کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2013-07-14 ساعت 18:10)saeednasa نوشته:  ‘هواپیمایی آتا’ با انتشار اطلاعیه ای از افزایش پروازهای این شرکت در مسیر تفلیس خبر داد. بر اساس اطلاعیه ‘هواپیمایی آتا’، از مورخ ۱۸ ژوئیه (۲۷ تیر) تا ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۳ (۳۱ شهریور ۱۳۹۲)، پرواز تهران – تفلیس – تهران، علاوه بر روزهای سه شنبه و جمعه، در روزهای پنج شنبه هر هفته نیز انجام خواهد شد.

بر اساس آخرین بخشنامه نرخی، قیمت بالاترین کلاس پروازی ‘آتا’ در مسیر تفلیس ۸۱۱۰۰۰۰ ریال تعیین شده است.

برگرفته از تفلیس دات کام
خب به سلامتی فلای جورجیا با هواپیمای مدرن و امن ایرباس 660 تومن میگیره رفت و برگشت رو اینا با داگلاس 82 که سالهاست عمر خدمتیش تموم شده 811 تومن . خجالت هم خوب چیزیه .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، gbtm
امروز قیمت گرفتم از تهران فقط سه شنبه ساعت 12:30 و جمعه ساعت 10:00 پروز داره . قیمت هم گفت کلاس 716 هزاری و 816 هزاری جا میده.
از تبریز هم سه شنبه 7:30 . قیمتش هم 550 هزار
وقتی بازار رقابتی نباشه همین میشه . پرواز تهران بانکوک ماهان 7 ساعت توی راه هستی دو مرتبه پذیرایی که یکیش غذای گرمه و هواپیماش هم تقریبا نو ، قیمتش حدود یک میلیون شده . فقط به خاطر اینکه حجم مسافرش زیاده و درضمن رقابتی هم هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، gbtm
نه بابا فلای جورجیا هست . هفته ای دو تا پرواز شنبه ها و دوشنبه ها داره وقیمتش کمتره از چند روز دیگه جورجین اینترنشنال ایرلاین هم پرواز میزاره برا تهران اگه قیمت رو همینجوری پرت بگه اتا فکر کنم جورجین ایرویز هم دوبار پرواز بزاره . ( هواپیمای جورجین ایرویز رو خیلی دوس داشتم با زاویه و سرعت زیاد از رو زمین بلند میشد ادم حس میکرد تو جنگنده نشسته )
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
بله اون هم هست ولی قیمتاش یه کم پرته . از یه آژانس قیمت گرفتم میگه یک میلیون و صد . یه آژانس دیگه میگه 750 !!!! البته گفت این قیمت برای پرواز پنجشنبه همین هفته است و برگشت هم هفته دیگه .
راستش من می خوام یک ماهه بیام که فرصت کافی برای بررسی داشته باشم . هرچند برای فهمیدن اینکه چه کارهایی میشه اونجا انجام داد زمان خیلی بیشتری نیاز داره . ولی توی یک ماه شاید بشه برخی از جوانب را بررسی کرد .

شما برای اجاره کوتاه مدت آپارتمان پیشنهادی داری ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه شرکت نداشته باشی بیشتر 10 روز ویزا نمیده
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، gbtm
(2013-07-15 ساعت 23:37)uem نوشته:  اگه شرکت نداشته باشی بیشتر 10 روز ویزا نمیده

بله درسته ویزای توریستی حداکثر ده روزه است. یکی از دوستان اونجا شرکت فعال داره . قراره منو توی شرکتش استخدام کنه تا بتونم ویزای کاری بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-16 ساعت 10:11)saeednasa نوشته:  
(2013-07-15 ساعت 23:37)uem نوشته:  اگه شرکت نداشته باشی بیشتر 10 روز ویزا نمیده

بله درسته ویزای توریستی حداکثر ده روزه است. یکی از دوستان اونجا شرکت فعال داره . قراره منو توی شرکتش استخدام کنه تا بتونم ویزای کاری بگیرم

سلام، من قبلا هم توضیح دادم که قصد دارم از طریق ویزای کار یه گرجستان مهاجرت کنم منتهی از آنجا که در اینترنت اطلاعاتی درباره این نوع مهاجرت پیدا نکردم و با قوانین گرجستان آشنایی ندارم میخواستم از شما خواهش کنم در صورتی که امکان دارد بعد از این که اقامت از طریق ویزای کار دریافت کردید در مورد چگونگی و نحوه انجام آن من را راهنمایی کنید. حتی اگر بتوانید اطلاعاتی درباره این که آن شرکت چه کارهایی می بایست انجام دهد نیز ارائه دهید بسیار سپاسگذار خواهم بود.
پیشاپیش ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-16 ساعت 15:04)abolfazl_ah نوشته:  در صورتی که امکان دارد بعد از این که اقامت از طریق ویزای کار دریافت کردید در مورد چگونگی و نحوه انجام آن من را راهنمایی کنید.

بله . حتما . به محض اینکه کارهاش انجام بشه مراحل و نحوه انجام اون را همینجا مطرح می کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: abolfazl_ah ، barvos
چند سوال در مورد کرایه آپارتمان مسکونی در تفلیس از دوستانی که اطلاع دارند:
اول اینکه کدوم منطقه برای این کار توصیه می‌شه؟ جایی که برای افراد غیر بومی مناسب باشه، دسترسی مناسبی به امکانات داشته باشه و خیلی هم گرون نباشه.
دوم اینکه قرارداد کرایه آپارتمان در تفلیس به چه صورت هست؟ چه مقدار از کرایه ماهانه باید از پیش پرداخت بشه و حداقل مدت قرار داد و لغو قرار داد به چه صورت هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
توی این دو آدرس اطلاعات خوبی پیدا می کنید . کمی قدیمی هستند ولی برخی اطلاعات کلی به درد بخور دارند اعم از اطلاعات شهرهای بین راه و مسیر و مقدمات سفر و کار های قبل از سفر که باید انجام بدهید و فرقی نکرده .
در مورد ویزا هم که لب مرز می دهند . یک هفته ای و ده روزه داره .

http://georgia.persianblog.ir
http://hekmatsafarname.blogfa.com
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد
دیده بان ‘سازمان شفافیت بین الملل‘ در گرجستان اعلام کرد، علیه قانون جدیدی که تا پایان سال ۲۰۱۴، فروش زمین به اتباع خارجی در این کشور را ممنوع میکند، در دادگاه قانون اساسی گرجستان اقدام و به منظور لغو این قانون تلاش خواهد کرد.

شفافیت بین الملل تاکید کرده که قانون مذکور بر خلاف اصل ۲۱ قانون اساسی گرجستان است که حق خرید و مالکیت زمین برای اتباع خارجی در این کشور را به رسمیت می شناسد.

منبع: خبرگزاری سیویل . نقل از تفلیس دات کام
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، Danoosh
توی یکی دو هفته گذشته من توی بعضی از سایتها دیدم که نوشتن ایرانیهای دیگه نمی‌تونن توی گرجستان شرکت تاسیس کنند.
آیا این خبر درست هست؟ کسی منبع موثقی برای رد یا تایید این خبر داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
متاسفانه باز هم هم وطنان گرامی شیرین کاری کردند دو روز پیش یکی از هم وطنان یک دختر نوجوان گرجی را به طرز فجیعی در باتومی به قتل رساند و امروز دستگیر شد . گرجی ها هم به شدت از این قضیه عصبانی هستند خدا اخر و عاقبت این داستان را به خیر کند .
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، کوهنورد
(2013-07-24 ساعت 22:42)andrewlachina نوشته:  متاسفانه باز هم هم وطنان گرامی شیرین کاری کردند دو روز پیش یکی از هم وطنان یک دختر نوجوان گرجی را به طرز فجیعی در باتومی به قتل رساند و امروز دستگیر شد . گرجی ها هم به شدت از این قضیه عصبانی هستند خدا اخر و عاقبت این داستان را به خیر کند .

سلام
رسانه ها دلایل فرد رو هم عنوان کردند؟
اگر لطف کنید و بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-24 ساعت 22:42)andrewlachina نوشته:  متاسفانه باز هم هم وطنان گرامی شیرین کاری کردند دو روز پیش یکی از هم وطنان یک دختر نوجوان گرجی را به طرز فجیعی در باتومی به قتل رساند و امروز دستگیر شد . گرجی ها هم به شدت از این قضیه عصبانی هستند خدا اخر و عاقبت این داستان را به خیر کند .

درود بر شما اندروی عزیز . بعد از اینکه این خبر بسیار ناراحت کننده رو شنیدم بغض شدیدی گلوم رو گرفت وبسیار ناراحت شدم . واقعا" ما با خودمون چیکار داریم میکنیم . کجا رفت اون فرهنگ خوب ایرانی . چرا باید آبروی خودمون رو با دست خودمون تو دنیا از بین ببریم . واقعا" متاسفم . ننگ باد به هر انسانی که باعث شرم ملت خودش میشه. به امید اینکه اعتبارگذشته خودمون رو تو دنیا دوباره بدست بیاریم . با سپاس فراوان . تا درودی دیگر بدرود .
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، arashmaziar ، Danoosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان