کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک مهاجرت به استرالیا
من یه مشکلی دارم...
مدارکمو تهیه کردم.حتی ایلتس 7 هم گرفتم ولی حالا میگن چون دانشگاه آزاد هستی و معدلت از 14 کمتره نمیتونی اقدام کنی .به سایت اصلی قوانین هم رفتم چیزی پیدا نکردم.
خواهش میکنم اگه کسی چیزی میدنه کمکم کنه.این قانون هست یا نه؟.....
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
رشتت چیه و کی گفته نمیتونی؟
پاسخ
سلام دوست گرامي
من تمام سايت اداره مهاجرت رو خوندم . با خيلي ها هم ارتباط داشتم ولي جز در برخي موارد خاص . دقت كنيد در برخي موارد خاص فقط رشته هاي مرتبط با حسابداري مشمول معدل ميشن و در بقيه موارد شما بايد امتياز لازم و نيز سابقه مورد نياز رو داشته باشيد . حالا منظور شما براي اسس بود يا لاج پرونده؟
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ihatef ، msar
با سلام
منم شنیدم البته از فامیلمون که در استرالیا هست که دانشگاه آراد معدل 14 به پایین امکان مهاجرت از طریق مهارت رو نخواهد داشت.
پاسخ
دوست عزیز من معدلم 13 بود و از طریق مهارت موفق به اخذ مهاجرت شده ام.
تاریخ اقدام may 2006
تاریخ دریافت اقامت Jan 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: فرزانه 1987 ، msar
با سلام من برای اقامت باید کجا اقدام کنم ممنون میشم من را راهنمایی کنید
من 23 سال دارم مجرد هستم دارای کارت معافیت کامل پزشکی هستم
تحصیلاتم دیپلم کامپیوتر میباشد
دارای 3 مدرک فنی و حرفه ای هستم 2 تا برای کامپیوتر و 1 عدد برای تعمیرات موبایل
از لحاظ شغلی هم آشنایی کامل با کامپیوتر و تعمیرات و اسمبل کردن و تمامی موارد در موبایل
در ضمن در ضمینه برق و الکترونیک هم آشنایی کامل دارم
پاسخ
مرجع اطلاعات مهاجرتی سایت اداره مهاجرت استرالیا است. ادرس سایت www.immi.gov.au
برای مهاجرت راه های مختلفی هست. یکی از انها روش Independent Skilled Worker است.
یک سیستم امتیازی از طرف دولت استرالیا تعیین شده است که ۲ معیار اصلی نمره ایلتس ( ۶ یا ۷) و امتیاز مهارت است.
امتیاز مهارت برای هر رشته تحصیلی به یک روش محاسبه میشود. مثلا برای رشته کامپیوتر قبل از اقدام به گشایش پرونده در اداره مهاجرت باید مدارک تحصیلی خود را به انجمن کامپیوتر استرالیا بفرستید و انها با دریافت وجهی انرا ارزشیابی کرده و تاییده انرا برایتان ارسال میکنند. www.acs.org.au سایت مربوط به این قضیه است.
معمولا لیسانس و ۳ سال سابقه کار فول تایم و رزومه ان برای گرفتن تاییدیه (که ۶۰ امتیاز به همراه میاورد) کافیست.
کسانی که لیسانس ندارند یا لیسانس نامرتبط دارند باید سابفه کار بیشتر یا معتبر تر ارایه کنند که جزییات انرا در همان سایت پیدا میکنید.
مراحل کار بدین صورت است :
۱. ارسال مدارک به acs و گرفتن تاییدیه (۲-۳ ماه)
۲. دادن امتحان ایلتس و گرفتن نمره ۶ (۷ اگر مجرد باشید معمولا لازم است که جبران کمبود امتیاز همسر را بکند)
۳. مطالعه سایت immi.gov.au قسمت Independent Skilled Worker در بخش ویزای مهاجرتی و تهیه تمام فرمها و مدارک.
۴. ارسال تمام مدارک و فرمها و قسط اول (حدودا ۲۰۰۰ دلار) به ادرس اداره مهاجرت استرالیا (فعلا شعبه ادلاید)
۵. حدود ۱ سال و نیم انتظار تا اداره باشما تماس بگیرد
--- اگر زبانتان خوب نیست و یا از سایتها سر در نمی اورید حتما از طریق وکیل اقدام کنید که ۲-۳ ملیونی هزینه اضافه در بر دارد.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Masoud ، samad ، Mercorius ، saberhei ، Shahoo52 ، mavarfan ، drkam ، rozi33 ، mahannn4779 ، venus4 ، mhsenpc ، msar
با سلام

می خواستم ببینم که مهاجرت به استرالیا مصاحبه هم داره...
پاسخ
یه لینکی هم بزارید فرم ها رو دانلود کنیم خوبه....
پاسخ
ببخشید برای انجام دادن قسمت اول یعنی ارسال مدارک به acs و گرفتن تاییدیه ....

باید چه جوری این کار را انجام داد...
ممنون
پاسخ
saeeedpro نوشته: یه لینکی هم بزارید فرم ها رو دانلود کنیم خوبه....

تمام فرم ها در سایت www.immi.gov.au وجود دارد و بسته به نوع اقامتی که در خواست میکنید و شرایط شما فرمهای متفاوتی را باید پرکنید.
جدای از این اگر شخصا نتوانید فرمها را در سایت پیدا کنید (مشکل زبان و حوصله و ...) بهتر است حتما با یک وکیل کار کنید وگرنه تجربه شخصی نشان داده است کارتان پیش نمی رود.
اطلاعاتی که اینجا منعکس میشود فقط بدرد انهایی میخورد که ۸۰ درصد امور را خودشان انجام میدهند و ۲۰ درصد را سوال میکنند.
دوستان علاقمند باید ساعتهای زیادی را صرف مطالعه سایت اداره مهاجرت بکنند تا از جزییات کارها سردربیاوند.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، mavarfan ، saied-k ، drkam ، mahannn4779 ، satin ، venus4 ، mhsenpc ، msar
saeeedpro نوشته: ببخشید برای انجام دادن قسمت اول یعنی ارسال مدارک به acs و گرفتن تاییدیه ....

باید چه جوری این کار را انجام داد...
ممنون

سایت acs را مطالعه کنید و قسمتی که مربوط به ارزشیابی مدارک دانش اموختگان کامپیوتر هست را پیدا کنید.
فرمهای لازم را باید انجا دریافت کنید و ضمیمه مدرکترجمه شده کرده به همراه هزینه لازم به ادرس اعلام شده بفرستید.
انها بعد از بررسی مدرک و رزومه و فرمهای ارسالی بعد از چند ماه نامه تاییدیه ای برایتان پست میکنند که از ان برای گرفتن ۶۰ امتیاز در پرونده مهاحرت استفاده خواهید کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: رامین راد ، mahannn4779 ، msar
saeeedpro نوشته: با سلام

می خواستم ببینم که مهاجرت به استرالیا مصاحبه هم داره...

خیر.
پاسخ
سلام دوستان عزیز :من می خواهم یک رزومه از خودم بنویسم اما نمی دونم چی بنویسم ئر ضمن فوق دیپلم کامپیوتر هستم
پاسخ
سلام ایلتس چند ماه بعد از اسس شدن احتیاجه؟من الان در حال گذراندن ترم 4 زبان هستم وتا ایلتس خیلی فاصله دارم لطفا راهنماییم کنید با این وضعیت مدارکم را برای اسس بفرستم یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ppaarriiaa ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان