اینم به فارسی:
سلام،
سوال من هم اینه که ایا در نامه دعوت به مصاحبه( نامه دوم) فقط درصورتیکه از ما خواسته شده  باشه باید قبل از مصاحبه در وبسایت سفارت رجیستر بشیم وبعد یک local post office رو درشهری که مصاحبه داریم انتخاب کنیم (برای دریافت پاسپورت و ویزا) ؟

كلا" سفارت آمريكا در ابوظبي از نظر اطلاع رساني بسيار ضعيفه، من كلي وقت گذاشتم و هنوز در اين مورد به نتيجه درست نرسيدم.
مشكل من دوتاست، چون پاسپورتم بعد از فرم 260 عوض شده الان نمي دونم واسه رجيستر كردن تواين سايت بايد شماره پاس قبلي رو وارد كنم يا جديد.
ظاهرا" ضروريه

As you prepare for your upcoming immigrant or diversity visa interview, we wanted to inform you about a new passport pass-back program we are implementing on May 8, 2016. We will be using a local courier to return your passport to you after visa issuance to a local post office either in Dubai or Abu Dhabi. Please visit https://ais.usvisa-info.com/en-ae/iv prior to your interview date to register and select a courier location.

Please note that if your case has administrative processing, you would be able to send us your passport from the same post office location, without having got travel to the U.S. Embassy in Abu Dhabi, as long as you have registered with this website. If you have any questions on how to register, please visit https://ais.usvisa-info.com/en-ae/iv/inf...contact_us
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993
(2016-10-03 ساعت 12:24)ahm368 نوشته:  
این ادرس سایت(انگلیسی):
اینم به فارسی:
سلام،

کاشکی KCC سفارت من رو تغییر نمیداد Sad این ابوظبی از اون تاریخ ملاقات تعیین کردنش از همون روز اول نشون داد یه مقدار شیر تو شیره! نمیدونم سفارت های دیگه چند روز طول میکشه به ایمیل جواب بدن ولی دفتر حافظ منافع توی تهران ایمیل من رو یه ساعته جواب داد!(برای یه کار دیگه بود مربوط به فامیل) اما اینجا 5 روز طول کشید که یه خط جواب به من بده
اگه جواب نداد کلا به نظر من شماره پاسپورت جدید رو بزن چون اونجا برات توی فرم شماره پاسپورت جدیدت رو جایگزین قبلی میکنه. البته این سایت چیز خاصی نیست نهایت نهایت نهایتش اینه که نقص مدرک میزنه و میای بیرون و میری ادیت میکنی و پرینت میگیری و برمیگردی داخل تحویل میدی ولی کلا معتقدم شماره پاسپورت جدید نباید مشکلی داشته باشه چون دیگه کلا همه ی کارهات با همین پاسپورت جدیده
شماره کیس: 2017AS000024xx
تعداد افراد: خودم
رویت قبولی: می
تکمیل فرم: 18 می
کارنت: 9 سپتامبر
نامه دوم: 21 سپتامبر
محل مصاحبه: انکارا تغییر به ابوظبی توسط KCC
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر(تعطیل رسمی در امارات) بعد ار ایمیل به سفارت تغییر به 29 نوامبر - سفارت 11 اکتبر تماس گرفت و ایمیل داد و رسما روز مصاحبه رو به 29 نوامبر تغییر داد
سربازی: معافیت پزشکی
نتیجه: دریافت یک ضرب ویزا
God Bless America Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
همين الان يه ايميل از ‎NMC‎ دبي براي من اومده كه توش افزايش شديد هزينه هاي مديكال چك رو اعلام كرده.
متاسفانه هزينه مديكال از ‎525‎ درهم تا يك هفته پيش، به حدود ‎1000‎ درهم تغيير پيدا كرده.
حالا اين هزينه جنراله و معلوم نيست واسه واكسيناسيون چقدر جهش قيمتي دادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993 ، س.ح

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان