کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تاثیرات فرمان منع سفر بر لاتاری 2018
دوستان سلام

در مورد تاثیرات فرمان اجرایی ترامپ مبنی بر محدودیت سفر و صدور ویزای ایالات متحده بر برندگان لاتاری ، افرادی که گرین کارت دارند و غیره چه از طریق ما چه از طریق رسانه های خبری بین المللی صحبت های زیادی شده است و می شود اما تاثیرات این فرمان بر لاتاری ۲۰۱۸ و برندگان احتمالی ایرانی آن تاکنون بررسی نشده است و دست نخورده باقی مانده است که در این مطلب قصد دارم به این مهم بپردازم.

فرمان جدید در صورت اجرایی شدن آن از ۱۶ مارچ ۲۰۱۷ بمدت ۹۰ روز جلوی صدور هرگونه ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی بجز موارد خاص را می گیرد حال اینکه آیا سفارت ها مصاحبه انجام دهند یا خیر را بایستی منتظر اطلاعیه های آنها بود ولی اگر مانند فرمان قبلی عمل شود کلیه مصاحبه ها از ۱۶ مارچ ۲۰۱۶ بمدت ۹۰ روز لغو خواهد شد که تا تاریخ ۱۴ جون ۲۰۱۷ این فرمان اعتبار دارد.

نتیجه لاتاری ۲۰۱۸ قرار است در تاریخ ۲ می ۲۰۱۷ اعلام شود که دقیقا در میانه این فرمان قرار دارد. حال سوال اصلی این است که چه بر سر برندگان احتمالی این برنامه خواهد آمد؟

از آنجاییکه برنامه لاتاری یک برنامه بلند مدت است و فرامین موقتی و کوتاه مدت کلی تاثیری بر اصل یک برنامه بلند مدت ندارد پس اینکه گفته می شود آیا لاتاری برای ایرانیان دیگر یک رویاست صحت ندارد و قاعدتاً برندگان لاتاری ۲۰۱۸ از ایران نیز خواهند بود و بنظر بنده لازم است اقدامات اولیه انجام شود و منتظر خبرهای بعدی بود.

هدف از فرمان منع صدور ویزا آنگونه که گفته می شود جلوگیری از ورود افرادی است که ایالات متحده نسبت به وروشان به خاک خود نگرانی امنیتی دارد و این نگرانی ها قبلاً هم وجود داشت و تحت نام مراحل اداری یا FBI CHECK از آن نام برده می شد و افرادی که کنسول تشخیص می داد نیاز به بررسی بیشتر دارند را به این پروسه برای تعیین تکلیف واگذار می کرد.
حال با این فرمان قصد این است که در این ۹۰ روز تمهیداتی جدی اندیشیده شود تا از ورود افرادی که برای ایالات متحده نگران کننده هستند جلوگیری شود و اینجاست که ارسال فرم ها و درخواست های ویزا نیاز به دقت و تجربه زیادی دارد و افرادی که قصد ادامه مسیر را دارند بایستی به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

سیدعلی سپهر
مشاور رسمی امور مهاجرتی در ایالت کالیفرنیا
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
با عرض سلام و خسته نباشید.....
همانطور که در امضا موجود هست شوهر بنده هنوز ویزا نگرفته و ما از ترس رییس جمهور ترامپ یه سفر به آمریکا کردیم که گرین کارت فعال بشه.
حال سوالی که دارم اینه آیا پروسه ای پی در این نود روز ادامه دارد؟
آفیسر به ما اطمینان داد که طی 3 تا 6 ماه حتما ویزا داده می شود اما آیا ممکن است به شوهر من ویزا ندهند یا کلا ریجکت شود به خاطر سربازی سپاه؟
Case number:2017as3XXX
تاریخ رویت: 15 می
تاریخ تکمیل فرم: 28 می
تاریخ کارنت: 12 دسامبر
تاریخ نامه دوم: 20 دسامبر
تاریخ سفارت: 23 فوریه
سفارت : آنکارا تغییر به ایروان توسط kcc
تاریخ دریافت ویزا:من و دخترم یکضرب شوهرم ap
تاریخ ورود به آمریکا:من و دخترم 1 مارچ برای اکتیو کردن گرین کارت..... ورود بدون دردسر
ایالت ویرجینیا  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Paniz888 ، lr_rleri
سلام،
حدس میزنم پروسه اداری انجام میشه فقط ویزا برای ایرانی ها صادر نمیشه. شما اگر وقت و حوصله دارید باید متن فرمانو بخونید ببینید استثنایی داره که شامل همسرتون شه به این علت که شما مقیم آمریکا هستید و بتونه تو این 90 روز هم ویزا بگیره یا نه... بعیده بخاطر سربازی در سپاه ریجکت شه. در کل نگران نباشید.
ایام بکام

(2017-03-13 ساعت 19:38)Sepidehsalehi نوشته:  با عرض سلام و خسته نباشید.....
همانطور که در امضا موجود هست شوهر بنده هنوز ویزا نگرفته و ما از ترس رییس جمهور ترامپ یه سفر به آمریکا کردیم که گرین کارت فعال بشه.
حال سوالی که دارم اینه آیا پروسه ای پی در این نود روز ادامه دارد؟
آفیسر به ما اطمینان داد که طی 3 تا 6 ماه حتما ویزا داده می شود اما آیا ممکن است به شوهر من ویزا ندهند یا کلا ریجکت شود به خاطر سربازی سپاه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018
با سلام.در سال 2013 یک سفر یک هفته ای به روسیه داشتم.در صورت قبولی در لاتاری 2018 آیا لازمه که در فرم ds-260 یا روز مصاحبه اعلام کنم.آیا تاثیر منفی بر روی روند ویزا داره؟
ممنون.
DV 2014 : NO
DV 2015 : NO
DV 2016 : NO
DV 2017 : NO
DV 2018 : NO
DV 2019 : NO
DV 2020 : NO

IF YOU WANT TO GO FAST,GO ALONE.IF YOU WANT TO GO FAR,GO TOGETHER.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من نتونستم وارد سایتhttps://www.dvlottery.state.gov
بشم شما دوستان آنلاین کسی هست موفق شده باشه وارد سایت بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Soeño
25MAY/ پایگاه خبری عصر ایران: دادگاه تجدید نظر آمریکا هم به ادامه تعلیق فرمان ممنوعیت مهاجرت ترامپ رأی داد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دیوان عالی به اجرایی شدن بخش‌هایی از فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رای داد

دیوان عالی ایالات متحده در اقدامی که یک پیروزی برای دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، محسوب می‌شود بخش‌هایی از فرمان ممنوعیت موقت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به خاک این کشور را اجرایی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حکم دیوان عالی آمریکا تصریح شده است که این ممنوعیت فقط شامل افرادی می‌شود که هیچ پیوندی با ایالات متحده ندارند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-27 ساعت 13:12)ARSHIN007 نوشته:  دیوان عالی به اجرایی شدن بخش‌هایی از فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رای داد

دیوان عالی ایالات متحده در اقدامی که یک پیروزی برای دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، محسوب می‌شود بخش‌هایی از فرمان ممنوعیت موقت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به خاک این کشور را اجرایی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حکم دیوان عالی آمریکا تصریح شده است که این ممنوعیت فقط شامل افرادی می‌شود که هیچ پیوندی با ایالات متحده ندارند.

خب حالا آیا این موضوع به این معنی هست که ما که برنده لاتری 2018 شدیم دیگه ویزا گرفتن منتفی میشه؟؟؟؟
کیس نامبر: 2018AS6XXX
تاریخ رؤیت: 06 May
تاریخ ارسال فرم260: 15 May
وضعیت: منتظر زمان مصاحبه
پاسخ
سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم این فرمان تو ماه اکتبر توسط دیوان عالی به طور کامل منتفی میشه یا به طور کامل اجرا میشه یا می تونه به همین صورت بخش هاییش رو دیوان اجازه اجرا بده
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-06-28 ساعت 15:55)رادینا نوشته:  سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم این فرمان تو ماه اکتبر توسط دیوان عالی به طور کامل منتفی میشه یا به طور کامل اجرا میشه یا می تونه به همین صورت بخش هاییش رو دیوان اجازه اجرا بده

سلام دوست عزیز
دیوان عالی به مدت 3ماه یعنی جولای واگوست وسپتامبربه مرخصی تابستانه میروند وبعد از پایان مرخصی یعنی درماه اکتبر پرونده مهاجرتی ترامپ رو بطور کامل بررسی ونتیجه آرا رو اعلام میکنن.
فعلا با قسمتی از فرمان ترامپ موافقت کرده اند بنابراین اجرای قسمتی از فرمان ترامپ موقتی است ودراین 3ماه اجرا میشود و مشخص نیست که دراکتبر چه اتفاقی میافتد باید منتظر ماند
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Soeño
من دیگه خسته شدم از بس که اومدم اینجا ولی خبرهای خوب نشنیدم .
ولی وقتی میرم دلم تنگ میشه واسه ی دوستام چه کار کنم برو بچ مهاجر سرا ان دیگه

والاه در جواب به تیتر ناظم به طور خلاصه عرض کنم که تا زمانی که جنگ در عراق و سوریه باشه

و دیگران در ان دخالت کنند وضع همین روال خواهد بود . یعنی از قبولی و بی نتیجه ماندن لاتاری خبری نیست

فقط دعا کنید برای صلح و ارامش در خاورمیانه که دامنه ی این اتش به ایران نرسه .

اگه برسه دیگه باید قید بیانیه ی ترامب مبنی بر عدم مهاجرت را بزنی و از مملکتت دفاع کنی . اصلا راه فراری نداری Big Grin Big Grin Big Grin

این بیانیه ها حق یک کشور و دولت و اگر ایران هم به فکر مرزهاش بود کارگر ایرانی بی کار نمی ماند با احترامی که به برادران همسایمون داریم.
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
چقدر ديگه مشخص ميشه كه لاتاري كنسل ميشه يا نه؟ هيچ خبري نشده؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
نزدیک سه ماه است که درگیر لاتاری 2018 هستیم
احتمالاً هم تا 15 ماه دیگر این قضیه ادامه پیدا خواهد نمود .
در این مدت ، زمان زیادی را صرف تحقیق و مشورت از دوستان در اینخصوص نمودم
در گروههای مختلف هم عضو شدم و از نظرات آنها هم استفاده نمودم و به نتیجه ذیل رسیدم ، احساس نمودم نظر خود را به اشتراک بگذارم شاید بدرد هم وطنهایم بخورد.
باتوجه به قوانینی که آقای ترامپ وضع نموده و تأثیرش هم اکنون زندگی بچه های لاتاری 2017 را به هم ریخته است، احتمالاً این آشفتگی را ما در طول یکسال آینده تجربه خواهیم نمود .
الان هم مصوبه ای را تصویب نموده که هر کشور مکلف است اطلاعات شهروندهایی که درخواست ویزا داده اند در اختیار دولت آمریکا قرار دهد ، والا برای آن افراد ویزا صادر نمی کند .
با این تفاسیر احتمال اینکه ما در سال آینده بتوانیم از طریق لاتاری 2018 ویزا بگیریم ، خیلی زیاد نمی باشد .
هر چند که پروسه اداری آنرا من خودم به عنوان صرفاً کسب یک تجربه و احتمال بدست آوردن یک فرصت دنبال می کنم ، ولیکن برنامه زندگیم را برای مهاجرت به آمریکا برای سال آینده نمی بندم .
اگر تا سال آینده همانطور که تقدیر با ما یار بود و برنده لاتاری 2018 شدیم ، توانستم با انجام مراحل اداری لاتاری موفق به اخذ ویزا آمریکا شویم ، آنگاه دو فرصت ششماهه و دوساله برای مهاجرت کامل به آمریکا داریم .
یک فرصت حداکثر شش ماهه که مربوط به تاریخ اعتبار ویزا می شود که اگر توانستیم خود را در آن بازه زمانی برای مهاجرت آماده می نماییم ،
در غیر اینصورت می توانیم با سفر به آمریکا و اخذ گرین کارت (در یک فاصله 45 روز) درخواست پاس سفید بدهیم و به مدت 2 سال به ایران برگردیم و از فرصت بوجود آماده استفاده نموده و با آمادگی کامل و خیال راحت برای باقیمانده عمر تصمیم گیری نماییم .
بنابراین من به شخصه هیچ تغییری در برنامه های زندگیم تا گرفتن اخذ ویزا نخواهم داد .
و حتی سفر به کشور همسایه جهت مصاحبه را سفری تفریحی برنامه ریزی می نمایم که در کنارش مصاحبه و انجام آزمایشهای پزشکی هم می باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان: Soeño ، ازاده حسيني
(2017-07-14 ساعت 13:36)dadyar نوشته:  سلام دوستان
نزدیک سه ماه است که درگیر لاتاری 2018 هستیم
احتمالاً هم تا 15 ماه دیگر این قضیه ادامه پیدا خواهد نمود .
در این مدت ، زمان زیادی را صرف تحقیق و مشورت از دوستان در اینخصوص نمودم
در گروههای مختلف هم عضو شدم و از نظرات آنها هم استفاده نمودم و به نتیجه ذیل رسیدم ، احساس نمودم نظر خود را به اشتراک بگذارم شاید بدرد هم وطنهایم بخورد.
باتوجه به قوانینی که آقای ترامپ وضع نموده و تأثیرش هم اکنون زندگی بچه های لاتاری 2017 را به هم ریخته است، احتمالاً این آشفتگی را ما در طول یکسال آینده تجربه خواهیم نمود .
الان هم مصوبه ای را تصویب نموده که هر کشور مکلف است اطلاعات شهروندهایی که درخواست ویزا داده اند در اختیار دولت آمریکا قرار دهد ، والا برای آن افراد ویزا صادر نمی کند .
با این تفاسیر احتمال اینکه ما در سال آینده بتوانیم از طریق لاتاری 2018 ویزا بگیریم ، خیلی زیاد نمی باشد .
هر چند که پروسه اداری آنرا من خودم به عنوان صرفاً کسب یک تجربه و احتمال بدست آوردن یک فرصت دنبال می کنم ، ولیکن برنامه زندگیم را برای مهاجرت به آمریکا برای سال آینده نمی بندم .
اگر تا سال آینده همانطور که تقدیر با ما یار بود و برنده لاتاری 2018 شدیم ، توانستم با انجام مراحل اداری لاتاری موفق به اخذ ویزا آمریکا شویم ، آنگاه دو فرصت ششماهه و دوساله برای مهاجرت کامل به آمریکا داریم .
یک فرصت حداکثر شش ماهه که مربوط به تاریخ اعتبار ویزا می شود که اگر توانستیم خود را در آن بازه زمانی برای مهاجرت آماده می نماییم ،
در غیر اینصورت می توانیم با سفر به آمریکا و اخذ گرین کارت (در یک فاصله 45 روز) درخواست پاس سفید بدهیم و به مدت 2 سال به ایران برگردیم و از فرصت بوجود آماده استفاده نموده و با آمادگی کامل و خیال راحت برای باقیمانده عمر تصمیم گیری نماییم .
بنابراین من به شخصه هیچ تغییری در برنامه های زندگیم تا گرفتن اخذ ویزا نخواهم داد .
و حتی سفر به کشور همسایه جهت مصاحبه را سفری تفریحی برنامه ریزی می نمایم که در کنارش مصاحبه و انجام آزمایشهای پزشکی هم می باشد .

دوست عزیز وقت بخیر
نگران نباشید Shy
البته به فامیل درجه یک الان بند جدید اضافه شده و شامل دایی و عمه و خاله و پسرخاله و....... هست.
و ازتون دعوت میکنم یه بار دیگه پست اول این تاپیک مخصوصا بخش دوم پست رو با دقت بخونید که بسیار خوب و کارشناسانه بیان شده.

درسته که شرایط امسال کمی مبهمه ولی در نوشته های شما من بیشتر نگرانی از خود مهاجرت و جنبه روانشناسیه فردی که میخواد اینکارو انجام بده میبینم،
به عقیده من فردی که به امید خدا این شرایط براش فراهم شه باید بعد از یه فاصله زمانی کوتاهتر به محیط بره تا براش ملموستر باشه و تصمیم های بعدیش رو راحتر بگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Soeño ، Samand
سلام دوستان
طبق برنامه سال های گذشته حدود 3هفته دیگر یعنی اوایل اگوست اولین کارنتی های برندگان 2018 اعلام میشوند که باید دراکتبر به مصاحبه بروند.
دراین رابطه چند مورد مبهم است که باید وزارت خارجه آم ر ی کا آنها را مشخص واعلام کند:
1-اگر قرار باشد شهروندان 6کشور که فامیل نداشته باشند به آنها ویزا ندهند پس انجام دادن پروسه مصاحبه که هم زمانبر وهم هزینه بر است مثل انجام دادن مدیکال وسفر وپرداخت هزینه سفارت و... بیمورد است
2-اگر بخواهند فامیل درجه 2را هم قبول کنند آنگاه چگونه وبا چه مکانییسمی میتوانندقبول شدگان آن را اثبات کنند ؟
3-درماه اکتبر دیوان عالی طرح را بررسی ونتیجه را اعلام میکند (مشخص نیست چه مدت طول میکشد یک هفته یا یک ماه ..) دراوایل اکتبر تعدادی به مصاحبه میروند تکلیف یکضربی ها چه میشود؟ آیا سفارت خانه ها صبر میکنند تا ببینند نتیجه رای دیوان عالی چه میشود ویا ویزا صادر میکنند؟ افرادی که درمیانه رای قرار دارند چه سرنوشتی دارند؟
4-ابهام بسیار است وباید منتظر ماند تا عالیجنابان از مرخصی طولانی تابستانه برگردند وسرنوشت مارا رقم بزنند.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان