کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وضعیت فعلی و سوابق شغلی، تحصیلی و آموزشی (Work/Education/Training)
### پست‌های غیرمرتبط با موضوع حذف خواهد شد. ###

لطفاً برای مباحثی که فاقد تاپیک اختصاصی می‌باشد، از تاپیک سایر مباحث و
برای گفتگوی آزاد از تاپیک‌های گفتگوی آزاد برندگان لاتاری یا گفتگوی آزاد استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
.
Present Work/Education/Training Information
  • در این مرحله، وضعیت شغلی یا تحصیلی فعلی خود را مشخص می‌کنید که می‌تواند یک یا چند مورد باشد.

Primary Occupation
    در این قسمت با انتخاب یکی از گزینه‌های زیر مشخص می‌کنید که شغل فعلی شما در کدام طبقه‌بندی قرار دارد:

AGRICULTURE کشاورزی
    ARTIST/PERFORMER هنر
    BUSINESS کسب و کار
    COMMUNICATIONS ارتباطات
    COMPUTER SCIENCE علوم کامپیوتر
    CULINARY/FOOD SERVICES آشپزی/خدمات غذایی
    EDUCATION آموزش
    ENGINEERING مهندسی
    GOVERNMENT دولتی
    HOMEMAKER خانه‌دار
    LEGAL PROFESSION حقوق
    MEDICAL/HEALTH پزشکی/بهداشت و سلامت
    MILITARY نظامی
    NATURAL SCIENCE علوم طبیعی
    NOT EMPLOYED بیکار
    PHYSICAL SCIENCES علوم فیزیک
    RELIGIOUS VOCATION حرفه مذهبی
    RESEARCH پژوهشی
    RETIRED بازنشسته
    SOCIAL SCIENCE علوم اجتماعی
    STUDENT محصل
    OTHER سایر

• در صورت انتخاب یکی از گزینه‌هایNOT EMPLOYED یا RETIRED یا HOMEMAKER جزییات درخواست نمی‌شود.

• در صورت انتخاب گزینهOTHER علاوه بر جزییات شغل، توضیح مختصر در مورد شغل درخواست می‌شود.

اطلاعات درخواستی در مورد شغل قبلی، به شرح زیر می‌باشد:

Present Employer or School Name نام کارفرما یا محل تحصیل فعلی
    Employer Street Address آدرس محل کار یا تحصیل (در صورت طولانی بودن آدرس، می‌توانید از فیلد دوم استفاده کنید)
    City شهر محل کار یا تحصیل
    State/Province ایالت/استان محل کار یا تحصیل (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Does Not Apply را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Postal Zone/ZIP Code زیپ‌کد/کد پستی محل کار یا تحصیل (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Does Not Apply را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Country/Region کشور/منطقه محل کار یا تحصیل

• اگر خویش‌فرما هستید (کارفرما ندارید) بجای نام کارفرما، نام خود را وارد کنید.
  • همچنین اگر محل کار ثابت ندارید، آدرس محل سکونت خود را وارد کنید.

Does this job require at least 2 years of training or experience?

این سوال مربوط به متقاضیانی است که فاقد تحصیلات پایه 12 ساله هستند. (برای سایر متقاضیان کاربرد ندارد)
    در صورتی که فاقد تحصیلات پایه 12 ساله هستید یا در مرز آن می‌باشید، حتماً لینک زیر را مطالعه کنید تا با نحوه بررسی شغل مورد نظر و پاسخگویی به این سوال آشنا شوید:
    [لینک در حال آماده سازی می باشد و بزودی اضافه خواهد شد]

Do you have other occupations?
    اگر در حاضر بیش از یک شغل دارید، جواب این سوال را Yes انتخاب کرده و در صورت نیاز می‌توانید از کلیدهای Add Another و Remove برای افزودن موارد بیشتر یا حذف موارد اضافی استفاده کنید.
  • نحوه تکمیل هر کدام از این موارد دقیقاً مشابه قسمت شغل اصلی می‌باشد.

In which occupation do you intend to work in the U.S.?
    در جواب این سوال مشخص می‌کنید که بعد از مهاجرت به آمریکا در چه حرفه‌ای مشغول خواهید شد.

• بعد از مهاجرت ممکن است شغل شما، نسبت به شرایط موجود، با گزینه انتخاب شده در جواب این سوال متفاوت باشد که در این صورت مشکلی از این نظر پیش نمی‌آید.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: meisam2018
.
Previous Work/Education/Training Information
  • در این مرحله، سوابق کاری و سوابق تحصیلی خود را در گذشته مشخص می‌کنید.

Were you previously employed?
    اگر در گذشته شاغل بودید، جواب Yes را انتخاب کرده و جزییات آن را وارد کنید.

• برای اتباع ایران، سوابق شغلی 10 سال اخیر درخواست شده است.

• از متقاضیان درخواست شده تا ورود اطلاعات را به ترتیب از جدیدین مورد شروع کرده و تا قدیمی‌ترین مورد ادامه دهند.

• اگر در گذشته شاغل بودید ولی در 10 سال اخیر شاغل نیستید، آخرین سابقه شغلی خود را وارد کنید.

• ورود موارد قدیمی‌تر از 10 سال، نیاز نیست و اختیاری می‌باشد.

اطلاعات درخواستی در مورد شغل قبلی، به شرح زیر می‌باشد:

Employer Name نام کارفرما
    Employer Street Address آدرس محل کار (در صورت طولانی بودن آدرس، می‌توانید از فیلد دوم استفاده کنید)
    City شهر محل کار
    State/Province ایالت/استان محل کار (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Does Not Apply را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Postal Zone/ZIP Code زیپ‌کد/کد پستی محل کار (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Does Not Apply را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Country/Region کشور/منطقه محل کار
    Telephone Number شماره تلفن محل کار
    Job Title عنوان شغل
    Supervisor's Surnames نام خانوادگی سرپرست (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Do Not Know را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Supervisor's Given Names نام سرپرست (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Do Not Know را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Employment Date From تاریخ شروع به کار (اگر تاریخ شروع، بیشتر از 10 سال پیش است، همان تاریخ واقعی را بنویسید و در 10 سال پیش قطع نکنید)
    Employment Date To تاریخ خاتمه کار (اگر شغل مورد نظر هنوز ادامه دارد، باید در مرحله قبلی Present وارد شود)

Did this job require at least 2 years of training or experience?
    این مورد در پست قبلی توضیح داده شده است.

• در صورت نیاز می‌توانید از کلیدهای Add Another و Remove برای افزودن موارد بیشتر یا حذف موارد اضافی استفاده کنید.

Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?
    در صورتی که حداقل سطح تحصیلات شما، دوره متوسطه یا بالاتر از آن می‌باشد، جواب Yes را انتخاب کرده و جزییات سوابق تحصیلی را وارد کنید.

Highest Level of Education Completed
    بالاترین سطح تحصیلات که یکی از موارد زیر می‌تواند باشد:

HIGH SCHOOL, NO DEGREE گذراندن دروسی از دوره متوسطه (دیپلم یا پیش دانشگاهی)
    HIGH SCHOOL DIPLOMA فارغ التحصیل دوره متوسطه (دیپلم یا پیش دانشگاهی)
    VOCATIONAL SCHOOL فارغ التحصیل هنرستان فنی و حرفه‌ای
    UNIVERSITY, NO DEGREE گذراندن دروسی از دوره دانشگاهی (مقطع کاردانی یا کارشناسی)
    UNIVERSITY DEGREE فارغ التحصیل از دانشگاه (مقطع کاردانی یا کارشناسی)
    ADVANCED DEGREE فارغ التحصیل تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و بالاتر)
    OTHER سایر

• در صورت انتخاب گزینه OTHER علاوه بر جزییات دوره تحصیلی، توضیح مختصر در مورد دوره درخواست می‌شود.

Number of Educational Institutions Attended:
    تعداد دوره‌های تحصیلی (دوره متوسطه و بالاتر) را که گذرانده‌اید، وارد کنید.

• نیاز به ورود اطلاعات دوره‌های پایین‌تر از متوسطه نیست.

اطلاعات درخواستی در مورد دوره تحصیلی، به شرح زیر می‌باشد:

Name of Institution
    نام موسسه آموزشی
    Street Address آدرس محل آمورش (در صورت طولانی بودن آدرس، می‌توانید از فیلد دوم استفاده کنید)
    City شهر محل آمورش
    State/Province ایالت/استان محل آموزش (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Does Not Apply را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Postal Zone/ZIP Code زیپ‌کد/کد پستی محل آموزش (در صورت نامشخص بودن یا عدم وجود، Does Not Apply را تیک بزنید تا غیرفعال شود)
    Country/Region کشور/منطقه محل آموزش
    Course of Study رشته تحصیلی
    Degree, Diploma or Certificate Received نوع مدرک تحصیلی
    Date of Attendance From تاریخ شروع دوره
    Date of Attendance To تاریخ پایان دوره

• در راهنمای فرم توصیه شده است، در فیلد رشته تحصیلی، برای تحصیلات متوسطه (دیپلم یا پیش دانشگاهی) از عبارت ACADEMIC یا VOCATIONAL استفاده شود.

• لیست انواع مدارک متدوال به شرح زیر می‌باشد:

HIGH SCHOOL DIPLOMA دیپلم
    PRE-UNIVERSITY DEGREE پیش دانشگاهی
    ASSOCIATE'S DEGREE کاردانی (فوق دیپلم)
    BACHELOR'S DEGREE کارشناسی (لیسانس)
    MASTER'S DEGREE کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)
    DOCTORATE DEGREE دکترا

• در صورت نیاز می‌توانید از کلیدهای Add Another و Remove برای افزودن موارد بیشتر یا حذف موارد اضافی استفاده کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: meisam2018
.
Additional Work/Education/Training Information
  • در این مرحله، اطلاعاتی در مورد سوابق و قابلیت‌های خاص درخواست شده است.

Have you ever served in the military?
    اگر سابقه خدمت نظامی (خدمت سربازی، اشتغال در نیروهای مسلح و ...) دارید، جواب Yes را انتخاب کرده و اطلاعات درخواستی را وارد کنید.

• در صورت انتخاب جواب No، از متقاضیان ایرانی توضیحات بیشتری در این مورد درخواست نمی‌شود.

اطلاعات درخواستی در مورد خدمت نظامی به شرح زیر می‌باشد:

Name of Country/Region نام کشور/منطقه
    Branch of Service شاخه خدمت (ارگان محل خدمت)
    Rank/Position درجه نظامی
    Military Specialty تخصص نظامی
    Date of Service From تاریخ شروع به خدمت
    Date of Service To تاریخ خاتمه خدمت

• اگر تخصص نظامی ندارید، داخل کارد مربوطه NONE بنویسید.

• اگر هنوز در حال خدمت هستید، تاریخ خاتمه خدمت را همان تاریخ ثبت فرم بزنید و در روز مصاحبه آخرین وضعیت را اطلاع دهید.

• برای مشاهده لیست ارگان‌ها و درجه‌های نظامی ایران به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

درجه‌های نیروهای مسلح ایران

درجه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

درجه‌های نیروی انتظامی ایران

Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?
    اگر عضو یا شاغل سازمانی حرفه‌ای، مردمی یا خیریه شناخته شده‌ای بودید یا با آن همکاری داشتید، جواب Yes را انتخاب کرده و نام سازمان را در کادر مربوطه وارد کنید.

Do you have any specialized skills or training, such as firearms, explosives, nuclear, biological, or chemical experience?
    اگر تخصص ویژه‌ای در زمینه سلاح گرم، مواد منفجره، آزمایشات هسته‌ای، بیولوژیکی یا شیمیایی دارید، جواب Yes را انتخاب کرده و توضیح دهید.

• تخصص‌های پایه و عمومی خدمت وظیفه اجباری مشمول موضوع این سوال نیست.

Have you ever served in, been a member of, or been involved with a paramilitary unit, vigilante unit, rebel group, guerrilla group, or insurgent organization?
    اگر تا به حال به گروهک‌های شبه‌نظامی، پارتیزان، شورشی، چریکی یا عاصی خدمت کرده، عضو شده یا در آن مشارکت داشتید، جواب Yes را انتخاب کرده و توضیح دهید.

پاسخ
تشکر کنندگان: meisam2018 ، shayrin
سلام خدمت همگی.
من در حال حاضر دانشجوی ترم 2 ارشد هستم و هنگام ثبت نام لاتاری University Degree رو زدم، حقیقتش تا ارشدم تموم نشه نمی تونم مدرک کارشناسی رو بگیرم، که خب حدود 1 سال و نیم دیگه طول میکشه تا میام ارشد بگیرم و احتمالا تا مدرکش آماده بشه! می خواستم بدونم آیا برای Interview می تونم یه مدرک موقت لیسانس از دانشگاه تهیه کنم و اونا ترجمه کنم ببرم؟ یا اینکه حتما باید مدرک اصلی لیسانس رو ببرم؟ که در این صورت احتمالا باید انصراف از تحصیل بدم تا مدرک لیسانس رو بهم بدن.

ممنون میشم راهنمائیم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-07 ساعت 04:57)ahmadpayan نوشته:  سلام خدمت همگی.
من در حال حاضر دانشجوی ترم 2 ارشد هستم و هنگام ثبت نام لاتاری University Degree رو زدم، حقیقتش تا ارشدم تموم نشه نمی تونم مدرک کارشناسی رو بگیرم، که خب حدود 1 سال و نیم دیگه طول میکشه تا میام ارشد بگیرم و احتمالا تا مدرکش آماده بشه! می خواستم بدونم آیا برای Interview می تونم یه مدرک موقت لیسانس از دانشگاه تهیه کنم و اونا ترجمه کنم ببرم؟ یا اینکه حتما باید مدرک اصلی لیسانس رو ببرم؟ که در این صورت احتمالا باید انصراف از تحصیل بدم تا مدرک لیسانس رو بهم بدن.

ممنون میشم راهنمائیم کنید.

من این کارو کردم از مدرک لیسانسم کپی گرفتم و از دانشگاه نامه اشتغال به تحصیل بعد بردم سازمان مرکزی و گفتم برای تحصیل اتریش نیاز دارم اونا استعلام کردن از دانشگاهی که لیسانس گرفته بودم چون دو تا دانشگاه مختلف بود که چون من با دانشگاه در این خصوص هماهنگ کرده بودم استعلام رو برای سازمان مرکزی فرستادن و سازمان مرکزی هم ریز نمرات تایید شده بهم داد که همونو نیاز داشتم و دادم واسه ترجمه حدودا یک ماه طول کشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من دیپلم فنی دارم. ۳ترم تو آموزشکده خواندم و انصراف دادم. بعدش یک ترم تو دانشگاه آزاد خواندم دروسم رو معادل سازی کردم و کاردانی گرفتم. الان لازمه که اون مقطعی که تو آموزشکده درس خواندم رو ثبت کنم؟ تحت چه عنوانی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .لطفا در مورد نحوی پر کردن این قسمت متن آموزشی بزارید ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من هنگام ثبتام لاتاری در تبدیل سال شمسی به میلادی اشتباه کردم یک سال بزرگترزدم حالا باید چیکار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام
ايا براى رشته پزشكى نيارى به گزينه ٢ سال سابقه كار نيست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من ادرس بعضى از محلهايى كه در سالهاى قبل كار كردم فراموش كردم، و از طرفى بعضى از آن مراكز تعطيل شده اند و گواهى سابقه كار از هيچ كدام از آنها ندارم، چه بايد كرد و ايا نياز است كه از هر جايى كه كار كرده باشى گواهى داشته باشى ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .ممنون از سايت خوبتون ، من ليسانس برق هستم و در قسمت سوابق شغلي اونجايي كه ميپرسه ٢ سال تجربه مي خواد رو تيك زدم و يه توضيح كوچيك در مورد نوع كارم تو شركت دادم ولي شما فرمودين كه براي كساني كه زير ديپلم هستن بايد تيك بزنن ...لازم كه براي اصلاحش اقدام كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من این قسمت (Does this job require at least 2 years of training or experience? ) رو پر کردم در حالی که مدرک لیسانس دارم. فکر می کردم منظوررش اینه که آیا کار شما نیاز به تجربه و دوره دارد یا خیر.
حالا آیا مشکلی برای روند ویزای من پیش میاد؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ایا شما جواب سوالتون رو گرفتید؟ چون من هم در وارد کردن تاریخ تولد مادرم یک روز اشتباه زدم. تاریخ پایان تحصلات دانشگاهی رو هم 10 روز بیشتر زدم. آیا مشکل ساز می شود؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

در مورد مدارک کاری، چطوری باید اثبات کنیم که سابقه کاری داشته ایم؟ با سوابق بیمه؟

من با یک شرکت بصورت پروژه ای کار کردم و سابقه بیمه ای در آنجا ندارم، باید برگه قرارداد هارو ببرم برای روز مصاحبه و یا اینکه یک نامه از شرکت مبنی بر همکاریمون باید تهیه کنم و ببرم ؟ باید ترجمه بشن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان