کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
آقا خدایی چه بحثیه دیگه انقدر کشش میدید

کسانی که اونطرفن اگه راضی هستن که میمونن اگرم به هر علتی نه همیشه در ایران بروشون بازه و بر میگردن

برای افرادی مثل ما که اینطرفیم باید شرایط رو از نزدیک لمس کرد و بعد نظر قطعی داد. امیدوارم حداقل این فرصت تجربه تو زندگیمون پیش بیاد

البته خیلی چیزها در اینکه فردی زندگی مناسبی داشته باشه یا نه و یا اینکه احساس خوشبختی کنه دخیل هستش. بدون برنامه و هدف هیچ اقدامی نتیجه مطلوب نداره. ایرانیها همیشه یکی از موفقترین مهاجران تو امریکا بودن. این رو آمار اونطرفیا میگه و این خودش جای امیدواری داره
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، American Darlin
دوست گرامی جناب babisandsعزیز
امضای شما رو که نگاه کردم دیدم خوشبختانه شما همراه خانمتون به آم ر یکا مهاجرت کرده اید واین میتواند باعث پشتگرمی شما باشد که یار وغمخواری دارید که درسخت ترین لحظه ها میتواند یاریتان کند
می خواهم مقایسه ای داشته باشم دررابطه بازندگی درایران ودر آمر ی کا شایدبا بررسی این مقایسه ها بتوانم شما را به آینده ای بهتر وامیدوارکننده تر رهنمون سازم
فرض کنیم یک زوج درایران زندگی میکنند ویک زوج کاملا مشابه درآمر ی کا
وباز فرض میکنیم که این زوج ها هیچگونه تخصص کاری ویا تحصیلات بالا وهیچگونه پشتوانه مالی هم ندارند
آنان که درایران هستند درهایپر استار کار میکنند وزوج دیگر در والمارت(چون هایپر استارایران فروشگاهی است تقریبا شبیه والمارت آم ر یکا)
1-دروالمارت هفته ای 40 ساعت استاندارد کاری است(5روز از هفته وروزی 8ساعت کار). دستمزد ساعتی حدود 8دلار که دریک ماه میشود حدود حدود1280دلاربرای یک نفروبرای یک زوج میشود حدود2500دلار
1-درهایپر استارایران فرض کنیم هفته ای 40 ساعت کار(با یکی از کارگران آنجا صحبت میکردم میگفت هفت روز هفته کار میکند وهرروز حدود 11ساعت کار) ودستمزد ماهیانه اش حدود یک میلیون تومان بود که دستمزد دونفر میشود 2میلیون تومان
..واما هزینه ها:
2-اجاره یک آپارتمان یک خوابه با مشخصات:دارای یخچال -اجاق خوراک پزی فردار-ماکروویو-ظرفشویی-ارکاندیشن درشهری مثل دالاس تگزاس درمحله ای نسبتا مناسب وسالم حدود 800دلاراست (دربرخی از مناطق مرکز شهر ویا شهرک های تاپ میتواند تا دوبرابر ویا بیشتر هم باشد)
2-اجاره آپارتمان مشابه درتهران مثلا درشهرک اکباتان حدود 80 میلیون رهن کامل که میشود ماهی حدود 2میلیون وچهارصد هزارتومان (البته بدون وسایلی که نوشتم فقط دارای ارکاندیشن)
شایدبگویید که دالاس کجا وتهران که پایتخت هست کجا ولی با شناختی که دارم شاید بتوانم بگویم که شهر دالاس به مراتب برای زندگی امکاناتش بهتر است
3-هزینه خورد وخوراک تقریبا مشابه هستند چون مثلا ران وسینه مرغ هر پر پاند(حدود نیم کیلو) یک دلارودرایران هم تقریبا همین مقدار با دلاری 4000تومان میشود با این تفاوت که شما دراونجا ساعتی 8دلار درآمد دارید ودراینجا...
4-هزینه های آب وبرق وگاز وتلفن واینترنت درایران ارزانتر است (نسبت به درآمد درایران کمی مشکل ساز است)
5-هزینه های درمان درایران ارزانتر است به شرطی که بیمه باشید
6-هزینه لباس وپوشاک درایران گرانتراست (اگر بخواهیم همان برند ها رو استفاده کنیم)
7-تهیه ماشین درآمر ی کا راحت تر وارزانتر است چون با حدود 3تا4هزار دلار میشود ماشینی تهیه کرد که میشودمقداری از آن را نقد وبقیه را با ماهی 100یا200دلار قسطی خرید درایران همان ماشین رو باید حدود 50 میلیون ویا بیشتر پرداخت کرد که اگر بخواهید قسطی بخرید حدود 10 میلیون ویا بیشتر باید بپردازید
8-بیمه ماشین درآم ر یکا بیشتر است
9-بنزین ونگهداری از ماشین درآم ر یکا بیشتر است
نتیجه گیری...
اگر درآمد وهزینه های زندگی درایران ودرآم ر یکا را باهم مقایسه کنیم فکر کنم با درآمدی که درایران داریم با توجه به بند های بالا حتی نمی توانیم از عهده فقط اجاره آپارتمان برآییم ولی اگر کمی مقتصد باشیم درآمر یکا میتوانیم مقداری هم ماهیانه پس انداز داشته باشیم
این نوشتاربنا به تجربه ای است که من از چند سفر به آم ر یکا داشتم
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، jalayevatan ، shahin61 ، American Darlin ، saeed_gh ، mina_s1 ، maaarabi
(2017-09-27 ساعت 00:47)amirhoseinc نوشته:  [quote='javadth' pid='764593' dateline='1506442856']
[quote='ostokhan' pid='764578' dateline='1506424830']

آمريكا از بقيه جنبه ها وضعش خرابه واقعا؟ در مورد كار پيدا كردن تا حدي صحبت شما درسته ولي دوست عزيز شما يه جارو به من معرفي كن بشه بدون معرف راحت رفت سر كار به عنوان مهاجر.

شاخص های زیادی رو چک کردم و در اکثر اونها امریکا جزو 10 تای اول نیستش

https://www.numbeo.com/quality-of-life/r...ountry.jsp

https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Peace_Index

https://en.wikipedia.org/wiki/Corruption...ions_Index

http://www.prosperity.com/globe/united-states

http://www.heritage.org/index/country/unitedstates
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، farrokh33 ، American Darlin ، شاپرک ، ali_yari5
(2017-09-27 ساعت 02:31)javadth نوشته:  
(2017-09-27 ساعت 00:47)amirhoseinc نوشته:  
(2017-09-26 ساعت 20:50)javadth نوشته:  
(2017-09-26 ساعت 15:50)ostokhan نوشته:  آمريكا از بقيه جنبه ها وضعش خرابه واقعا؟ در مورد كار پيدا كردن تا حدي صحبت شما درسته ولي دوست عزيز شما يه جارو به من معرفي كن بشه بدون معرف راحت رفت سر كار به عنوان مهاجر.

شاخص های زیادی رو چک کردم و در اکثر اونها آمریکا جزو 10 تای اول نیستش

https://www.numbeo.com/quality-of-life/r...ountry.jsp

https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Peace_Index

https://en.wikipedia.org/wiki/Corruption...ions_Index

http://www.prosperity.com/globe/united-states

http://www.heritage.org/index/country/unitedstates
درسته امريكا از نظر رفاه به علت مساله درماني و امنيت معمولا رتبه اي در حدود پانزده تا بيست داره ولي نه اينكه بگيم وضعش خرابه.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، ostokhan ، shahin61 ، farrokh33 ، American Darlin
(2017-09-27 ساعت 12:22)Sudeh نوشته:  دوستان عزیز
بیاید کمتر از یک دقیقه وقت بگذارید و لطف کنین این اعتراض رو امضا کنین.
نباید از تلاش دست کشید
لینک: NoMuslimBanEver
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Sudeh ، farrokh33 ، ostokhan ، American Darlin
(2017-09-27 ساعت 13:01)dv2017 نوشته:  
نباید از تلاش دست کشید

این قسم پتیشن ها زیاد امضا شده و هیچ کدوم به جایی نمیرسه.

به نظرم باید دیگه قبول کرد امریکا برای سه سال آینده هیچ خوشامد گویی به کشورهای مسلمان نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، shahin61 ، dv2017 ، jalayevatan ، gbtm ، American Darlin ، farrokh33 ، bijan9
دوستان یه لطفی بکنبن درباره این متن نظر بدین
منظورم من بدون انلاک کردن بوده
ممنون
Case Number: 2018AS
Name: ****, ***
Date of birth: 02/14/1986
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir / Madam
I'm a winner of 2018 DV lottery. When I filled the DS-260 form on 28 JUNE my wife was pregnant and my son was born on 6th September. Would you please inform me what should I do. My case number is 2018AS56.

Looking forward to your reply
Kind Regards
Mehran *****
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، American Darlin ، farrokh33
متنت خوبه منتها به جای winner از selectee و بجای filled از filled out استفاده کن. البته من متن زیر رو هم نوشتم که صرفا پیشنها و میتونی استفاده کنی

Dear Sir / Madam
I`m a selectee of DV 2018 with case number xxxx and I would like to inform you my child was born on september 6, 2017 after I filled out the DS-260 application on June 28
therefore, please take into consideration it and let me know if I`m supposed to do special attempt as soon as possible for further process
I`m looking forward to your response
sincerely
Mehran
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، jalayevatan ، shahin61 ، American Darlin ، mehran3057 ، farrokh33
(2017-09-27 ساعت 22:56)ostokhan نوشته:  
(2017-09-27 ساعت 13:01)dv2017 نوشته:  
نباید از تلاش دست کشید
این قسم پتیشن ها زیاد امضا شده و هیچ کدوم به جایی نمیرسه.
به نظرم باید دیگه قبول کرد آمریکا برای سه سال آینده هیچ خوشامد گویی به کشورهای مسلمان نداره
اگه جمله دوم شما رو بپذیریم اینجور پتیشن ها حداقل کاریه که از دستمون برمیاد
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، American Darlin ، Sudeh ، farrokh33
(2017-09-28 ساعت 10:04)dv2017 نوشته:  
(2017-09-27 ساعت 22:56)ostokhan نوشته:  این قسم پتیشن ها زیاد امضا شده و هیچ کدوم به جایی نمیرسه.
به نظرم باید دیگه قبول کرد آمریکا برای سه سال آینده هیچ خوشامد گویی به کشورهای مسلمان نداره
اگه جمله دوم شما رو بپذیریم اینجور پتیشن ها حداقل کاریه که از دستمون برمیاد

پتیشنی که قراره چهار تا کشور عقب مونده حال بهم زن مثل سودان و چاد و لیبی و سومالی و کره شمالی و... رو از لیست بیرون بیاره ارزش نگاه کردن رو هم نداره چه برسه به امضاء
هر وقت ترتیب دهندگان این جور پتیشن های مسخره یاد گرفتن که از ملیت خودشون دفاع کنن اونوقت ارزش امضاء داره
مثلا عنوان پتیشن اگه میشدno iranian ban اونوقت شاید ارزش امضاء داشت . ثانیا مطمئن باشین اگه این پتیشن ها به نتیجه هم برسه حاصلش خروج همون چند تا کشور مزخرف از لیست و باقی موندن مملکته ما تو صدر لیسته .پس اینجوری حداقل تو لیست تنها نیستیم!!
ایرانیها حتی تو فضای مجازی هم بلد نیستن از حقشون دفاع کنن .11 سپتامبر رو 4 تا عرب رادیکال ایجاد کردنو مملکت ما رو نقره داغ کردن اونوقت 4 تا ایرانی جمع نشدن حتی تو فضای مجازی اعتراضی بکنن
ول کن عاقا دلت خوشه این ملت رفته تو کما
هه!
Cool
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، ostokhan ، farrokh33 ، dv2017
(2017-09-28 ساعت 00:53)ostokhan نوشته:  متنت خوبه منتها به جای winner از selectee و بجای filled از filled out استفاده کن. البته من متن زیر رو هم نوشتم که صرفا پیشنها و میتونی استفاده کنی

Dear Sir / Madam
I`m a selectee of DV 2018 with case number xxxx and I would like to inform you my child was born on september 6, 2017 after I filled out the DS-260 application on June 28
therefore, please take into consideration it and let me know if I`m supposed to do special attempt as soon as possible for further process
I`m looking forward to your response
sincerely
Mehran

خیلی خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین دوست عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33
صرفا جهت تلطیف فضای این تاپیک

اگر روزی گدارتون خورد نیویورک (یعنی میخوره؟؟!!) حتما این اماکن دیدنی نیویرک رو برید ببینید.

خودم تو خواب دیشب همه رو رفتم دیدم.

عکس رو زوم کنین میتونید متن داخلش رو بخونید دقیق

[عکس: vmmj_nyc-bus-tour.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، mehran3057 ، American Darlin ، dv2017 ، shahin61 ، farnaz82 ، bijan9 ، عدلی ، nargol1990
(2017-04-17 ساعت 12:00)ostokhan نوشته:  پورتلند، ایالت اورگون

ایالت اورگون در شمال غربی آمریکا، در جنوب ایالت واشنگتن و شمال ایالت کالیفرنیا و در غرب ایالت آیداهو قرار دارد.
پرجمعیت ترین شهر ایالت اورگون، پورتلند، در نزدیکی مرز با ایالت واشنگتن قرار داشته و فاصلهٔ آن تا سیاتل واشنگتن ۲:۴۵ رانندگی است.
مالیات هنگام خرید ‎(sales tax)‎ در این ایالت صفر است.
نام مستعار ‎(nickname)‎ اورگون «ایالت سگ آبی» ‎(Beaver State)‎ میباشد.
شهر پورتلند میتونه برای شروع زندگی خوب باشه محاسن :
اجاره آپارتمان مناسب با قیمت خوب . هزینه کمتر جهت خرید موادغذایی . حمل ونقل شهری خوب . نداشتن مالیات بر خرید به غیر از خونه و زمین . داشتن مردمانی دوست داشتنی و مهربون ( اورگین جز ایالتهای اورپایی نشین میباشد) . وجود رستورانها با قیمتهای خوب . تمیز بودن شهر . امنیت بسیار بالا
معایب :
سردی هوا در بیشتر ماههای سال . یکنواخت بودن زندگی هز جهت داشتن جاذبه های توریستی . مالیات زیاد بر مسکن
البه بدونید که چند سال قبل پورتلند ارگان به عنوان یکی‌ از ۵ شهر سبز جهان شناخته شد. قسمتی‌ از این مقاله رو در ادامه نقل قول می‌کنم:
در دهه ی ‎1990‎ ، کشورهای صنعتی برای اقدامی در مقابل پدیده ی گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوا با همدیگر متحد شدند . آنها با همدیگر پیش نویس پیمان کیوتو را نوشتند و تصویب کردند . این توافق نامه با هدف کاهش اثرات تغییر آب و هوا از طریق کاهش اثرات تغییر آب و هوا از طریق کاهش گاز گلخانه ای شناخته شده ، تصویب شده است .
این 6 گاز عبارتند از :دی اکسید کربن ، متان ، نیتروژن ، مونواکسید ، هیدروفلوئورکربن ها ، پرفلوئوروکربن ها و هگزافلوئوراید .
کشورهایی که از سال ‎1997‎ (که این پیمان بسته شد) به آن پیوستند قانون ملزم به پایبندی به هدف این قرارداد در جهت کاهش خروج گازهای گلخانه ای خود به میزان متوسط 5 درصد کمتر از میزان خروجی گازهای گلخانه ای شان در سال ‎1990‎ هستند . آنها باید تا دوره ی ‎2008‎ الی ‎2012‎ به این هدف دست یابند . (به نقل از بی .بی .سی ) برخی روش ها برای دستیابی به هدف این معاهده عبارتند از : استفاده از انرژی های تجدید شدنی شامل انرژی خورشیدی و نیروی باد ، روش های مناسب کشاورزی و ارتقاء بازده انرژی .
در این مقاله ما با 5 شهر سبز جهان آشنا می شویم که نه تنها به خاطر شیوه های کاری سبز بلکه به خاطر ابتکارات و مدیریت سبزشان ، برگزیده شده اند .
1 ـ مالمو ، سوئد ‎( Malmo )‎
2 ـ کپنهاگ ، دانمارک
3 ـ پورتلند ، اورگان
فق شهر پورتلند که کوه ماونت هود در آن دیده می شود .

سبزی این شهر ، چندان جدید هم نیست.از سال ‎1903‎ ، پورتلندها ، شهرهایی امید بخش برای سراسر ایالات متحده آمریکا و جهان بوده اند تا فضای سبز را در برنامه های شهری خود بگنجانند . (در آمریکا چندین شهر با نام پورتلند وجود دارند ‎).30‎ سال پیش پورتلند این راه را با خراب کردن یک اتوبان 6 بانده برای ایجاد یک پارک ساحلی در مکان آن ، ادامه داد . در حال حاضر ، پورتلند دارای فضای سبزی به مساحت حدود ‎372‎ کیلومتر مربع است .که این فضای سبز شامل ‎119‎ کیلومتر مسیر برای دوچرخه سواری ، دو و پیاده روی است .
پورتلند مرز رشد شهری ای را تصویب کرده است که کنترل کننده ی دورنمای شهر است و ‎101‎ هزار کیلومترمربع از جنگل و مزارع را محافظت می کند .
پورتلند اولین شهر ایالات متحده بود که قانونی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای اش تصویب کرد و یکی از اعضای موسس "کمپین ( مبارزه ) شهرها برای محافظت از آب و هوا " بود . همچنین پورتلند برای چندین سال در بالای لیست شهرهای سبز در آمریکا و جهان قرار داشته است . این شهر 50 ساختمان دارد که در حد استانداردهای هیئت ساختمان های سبز ایالات متحده یا حتی بالاتر از آن ، هستند . ترکیب مناطق مسکونی و تجاری آن مناسب پیاده روی و دوچرخه سواری است . تقریباً یک چهارم افراد برای رفتن به محل کار از دوچرخه استفاده می کنند .
پورتلند ، برای آینده انرژی شهر ، اهداف جاه طلبانه ای در نظر گرفته است ، قرار است در سال ‎2010‎ کل انرژی شهر از طریق انرژی های تجدید شدنی تامین شود .این هدف شامل روش های ابتکاری نظیر پارکومترهای خورشیدی می شود .
4 ـ ونکوور ، کانادا
5 ـ ریکویک ، ایسلند

لطفا سعی کنید اطلاعات صحیح تری ارایه نمایید یا اطلاعاتی که حداقل خودتان می دانید نه اینکه از سایت های دیگر نقل قول کنید.
1- اینکه بگوییم اجاره خانه صد دلار گران تر شده کاملا اشتباه است. اجاره خانه بنده بعد از 12 ماه 25 دلار زیاد شده. در واقعه بالارفتن اجاره خانه به نسبت مساحت آن و محله آن است. من در منطقه Happy Valley زندگی میکنم که فکر میکنم از Beaverton که شهلا خانم زندگی می کنند کمی گرانتر باشد. آپارتمان من 770 sqrf با washer and dryer هست. احتمالا صد دلار افزایش برای آپارتمان دوخوابه با دو حمام و دسشویی می باشد.

2- پورتلند اصلا سیستم حمل و نقل خوبی ندارد. من دوماهی ماشین نداشتم و مجبور بودم برای خرید و سرکار رفتن با اتوبوس و مکس بروم. میانگین انتظار برای اتوبوس فکر کنم 20 دقیق میباشد که نسبت به نیویورک و شیراز زیاد است و برای یک مسیر بسیار کوتاه 4 مایلی تقریبا 25 یا بیشتر توقف دارد که زمان زیادی را از شما میگیرد.
3- قیمت مواد غذایی همه جای آمریکا در فروشگاه های زنجیره ای یکسان میباشد که در برخی ایالت ها باید مالیات بر خرید بدهید. تفاوت در خرید و اجاره منزل می باشد.
4- بله اینجا مالیات بر خرید ندارد ولی باید استیت تکس را پرداخت کنید ولی در واشنگتون که مالیات بر خرید وجود دارد شما استیت تکس ندارید. در واقع تفاوت برای افراد کم در آمد احساس می شود که معافیت ها و برگشت های مالیاتی دارند.
5- واقعا عموما مردم خوبی دارد ولی اگر کار کنید و در اجتماع باشید حتما با ادم های بد هم که حالا منظور هر کس از بد و خوب پی باشه بر می خورید. بله اگر کسی تمام وقت در منزل هست یا در یک کارخانه کار میکند و با گروهی محدود سروکار دارد فکر نمی کنم برخورد بدی را مشاهده کند. ولی در این ایالت دموکرات به کسانی بر می خورید که طرفدار ترامپ هستند.
6- اصلا هوا در بیشتر ماها سرد نمی باشد. حداقل دز این یکسال و نیم که من اینجا هستم. این دو تابستان به شدت گرم بوده. الان هم اول پاییز هست هوای خنکی دارد. زمستان سرد است ولی نه غیر قابل تحمل برای کسی که در هوای شیراز بوده. در اینجا تفاوت چهار فصل را می شود به راحتی دید. البته اگر در روستاهای اطراف یا نزیدک دامنه کوه زندگی کنید احتمالا همیشه هوا سرد است.
7- این که اینجا جز ایالت های اروپا نشین هست نمی دونم از کجا امده. من از بدو ورود به اینجا مشغول تحصیل در CCC و الان هم در PSU هستم. دانشگاه جایی می باشد که معمولا انواع ادم ها را میبینید. اینجا کامینیوتی های کشور ها اروپایی کم داریم. و اروپایی نشین بودن جایی چه چیزی را ثابت می کند؟
8- اینجا جایی هست که از نظر جاده و اتوبان وضع زیاد خوبی نداره. و خودم هم یکبار از KXL News شنیدم که در این باره صحبت می کردند. البته جاده های محلی بستگی به محله دارد.
9- بله درست است اینجا امنیت خوبی دارد تا منظورتان از امنیت چی باشه. در هیچ کجای امریکا فکر نمی کنم کسی با چاقو سر زده و بدون قصد و قرض قبلی وارد منزل شما شود.

موفق باشید. اول زبان دوم زبان سوم زبان. از همه چیز مهمتر زبان است. به کجای امریکا بروید چندان فرقی ندارد چون اگر کار کنید, دخل و خرج به هم می خورد. با زبان بهتر می توانید درس بخوانید و کارهای تخصصی تری پیدا کنید. ما بقی جزییات اهمیت چندانی ندارد.
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017 ، شاپرک ، sheghi
(2017-09-29 ساعت 08:33)Norton1 نوشته:  
(2017-04-17 ساعت 12:00)ostokhan نوشته:  

لطفا سعی کنید اطلاعات صحیح تری ارایه نمایید یا اطلاعاتی که حداقل خودتان می دانید نه اینکه از سایت های دیگر نقل قول کنید.
1- اینکه بگوییم اجاره خانه صد دلار گران تر شده کاملا اشتباه است. اجاره خانه بنده بعد از 12 ماه 25 دلار زیاد شده. در واقعه بالارفتن اجاره خانه به نسبت مساحت آن و محله آن است. من در منطقه Happy Valley زندگی میکنم که فکر میکنم از Beaverton که شهلا خانم زندگی می کنند کمی گرانتر باشد. آپارتمان من 770 sqrf با washer and dryer هست. احتمالا صد دلار افزایش برای آپارتمان دوخوابه با دو حمام و دسشویی می باشد.

2- پورتلند اصلا سیستم حمل و نقل خوبی ندارد. من دوماهی ماشین نداشتم و مجبور بودم برای خرید و سرکار رفتن با اتوبوس و مکس بروم. میانگین انتظار برای اتوبوس فکر کنم 20 دقیق میباشد که نسبت به نیویورک و شیراز زیاد است و برای یک مسیر بسیار کوتاه 4 مایلی تقریبا 25 یا بیشتر توقف دارد که زمان زیادی را از شما میگیرد.
3- قیمت مواد غذایی همه جای آمریکا در فروشگاه های زنجیره ای یکسان میباشد که در برخی ایالت ها باید مالیات بر خرید بدهید. تفاوت در خرید و اجاره منزل می باشد.
4- بله اینجا مالیات بر خرید ندارد ولی باید استیت تکس را پرداخت کنید ولی در واشنگتون که مالیات بر خرید وجود دارد شما استیت تکس ندارید. در واقع تفاوت برای افراد کم در آمد احساس می شود که معافیت ها و برگشت های مالیاتی دارند.
5- واقعا عموما مردم خوبی دارد ولی اگر کار کنید و در اجتماع باشید حتما با ادم های بد هم که حالا منظور هر کس از بد و خوب پی باشه بر می خورید. بله اگر کسی تمام وقت در منزل هست یا در یک کارخانه کار میکند و با گروهی محدود سروکار دارد فکر نمی کنم برخورد بدی را مشاهده کند. ولی در این ایالت دموکرات به کسانی بر می خورید که طرفدار ترامپ هستند.
6- اصلا هوا در بیشتر ماها سرد نمی باشد. حداقل دز این یکسال و نیم که من اینجا هستم. این دو تابستان به شدت گرم بوده. الان هم اول پاییز هست هوای خنکی دارد. زمستان سرد است ولی نه غیر قابل تحمل برای کسی که در هوای شیراز بوده. در اینجا تفاوت چهار فصل را می شود به راحتی دید. البته اگر در روستاهای اطراف یا نزیدک دامنه کوه زندگی کنید احتمالا همیشه هوا سرد است.
7- این که اینجا جز ایالت های اروپا نشین هست نمی دونم از کجا امده. من از بدو ورود به اینجا مشغول تحصیل در CCC و الان هم در PSU هستم. دانشگاه جایی می باشد که معمولا انواع ادم ها را میبینید. اینجا کامینیوتی های کشور ها اروپایی کم داریم. و اروپایی نشین بودن جایی چه چیزی را ثابت می کند؟
8- اینجا جایی هست که از نظر جاده و اتوبان وضع زیاد خوبی نداره. و خودم هم یکبار از KXL News شنیدم که در این باره صحبت می کردند. البته جاده های محلی بستگی به محله دارد.
9- بله درست است اینجا امنیت خوبی دارد تا منظورتان از امنیت چی باشه. در هیچ کجای آمریکا فکر نمی کنم کسی با چاقو سر زده و بدون قصد و قرض قبلی وارد منزل شما شود.

موفق باشید. اول زبان دوم زبان سوم زبان. از همه چیز مهمتر زبان است. به کجای آمریکا بروید چندان فرقی ندارد چون اگر کار کنید, دخل و خرج به هم می خورد. با زبان بهتر می توانید درس بخوانید و کارهای تخصصی تری پیدا کنید. ما بقی جزییات اهمیت چندانی ندارد.

آقای نورتون تجارب شما از زندگیتون قابل احترامه
مطالب بالا نقل قولیست از افرادی مثل شما که در آنن شهر زندگی کرده اند و مسلما متفاوت از شما. هیچ یک از تجارب بالا قطعی نیست و صرفا میشه گفت نسبیه.
البته این پست رو گمون کنم از زیرخاکی درآوردین چون یادمه برای ماههای فوریه و مارچ بود. علی ایحال بگذریم. در کل میخواستم بگم مطالبی نیست که من از خودم نوشته باشم و یه نقل قولی از یک هموطن در اونجا بوده
موفق و پاینده باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017
Heart 
سلام به همه
سلام به استخون
عین یک رباتی تو پسر
هرسال میام میبینم شمام هستی داری ملتو راهنمایی میکنی
دمت گرم
انرژی مایی
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، dv2017 ، American Darlin