کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان
با عرض سلام. در این پست فقط دیالوگ مصاحبه رو مینویسم برای اینکه حداقل خودم فراموش نکنم.
دیالوگ مصاحبه :
آفیسر : سلام خوبی؟ ( با لهجه آمریکایی )
من : سلام . ممنونم سلامت باشین .
آفیسر : سربازی رقتی؟
بله رفتم
آفیسر : کدوم نیرو؟
سپاه
آفیسر : حساب بانکی داری؟
بله تمکن مالی هم براتون آوردم
قبلا چیکار میکردی؟
من جواب دادم
آفیسر : چرا الآن بیکاری؟
من دلایلم رو گفتم
آفیسر : کدوم شهر میخوای بری؟
من جواب دادم.
آفیسر : چرا میخوای بری اونجا؟
چون اونجا دوستانی دارم که از راهنماییشون استفاده کنم.
بعد از کمی وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر گفت ماسلیت. من گفتم متوجه نشدم. دوباره تکرار کرد ماسلیت. به انگلیسی گفتم بهش که نمیفهمم چون همزمان تو سفارت شماره پیج کردن که صدا هم قاطی میشد. بعد از بار چهارم فهمیدم منظورش سربازی بوده. که بعدش گفتم مسئولیت؟ که آفیسر خوشحال شد و با تایید با سر و نشون دادن شست دستش نگام کرد.
من گفتم که تو سربازی چه کار میکردم.
همینطور که چشمم دنبال برگه آبی میگشت یهو دیدم چرخید و از پشتش که برگه هارو گذاشته بود یک برگه آبی خوش رنگ برداشت و گفت تمام مدارک کامل هست و به شما ویزا تعلق میگیره. آمما یک سری ماراحل اداری هاست که باید تکرار بشه به اسم نه سه ساری ادمین پروسسینگ و حدودا بعد از 4 تا 6 ماه ویزای شما آماده خواهد شد. و رو برگه تیک admin processing رو زد و گفت هر روز جمعه به این سایت برو و کیس نامبرت رو چک کن و اگر شمارتو دیدی بیا ویزات رو بگیر. و اینجا بود که فکر کردم پروسه 4 ماهه یک دیالوگ تکراری هست و ممکنه زمان کلیرنس به یک ماه هم نرسه.
اونجا بود که سوالات من شروع شد.
من گفتم نگران هستم بابت اینکه امسال دیرتر ویزا صادر میشه آیا شما فکر میکنین واقعا ویزا به من تعلق میگیره؟
آفیسر جواب داد که امسال مراحل پیچیده شده و من گفتم به نظر شما چه مقدار باید نگران باشم؟ دستش رو گذاشت رو سینش و گفت از نظر من شما ویزا میگیرید اما یک سری مراحل اداری هم هست که دست ما نیست و ادامه داد از نظر من نگرانی شما ( انگشت سبابه و شست دست راستش رو به هم نزدیک کرد و با ریز کردن چشماش گفت : ) باید انقدر باشه. منم یک لبخند تلخ زدم و ازش تشکر کردم. و دوباره یک چیزی من رو قلقلک داد و به یاد تاپیک کلیرنس افتادم.
به افیسر گفتم ببخشید قبل از رفتن میتونم باز از شما یک سوال بپرسم؟ با سر تایید کرد.
پرسیدم من کیس های پارسال رو تو سایت مهاجرتی چک میکنم و با کیس ها ی امسال که تطبیق میدم امسال روند نگران کننده شده آیا واقعا به این کیس ها ویزا تعلق میگیره؟ چون سال 2013 تا الآن اکثر افراد کلیر شده بودن اما امسال ما یک روند دیگه شاهدیم آیا این همه کیس ویزا میگیرن. من نگاش کردم دیدم مثل این انیمیشن ها داره با تعجب نگاه میکنه. و بهم گفت آهسته تر خیلی تند صحبت میکنی. من متوجه نمیشم. بعدش سریع پا شد رفت بیرون. میخواستم بگم عذر میخوام برگرد. بعد از 1 دقیقه با خانمی که اول مدارک رو تحویل میگرفت داخل شد. بعد به من گفت به ایشون صحبت هاتو تکرار کن. و من تکرار کردم و اون خانم به آفیسر ترجمه کرد و آفیسر هم به انگلیسی به خانمه یک چیزایی گفت و خانمه هم به من گفت این پروسه 7 ماه ادامه داره و شما باید تا چند ماه دیگه صبر کنین و نگران ویزا نباشین ( همزمان آفیسر یک چیزی رو پرونده ام نوشت .. خدا کنه فقط نوشته اش یک چیزی درمورد این باشه که زودتر ترتیب اثر گردد Smile اما لحظه نوشتن با خودم گفتم خداحافظ ای سرزمین آرزوها ) . من دیگه این بار با لبخند به انگلیسی تشکر کردم و گفتم که خوشحال شدم دیدمتون و اینکه اینجا احساس آرامش داشتم. بعد دیدم هر دوشون با تعجب منو نگاه میکنن. حال نمیدونم خیلی بد انگلیسی حرف زدم و یا اینکه فکر کردن سر کار گذاشتمشون و رفته مترجم آورده. به هر حال باهاشون خداحافظی کردم و لنگان لنگان به سمت منزل و بعد منزل دوست عزیزم که پنجشنبه مصاحبه داشتند برای صرف نهار که خونواده محترمشون دعوت کرده بودن رهسپار شدم.
در آخر اینو میخوام بگم که برای اونا این پروسه یک چیز عادیه و از نظر اونا هنوز 7 ماه وقت هست و نیازی به کلیر زود نیست و همینطور از نظر اونا ما بایستی تا آخر سپتامبر منتظر باشیم و باز از نظر اونا تا آخر سپتامبر تکلیف پرونده ها مشخص میشه. ( جدای از اتفاق بد پارسال )
این رو هم اضافه کنم که قبل از مصاحبه خانمی که مدارک رو تحویل میگرفت در مورد سربازی ازم سوال کرد. مطمئنا بنده به خاطر سربازی کلیرنس خوردم.
با آرزوی موفقیت برای همه.
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان

پیام‌های این موضوع
RE: سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان - توسط H Pier - 2014-02-28 ساعت 13:06
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ - توسط blinkly - 2013-11-02 ساعت 23:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان