کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
نمیدونم چرا دیگه هیچ حسی ندارم! دیگه شور شوق گذشته واسه مهاجرت رو هم ندارم ، انگار دیگه دلم هیچی نمیخواد!

نمیدونم چه مرگم شده! آدم وقتی از آرزو هاش عبور میکنه ، زندگی واقعا معنیشو از دست میده ، مثل یه مرده متحرک میشی
خیلی حس عجیبیه ، تا حالا انقدر بی حس و کرخت نشده بودم ، همه چی مسخرست ، دیگه حتی حوصله درس خوندن هم ندارم ، شاید برم انصراف بدم.
به نظرتون چم شده؟
اگه لاتاری شد که خیلی هم عالی ، اگه نشد اسکیل وورکر کانادا یا استرالیا ، بازم نشد میزنیم به جاده ، اونم نشد ، خب نمیشه دیگه چیکار کنم زوری که نیست!

خر ما از کرگی کره خر بود
Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، milad.abadani ، mona_ir ، jalayevatan ، leader-m
ولی در هر شرایطی و بهر کجا که میروید زبان حرف اول رو میزنه...ممکنه منظورتون رو اگه زبانتون خوبه بتونین برسونین ولی درک اینکه اونا چی میگن یه کم طول میکشه..البته همه جا کلاس زبان هست که هزینه آنچنانی هم نداره..
گوش کردن به فیلم های خارجی یا حتی اخبار کمک زیادی میکنه که گوش به لهجه اونا عادت کنه حتی اگه چیزی متوجه نشین..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: ghzlsa ، dv2017 ، ostokhan ، milad.abadani ، copol ، aristotel ، aristotel ، jalayevatan ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 22:46)azimi1989 نوشته:  ... آدم وقتی از آرزو هاش عبور میکنه ، زندگی واقعا معنیشو از دست میده ...
اگه یکی از آرزوهاتون رفتن و ادامه زندگی اونور باشه ، این عبور از آرزوها که گفتید معنیش چیه؟
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، milad.abadani ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 22:49)dv2017 نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 22:46)azimi1989 نوشته:  ... آدم وقتی از آرزو هاش عبور میکنه ، زندگی واقعا معنیشو از دست میده ...
اگه یکی از آرزوهاتون رفتن و ادامه زندگی اونور باشه ، این عبور از آرزوها که گفتید معنیش چیه؟

آره ، مهمترین آرزوم مهاجرت بود ، عبور از ارزو ها یعنی بیخیال شدنش ، یعنی دیگه انرژی و انگیزه کافی برا مهاجرت و شروع یه زندگی جدید رو ندارم ، احساس پیری میکنم ، خیلی خستم
اگه لاتاری شد که خیلی هم عالی ، اگه نشد اسکیل وورکر کانادا یا استرالیا ، بازم نشد میزنیم به جاده ، اونم نشد ، خب نمیشه دیگه چیکار کنم زوری که نیست!

خر ما از کرگی کره خر بود
Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، milad.abadani ، ostokhan ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 22:43)dv2017 نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 22:38)shahin61 نوشته:  از طرف دیگه مهاجرین مخصوصآ اگه خانوادگی باشن باید امنیت رو بالاترین مورد برای انتخاب در نظر بگیرن..
وگرنه شغل و تحصیل تقریبآ همه جاش پیدا میشه .
دقیقا
همین دوتاست که پیدا کردن نقطه بهینش سخته . ارزون پیدا میکنی امنیت میره زیر سوال .
امنیت و هزینه زندگی..اینا مهمه..وگرنه هر تخصصی داشته باشین همه جا خریدار داره...
اگرم جای بخصوصی مد نظر هست بعداز مدتی که بگذره میشه منتقل شد..اصلآ قبل از انتقال یه سفر برید اونجا ببینید همونجایی هست که در ذهنتان بوده..؟
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، milad.abadani ، ostokhan ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 22:52)azimi1989 نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 22:49)dv2017 نوشته:  
آره ، مهمترین آرزوم مهاجرت بود ، عبور از ارزو ها یعنی بیخیال شدنش ، یعنی دیگه انرژی و انگیزه کافی برا مهاجرت و شروع یه زندگی جدید رو ندارم ، احساس پیری میکنم ، خیلی خستم
والا تنها چیزی که میتونم بگم اینه که آرزوها و اهداف قابل دسترس و سریع برای خودتون تعریف کنید . این تجربه خودمه .
پیری رو که من اصلا باهاش موافق نیستم ، فکر این موضوع اولش مثل دنده سنگین میمونه ، درمونش نکنی میشه ترمز دستی .
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، milad.abadani ، copol ، leader-m
به نام خداوند یکتا
ساعت 23:00 دقیقه شب 8 اردیبهشت 1396 این پست رو میزارم
در همین لحظه خواستم بگم که شانس قبولی کم ولی شدنیه. من همواره امیدم رو تا اون جمله لعنتی رو نبینم از دست نمیدم.
ممکنه 4 روز دیگه اینجا وقتی تو این صفحه بر میگردم برنده شده باشم. هیچ چیزی بعید نیست
به امید برنده شدن. مهم هست برنده شم. بعد از اون نگران گرفتن ویزا و این حرکات مستر هویجی نیستم.
تعجب میکنم یه سری هنوز قبول نشدن فکر گرفتن مشکلات ویزا هستن
برادر و خواهر ارجمند شما اول برنده شو تا بعدش..
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، darabi ، milad.abadani ، shahin61 ، pishtaz611 ، copol ، jalayevatan ، nargol1990 ، leader-m ، Farzad Immigrant
(2017-04-28 ساعت 22:38)shahin61 نوشته:  از طرف دیگه مهاجرین مخصوصآ اگه خانوادگی باشن باید امنیت رو بالاترین مورد برای انتخاب در نظر بگیرن..
فرزاد خان چجوری دوتا تشکر زدی ایتجا ؟؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، ostokhan ، hameddjj ، leader-m
مستر هویجی Big Grin
جاتون خالی داشتیم از تجربیات آقا شاهین استفاده میکردیم
نگرانیهای اخذ ویزا رو میشه به عنوان اطلاع رسانی بهش نگاه کرد . اینجا اونقدر برهوت شده که پستهایی با این مضمون هم اینجا خودش قنیمته
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، milad.abadani ، jalayevatan ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 23:02)shahin61 نوشته:  
زیر بعضی از پستها سه تا هم هست ، نمیدونم باگه یا راه داره ؟؟؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، milad.abadani ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 23:02)shahin61 نوشته:  

والا اینجا سیستمشون قاطی میکنه برخی اوقات دوبار اسم رو میزنه. یکی از عجایبه اینجا هست
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، milad.abadani ، dv2017 ، leader-m ، Farzad Immigrant
خیلی پارامترها هست که در انتخاب محل اقامت مناسب میتونه کمک کنه. متاسفانه باید شخصی که در آنجا زندگی کرده است. مشاوره بدهد.
خیلی سخته با تحقیقات در اینترنت بشه محل مناسب را انتخاب کرد. به نظر من هر شهری و ایالتی شامل نقاط ضعف و قوتی است. که بسته به شرایط ما میتونیم انتخاب کنیم.
باید از دوستانی که در آنجا اقامت دارند. مشاوره بگیریم. البته بستگی به شرایط هر شخصی داره. یکی براش رفاه اولویت اول رو داره یکی دیگه هم کار اولویت داره و دیگیری آب و هوا و امکانات رفاهی و سیستم حمل و نقل و یا سیستم آموزشی و ...
به نظر شما بهترین راه کار برای انتخاب محل مناسب جهت ورود به آم ر ی ک ا چیه؟
به نظر من پس از ورود به آم ر ی ک ا . حداقل تا ۵ سال اول نقل انتقال به ایالت دیگه به راحتی نباشه و هزینه های زیادی رو به همراه داره.
-2014-15-16-17-18
بهترین نیرنگ زندیگی من صداقت است.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، dv2017 ، aristotel ، jalayevatan ، leader-m
یک عده فکر میکنن تو ایران اگه عجز و لابه کنن خدا یه چشم نظری بهشون داره و یک دلرحمی در حق اونها میکنه.
روی سخنم به کسی نیست و کلا همه ایرانیها رو میگم.شما ناامیدی پیشه کنی یا امیدوار باشی حقیقت و تقدیرت عوض نمیشه
خود من هم خیلی وقتها پیش خدا عجز و لابه کردم ولی مثل اینکه خدا انسانهای ضعیف رو تحویل نمیگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، American Darlin ، shahin61 ، dv2017 ، copol ، leader-m ، Farzad Immigrant
به نظر من یکی از دلایلی که بعضی از دوستان به نتایج لاتاری خیلی دل بسته هستند و امیدواری زیادی دارند. و همچنین نتیجه این قرعه کشی برای آنها اهمیت خیلی خیلی خیلی زیادی داره.
شاغل نبودن آنهاست. در کل سرگرم نیستن. منظورم از سرگمی شغل هست. با اشتغال دردسرهای آن هم به وجود میاد. و شلوغ تر شدن شرایط کاری و افزایش درآمد. تا حدودی از خواسته های آنها در این مملکت فراهم میشه. و باعث میشه کمتر به قبولی در لاتاری دل ببندند.
امیدوارم نظری که نوشتم. باعث ناراحتی کسی نشود.
-2014-15-16-17-18
بهترین نیرنگ زندیگی من صداقت است.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، @t@r ، santaclara ، ostokhan ، behrooz.el ، Alizzz ، leader-m
(2017-04-28 ساعت 23:07)milad.abadani نوشته:  خیلی پارامترها هست که در انتخاب محل اقامت مناسب میتونه کمک کنه. متاسفانه باید شخصی که در آنجا زندگی کرده است. مشاوره بدهد.
خیلی سخته با تحقیقات در اینترنت بشه محل مناسب را انتخاب کرد. به نظر من هر شهری و ایالتی شامل نقاط ضعف و قوتی است. که بسته به شرایط ما میتونیم انتخاب کنیم.
باید از دوستانی که در آنجا اقامت دارند. مشاوره بگیریم. البته بستگی به شرایط هر شخصی داره. یکی براش رفاه اولویت اول رو داره یکی دیگه هم کار اولویت داره و دیگیری آب و هوا و امکانات رفاهی و سیستم حمل و نقل و یا سیستم آموزشی و ...

به نظر شما بهترین راه کار برای انتخاب محل مناسب جهت ورود به آم ر ی ک ا چیه؟
به نظر من پس از ورود به آم ر ی ک ا . حداقل تا ۵ سال اول نقل انتقال به ایالت دیگه به راحتی نباشه و هزینه های زیادی رو به همراه داره.
دقیقا برای همینه ما اینقدر مزاحم آقاشاهین داریم میشیم
با تحقیقات اینترنتی میشه به خیلی از نقاط نزدیک شد یا کلا قیدشو برای ورود زد
این پارامترها برای هرکی متفاوته مثلا واسه من امنیت ، داشتن مدارس خوب واسه بچه ها ، داشتن دانشگاه برای کار همسر ، و البته ارزونی
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، shahin61 ، santaclara ، ostokhan ، copol ، aristotel ، jalayevatan ، leader-m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان