کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
Ali Sepehr (Iran):
خبرگزاری رویترز گزارش داد فردا چهارشنبه قرار است دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا محدودیت هایی برای پناهندگان و ویزاهایی را برای بعضی کشورها صادر کند.

فعلا گمانه زنی های بسیاری مطرح شده و تا فردا که دستورات رسمی صادر شود صرفا باید وضعیت را رصد کرد‌.

امیدواریم اتفاق ناخوشایندی برای ایرانیان رخ ندهد...
@ParizTravel
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، gozargah ، sepideh1234 ، alirezanz ، jalayevatan
خبرگزاری رویترز می گوید رئیس‌جمهوری آمریکا امروز فرمان‌هایی را برای محدود کردن موقت مهاجرت و صدور روادید آمریکا برای اتباع سوریه و شش کشور دیگر از جمله ایران، امضا خواهد کرد.
رویترز به نقل از «دستیاران نمایندگان کنگره و کارشناسان مهاجرت» گزارش داده که بر مبنای یکی از فرمان‌های اجرایی آقای ترامپ، صدور روادید برای شهروندان ایران، سوریه، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن به آمریکا متوقف می‌شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، gozargah ، alirezanz ، jalayevatan
ناظر جهانی:
طی حکم پنج شنبه آینده ترامپ، پناهندگان و بخشی از دارندگان ویزای آمریکا که ایرانی هستند، نمی توانند به این کشور سفر کنند و از ورود آنها به خاک آمریکا جلوگیری خواهد شد.

طرح مهاجرتی آقای ترامپ که پنج شنبه از آن رونمایی خواهد شد، در راستای شعارهای انتخاباتی وی بود که قصد داشت مانع ورود افراد از کشورهای مسلمان به خاک آمریکا شود.

اگرچه در لیست کشورهایی که رویترز از آنها رونمایی کرده، اثری از کشورهای حاشیه خلیج فارس یا شمال آفریقا(به جز لیبی)، دیده نمی شود.

تعبیر اولیه از حکم آقای ترامپ این است که آمریکا تا اطلاع ثانوی هیچ پناهنده ای از ایران نمی پذیرد. همچنین بخشی از ایرانی هایی که به دلایل مختلف موفق به اخذ ویزای آمریکا شده اند یا می شوند، قادر نخواهند بود به این کشور سفر کنند.

@nazerjahani
Years of waiting to reach the pure land of America from Iran and Iranians disgusted me
پاسخ
تشکر کنندگان: darabi ، jsmlz ، gozargah ، sepideh1234 ، alirezanz ، jalayevatan
جزئیات دستور تازه ترامپ؛
آغاز ممنوعیت ورود ایرانی ها به آمریکا

دونالد ترامپ ورود و اقامت شهروندان 9 کشور از جمله ایران به آمریکا را مطلقاً ممنوع کرد و رفع این ممنوعیت را به تنظیم آیین نامه ای سختگیرانه درباره شهروندان این کشورها موکول کرد. این دستورالعمل از روز پنجشنبه رسماً توسط رئیس جمهور تازه آمریکا ابلاغ می شود.
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، Hoseinu ، gozargah ، sepideh1234 ، alirezanz ، jalayevatan
خوب دوستان اینم سر انجام تلخی برای ما - من که تکلیفم مشخص شد . امیدوارم که این موقشنگ بیشتر از 4 سال نباشه و کلکش کنده بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، Hoseinu ، LORDAmiroo ، sepideh1234 ، alirezanz
هنوز جزئیات این قانون منشر نشده و طبق گفت ها این قانون موقت است ولی به نظر می رسد در صدور این قانون از طرف ترامپ دقت و تحقیق کافی صورت نگرفته چون با توجه به گذشته ایرانیان در آمریکا و حوادث تروریستی در خاک آمریکا ، این قانون غیر عادلانه است ، در حوادث فاجعه آمیز 11 سپتامبر و در تمام حوادث تروریستی در آمریکا هیچ کدام از شهروندان ایرانی حضور نداشتند و به جای آن اکثر تروریست ها از کشور عربستان و کشورهای عربی بود و متاسفانه ما ایرانی ها در حال مقصر جلوه دادن در آن فاجعه ها هستیم. امیدوارم ایرانیان حاضر آمریکا که نفوذ خوبی در آمریکا دارند به این تصمیم غیر عادلانه اعتراض کنند. ایرانیان ثابت کردند که جامعه خوبی در آمریکا هستند و حتی در کاخ سفید به آمریکا خدمت کردند و به عنوان سفیر هم در دولت آمریکا حضور داشتند. امیدوارم دولت ترامپ ایرانی هایی که فکری جز رسیدن به زندگی بهتر در آمریکا را دارند را مایوس نکند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
عزیزان نه ترامپ نه بابای ترامپ ! نمیتونه مانع رفتن ما بشه !
ما ایرانی هستین ، سختی کم نکشیدیم ، در رو ببندن از پنجره میریم ، پنجره رو ببندن از پشت بوم میریم ،
تک تیر انداز بزارن پشت بود ، تونل حفر میکنیم .
ما که سوسول نیستیم که با کمترین مشکلی خودمون رو ببیازیم و تسلیم بشیم ، ناامید نشید ،

به قول رفیقموت که میگه: انسان با هوپ زندست
DV 2016 ....... قسمت نبود
DV 2017 ....... شرکت نکردم
DV 2018 ....... یا قسمت !
پاسخ
تشکر کنندگان: darabi ، gozargah ، Hoseinu ، LORDAmiroo ، sepideh1234 ، iSalar ، alirezanz ، jalayevatan
چیزی نمیشه بابا پیاز داغشو شور نکنید Smile Big Grin
Just Seattle/Washington
Telegram : Sohi2018
...Happiness Is Coming
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، gozargah ، dv2017
چیزی نمیشه ؟
اتفاقا این موضوع صد در صد تو نتیجه قبولی های لاتاری تاثیر می ذاره و احتمالا باعث حذف تمامی ملیتهای مورد تحریم از لیست نهائی میشه
....
نکته مهمی که وجود داره نبود اسم عربستان سعودی تو لیست ممنوعیته ورود و ویزاست
خود این بابا تو زمان تبلیغات و مناظره ها چند بار به اعراب تاخت و چند بار هم عربها به اون تاختند
ولی این بابا با این کارش چیزی رو به من ثابت کرد که اینجا نمیشه نوشت (با کمی فکر خود شما متوجه میشید ) ولی چیزی رو که میشه نوشت اینه که اینم مثل بقیه پشت پرده زد و بندش رو کرد
....
اما بی انصافیه که ازش تشکر نکرد
میشه ازش تشکر کرد که 3 ماه از مدت انتظار کم کرد
3 ماه ارزشمند ....
تازه ایرانی هائی هم که اون جا هستند با مشکلات متعددی مثل قطع شدن مستمری های دولتی و بازداشتهای سر زده و مصاحبه های ایدئولوژیک و... مواجه خواهند شد(100%) که تنها راه مبارزه با این وضع (به نظر من ) خروج سریع سرمایه هاشون(بالای 400 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان امریکاست) و مهاجرت به سایر نقاط امن دنیا و ترک آمریکا تا 4 سال آینده است
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: darabi ، Reza2018 ، LORDAmiroo
سلام
از امروز که این خبر شنیدم مثل دیوانه ها دارم خبرا دنبال میکنم ، حالم مثل آدمی هست که شنیده فردا صبح زود در حالی که هنوز خورشید طلوع نکرده اعدام میشه ، فقط خدا حالم میدونه ، ده سال انتظار کشیدم تا بتونم برم آمریکا اما امروز تمام دنیا رو سرم خراب شده ، به خدا قسم این بدترین خبری هست که تو این سی و چند سال شنیدم ، تمام این سال ها هر وقت زندگی بهم سخت و طاقت فرسا میشد با خودم میگفتم تحمل کن میری آمریکا همچی درست میشه ، هر سال می دیدم آدما های که هیچ برنامه ی برای آینده شون ندارن سر از آمریکا در میارن ، دلم میگرفت با خودم میگفتم خدا که اون بالاست خودش حواسش بهت هست سال دیگه نوبت توئه ، سال ها امد و رفت ( ده سال انتظار ) و خبری نشد ، دارم داغون میشم ، یکی هی تو سرم میگه دیدی بعد این همه سال هیچکی کمکت نکرد دیدی گفتم خدا خوابه ، تو باید فقط زجر بکشی ، این همه سال صبح و شب با فکر آمریکا خوابیدی و بیدار شدی ، بیا اینم مزد انتظارت .... اینم خبر خوشی که منتظرش بودی حالا برو واسه بقیه تعریف کن ، حالا باید مثل یه سگ تیپ پا خورده تا آخر عمر بی ارزشت تو این مملکت بمونی و هر روز به نکبت شبات روز و روزاتو شب کنی ، آخی بدبخت فلک زده ، نه پول داری تحصیلی بری ، نه پول داری سرمایه گذاری کنی یا حتی بتونی توریستی بری ، هرچی هم این همه سال با زحمت و جون کندن در آوردی و از خیلی از لذت های زدی واسه آمریکا رفتنت پس انداز کنی ، فقط به درد مراسم کفن و دفنت میخوره ، من جای تو بودم خودم خلاص می کردم ....
همش این چیزا فکرم مشغول کرده با خودم میگم برم در یه داروخونه یه چندتا قرص بگیرم برم یه گوشه خودم خلاص کنم ، اینو جدی میگیم ، یکی میگه " بزار اون مو قشنگ اون برگه کوفتی امضا کنه بعد ...، از این چند ساعت آخر لذت ببر "
بخدا قسم از صبح صد با گفتم خدا بکشم به خدا من به مرگ راضیم ، بعد یاد جمله نیچه میوفتم که گفت " خدا سال هاست که خوابه "....
همیشه یه حسی خاصی نسبت به آمریکا داشتم ، انگار یه تیکه از وجودم اونجا منتظرم هست و لحظه شماری میکنه تا من بهش ملحق بشم ، امروز با شنیدم این خبر انگار یکی یه چیزی تو وجودم کشت مثل این بود که یکی یه تیکه از بدن یه آدم با یه چاقو کلل بخود قطع کنه و از زجر کشیدن اون آدم لذت ببره... تمام قصه ها بی حاصل بود هنوزم غصه ما رو میسوزنه
Years of waiting to reach the pure land of America from Iran and Iranians disgusted me
پاسخ
تشکر کنندگان: darabi ، gozargah ، Reza2018 ، LORDAmiroo ، iSalar ، alirezanz ، jsmlz ، jalayevatan
(2017-01-25 ساعت 14:37)Phoenix7 نوشته:  اما بی انصافیه که ازش تشکر نکرد
3 ماه ارزشمند ....
تازه ایرانی هائی هم که اون جا هستند با مشکلات متعددی مثل قطع شدن مستمری های دولتی و بازداشتهای سر زده  و مصاحبه های ایدئولوژیک و... مواجه خواهند شد(100%)  که تنها راه مبارزه با این وضع  (به نظر من ) خروج سریع سرمایه هاشون(بالای 400 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان آمریکاست) و مهاجرت  به سایر نقاط امن دنیا و ترک آمریکا تا 4 سال آینده است

موافقم - دیگه شمارش معکوسی وجود نداره
یک شمارش معکوس چهار ساله باید بزاریم بلکه ترامپ دیگه انتخاب نشه
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، Reza2018 ، alirezanz ، jsmlz ، jalayevatan
(2017-01-25 ساعت 15:24)darabi نوشته:  
(2017-01-25 ساعت 14:37)Phoenix7 نوشته:  اما بی انصافیه که ازش تشکر نکرد
3 ماه ارزشمند ....
تازه ایرانی هائی هم که اون جا هستند با مشکلات متعددی مثل قطع شدن مستمری های دولتی و بازداشتهای سر زده  و مصاحبه های ایدئولوژیک و... مواجه خواهند شد(100%)  که تنها راه مبارزه با این وضع  (به نظر من ) خروج سریع سرمایه هاشون(بالای 400 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان آمریکاست) و مهاجرت  به سایر نقاط امن دنیا و ترک آمریکا تا 4 سال آینده است

موافقم - دیگه شمارش معکوسی وجود نداره
یک شمارش معکوس چهار ساله باید بزاریم بلکه ترامپ دیگه انتخاب نشه

حق با شماست
ولی اگه فرضا دورانش رو 4 ساله در نظر بگیریم کاری میکنه که یه زمین سوخته رو تحویل نفرات بعدی بده و تا 8 سال بعد از اون 4 سالش هم باید یکی بیاد که گند اینو جمع کنه (نمونه زنده اش هم همین الان یه جای دیگه دنیا موجوده که مردمانش دارن حسابی ازش لذت میبرن )به نظر من و تو یک کلام باید گفت که :
عآمریکا مُرد( حداقل واسه ملل تاپی مثل ما و سودان و لیبی و (...
با لحاظ جمیع این احتمالات شمارش معکوس واسه رفتن این بابا و اومدن یکی دیگه فایده نداره و به عمر و صبر ما قد نمیده
پس رفتن و به فکر آخرت بودن فکر کنم به صرفه تر باشه ! Cool
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، jsmlz
من که میگم چیزی نمیشه ( کلا همیشه خوشبینم ) Sad
Just Seattle/Washington
Telegram : Sohi2018
...Happiness Is Coming
پاسخ
تشکر کنندگان: gozargah ، Reza2018 ، dv2017 ، behrooz.el ، sepideh1234 ، copol ، alirezanz ، jsmlz ، jalayevatan
(2017-01-25 ساعت 15:20)dvb3000 نوشته:  سلام
از امروز که این خبر شنیدم مثل دیوانه ها دارم خبرا دنبال میکنم ، حالم مثل آدمی هست که شنیده فردا صبح زود در حالی که هنوز خورشید طلوع نکرده اعدام میشه ، فقط خدا حالم میدونه ، ده سال انتظار کشیدم تا بتونم برم آمریکا اما امروز تمام دنیا رو سرم خراب شده ، به خدا قسم این بدترین خبری هست که تو این سی و چند سال شنیدم ، تمام این سال ها هر وقت زندگی بهم سخت و طاقت فرسا میشد با خودم میگفتم تحمل کن میری آمریکا همچی درست میشه ، هر سال می دیدم آدما های که هیچ برنامه ی برای آینده شون ندارن سر از آمریکا در میارن ، دلم میگرفت با خودم میگفتم خدا که اون بالاست خودش حواسش بهت هست سال دیگه نوبت توئه ، سال ها امد و رفت ( ده سال انتظار ) و خبری نشد ، دارم داغون میشم ، یکی هی تو سرم میگه دیدی بعد این همه سال هیچکی کمکت نکرد دیدی گفتم خدا خوابه ، تو باید فقط زجر بکشی ، این همه سال صبح و شب با فکر آمریکا خوابیدی و بیدار شدی ، بیا اینم مزد انتظارت .... اینم خبر خوشی که منتظرش بودی حالا برو واسه بقیه تعریف کن ، حالا باید مثل یه سگ تیپ پا خورده تا آخر عمر بی ارزشت تو این مملکت بمونی و هر روز به نکبت شبات روز و روزاتو شب کنی ، آخی بدبخت فلک زده ، نه پول داری تحصیلی بری ، نه پول داری سرمایه گذاری کنی یا حتی بتونی توریستی بری ، هرچی هم این همه سال با زحمت و جون کندن در آوردی و از خیلی از لذت های زدی واسه آمریکا رفتنت پس انداز کنی ، فقط به درد مراسم کفن و دفنت میخوره ، من جای تو بودم خودم خلاص می کردم ....
همش این چیزا فکرم مشغول کرده با خودم میگم برم در یه داروخونه یه چندتا قرص بگیرم برم یه گوشه خودم خلاص کنم ، اینو جدی میگیم ، یکی میگه " بزار اون مو قشنگ اون برگه کوفتی امضا کنه بعد ...، از این چند ساعت آخر لذت ببر "
بخدا قسم از صبح صد با گفتم خدا بکشم به خدا من به مرگ راضیم ، بعد یاد جمله نیچه میوفتم که گفت " خدا سال هاست که خوابه "....
همیشه یه حسی خاصی نسبت به آمریکا داشتم ، انگار یه تیکه از وجودم اونجا منتظرم هست و لحظه شماری میکنه تا من بهش ملحق بشم ، امروز با شنیدم این خبر انگار یکی یه چیزی تو وجودم کشت مثل این بود که یکی یه تیکه از بدن یه آدم با یه چاقو کلل بخود قطع کنه و از زجر کشیدن اون آدم لذت ببره... تمام قصه ها بی حاصل بود هنوزم غصه ما رو میسوزنه

سلام دوست عزیز. من هم شرایط و حس مشابه شما را داشتم و دوست داشتم زمین را تا با تبر تیکه تیکه کنم که اتباع کشورهایی که تمام حملات فاجعه بار تروریستی را انجام داده اند می توانند به آمریکا بروند و ما نه ، ولی با خودم این موضوع را مطرح کردم که هنوز جزئیات این موضوع مشخص نشده و طبق گفته رسانه ها این قانون موقت اجرا خواهد تا یک قانونی برای ایجاد فیلتری که مانع ورود افراد تند رو به خاک آمریکا شود ، به تصویب برسد. با خودم گفتم که اگر این قانون هم اجرا شود و این فیلتر هم ایجاد شود از خودم اطمینان دارم که از این فیلترها به راحتی عبور خواهم کرد و از طرفی سابقه ایرانی های ساکن آمریکا این موضوع را ثابت کرده است که ایرانی ها جز خدمت رسان ترین ، آرام ترین ، موفق ترین و قانون مندترین اتباع آمریکا هستند و این موضوع اثر زیادی در اعمال قوانین مربوط به مهاجرات ایرانیان به آمریکا را دارد. دقایقی بعد از انتشار این خبر ، خبر تشکر ترامپ از یک عکاس ایرانی در حساب تویتر ترامپ منشر شد که همین موضوع امید را در دلم روشن کرد. این موضوع هم یکی از موج های وحشتناکی است که به زودی آرام خواهد شد درست مثل تمام موج هایی که قبلا به وجود آمده بود. ما ترویست و تندرو نیستیم که بخواهیم ترسی در دلامان جای دهیم ، امروز نشد فردا دوباره شانسمان را امتحان خواهیم کرد تا به هدفمان برسیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: iSalar ، alirezanz ، jalayevatan
ایکاش لابی ها ایرانم مثل عربستان قوی بود نمیزاشتند بر علیه کشورشون همچین چیزی تصویب بشه
آسمون خدا همه جا یه رنگه ولی زمینش?............NYC❤️REZA??
NYC or LA?
Dvlottery2018:IT IS MY TURN
شمارش معکوس لاتاری (نترس کلیک بکن)

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، sepideh1234 ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان