کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار, تحصیل و اقامت در ارمنستان
(2013-08-16 ساعت 18:31)milade نوشته:  سلام دوستان عزیز

بنده در آمریکا شرکتی دارم و چند سالی هست بیزینس میکنم اما با توجه به اینکه بنده ایران هستم و بیزینس در آمریکا ، کار مشکلی هست و با توجه به زرنگ بازی هایی که از آمریکایی ها دیدم نمیتونم ریسک کنم و بیشتر در ایران بمونم .
سرمایه من در اونجا حدود 100 هزار دلار هست .

بنده و همسرم و شریکم قصد داریم برای ویزای آمریکا اقدام کنیم .
من 23 سال دارم و هنوز سربازی رو نرفتم و فوق دیپلم میخونم .

خواستم برای اینکه قبل از رفتن جو خارج نشینی رو تجربه کنم ، با همسرم به ارمنستان بریم تا همون جا بتونیم برای ویزای E-2 اقدام کنیم واسه آمریکا .

واسه همین میخوایم یکی دو سه سالی در ارمنستان اقامت داشته باشیم تا اونجا راحت تر به سفارت آمریکا دسترسی داشته باشیم و اگر مشکلی ببینیم و دوری و ... و ... برامون سخت باشه در همین مرحله برگردیم به ایران تا اینکه مستقیم بریم آمریکا و بعدا ببینیم نمیتونیم و هزینه های زیادی متحمل بشیم .
هم اینکه در گرفتن روادید اگر وجود در یک کشور دیگه باشه خیلی راحت تر میگیرن تا اینکه مستقیم از ایران بخوایم بریم .

بیزینس ما کامپیوتری هستش . میخواستم ببینم با توجه به موارد فوق :

1.ارمنستان مناسب گرفتن روادید آمریکا هست ؟
2.با ثبت شرکت در ارمنستان میتونم خودم و خانمم و شریکم بریم اونجا ؟ و 1 تا 3 سال اونجا مقیم باشیم ؟
4.امکان گرفتن سیتیزنی ارمنستان هست ؟
5.امکان اینکه توی ارمنستان کارهای کامپیوتری هم بکنیم و با مشتری های ارمن کار کنیم هست ؟ اخه خوندم اونجا یک مافیفای قوی هست .

و هر انچه میتونه به بنده کمک کنه .

تشکر از شما .

با سلام
امیدوارم در کارتون موفق باشید
درباره سربازی و مطالب مربوطه که خوب کاملا مربوط به خودتونه اما درباره سوالهاتون
1: ایرانیهای زیادی سالانه برای دریافت ویزای آمریکا به ارمنستان میان و این یک امر طبیعیه
2: نیاز چندانی به ثبت شرکت ندارید چون ویزای 120 روزه رو ارزون بهتون میدن و با هر بار خروج و ورود به مرز میتونید دوباره تمدیدش کنید. مسافت تا مرز گرجستان که نزدیک ترین مرز به ایروان هست حداکثر 5 ساعته و نیازی هم به ورود به گرجستان ندارید با این حال میتونید با ثبت شرکت در ارمنستان بعد از مدتی اقامت رو هم دریافت کنید
3: اعطای شهروندی به ایرانیها در ارمنستان تقریبا غیر ممکنه و تا به حال هیچ کسی نتونسته دریافت کنه
4: اوضاع کار در ارمنستان چندان جالب نیست و بعیده به این سادگی بتونید کار پیدا کنید و بله مافیای قدرتمندی داخل کشور دارن که اجازه فعالیت کاری رو خیلی سخت به افراد میده و معمولا کارتون رو به هم میزنه مگه اینکه کار چندان بزرگی نداشته باشید اما اینکه به هوای پیدا کردن مشتری ارمنی بیاید ریسک نکنید.
در ضمن اینکه ارمنستان چندان حس خارج نشینی بهتون نمیده چون جامعه بسته و کوچیکی داره و ربطی به کشورهای اروپایی و آمریکایی نداره اما با اینحال آرامش و آزادی زیادی داره.
برای گرفتن ویزا از کشوری که در ایران سفارت داره از سفارت اون کشور در ارمنستان حتما باید اقامت ارمنستان رو داشته باشید که با ثبت شرکت و راحت تر از اون با ثبت نام در دانشگاه میتونید دریافت کنید.
در مورد دادن ویزا بله معمولا در کشورهای دیگه راحت تر از داخل ایران به شما ویزای اروپا رو میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: milade ، msar ، sherwean001

پیام‌های این موضوع
RE: کار, تحصیل و اقامت در ارمنستان - توسط arashmaziar - 2013-08-17 ساعت 03:28

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان