کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
گرجستان رژیم بدون روادید را با ایران به طور یکجانبه لغو کرد ...این هم از شانس ماست درهای این کشور هم به روی ایرانی ها بسته شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-02 ساعت 20:14)irani1 نوشته:  گرجستان رژیم بدون روادید را با ایران به طور یکجانبه لغو کرد ...این هم از شانس ماست درهای این کشور هم به روی ایرانی ها بسته شد

این موضوع که چند ماهه اتفاق افتاده در حال حاضر ویزا در مرز ورودی به گرجستان صادر می شه که هزینه اش حدود ۵۱ لاری با احتساب مالیات هست. مدت ویزا هم سلیقه ای هست از ۱۰ روز تا ۴۵ روز . در مورد ویزای یکساله مولتی و یا اقامت هم باید عرض کنم که هنوز هم برای ایرانیها صادر میشه ولی مدارک باید کامل باشه من در طی این چند هفته شاهد این موضوع بودم. اصولا پیشنهاد میشه بدون هدف وارد این کشور نشید چون با قبلا فرق کرده و همه چیز شدیدا قانونی انجام میشه ولی با هدف مشخص هنوز هم به نظرم جای خوبی برای زندگی هست حداقل برای من که هست!
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، Saeedv13 ، LordKia ، ahamd ronaghi ، andrewlachina
(2013-11-08 ساعت 16:28)Farzad.Z نوشته:  
(2013-11-02 ساعت 20:14)irani1 نوشته:  گرجستان رژیم بدون روادید را با ایران به طور یکجانبه لغو کرد ...این هم از شانس ماست درهای این کشور هم به روی ایرانی ها بسته شد

این موضوع که چند ماهه اتفاق افتاده در حال حاضر ویزا در مرز ورودی به گرجستان صادر می شه که هزینه اش حدود ۵۱ لاری با احتساب مالیات هست. مدت ویزا هم سلیقه ای هست از ۱۰ روز تا ۴۵ روز . در مورد ویزای یکساله مولتی و یا اقامت هم باید عرض کنم که هنوز هم برای ایرانیها صادر میشه ولی مدارک باید کامل باشه من در طی این چند هفته شاهد این موضوع بودم. اصولا پیشنهاد میشه بدون هدف وارد این کشور نشید چون با قبلا فرق کرده و همه چیز شدیدا قانونی انجام میشه ولی با هدف مشخص هنوز هم به نظرم جای خوبی برای زندگی هست حداقل برای من که هست!

مهم هم همینه . خود فرد تصمیم میگیره که کجا و چگونه زندگی کنه . براتون بهترینا رو آرزومندم .
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar
به دوستان اکیدا توصیه میکنم برای سفر به گرجستان از سفارت ویزا بگیرن تا دم مرز مشکلی نداشته باشن .ضمنا ترجیحا هیچ نوع دارویی به همراه نداشته باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی گرجستان
1:بلیط رفت و برگشت
2:رزرو هتل
3:بیمه مسافرتی بین المللی
4: یک نسخه فرم تکمیل شده ویزا
5: دو قطعه عکس 3*4 زمینه سفید
6:فیش پرداختی (هرنفر 50 دلار به شماره حساب 702348 بانک ملی شعبه مرکزی به آدرس_ خیابان فردوسی.نرسیده به چهارراه استانبول.روبروی سفارت آلمان)
اعتبار پاسپورت حداقل 6 ماه
مدت زمان صدور ویزا - 7 روز کاری
جهت تحویل مدارک به سفارت فقط روزهای یکشنبه.سه شنبه.پنجشنبه از ساعت 11 الی 14
جهت دریافت مدارک ازسفارت فقط روزهای یکشنبه.سه شنبه.پنجشنبه ازساعت 15 الی 16
آدرس سفارت: پاسداران -گلستان 2_ پلاک 92
پاسخ
تشکر کنندگان: Seyedreza mah1351 ، mahbube ، Farzad.Z
با عرض سلام و خسته نباشی به همه کاربرا.من شغلم تعمیر تجهیزات پزشکیه میخوام بدونم شرایط کاری و همینطور قیمت دستگاههای پزشکی اونجا چجوریه ارزش داره ریسک کنم بیام اونجا یا نه ممنون میشم اگه کمکم کنین.با یه مشاور آپارتمانی ارمنستان. صحبت کردم میگه اینجا کار خوبه ولی توقسمت ارمنستان دوستان گفته بودن مافیا نمی‌زارن کارشکنی میخوام بدونم گرجستان هم همینطوره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عذر میخوام چندتا غلط املایی دارم کیبوردم خرابه.ببخشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست خوبم.والا اونجوری که من دیدم اونجا بیشتر از هر مطبی شما مطب دندون پزشکی میبینی.و بنظرم سطح پزشکیشون از ما خیلی پایینتره برای اینکه اونجا مریض کمتره.بطور مثال من برای آزمایشگاه داشتم اونجا تحقیق میکردم بعد از کلی گشتن یک دونه آزمایشگاه توی خیابون آقماشنبیلی پیدا کردم که پیشرفته ترین وسیله ای که من اونجا دیدم میکروسکوب بود. ولی با این حالت باید خودت بری تحقیق کنی .
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube
پس دوست با این حساب با مبلغی از سرمایه که در پیام خصوصی خدمتتون گفتم باید قید مهراجرت به گرجستان رو بزنم؟ من تو پستهای قدیمی خونده بودم بهتره 1 سال رو امتحانی تو گرجستان بمونین و زبان یاد بگیرین بعد اقدام به راه اندازی کار کنین!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-29 ساعت 22:38)reza_100 نوشته:  پس دوست با این حساب با مبلغی از سرمایه که در پیام خصوصی خدمتتون گفتم باید قید مهراجرت به گرجستان رو بزنم؟ من تو پستهای قدیمی خونده بودم بهتره 1 سال رو امتحانی تو گرجستان بمونین و زبان یاد بگیرین بعد اقدام به راه اندازی کار کنین!
در ان زمان و با قوانین ان زمان امکان پذیر بود . الان نه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان گرامی توجه کنند که گرجستان از امروز رسما وارد پروسه پیوستن کامل به اتحادیه اروپا شد و در نتیجه از این پس و به تدریج مقررات ویزا و اقامت برای اتباع تمامی کشور های غیر اروپایی به خصوص خاورمیانه ای ها سخت تر و سخت تر خواهد شد .
پاسخ
تشکر کنندگان: satin
ای بابا ما چقدر بدبخت شدیم که باید آرزوی ویزا برای گرجستان رو داشته باشیم!
همینایی که تا دیروز تحویلشون نمیگرفتیم حالا ....
کاش وطن جایی برای موندن بود
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، saeide-72
(2013-11-30 ساعت 14:08)reza_100 نوشته:  ای بابا ما چقدر بدبخت شدیم که باید آرزوی ویزا برای گرجستان رو داشته باشیم!
همینایی که تا دیروز تحویلشون نمیگرفتیم حالا ....
کاش وطن جایی برای موندن بود
اعتبار هر کشوری به رفتار مردم و دولتش در عرصه داخلی و بین المللی بستگی دارد این که در گذشته چه ها میگذشته تاثیری در اوضاع حال جهان ندارد . مردم کره جنوبی هم زمانی به یک کاسه برنج محتاج بودند ولی حالا چی جز این که تمام بازار های جهان را تصرف کرده اند ؟ گرجستان هم همینطور واقعیت این است که دولت و ملت گرجستان روز به روز دارد معتبر تر و محترم تر میشوند رهبران سیاسی اروپا و امریکا هر جا از گرجستان اسم میبرند بر دوستی و نزدیکی خود با این کشور تاکید میکنند روال پیشرفت در این کشور واقعا قابل تحسین است اگر کسی ده سال پیش باتومی را دیده باشد و امروز دوباره ببریدش به ان شهر محال است باور کند که به همان شهر امده تفلیس هم همینطور از ده سال پیش به این سو زیر و رو شده . ده سال پیش اینترنت ایران سریع تر و بهتر از اینترنت گرجستان بود الان مقایسه سرعت اینترنت دو کشور به جوک شبیه است ( کاربران خانگی میتوانند اشتراک 100 مگ داشته باشند ) ماشین های توی خیابان . وضع مردم و.... هم به همین نسبت تغییر کرده . از ازادی و دموکراسی و حقوق بشر و دوستی با دنیا هم نگوییم سنگین تریم طی چند سال اینده گرجستان تبدیل به کشوری کاملا پیشرفته و محترم مانند جمهوری چک و کرواسی و اسلوونی میشود ما هم صرفا میتوانیم تماشا کنیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ostokhan ، Farzad.Z ، abshar_wf
با سلام ما كه زبان مردم گرجستان را بلد نيستيم براي رفتن و اقامت گرفتن مشكل پيدا نميكنيم و با 100ميليون تومان چكاري ميشود انجام داد و بهترين شهر براي زندگي از نظر كار و امنيت كدام شهر ميباشد
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و شاد باش
برای ویزای توریستی الان حداکثر چند ماه ویزا می دهند ، قصد دارم با ماشین شخصی بیام ، لب مرز ترکیه با گرجستان ( باتومی ) ویزای توریستی حداکثر چند ماهه می دهند و آیا باید از تهران اقدام کنم از سفارت گرجستان ؟
و در شهر باتومی یا اطراف آن باشگاه بزرگ ورزشی که استخر و باشگاه بدنسازی و کلاس اروبیک و ...مثل gold s gym که در بعضی کشور ها شعبه داره آیا اونجا هم شعبه داره و اگر داره نزدیکش اجاره خانه ماهیانه و خرج ماهیانه حدودا چقدر میشود ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان