کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2013-07-25 ساعت 02:53)Danoosh نوشته:  رسانه ها دلایل فرد رو هم عنوان کردند؟

مگر برای قتل دلیل باید داشته باشه ؟ یعنی اگه دلیل داشته باشه اشکالی نداره؟
مگر اینکه دفاع از خود باشه که خیلی بعیده یه مرد در برابر یه دختر ناچار به قتل برای دفاع از جون خودش شده باشه . !!!!!
یادتون میاد چند وقت پیش چند تا افغانی یه دختر بچه را کشته بودند ؟ چقدر عصبانی شده بودیم ؟ می گفتیم همه افغانی ها را باید کشت یا از ایران بیرون انداخت .
حالا من به اون مرد گرجی که حالش از هرچی ایرانیه به هم می خوره حق میدم.
برای اون مرد گرجی همه ما ایرانی هستیم و همه مون را به یک فرهنگ منتسب میدونه و براش فرقی نمی کنه که اون آدم چه مشکل شخصیتی یا روانی داشته.

(خیلی دلم پره ولی هر چی می نویسم خودم پاکش می کنم که مبادا پست حذف بشه)
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد ، arashmaziar ، andrewlachina
متاسفانه داستان این آقای محمد امین روئین تن توی این شرایط ضربه بسیار بدی بود. هرچند من به شخصه هیچ وقت بعد از تعداد جرایم معدودی که افغانی ها مرتکب شدند از افغانی ها متنفر نشدم و سعی کردم تک تک انسانها رو جدای از محل تولد, رنگ , سن, تیپ و ظاهرشون قضاوت کنم منتها نمیشه از همه مردم یک جامعه این توقع رو داشت. این مساله مطمئنا خواهد گذشت اما واقعیت اینه که برای افغانی ها, برای سوری ها دلایلی هست, اونها همین الان هم در حال جنگند و مطمئنا خون و مرگ و درد جزیی از زندگی روزمره خیلی از این بندگان خدا شده اما ما که سالهاست جنگ رو پشت سر گذاشتیم, خیلی از ما زمان جنگ بچه بودیم, خیلی از ما حتی صدای تفنگ رو نشنیدیم یا چاقوی بزرگتر از میوه خوری دست نگرفتیم, چطور افرادی هرچند کم دست به چنین رفتاری میزنن؟ اینهمه قساوت از کجا اومده؟ یکبار به خودمون برگردیم ببینیم آخرین باری که دلمون برای یه بچه گوشه خیابون سوخته کی بوده, دست چند نفر آدم شریف و مشکل دار رو گرفتیم؟ این مساله وقتی ناراحت کننده تره که میدونیم صرفا اینطور نبودیم, یا شایدم بازی با تیر کمون و آزار و اذیت حیوانات بخشی از بچه گی های ما بوده؟ چند بار به کشته شدن گوسفند و حیوانات دیگه روبروی بچه هامون به بهانه قربانی افتخار کردیم؟ توی همین کشورهای غیر پیشرفته مثل ارمنستان گربه ها از بین دست و پای مردم رد میشن, توی باتومی کبوترها رو میتونی نوازش کنی, هیچ حیوانی ترسی از انسان نداره.
ایرانیهای با فرهنگ زیادی رو توی خیلی از کشورهای خارجی دیدم, خیلی از ایرانیهایی که در کشورهایی مثل آلمان, کانادا, استرالیا و ... زندگی میکنن از نظر فرهنگی و سوادی از متوسط مردم اون کشور بالاترن اما همونطور که هممون میدونیم باید یکسری از مشکلاتمون رو اصلاح کنیم, اولین چیزی رو هم که باید ازش شروع کنیم اینه که ما به هیچ وجه عقل کل دنیا نیستیم و بهتر از دیگران نیستیم پس باید از دیگران بپرسیم و از تجربیات آدمها استفاده کنیم.
هنوزم امیدوارم این قضیه اشتباه بوده باشه و این آقا بی گناه باشه, هرچند به دلیل تحت تعقیب بودن و مخفی شدنش احتمال گناهکار بودنش بیشتر شده.
هرچه پیش بیاد نمیتونیم بگیم اینکه یک ایرانی کار کثیفی کرده ایرانی ها بدن اما شاید باید از امروز روی بچه هامون کار کنیم تا چندین سال دیگه همین موارد رو هم نداشته باشیم.
به قول شاملو : ای کاش از آفتاب یاد می گرفتند که بی دریغ باشند در غمها و شادیهاشان حتی با نان خشکشان و کاردهاشان را جز از برای قسمت کردن بیرون نیاورند
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، rs232 ، کوهنورد ، Danoosh ، man-ari-ram
(2013-07-26 ساعت 18:23)arashmaziar نوشته:  متاسفانه داستان این آقای محمد امین روئین تن توی این شرایط ضربه بسیار بدی بود. هرچند من به شخصه هیچ وقت بعد از تعداد جرایم معدودی که افغانی ها مرتکب شدند از افغانی ها متنفر نشدم و سعی کردم تک تک انسانها رو جدای از محل تولد, رنگ , سن, تیپ و ظاهرشون قضاوت کنم منتها نمیشه از همه مردم یک جامعه این توقع رو داشت. این مساله مطمئنا خواهد گذشت اما واقعیت اینه که برای افغانی ها, برای سوری ها دلایلی هست, اونها همین الان هم در حال جنگند و مطمئنا خون و مرگ و درد جزیی از زندگی روزمره خیلی از این بندگان خدا شده اما ما که سالهاست جنگ رو پشت سر گذاشتیم, خیلی از ما زمان جنگ بچه بودیم, خیلی از ما حتی صدای تفنگ رو نشنیدیم یا چاقوی بزرگتر از میوه خوری دست نگرفتیم, چطور افرادی هرچند کم دست به چنین رفتاری میزنن؟ اینهمه قساوت از کجا اومده؟ یکبار به خودمون برگردیم ببینیم آخرین باری که دلمون برای یه بچه گوشه خیابون سوخته کی بوده, دست چند نفر آدم شریف و مشکل دار رو گرفتیم؟ این مساله وقتی ناراحت کننده تره که میدونیم صرفا اینطور نبودیم, یا شایدم بازی با تیر کمون و آزار و اذیت حیوانات بخشی از بچه گی های ما بوده؟ چند بار به کشته شدن گوسفند و حیوانات دیگه روبروی بچه هامون به بهانه قربانی افتخار کردیم؟ توی همین کشورهای غیر پیشرفته مثل ارمنستان گربه ها از بین دست و پای مردم رد میشن, توی باتومی کبوترها رو میتونی نوازش کنی, هیچ حیوانی ترسی از انسان نداره.
ایرانیهای با فرهنگ زیادی رو توی خیلی از کشورهای خارجی دیدم, خیلی از ایرانیهایی که در کشورهایی مثل آلمان, کانادا, استرالیا و ... زندگی میکنن از نظر فرهنگی و سوادی از متوسط مردم اون کشور بالاترن اما همونطور که هممون میدونیم باید یکسری از مشکلاتمون رو اصلاح کنیم, اولین چیزی رو هم که باید ازش شروع کنیم اینه که ما به هیچ وجه عقل کل دنیا نیستیم و بهتر از دیگران نیستیم پس باید از دیگران بپرسیم و از تجربیات آدمها استفاده کنیم.
هنوزم امیدوارم این قضیه اشتباه بوده باشه و این آقا بی گناه باشه, هرچند به دلیل تحت تعقیب بودن و مخفی شدنش احتمال گناهکار بودنش بیشتر شده.
هرچه پیش بیاد نمیتونیم بگیم اینکه یک ایرانی کار کثیفی کرده ایرانی ها بدن اما شاید باید از امروز روی بچه هامون کار کنیم تا چندین سال دیگه همین موارد رو هم نداشته باشیم.
به قول شاملو : ای کاش از آفتاب یاد می گرفتند که بی دریغ باشند در غمها و شادیهاشان حتی با نان خشکشان و کاردهاشان را جز از برای قسمت کردن بیرون نیاورند

سلام، من هم چند مدتی است که از این موضوع مطلع شدم و کلی ذهنم رو مشغول کرده، من در پارس جنوبی کار می کنم امروز صبح وقتی داشتیم با اتوبوس به سر کار می رفتیم کلا تو فکر رفته بودم که چه کاری میشه انجام داد و به یه ایده ای رسیدم که البته امیدوارم دوستانی که در گرجستان هستند تصور نکنند که طرف دور نشسته و میگه لنگش کن. پیشنهادم این هست که ایرانی هایی که واقعا نسبت به این قضیه که وجهه ایرانی ها در گرجستان بد و خشن نشان داده شود حساس هستند و به نوعی هم معترض هستند با همکاری خودشان جمعی را تشکیل دهند و یک تجمع با موضوع اعتراض به هر گونه خشونتی در هر جایی و توسط هر شخصی را در تفلیس و باتومی برپا کنند. پیشنهادم هم این هست که تجمع به دور از این باشد که بخواهیم نشان دهیم این کار سیاسی است و یا هنوز که چیزی مشخص نشده و یا اینطور برداشت شود که چون میترسیم بیرونمان کنند آمده ایم اعتراض کنیم و یا اینکه محلی برای خودنمایی و صحبت های قلمبه سلنبه شود، بلکه اعتراض همه جانبه و جدی به پدیده خشونت انجام پذیرد. در ضمن می توان با هماهنگی رسانه های گرجی پوشش این تجمع را نیز انجام داد. به هر حال هیچ دلیلی ندارد ما اجازه دهیم کسی یا گروهی نسبت به ما ذهنیت بد داشته باشد و فکر می کنم با این کار اگر گروهی نیز در پی ضربه زدن به ایرانی های گرجستان باشد خودش حساب کار دستش بیاید (البته بستگی زیادی به کار تیمی خوب و تعداد هم دارد).
به هر حال امیدوارم راه حل مناسبی باشد و کسی واقعا دلش بسوزد. من که هنوز در حال یادگیری زبان گرجی هستم و مهاجرت نکرده ام ولی واقعا دوست ندارم وارد جامعه ای شوم که دیدشان نسبت به ایرانی ها به سمت بد تغییر کرده باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: کوهنورد
(2013-07-25 ساعت 12:05)saeednasa نوشته:  
(2013-07-25 ساعت 02:53)Danoosh نوشته:  رسانه ها دلایل فرد رو هم عنوان کردند؟

مگر برای قتل دلیل باید داشته باشه ؟ یعنی اگه دلیل داشته باشه اشکالی نداره؟
مگر اینکه دفاع از خود باشه که خیلی بعیده یه مرد در برابر یه دختر ناچار به قتل برای دفاع از جون خودش شده باشه . !!!!!
یادتون میاد چند وقت پیش چند تا افغانی یه دختر بچه را کشته بودند ؟ چقدر عصبانی شده بودیم ؟ می گفتیم همه افغانی ها را باید کشت یا از ایران بیرون انداخت .
حالا من به اون مرد گرجی که حالش از هرچی ایرانیه به هم می خوره حق میدم.
برای اون مرد گرجی همه ما ایرانی هستیم و همه مون را به یک فرهنگ منتسب میدونه و براش فرقی نمی کنه که اون آدم چه مشکل شخصیتی یا روانی داشته.

(خیلی دلم پره ولی هر چی می نویسم خودم پاکش می کنم که مبادا پست حذف بشه)

اولا آدم بدون دلیل دست به قتل نمیزنه
دوم من کنجکاو شدم و خواستم بدونم برای چی اینکار رو انجام داده
بهتره هر وقت میخوای پست کسی رو کوت کنی, بهتره از همه جهات حرفت رو بسنجی.... من فقط کنجکاو شدم و فکر نمیکنم با سوالم از یک قتل طرفداری کرده باشم.... بعدش هم میای ادعا فرهنگ میکنی
اول از خودت شروع کن...
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-28 ساعت 15:54)Danoosh نوشته:  اولا آدم بدون دلیل دست به قتل نمیزنه
من هم گفتم تنها دلیل موجه می تونه دفاع از خود باشه که بعیده . هر دلیل دیگه ای موجه نیست .

(2013-07-28 ساعت 15:54)Danoosh نوشته:  بهتره هر وقت میخوای پست کسی رو کوت کنی
من به هیچ وجه پست کسی را کوت نکردم. همه چیزهایی که نوشتم در جواب سوال شما نبود . فقط خط اولش پاسخ به سوال شما بود . بقیه ش ناراحتی خودم از اتفاقی که افتاده و آبروی همه ما ایرانی ها را برده .
شما چرا به خودت گرفتی ؟

(2013-07-28 ساعت 15:54)Danoosh نوشته:  فکر نمیکنم با سوالم از یک قتل طرفداری کرده باشم.
کسی نگفت شما طرفداری کردی . کجای نوشته های من این معنی را میداد ؟

(2013-07-28 ساعت 15:54)Danoosh نوشته:  بعدش هم میای ادعا فرهنگ میکنی
اول از خودت شروع کن...

من هیچ جا هیچ ادعایی نکرده ام . حداقل این قدر مثل شما روحیه تهاجمی ندارم و با کسی هم دعوا ندارم .
اصلا هم نمی خوام اینجا را به میدان جنگ تبدیل کنم .

قضاوت با دیگران
پاسخ
با سلام و تشکر از دوستان عزیز
چند تا سوال داشتم
1- الان اوضاع برای مهاجرت به گرجستان چگونه است یا اصلا امکان پذیر هست ؟
2-گفته بودید وارد مشاغلی بشید که دولت گرجستان توصیه میکنه ، از کجا میشه لیست این مشاغل رو دید ؟
3-نرخ برابری لاری با دلار ؟
4- زمینه هیا کارهای کامپیوتری و اینترنتی چگونه است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان دقت کنید
ویزای گرجستان به راحتی سابق صادر نمیشه
شما یا باید به دلیل خاصی به گرجستان برید مثل داشتن ملک یا شرکت یا چیزی امثال اون
یا در صورت سفر توریستی باید رزرویشن هتل رو به همراه داشته باشید یا دعوتنامه داشته باشید
در چند روز اخیر چندین بار پیش اومده دوستانی نتونستند از مرز گرجستان به دلیل نداشتن این مدارک عبور کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، Danoosh ، man-ari-ram
(2013-08-02 ساعت 11:27)arashmaziar نوشته:  دوستان دقت کنید
شما یا باید به دلیل خاصی به گرجستان برید مثل داشتن ملک یا شرکت یا چیزی امثال اون
یا در صورت سفر توریستی باید رزرویشن هتل رو به همراه داشته باشید یا دعوتنامه داشته باشید
در چند روز اخیر چندین بار پیش اومده دوستانی نتونستند از مرز گرجستان به دلیل نداشتن این مدارک عبور کنند.

یعنی بحث مهاجرت فعلا کنسل شده؟
درباره کشاورزی یا فعالیتهایی که توی http://www.investingeorgia.org گفته چطور میشه اقدام کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
گرجستان اون جوری که من شنیدم طی چند ماه اینده وارد لیست سفید اتحادیه اروپا میشه ( کشورهایی که هنوز عضو کامل اتحادیه نیستن ولی اتباعشون برای سفر به اتحادیه نیاز به ویزا ندارن) کشور های لیست سفید ملزم به اجرای یه سری قوانین سر مرزهاشون هستن . و نمیتونن به هر کسی ویزا بدن اگه توجه کرده باشید تعداد هندی ها هم به شدت کم شده چون گرجستان داره برای ویزا سخت گیری میکنه بهشون . البته این داستان جناب روئین تن هم بی تاثیر نبود خیلی از مردم میگن که دولت چرا به یه خارجی که توان تامین غذا و جای خواب برای خودش رو نداره و کارتن خوابه اجازه ورود به کشور رو داده .
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، Danoosh
(2013-08-02 ساعت 17:45)andrewlachina نوشته:  
گرجستان اون جوری که من شنیدم طی چند ماه اینده وارد لیست سفید اتحادیه اروپا میشه ( کشورهایی که هنوز عضو کامل اتحادیه نیستن ولی اتباعشون برای سفر به اتحادیه نیاز به ویزا ندارن) کشور های لیست سفید ملزم به اجرای یه سری قوانین سر مرزهاشون هستن . و نمیتونن به هر کسی ویزا بدن اگه توجه کرده باشید تعداد هندی ها هم به شدت کم شده چون گرجستان داره برای ویزا سخت گیری میکنه بهشون . البته این داستان جناب روئین تن هم بی تاثیر نبود خیلی از مردم میگن که دولت چرا به یه خارجی که توان تامین غذا و جای خواب برای خودش رو نداره و کارتن خوابه اجازه ورود به کشور رو داده .

من هم اینکار رو یه جورایی قبول دارم, مثلا یکسری آدما هستن نمیدونم از نیجریه هستن از کجان میان گرجستان گدایی, اصلا یک شکل بدی یه این کشور داده بود اما خوشبختانه کم کم داره قیافه شهر تغییر میکنه, یک حورایی اینکار روی فرهنگ خود مردم هم داره تاثیر خوبی میگذاره, یعنی وقتی آدمهای تر و تمیز میان داخل شهر اونهایی هم که از دهاتها با ظاهر کثیف و ناجور میومدن کمتر شدن. هرچند هنوز علاقه شخصی من اینه که ویزا رو برای ایرانی ها حذف کنن, چون ترکیه هم سالهاست اینکارو کرده و خوب بعد از یک مقدار که طول کشید تونستن یاد بگیرن با اون بخش ناجوری که از این امکانات سو استفاده میکردن چجوری برخورد کنن.
یک جورایی منو یاد این داستان ایران میندازه که میگه ما ارتباط با فلان کشور رو قطع میکنیم چون اینا بدن یا فلانن, در هر صورت این نظر شخصیه منه و مطمئنا مقامات گرجی مسایلی رو در نظر گرفتن که از خیر اون بخش توریستها گذشتن. البته بهتون بگم که امروز هم یکسری از دوستان با هواپیما رفتند گرجستان و مشکلی پیدا نکردند و حتی ازشون درخواست مدارکی هم نکردن و ویزا رو بهشون دادن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2013-08-02 ساعت 11:37)alone42000 نوشته:  

درباره کشاورزی یا فعالیتهایی که توی http://www.investingeorgia.org گفته چطور میشه اقدام کرد؟

دقت کنید قوانین سرمایه گذاری الان به شدت دچار تغییر شده و سایتها آپدیت نیستن به طور تخصصی سوالتون رو بپرسید
مهاجرت هم کنسل نشده, شما در صورتیکه شرایطش رو داشته باشید به جای خودش باقیه
پاسخ
تشکر کنندگان: alone42000 ، Danoosh ، man-ari-ram
(2013-08-02 ساعت 23:44)arashmaziar نوشته:  
(2013-08-02 ساعت 17:45)andrewlachina نوشته:  

من هم اینکار رو یه جورایی قبول دارم, مثلا یکسری آدما هستن نمیدونم از نیجریه هستن از کجان میان گرجستان گدایی, اصلا یک شکل بدی یه این کشور داده بود اما خوشبختانه کم کم داره قیافه شهر تغییر میکنه, یک حورایی اینکار روی فرهنگ خود مردم هم داره تاثیر خوبی میگذاره, یعنی وقتی آدمهای تر و تمیز میان داخل شهر اونهایی هم که از دهاتها با ظاهر کثیف و ناجور میومدن کمتر شدن. هرچند هنوز علاقه شخصی من اینه که ویزا رو برای ایرانی ها حذف کنن, چون ترکیه هم سالهاست اینکارو کرده و خوب بعد از یک مقدار که طول کشید تونستن یاد بگیرن با اون بخش ناجوری که از این امکانات سو استفاده میکردن چجوری برخورد کنن.
یک جورایی منو یاد این داستان ایران میندازه که میگه ما ارتباط با فلان کشور رو قطع میکنیم چون اینا بدن یا فلانن, در هر صورت این نظر شخصیه منه و مطمئنا مقامات گرجی مسایلی رو در نظر گرفتن که از خیر اون بخش توریستها گذشتن. البته بهتون بگم که امروز هم یکسری از دوستان با هواپیما رفتند گرجستان و مشکلی پیدا نکردند و حتی ازشون درخواست مدارکی هم نکردن و ویزا رو بهشون دادن.
مسافرین هوایی به شرط داشتن بلیط برگشت قطعی شده . ویزای یک هفته ای یا ده روزه میگیرند نیازی هم به مدارک نیست . اون داستان مدارک برای مسافرین زمینیه .
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
درود برشما . یعنی نیازی به گرفتن ویزا از سفارت نیست ؟ داخل فرودگاه تفلیس با داشتن بلیط برگشت ویزا صادر میشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-02 ساعت 23:47)arashmaziar نوشته:  
(2013-08-02 ساعت 11:37)alone42000 نوشته:  

دقت کنید قوانین سرمایه گذاری الان به شدت دچار تغییر شده و سایتها آپدیت نیستن به طور تخصصی سوالتون رو بپرسید
مهاجرت هم کنسل نشده, شما در صورتیکه شرایطش رو داشته باشید به جای خودش باقیه

با سلام و تشکر
برای راه اندازی گلخانه صیفی جات مثلا شرایط مهاجرتی چگونه است با توجه به اینکه پدر من حدود 35 سال سابقه کار در رشته کشاورزی و زراعت داره و کارشناس کشاورزی است و الان حدود 10 سال هست که گلخانه دار شده آیا می توان از طریق اون برای تاسیس گلخانه اجازه اقامت گرفت و من به عنوان نماینده ، مدیر فروش و یا حتی کارگر گلخانه به همراه اون باشم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-03 ساعت 08:49)کوهنورد نوشته:  درود برشما . یعنی نیازی به گرفتن ویزا از سفارت نیست ؟ داخل فرودگاه تفلیس با داشتن بلیط برگشت ویزا صادر میشه ؟
بله داخل فرودگاه صادر میشود کلا برای مسافرین هوایی کمتر سخت گیری میشود .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان