کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربه سفر به آمریکا با گرین کارت
.
در این تاپیک میتوانید تجربه سفر خود را به آمریکا (با گرین کارت) قرار دهید تا سایر دوستانی که قصد سفر دارند، از شرایط موجود آگاه شوند.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: dela
سلام به همگی،
دوستان با تتوجه به شرایط کنونی، سفر به امریکا رو از طریق اتحاد توصیه می کنید؟
کنترل مرز در ابوظبی انجام میشه:
(دارندگان گرین کارت)
نکته مثبت: جوّ موجود در ابوظبی نسبت به فرودگاه های امریکا خیلی آرام تره. آدم با خیال راحت میشینه تو هواپیما.
نکته منفی: دور بودن از خاک امریکا، عدم صدور اجازه ورود رو برای آفیسر راحت تر می کنه.
نظر شما چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-01 ساعت 02:00)eezadpanah نوشته:  سلام به همگی،
دوستان با تتوجه به شرایط کنونی، سفر به آمریکا رو از طریق اتحاد توصیه می کنید؟
کنترل مرز در ابوظبی انجام میشه:
(دارندگان گرین کارت)
نکته مثبت: جوّ موجود در ابوظبی نسبت به فرودگاه های آمریکا خیلی آرام تره. آدم با خیال راحت میشینه تو هواپیما.
نکته منفی: دور بودن از خاک آمریکا، عدم صدور اجازه ورود رو برای آفیسر راحت تر می کنه.
نظر شما چیه؟

من جاى شما باشم اين ريسك رو نميكنم، چون ظاهرا براى گرين كارديا كه از ايران يا يكى از اين كشورها ميان يك مرحله اضافه كه در واقع يك نوع بازپرسى هست انجام ميشه و بعد اجازه ورود صادر ميشه. شنيدم بعضى ها تا چند ساعت بازرسى شدن. حالا خطرش اول اينه كه تو ابوظبى اين مرحله رو نداشته باشن و با همين بهانه اجازه پرواز ندن، دوم اينكه بازپرسى طولانى باعث بشه از پرواز جا بمونين.
پاسخ
تشکر کنندگان: eezadpanah ، pishtaz611 ، gbtm
لطفاً اگر كسى تو اين چند روز با گرين كارد وارد شده تجربياتشون رو اينجا به اشتراك بذارن. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-02-01 ساعت 04:17)daria نوشته:  لطفاً اگر كسى تو اين چند روز با گرين كارد وارد شده تجربياتشون رو اينجا به اشتراك بذارن. ممنون

این پیج اکسل گوگل داک رو دیدید؟ https://goo.gl/M6DPvb
به نظر میرسه مانعی برای ورود دارندگان گرین کارت وجود نداره. فقط از همه یه سری سوال می کنن.
انتهای این فایل، یکی نوشته با گرین کارت از ابوظبی میخواسته بره LAX، به خاطر بازجویی از پرواز جا مونده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که تو روزهای اخیر به امریکا پرواز داشتند و این پروسه بازجویی رو گذروندن، ممنون می شیم اگه اینجا از سوال های مطرح شده برامون بنویسین.
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat
کاش دوستان گرین کارتی میومدن و تجربه سفرشون رو میگفتن. در مورد نحوه بازجویی؟... سوالاتی که ازشون میپرسن؟... خود من دارم با تاخیر بعد از شش ماه با یه نوزاد هشت ماهه برمیگردم و استرس دارم و نمیدونم باهام چه برخوردی میکنن.اون فایل بالا هم خوبه ولی اطلاعاتی در مورد پرسش و پاسخ ها نمیده و مثلا متوجه نمیشیم که اگر گرین کارتی اجازه ورود نگرفته به چه علت بوده؟
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-01 ساعت 15:35)anahita1361 نوشته:  دوستانی که تو روزهای اخیر به آمریکا پرواز داشتند و این پروسه بازجویی رو گذروندن، ممنون می شیم اگه اینجا از سوال های مطرح شده برامون بنویسین.

این فرم خیلی ناقص اعمال شده. کلی نکات کلیدی رو در نظر نمیگیره. مثل اینکه چند وقت بیرون آمریکا بوده فرد. به کجا سفر کرده ؟ سوالات چی بوده و اینکه سوال و جواب چقدر طول کشیده.

یک عده شنگول هم اومدن بلیط ماله مارچ رو گزاشتن !

شماره کیس: 2010AS00029XXX
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: September 2
تاریخ دریافت کلیرنس: September 14
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، Haghighat
از اونجایی که بعضی از خبرگزاری ها نوشته بودن افرادی که گرین کارد دارن و شهروند یکی از این ۷ کشور هستند باید قبل از بازگشت به آمریکا به یک سفارت یا کنسولگری مراجعه کنن، من برای رفع شبهه به سفارت آمریکا در آنکار ایمیل زدم و در این مورد سؤال کردم. پاسخ سفارت رو عیناً اینجا میفرستم تا بقیه دوستانی شرایط مشابه دارن هم از سردرگمی خارج بشن:

Currently, we understand that the Customs and Border Patrol is issuing waivers to U.S. Permanent Residents upon arrival to the United States and you should be able to enter the country without any problems. Your do not need to come to the Embassy before you travel. For more guidance please click on https://www.cbp.gov/border-security/prot...ted-states.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، pishtaz611 ، frz61 ، Haghighat ، anahita1361 ، mfarazz
(2017-02-01 ساعت 15:35)anahita1361 نوشته:  دوستانی که تو روزهای اخیر به آمریکا پرواز داشتند و این پروسه بازجویی رو گذروندن، ممنون می شیم اگه اینجا از سوال های مطرح شده برامون بنویسین.

اين پست رو بخونين:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid741302
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-01 ساعت 15:35)Haghighat نوشته:  کاش دوستان گرین کارتی میومدن و تجربه سفرشون رو میگفتن. در مورد نحوه بازجویی؟... سوالاتی که ازشون میپرسن؟... خود من دارم با تاخیر بعد از شش ماه  با یه نوزاد هشت ماهه برمیگردم و استرس دارم و نمیدونم باهام چه برخوردی میکنن.اون فایل بالا هم خوبه ولی اطلاعاتی در مورد پرسش و پاسخ ها نمیده و مثلا متوجه نمیشیم که اگر گرین کارتی اجازه ورود نگرفته به چه علت بوده؟

من دیروز فرودگاه لوس آنجلس بودم و مورد خاصی که مشکلی برای کسی پیش بیاد ندیدم، افراد با حجاب (مسلمان) زیادی وارد میشدن و گروههایی هم کمپین داشتن که در صورتی که مشکلی برای مهاجران پیش اومد بهشون مشاوره حقوقی بدن یا بهر ترتیب کمک کنن. خود افسران گمرک هم از وضعیت پیش اومده ناراضی بودن و حتی بیشتر از مردم از زرپیدنت ترامپ بد میگفتن.
بهتره اگر از فرودگاه لس آنجلس وارد میشید، کسی به عنوان استقبال کننده شما از قبل اونجا حاضر باشه و موردتون رو با وکلایی که در سالن هستن درمیون بذاره تا زمینه ایی برای مداخله و کمک بوجود بیاد.

با توجه به این اینکه بچه نوزاد دارید، فکر میکنم راهکار ساده ای برای شما وجود داره که خوتون هم میدونید و براش آماده اید. ولی لطفی که این کوچولو به شما میکنه رو هیچوقت در زندگی فراموش نکنید و همیشه به چشم یک قهرمان نجات بخش ببینیدش.

سفر خوبی داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Haghighat ، gbtm ، anahita1361 ، mrticoen ، copol
سلام ایا کسی اطلاعی داره فرودگاه میامی شرایطش چطوره؟من همیشه میام میامی و شکرخدا گیر نمیدن. نمیدونم حالا وضعش چطوره
پاسخ
تشکر کنندگان: daria
(2017-02-03 ساعت 18:00)daria نوشته:  

اين پست رو بخونين:

متاسفانه توی پستی که لینکش رو گذاشتین چیزی راجع به سوال های ندیدم! لطف می کنید اگه اشتباه شده لینک درست رو بفرستین. ممنون
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-04 ساعت 23:34)anahita1361 نوشته:  
(2017-02-03 ساعت 18:00)daria نوشته:  

اين پست رو بخونين:

متاسفانه توی پستی که لینکش رو گذاشتین چیزی راجع به سوال های ندیدم! لطف می کنید اگه اشتباه شده لینک درست رو بفرستین. ممنون

من تو این پستhttps://www.mohajersara.org/forum/thread...#pid739966 تجربه ام رو گفتم
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، Haghighat
سلام پدر مادر من حدود یک هفته پیش بعد از چهار سال وارد امریکا شدن و اصلا ازشون هیچ سوالی نکردن و حتی بارهاشونم نگشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان