کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان
تجربه سفر من به ایروان ، داغ داغ

سلام بر همگی حالا نوبت منه که تجربه ایروانمو بهتون بگم چون فکر میکنم ما سری اول 2014 هستیم و شاید بعضی چیزا تغییر کرده باشه و بتونه به 2014 ها کم کنه . مخصوصا اینکه سعی کردم یکم متفاوت بگم و بعضی موارد که در سفرنامه ها کمتر اشاره شده بود رو بیان کنم و آخرشم تیتر وا مهمترینشو گفتم که بعنوان جمع بندی کمک کنه
معاینه پزشکی
معاینه پزشکی من 2 روز قیل از مصاحبم بود که قبلا از طریق ایمیل از کریستین وقت گرفته بودم و صبحش سوار باس شدم خط 67 که از اونجا رد میشدم و به راننده نشون دادم ادرسمو که بیمارستان موراسون (بیمارستان = یراشی) و وقتی نزدیک اونجا شدیم یه دختری که دانشجو بود و خوشبختانه انگلیش بلد بود بهم گفت با من بیاید من میبرمتون ، با هم رفتیم بیمارستان طبقه دوم ولی هنوز دکتر نیمده بود منتظر موندم یه خانومی که از پرسنل بیمارستان بود بمن گفت با دکتر کار دارید گفتم آره و با تلفنش زنگ زد به دکتر و بهم گفت داره میاد خلاصه خیلی تحویلمون میگرفتن!!! بعد رفتم تو و دکتر هی انگلیس – فارسی حرف میزد برا همین بهش گفتم اگه راحتید انگلیسی ادامه بدیم که بعدش دیگه انگلیس صحبت کردیم البته منشی لوسی هم بود که فارسی حرف میزد ولی با همون دکتر ادامه دادیم یه سوالی که میپرسه در مورد ابله مرغون که گرفتی یا واکسن زدی Did you catch it or vaccinate?
و یه سری آزمایشا کردو 2 تا برگه بهم داد برای عکس و خون دادن که با اونا رفتم آزمایشارو دادم و بهم گفت فردا ساعت 14 بیا جوابشو بگیر .بعد بهش 110 دلار دادم و گفت من فقط درام میگیرم فقط که من رفتم بیرون چنج کردمو اومدم دوباره !
فرداشم رفتم که این دفه کلا لوسی نبود و دکترم داشت یه کارایی میکرد ، رو میزشم پر میوه بود که پوس کنده بود و بهم گفت من کارام چند دقیقه طول میکشه از خودتون پذیرایی کنید تا تموم شه منم تشکر کردم ، بعدش خود دکتر برام توضیح داد و یه پاکت بهم داد که اینو به سفارت بده و جواب عکس قفسه سینه که گفت اینو باید بهمراه یه برگه دیگه که شبیه برگه واکسیناسیون خودمون بود ببری ی و اس و با خودت سفارت نبر چون عصبانی میشن چون وقتشونو میگیره و باید چک کنند !
بعدشم بهم گفت راستشو بهت بگم این قفسه سینه رو خود امریکام چک نمیکنه و کلا همینجوریه که منم خندیدم و گفت جدی گفتم!
روز مصاحبه :
با اینکه مصاحبم ظهر بود ساعت 14 ، از چیزایی که اینجا خونده بودم فکر کردم اگه زودتر برم بهتره وبرای همین صبحش پاشو یه دوش گرفتم و اماده شدم ساعت 11 رفتم جلوی هتل و یه تاکسی که داشت رد میشه بهش گفتم امریکن کنسولر تاکسی گفت 2000 درام بعد من گفتم 1500 درام اونم یکم غر زد بعد گفت 1700 تا منم گفتم باشه ورفتیمو ساعت 12.15 جلوی سفارت بودم ولی نگهبان بهم گفت همون ساعت خودت میتونی بری تو ! این چیزی بود که یادمه کسی تو سایت گذاشته بود که حتی 8 صبح بریدو.. که درباره ارمنستان اصلا صحت نداره و حداکثر نیم ساعت قبل مصاحبه میذارن برید داخل ! اونجا منتظر بودم که دیدم 2 تا خانواده ایرانی هم اومدن که با هم گپ زدیم تا سر ساعت یه ربع مونده بود رفتیم تو .دم درب پاس و مدارک پزشکی که کریستسن داده بود و چک کردن و بعد رفتیم داخل بهمون شماره دادن و نشستیم و وقتی میگفت نفر بعدی ما به نوبت میرفتیم مدارکو میدادیم و بعد پول رو پرداخت میکردیم و دوباره منتظر میموندیم تا آفیسر صدامون کنه برای مصاحبه . بعد از نیم ساعت آفیسر منو صدا کرد و برعکس حالت عادی که سرپا وای میستیدو ... من رفتم تو یه اتاقی که فقط مابودیم و درب رو بستم و نشستیم و مصاحبه من حدود یککککککک ساعت طول کشید که بخشیش بخاطر کارم و فیلدای مختلفی بود که کار کرده بودم و تو بخشی ازاونا افیسر فارسی متوجه نمیشد و منم بعضی توضیحاتو براش به انگلیس دادم که بشمام توصیه میکنم حداقل لغات کلیدی شغلتون رو بدونید چون گاهی با شغلهای ساده هم مشکل داره و نمیتونه بفهمه چی میگید برا همین یه لغت انگلیسی معادل کاملا توجیهش میکنه من بعضی چیزارو وقتی انگلیسی گفتم دیدم تو کامپیوتری که جلوش بود قبلیارو که فارسی گفته بودم کامل پاک کرده و اکی غلیظی میگفت که فهمیدم قبلی رو اشتباه زده و شاید براتون جالب باشه که مثلا نمیدونست خودرو چیه و چند بار ازم پرسید که به چی مربوط میشه اخرگفتمAutomotive که گفت اکی پس در حد لغت معادل اون کاری که کردید رو بدونید مثلا خانومی اومد که سازه خونده بود و همین افیسری که با من مصاحبه کرد آخرم بهش گفت من رشتتونو نمیدونم چیه و متوجه نمیشم چه نخصصی داری وباید مدارکتون چک بشه و درباره تحصیلاتتون تحقیق بشه که مرتبط با چیه در حالیکه با یه Structureگفتن شفاف میشد قضیه که نگفت ! و خودش میگفت من کیسم طوریه که میتونم یه ضرب بگیرم بخاطر اینکه سابقه کار که اصلا نداشت و خدمتم که هیچ ! اینو که گفتم اصلا باعث نگرانیتون نشه وفقط لغعای کلیدی کارتونو راه میندازه مثه همونکه که گفتم Automotive بجای خودرو و اصلا توضیح خاصی نمیخواد بدید چون بهیچ وجه پیچیده نیست !
موقع مصاحبمون همکارشم اومد و اونم چندتا سوال کرد و خودم احساس کردم که جفتشون لذت بردند از برخوردم و توضیح دادنم و حین مصاحبم سعی کرد بعضی جاها خودش کمکم کنه چون من براش شفاف – کوتاه و ساده توضیح میدادم و هر وقت تایپ میکرد بهم میگفت عذر میخوام که روم بشما نیست و در نهایت آفیسر بهم گفت واقعا ممنونم که خوب توضیح دادی و مدارکت از نظر من مشکلی نداره فقط باید یه چک اداری بشه منم گفتم ایراد نداره و اونم خندید و گفت برات آرزوی موفقیت میکنم و منم بهش گفتم من هم همین طور و روز خوبی داشته باشید وبلند شدم که برم دیدم اون همکارشم اومد پشت شیشه وبرام دست تکون داد منم براش دست تکون دادم و از اتاق اومدم بیرون

زیاد توضیح دادم ولی در نهایت توضیح زیر خلاصه ای که خیلی کمکتون میکنه و حتما یه مرورش کنید
نکات کلیدی سفر به ایروان :

1. پروازهایی که به ایر وان میاد معمولاتاخیر داره و برای من رفتم 1.30 و برگشتم 1 ساعت تاخیر داشت پس اینو تو ساعتی که بلیط میگیرید لحاظ کنید اگر قراره ساعت خاصی اینجا باشید
2. اینجا هزینه تاکسی با کیلومتر شماره و بارزای هر کیلومتر 100 درام ! البته راستش من معمولا سعی میکنم با تاکسی توافق کنم چون گاهی یدفه مبلغ عجیب غریب میشه و مثلا تو ترکیه دیده بودم میرفتن بعضیا مسیر مستقیم رو دور میزدند و دیگه نمیتونی چیزی بگی !
3. برای همه مسیرها مینی باس داره که بنظر من حتما مسیراشو یاد بگیرید و بپرسید با باس خیلییییی هزینه رفت وآمدتون کم میشه و هر دفه سوار شید 800 تومان میشه معادل 100 درام ( البته اگر درام رو به این شکلی که در پایین میگم تهیه کنید ) و تقریبا همه جای شهر رو پوشش میده و برای مسیرهای دور هم با تغییر خط میتونید همه جا برید .
4. توصیه ای که به دوستان میکنم به هیچ وجه درام رو از ایران تهیه نکنید و دلار بگیرید بیاید اینجا چنج کنید ! این مورد رو من تو مهاجر سرا ندیده بودم و خودم یکم تهیه کردم .اگر ازتهران بگیرید تبدیل ریال به درام 10 تومان میشه ولی اگه اینجا با دلار چنج کنید حدود 7.5 یا 8 تومان میشه
5. برای تاکسی سوار شدن حتما چونه بزنید ! و اینکارو میتونید با ماشین حساب و نوشتن عدد دلخواهتون روش انجا بدید چون میدونن شما توریستید و یکم ........
6. دکتر کریستین فقط درام قبول میکنه و دلار نمیگیره
7. حتما همه آدرسها رو به ارمنی داشته باشید چون اینجا انگلیس بلد نیستند و خیلی بدردتون میخوره در پایین آدرس لازم رو گذاشتم که آدرس هتل رو هم از خود هتل بخواید بهتون ارمنی بده :

آدرس سفارت به ارمنی

Մեր հեռախոսահամարն է (+374 10) 49-46-86
Մեր փոստային հասցեն է.
ՀՀ, Երևան 0082, Ամերիկյան պող 1, հյուպատոսական բաժին, ԱՄՆ դեսպանատուն

Our phone number is: (+374 10) 49-46-86
Our mailing address is:
Consular Section
U.S. Embasssy
1 American Avenue
Yerevan 0082
Armenia

آدرس بیمارستان به ارمنی

My office address;
1) 114 Muratsan str., < Muratsan> University Clinic, II floor, Room N22
2) Yerevan, Armenia
3) Բժ. Քրիստինե Խաչատրյան
Մուրացան փող. 114
“Մուրացան” համալսարանական հիվանդանոց
2-րդ հարկ (մուտքը պոլիկլինիկայի կողմից)
Հետազոտման սենյակ 222

Երկուշաբթիից-շաբաթ, 9:00-16:00
Հեռ. (37410) 56-72-65 աշխ.
(37491) 20-51-43 բջջ.
Էլեկտրոնային փոստ. kristinekhachatryan@ymail.com

Dr. Kristine R. Khachatryan
Muratsan University Hospital
2nd floor (entrance from policlinic side)
Examination Room 222
114 Muratsan St

9am – 4pm Monday-Saturday
Tel. (37410) 56-72-65 (work)
(37491) 20-51-43 (mobile)
E-mail: kristinekhachatryan@ymail.com
8. روز مصاحبتون برعکس اون چیزی که میگن صبح زود برید و... سفارت حداکثر 15 تا 30 دقیقه قبل از ساعتی که براتن مشخص کرده میذاره حتی وارد درب ورودی بشید و بنظر من 1 ساعت قبل اونجا باشید که خیالتون راحت باشه و لی خیلی زود نرید چون بهیچ وجه راه نمیدن و اونجا ایرانیا خیلی زود میومدن که همه پشت درب وای میستادن و من اینو تو سفرنامه بعضی از دوستان خونده بودم که صبح زود برید و... که درباره ایروان اصلا اینطور نیست
9. کارت ملی رو سفارت اصلا از من نخواست !
10. سفارت امریکا رو به اسم امریکن کنسولر میشناسن تو ارمنستان نه یو اس امبسی
11. حتما حتما حتما برای توضیح به آفیسر از جملات ساده – کوتاه و شفاف استفاده کنید و اصصصصصلا قلنبه سلمبه حرف نزنید که شر میشه !
12. لغات کلیدی رشته و کارتون رو به انگلیس بدونید نمیخواد انگلیس حرف بزنید ولی مثلا بدونید که سازه معادلش Structureو ساخت و... چیه یا هر چیز دیگه چ.ن گاهی یه لغت کامل براش جا میندازه منظورتون چیه و خودش کامل میکنه اطلاعاتتون رو

اما جدای از بحث مصاحبه و ...... در مورد خرید :
• نزدیک بیمارستان دکتر موراسون یه فروشگاه که قیمتای شکلاتش مناسبه اگه رفتید یه سر بزنید
• برای خرید کفش جیر و.. میتونید برید بازار بنگلادش که با خط 63 باس میره اونجا قیمتاش مناسبه و کت وشلوار و جنسای با همه جور کیفیت مناسب داره حتما سر بزنید بد نیست و بنظر من حداقل کفشای با اون کیفیت رو باید ایجا خیلی گرونتر بخرید

در پایان از دوستانی که اینجا هستن میخوام که بعد اینکه رفتن مصاحبه اونام خلاصه ای از چیزای جدید رو اینجا بذارن نه برای ماها! برای کسایی که بعدشون خواهند رفت و من الان این اطلاعات برام ساده شده چون تجربش کردم ولی یادم نمیره که قبل این خودمم از تجربه دوستان وسفرنامه هاشون استفاده کردم و اون موقع برام خیلی مفید بود !
امیدورام شمام وقتی این مسیرو رفتید جلو به یاد بقیه بچه ها باشید که دارن پشت سر شما میان و خبرای شمارو دنبال میکنن و اطلاعاتتون رو برا خودتون نگه ندارید چون باز هم تو این مسیر هنوز چیزایی جلوتر هست که از این به بعد ماها لازم داریم مثه تجربه امریکا و بلیط گرفتن و پرواز و هتل و .......... که بقیه بچه ها دارن تو تاپیکای دیگه همین کارو برای ما انجام میدن چون داره به یه فرهنگ تبدیل میشه و بچه های مهاجر سرا در خودشون احساس دین میکنند و برای همین برمیگردن و به بقیه اطلاعات میدن مثه خیلیا ی دیگه که اینجا سفرنامه گذاشتند! البته اصلا قصد نصیحت یا ... نداشتم فقط خیلی خوبه که ماها هم این فرهنگ رو ادامه بدیم و لطفا شما هم برای بچه هایی که بعد شما مصاحبه دارن انجام بدید و حتی اگه شد بریم ا م ری ک بازم این ارتباط قطع نشه و فراموش نشده چون این به نفع همه ماست . یادتون نره ، لطفا !

با آرزوی سلامتی و ویزای یکضرب برای کسایی که این سفرنامه رو خوندن ما که نگرفتیم Winkوامیدوارم هر چند ناچیز ولی براتون مفید بوده باشه و بخشی از نگرانی هاتون رو کم کنه . ضمنا مدارک مصاحبه و مدیکال رو هم در امضام میتونید ببینید

((خدا را دوست بدارید ، حداقلش این است کسی را دوست میدارید که ر وزی قطعا به او خواهید رسید ...)))
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، snzirani ، aghaghia ، H Pier ، mtcanada ، reza_top60 ، ali1220 ، saeedshafiee ، mrpahlevani ، poem ، godot ، maryam_fo ، pari pariaaa ، soli asali ، Azi2014 ، arpmn ، sal0811 ، گل نهال ، mehdieb ، ghafari88 ، rtt ، tajhizgaran ، iris ، azadeh2014 ، ffrfar ، raihaneh.az90 ، amin arefi ، philter ، آلیس-1980 ، vistac ، maxima2012 ، محبت ، masoud z ، kage.omid ، cello86 ، Moein1 ، nora ، shayesteh ، hamid_fs3 ، Visas ، kooshamostofi ، tina_torabi ، reza_bobo2000 ، shadi79 ، maziar irani ، taleghani ، shahryar7021 ، ghasoo ، behrang3001 ، m_yek ، tenese ، ali_am76 ، philadelphia ، ojee ، noobnoobi ، EKAM ، mehdi2014 ، black_jay ، jnouri ، M@hdi ، ekhtera ، ali1985ir ، nedaba ، manamilad ، mehdir ، nasim ، alirz ، sadeghifa ، Natasha9 ، mitramin ، s.f.b.r ، امین 13 ، lottery_23 ، khder ، shaya ، mohammad19911991 ، ماتیتی ، HodHod Golestani ، hamedmas ، Hadi2014 ، demented ، rayan.rahpou ، NEURON ، asalasali ، rezahoorjandi ، 5ina ، Mirhosseini ، ultra ، sepehr.t ، edarbandi ، Ramin geologist ، vahidhm ، اشکان 3D ، King Eagle ، adonis2006 ، rainyboy ، twins ، sorooosh ، عسلبانو ، Rock ، milad.m1986 ، negarin60 ، mahshid_jacobi ، gema ، vahid1349 ، shahriar2002 ، Sara_lphmkf ، Hamid_110 ، a.rahaa ، hamedara ، gaandolf ، NarCssuS ، تنها مثل خدا ، nimaaa ، behi.v ، tapartoor600 ، behjat ، zepehr ، سعید پ ، Daneshjo ، 1987p ، t_arian_n ، mahsa_a ، m.ghoreishi ، parsa-22 ، fa15 ، SomeOneX ، msar ، amin_j ، tamana2016 ، alonak ، armin1006

پیام‌های این موضوع
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ... - توسط mechanicalengineer - 2013-10-20 ساعت 22:14
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ - توسط blinkly - 2013-11-02 ساعت 23:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان